EXCALIBUR
CZUB
CZUB

68 let od začátku Norimberského procesu

 27. 11. 2013      kategorie: Vojenská historie      0 bez komentáře

Norimberský proces byl soudní proces vedený Spojenými státy, Sovětským svazem, Francií a Velkou Británií proti hlavním představitelům Nacistického Německa před Mezinárodním vojenským tribunálem v Norimberku.

proces
Foto: Lavice obžalovaných - přední řada: Göring, Hess, von Ribbentrop a Keitel. Druhá řada: Dönitz, Raeder, Schirach a Sauckel.

Proces probíhal v Justičním paláci od 20. listopadu 1945 do 1. října 1946. První proces je také označován jako Proces s hlavními válečnými zločinci a byl veden před Mezinárodním vojenským tribunálem, který soudil 24 nejdůležitějších představitelů Nacistického Německa, i když někteří hlavní strůjci (Adolf Hitler, Heinrich Himmler, a Joseph Goebbels) spáchali sebevraždu před vypuknutím procesu.

Psali jsme: Berlín bezprostředně po válce

Během procesu se obžalovaní většinou snažili svalit vinu na své nadřízené nebo na své mrtvé kolegy, kteří již nemohli svědčit. 

Odpovědnost za své činy, které byly během procesu v mnoha případech podpořeny evidentními důkazy, holt nechtěl přijmout nikdo. 


Video: Norimberský proces / YouTube

Psali jsme: Nacistický vyšetřovatel Hanns Scharff: Gentleman s hákovým křížem

Zdroj: Wikipedie

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (1406)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací