EXCALIBUR
CZUB
CZUB

68 let od začátku Norimberského procesu

 27. 11. 2013      kategorie: Vojenská historie      0 bez komentáře

Norimberský proces byl soudní proces vedený Spojenými státy, Sovětským svazem, Francií a Velkou Británií proti hlavním představitelům Nacistického Německa před Mezinárodním vojenským tribunálem v Norimberku.

proces
Foto: Lavice obžalovaných - přední řada: Göring, Hess, von Ribbentrop a Keitel. Druhá řada: Dönitz, Raeder, Schirach a Sauckel.

Proces probíhal v Justičním paláci od 20. listopadu 1945 do 1. října 1946. První proces je také označován jako Proces s hlavními válečnými zločinci a byl veden před Mezinárodním vojenským tribunálem, který soudil 24 nejdůležitějších představitelů Nacistického Německa, i když někteří hlavní strůjci (Adolf Hitler, Heinrich Himmler, a Joseph Goebbels) spáchali sebevraždu před vypuknutím procesu.

Psali jsme: V Rusku byl nalezen druhoválečný zákop plný výstroje a zbraní v perfektním stavu

Během procesu se obžalovaní většinou snažili svalit vinu na své nadřízené nebo na své mrtvé kolegy, kteří již nemohli svědčit. 

Odpovědnost za své činy, které byly během procesu v mnoha případech podpořeny evidentními důkazy, holt nechtěl přijmout nikdo. 


Video: Norimberský proces / YouTube

Psali jsme: Výročí Varšavského povstání

Zdroj: Wikipedie

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (1351)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací