EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Americké námořnictvo potopilo velký křižník – posloužil jako cíl pro rakety

 31. 07. 2018      kategorie: Události      1 komentář

Americké námořnictvo (U. S. Navy) od druhé poloviny června pořádá další ročník tradičního cvičení s názvem RIMPAC (the Rim of the Pacific), které se koná každé dva roky již od roku 2010.

Jedná se o celosvětově největší vojenské cvičení zaměřené na vedení boje na moři, kterého se navíc účastní jednotky z celého světa. Kompletní informace o letošním ročníku je možné najít zde, ve zkratce se jej letos účastní na pětadvacet národů, pětačtyřicet lodí, pět ponorek, zhruba dvě stovky letounů a více než pětadvacet tisíc osob.


Video: Americké námořnictvo potopilo velký křižník – posloužil jako cíl pro rakety / YouTube

Psali jsme: Kurdové bojujte, ale pomozte si sami

Obrázky z letošního cvičení se dostaly do médií zejména kvůli tomu, že se letos americké námořnictvo rozhodlo, že v rámci cvičení potopí starou tankovou výsadkovou loď USS Racine (wiki info zde), která sloužila v letech 1971-1993. Pro podobný typ plavidla již není v současné době využití, a tak si námořníci přeci jen jedno našli. Loď posloužila jako pohyblivý cíl pro střely vypálené z pevniny, ze vzduchu ale i z moře.

uss
Foto: Tanková výsadková loď USS Racine 

Průběh celého střeleckého cvičení byl zachycen na video, sestříhán a záznam se následně objevil na oficiálním YouTube kanále U. S. Navy. Šestiminutovou kompletní destrukci obrovského ocelového kolosu (s výtlakem více než 5 000 tun v „lehké" konfiguraci) si můžete prohlédnout na videu výše.

Psali jsme: Vzpomínka na plk. Joy Turner – Kadečkovou a nebeské jezdce

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Delta

07. 03. 2019

Jsou dobří
Kroniky lodí (3/6) - trieda Bismarck
Myslím, že žiadna loď 2. svetovej vojny nie je tak známa, ako Bismarck a jeho príbeh. Ona a jej sestra Tirpitz sú aj dnes vysoko uznávané diela nemeckého inžinierstva, ktoré spôsobili značný rozruch v radách britského námorníctva.
https://www.youtube.com/watch?v=F89mubYWr6E&list=PLYdlGnQndnlC5XeXjyDiA-QbEncHYpZ_T&index=4

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací