EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Američtí Rangers během jednoho nasazení zneškodnili 1900 teroristů

 15. 03. 2019      kategorie: Události      20 komentářů

První prapor, 75. Ranger Regiment, uspořádal nedávno slavnostní předávání cen na Hunter Army Airfield v Savannah ve státě Georgia, aby připomněl úspěchy a oběti Rangers praporu při jejich posledním nasazení v Afghánistánu. Bylo to 22. nasazení praporu ve válce proti teroru v Afghánistánu.

obr_01
Foto: Nastoupení Rangers při slavnostním ceremoniálu

Generálmajor Mark Schwarz během ceremoniálu sdělil, že prapor Rangers provedl během jejich nasazení 198 bojových operací, což mělo za následek zabití nebo zajmutí přibližně 1 900 teroristů. Schwartz je zástupcem velitele Joint Special Operations Command (JSOC). Právě 75. Ranger regiment je jednou z primárních jednotek, které mají za úkol provádět protiteroristické mise v Afghánistánu proti zbytkům al-Kaidy.
Podle tiskové zprávy Schwartz vyznamenal 14 Rangerů za statečnost a to včetně jedné Stříbrné hvězdy (třetí nejvyšší vyznamenání za statečnost).

Psali jsme: Když jdete vyloupit obchod a nikdo si vás nevšímá :)

Video: 75. Ranger Regiment – Rangers Lead the Way! / YouTube

75. Ranger Regiment, skládající se ze tří praporů, je nejelitnejší jednotkou lehké pěchoty armády USA. Rangers původně vznikli jako jednotka speciálních sil. Sídlo a výcvikové zařízení 75.Rangers Regiment je ve Fort Benningu ve státě Georgia. Hlavními úkoly Rangers jsou v současnosti přímé akce pro podporu armády USA, plnění průzkumných a zpravodajských úkolů v rámci pozemních sil US Army.

obr_02
Foto: Borci ze 75. Ranger Regimentu

Psali jsme: Postrach strážníků Městské Policie

Být Rangerem je obrovská výsada, protože jen málo vojáků projde náročným a dlouhým výcvikem. Všichni zájemci o to, stát se Rangerem musí mít vzdušný výcvik. Školící program Rangerů je v první řadě zaměřený na vyřazení těch, kteří nejsou schopni úkoly splnit. 

Běhy a pochody na čas, test v plavání, prověřování vojenských dovedností. To je jen malý výčet požadavků v přijímači. Po úspěšném dokončení těchto zkoušek jsou muži považováni za Rangers a čeká je operační výcvik v praporu. O 6 až 12 měsíců později se můžou zúčastnit Ranger kurzu.
Na video, jak takový kurz vypadá, se můžete podívat níže. Zvládli byste ho?

Video: US Army Ranger škola – Nejtvrdší bojový kurz na světě / YouTube
 

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Oskar

10. 05. 2019

US Army Rangers vs Speciální jednotky Severní Koreje [Dokument]
https://www.youtube.com/watch?v=lHsJ2rHyQr4

Delta

26. 03. 2019

Renegers -pozor v USA mění čas
Blíží se březnová změna času. Tak jako Českou republiku čeká i Spojené státy Americké. Kvůli rozlehlosti USA a rozprostření do šesti časových pásem je to v Americe o něco složitější než u nás. Na jaře o hodinu vpřed (ze dvou na tři), na podzim o hodinu dozadu (ze dvou na jednu), to mají Američané při posouvání hodinových ručiček (v dnešním digitálním světě spíše obrazném) s Čechy, Moravany a Slezany společné. Drobně se liší jen podzimní termín posunu: V Americe přichází druhou neděli v březnu, a první neděli v říjnu (u nás poslední neděli v březnu a poslední neděli v listopadu).
Mimochodem, znáte americká časová pásma?
Východní – např. New York – o 6 hodin méně než v České republice.
Centrální – např. Chicago – o 7 hodin méně než v České republice.
Horské – např. Salt Lake City – o 8 hodin méně než v České republice.
Pacifické – např. Los Angeles – o 9 hodin méně než v České republice.
Aljašské – např. Anchorage – o 10 hodin méně než v České republice.
Havajské – např. Honolulu – o 11 hodin méně než v České republice.

Koloniální untermensch

16. 03. 2019

Fero Krondaku - zkus něco ze své hlavy a ne tyto tapety. Na Slováka píšeš podezřele dobře česky. Ještě nosíš tu čečenskou uniformu, ty maškaro?:sunglasses:

Delta

15. 03. 2019

Fero Richard Hrabal-Krondak - to byl život za totáče co ?

http://www.analyza.wz.cz/

Delta

15. 03. 2019

Teroristy zřejmě vyslyšel Bůh
Prudké snížení teploty Texas
http://jdem.cz/ewrf65

BPN

15. 03. 2019

Ano, to je to anglosasské sionistické perpetuum mobile, jako záminka, aby se všude do všeho mohli srát: Napřed si za peníze hloupých daňových vytvoří Al Ciajdu a jiné proxy pomatence a pak za peníze těch samých hlupáků proti nim rukama dalších hlupáků bojují a likvidujé je....úžasný !!!

Delta

15. 03. 2019

Zřejmě vždy viděli bezpečí jinde než ochranu doma

Vzpomínáte pane „Fero Richard Hrabal-Krondak“ na teroristy ze státní univerzity v Kentu ve státě Ohio 4.května 1970 ?
Co fotka to příběh
https://cz.pinterest.com/buckeyesuzi/may-4-1970/

Delta

15. 03. 2019

Nemohli být všude
Den nejzáhadnějšího únosu letadla (24 listopad 1971) I Slavné Dny
Jako D. B. Cooper je označován muž, který unesl 24. listopadu 1971 ve Spojených státech letadlo Boeing 727, obdržel výkupné 200 000 USD a vyskočil z letadla za letu. Na palubu nastoupil pod jménem Dan Cooper, ale toto jméno bylo při komunikaci s tiskem zkomoleno na D. B. Cooper. Ačkoliv byly vyšetřovány stovky osob, dodnes není známa jeho pravá identita, zdali měl komplice a zdali přežil skok z letadla.
https://www.youtube.com/watch?v=S4ieyaYgUqM

Přidat komentář

POPUP
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací