EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Bezpilotní dron zachránil lidský život

 20. 05. 2013      kategorie: Vojenská technika      2 komentáře

Minule jsme psali o oblečení, která vás má uchránit před dotěrným okem bezpilotních letadel. Jak nyní doložíme, není vždy dobrý nápad mít takové oblečení na sobě. Kanadská policie díky bezpilotní kvadrokoptéře a infračervené kameře odhalila v šoku se toulajícího se účastníka dopravní nehody.

Draganflyer X4-ES
Foto: Bezpilotní kvadrokoptéra Draganflyer X4-ES / Draganflyer Innovations

Účastník nehody byl v tzv. mrákotném stavu. Jedna se o stav, kdy je člověk vystaven extrémnímu podráždění nervové soustavy - šoku. Může jít o dopravní nehodu, ale i o důsledek bojového stresu. Chování postiženého je zmatené, člověk je silně dezorientovaný a později se na své konání nevzpomíná. V extrémním případě může dojít až k bezvědomí.

Psali jsme: Raketomet RM-70 Vampire: moderní a prověřený systém palebné podpory

K podobné situaci došlu i u kanadského městečka Saskatoon, kde byla policii dvacet minut po půlnoci hlášená automobilová nehoda. Policisté po příchodu na místo našli převrácené vozidlo. Posádka však nebyla na místě a ani 200 metrů od vozidla policisté nikoho nenašli.

Do hledání se zapojil záchranný vrtulník s nočním viděním, avšak bez výsledku. Policisté proto do akce nasadili bezpilotní kvadrokoptéru Draganflyer X4-ES s infračervenou kamerou od kanadské společnosti Draganfly Innovations.

Video: Bílá tečka je mrznoucí ztracený mladík / YouTube

Psali jsme: Modernizace vozidla Tatra T-815 8x8 LT

Dvě hodiny po půlnoci se polici ozval 25 lety řidič automobilu s tím, že je silně podchlazený a neví, kde se nachází. Díky pomoci telefonické společnosti bylo možné určit přibližné místo hovoru - 3,2 kilometrů jižně od nehody.

Na místo se vydal bezpilotní letoun, který pak nakonec promrzlého řidiče našel. Choulil se v klubíčku u spadlého stromu, na sněhu a bez bot, které cestou ztratil. Na sobě neměl žádné teplejší oblečení. Díky bezpilotnímu letounu ho posléze našel pozemní tým.

Pokud by nebyl k dispozici bezpilotní vrtulník s infračervenou kamerou, muž by jistě umrzl. Podle společnosti Draganfly je to vůbec poprvé, kdy byl zachráněn lidský život pouze za pomocí bezpilotního stroje.

Zdroj: Gizmag

 Autor: Jan Grohmann

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Oleg

18. 04. 2019

Nepotřebovali by ani vrtulníky Bell

Mirek

06. 04. 2019

Romská paterčata v krizi.
Rodina paterčat potřebuje 28 tisíc měsíčně jenom na mléko 8.12.13 Česká republika: Romka, které se narodilo pět dětí, o které se stará stát a sponzoři, si postěžovala: Teď máme finanční krizi, protože na jeden měsíc vypadl sponzoring s umělým mlékem, což dělá měsíčně téměř 28 tisíc korun. Ona to nazývá "krizí"?! Znám lidi, kteří musí vyjít se sedmi tisíci měsíčně a z toho ještě platit nájem, inkaso a další poplatky. Nikdo jim nepomáhá, nemají tu správnou pozici. Velmi by mě zajímal měsíční rozpočet rodiny Giňových, když jen na mléko potřebují 28 tisíc měsíčně ( 5600 Kč pro jednoho). Podle diskutujících za článkem i špičkové mléko stojí maximálně 2800 měsíčně. Čím ty své děti krmí? Jinak ovšem sdílím obavy o osud paterčat Giňových. Ani z toho dnes neusnu. Nechápu, co ten sponzor dělá a jak si může dovolit přestat zásobovat tyto perspektivní občany!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací