EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Českým vojákům naprosto chybí profesionální výživa

 05. 10. 2015      kategorie: Události      2 komentáře

Po různých nutričně komplexních výživách je v armádě vysoká poptávka, ošem AČR a MO tomuto dostatečně nevěnuje pozornost, čímž je voják a jeho správná výživa zanedbávána. Aby totiž voják podával nejlepší výkony, musí do sebe dostat energii získanou z kvalitních zdrojů.

nutracept_I_000
Foto: Naši vojáci by si určitě zasloužili kvalitní dopňky stravy, jak tomu je v zahraničí běžné / zdroj Facebook

Na západě je v armádách standardem fasovat tyto doplňky, nicméně v ČR se tímto směrem o vojáky nikdo nestará. Český voják je tak v tomto duchu své profese zanedbaný.

Psali jsme: Po stopách lidických a ležáckých dětí aneb význam připomínky dětských obětí války

Proto se česká firma NutraCept rozhodla výzvu v podobě tuzemské výroby nutričních a výživových dávek přijmout a vyvinula produktovou řadu Battlefield NutritionJedinou reálnou konkurencí jsou výrobky z USA, které ale potřeby a poptávky českých vojáků neuspokojují a jsou pro ně relativně nedostupné. Tyto doplňky nejsou často na českém trhu certifikovány a voják tak konzumuje zakázané látky, které mu v krátkém čase způsobují velmi rychlý nástup efektivity, ale v dlouhodobém horizontu ho fyzicky ničí a prakticky mu způsobují zdravotní problémy.

nutracept_I_00
Foto: Prezentace českých produktů firmy NutraCept na akci Bahna 2015

Zpětná vazba od našich vojáků

První zpětná vazba přímo od aktivních vojáků AČR byla naprosto super. Stalo se tak v rámci prezentace nutričních doplňků na letošním IDETU 2015 a Bahnech 2015.  Vojáci často u stánku komentovali, že konečně nějaká česká společnost vyrábí něco, po čem každý voják touží a chce, resp. hlavně potřebuje.

Psali jsme: Bývalý člen elitní jednotky IDF nezaváhal a zneutralizoval agresivního útočníka, který před tím napadl několik lidí

nutracept_I_01
Foto: Prezentace českých produktů firmy NutraCept na akci Bahna 2015

Je smutné, že si v současné době doplňky stravy musí sám draze kupovat, aby podával správný a efektivní výkon svého povolání včetně ochrany této a jiných zemí. Vojáci si postěžovali, že Česká armáda (NATO) jim nikdy nedají potřebné doplňky stravy, které využijí jak při cvičení (fyzická příprava), pro boj (energetické nápoje pro rychlejší, přesnější a aktivnější fungování těla a snížení únavy) a zklidnění (zejména psychické zklidnění po boji).

nutracept_I_02
Foto: Prezentace českých produktů firmy NutraCept na akci Bahna 2015

A člověk by se pak divil, jak dokáží takové doplňky zefektivnit nasazení vojáka. Smutné také je, že doplňky stravy jsou v jiných fyzicky/psychicky náročných zaměstnáních standardem, nicméně u vojáka z povolání nikoliv.

nutracept_I_03
Foto: Prezentace českých produktů firmy NutraCept na akci IDET 2015

Vojáci dále hovořili o tom, že konzervované jídlo není možné jíst pořád, voják se po něm cítí přeplněný a má žaludeční a jiné zažívací potíže. Dále si voják na misi nemůže vzít batoh plný jídla, které je nejnom neskladné, ale také často i nechutná a neprospívá ke správnému fungování těla.

nutracept_I_04
Foto: Produkty firmy NutraCept (IDET 2015)

Je tedy potřeba alternativa, kdy voják bude bude schopen fyzicky fungovat např. i v případě, že se mise prodlouží a bude tak mít v záloze potravu, která ho fyzicky udrží v kondici pro dokončení mise.

Je taky fakt, že si naši vojáci na zahraničních misích od kolegů z US Army energetické nápoje a jiné produkty často berou a nahrazují tím tak pevnou stravu v konzervách. Je ale špatné, aby naši vojáci na misích byli jako tzv. "chudí příbuzní" a brali si jídlo od jiných armád. O to by se přeci měla postarat armáda naše.

nutracept_I_05
Foto: Prezentace českých produktů firmy NutraCept na akci IDET 2015

Kdo se podílí na vývoji produktové řady Battlefield Nutrition

Česká firma NutraCept neponechala nic náhodě a vývoj svěřila opravdovým odborníkům. O složení produktů a jejich neustálý vývoj se stará PharmDr. Richard Pfleger.

nutracept_I_06_Pfleger
Foto: Pharm Dr. Richard Pfleger / autor Alexander Dobrovodský, iDNES.cz

Pan Pfleger je absolventem Farmaceutické Fakulty UK V Hradci Králové. Více než deset let působil v manažerských pozicích u předních farmaceutických firem jako SmithKline Beecham, Bristol-Myers Squibb nebo Wyeth. Během své kariéry se spolupodílel na uvedení mnoha desítek originálních léčiv z různých indikačních skupin včetně kardiologie, psychiatrie, onkologie, HIV/AIDS na český nebo evropský trh.

Od roku 2002 se věnuje vývoji, výrobě a propagaci kvalitních doplňků stravy a jejich uplatnění v prevenci a zmírnění dopadu civilizačních chorob na zdraví člověka. Spolupracuje s předními světovými výrobci a dodavateli patentovaných nebo jinak výjimečných přírodních surovin, „Novel food" a dalších materiálů. Vzhledem k velké poptávce se věnuje konzultační činnosti se zaměřením na specializovanou sportovní výživu, anti-aging výživu a výživu u určitých typů onemocnění (alergie, vysoký krevní tlak, chronická bolest, obezita atd.).

Richard Pfleger je také členem různých asociací se zaměřením na doplňky stravy, nepravidelně přispívá populárními články v tisku, prezentuje v rozhlase (ČR2 nebo Radiožurnál), poradnou v life stylových časopisech nebo internetových fórech.


Video: Pharm.Dr. Richard Pfleger (Praha) životní styl, potravinové doplňky / YouTube

No zřejmě tu máme konečně někoho z České republiky, kdo to s výrobou nutriční stravy a doplňků myslí upřímně. Firmě Nutracept držíme palce v jejich činnosti a našim vojákům přejeme, aby si tyto produkty nemuseli platit ze svého a aby je v budoucnu od AČR mohli přímo fasovat.

 Autor: Redakce

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Delta

14. 03. 2019

Přirozená očista tlustého střeva. Potřebujete jen dvě suroviny

https://www.prostreno.cz/zdravi-a-diety/clanky/24634/Prirozena-ocista-tlusteho-streva-Potrebujete-jen-dve-suroviny?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Delta

17. 02. 2019

Poměr zásadité stravy ke kyselé by měl být 4 : 1
Doporučuji knihu: „Překyselení organismu je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob“, protože zdraví je bezprostředně závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí. Z toho vyplývá, že důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé terapie, která probíhá za pomoci přirozené stravy, bohaté na zásadité látky. Jak to, že kyselé ovoce, které obsahuje kyseliny a chutná nám kysele, naše tělo neokyseluje?
V ovoci a zelenině je případná organická kyselina doprovázena mnoha zásaditými prvky, jako jsou draslík (K), sodík (Na), vápník (Ca) a hořčík (Mg). Organické kyseliny se po oxidaci mění na oxid uhličitý (CO2) a vodu (H2O), zásadité prvky zůstávají a jsou k dispozici pro neutralizaci kyselin v těle. Totéž platí pro některou zeleninu (např. rajčata). Zní to sice paradoxně, ale kyselé potraviny ve skutečnosti snižují množství kyselin v našem organismu. Například limetky se svým pH 1,9 jsou silně zásaditou potravinou. Jak je vidět na příkladu limetek, chuť potraviny nehraje roli. Proto se většina ovoce a zeleniny i přesto, že někdy obsahuje značné množství kyselin řadí mezi tzv. zásadotvorné potraviny.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací