EXCALIBUR
CZUB
CZUB

CZ 457: Nová přesná malorážka od České zbrojovky

 30. 04. 2020      kategorie: Události      2 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Česká zbrojovka nedávno odprezentovala novou přesnou, spolehlivou a uživatelsky přívětivou moderní malorážku CZ 457 Synthetic. Jedná se o ideální zbraň do nepohody díky jedinečné kombinaci extrémně odolné antikorozní povrchové úpravy kovových dílů a pažby z vysoce odolného polymeru. To vše při zachování veškerých dalších benefitů této série včetně snadné změny ráže, délky hlavně a/nebo profilu hlavně pomocí cenově přívětivých minisetů.

img_01
Foto: Malorážka CZ 457 Synthetic | archiv CZUB

Pokud je vám design pažby modelu CZ 457 Synthetic povědomý, nemýlíte se – jde o tvar, který si zákazníci tolik oblíbili u kulovnic série CZ 557 a s nímž nyní mohou dosahovat skvělých výsledků i střelci z našich malorážek. K přednostem této pažby patří dokonalá ergonomie vhodná pro praváka i leváka, soft-touch nástřik pro maximálně komfortní a spolehlivý úchop či široké vybrání, které umožnuje montáž silnostěnné hlavně z minisetu CZ 457 Varmint. Zapomínat nesmíme ani na citelné snížení hmotnosti – zbraň s prázdným polymerovým zásobníkem na pět nábojů váží pouze 2,4 kg!

img_02
Foto: Malorážka CZ 457 Synthetic | archiv CZUB

Model CZ 457 Synthetic se dodává v osvědčených rážích .22 LR, .17 HMR a .22 WMR. V prvním případě jsou v nabídce hlavně délky 16“ a 20“, pro druhé dva náboje se plné využití jejich balistického potenciálu standardně dodávají pouze 20“ hlavně. Vždy se jedná o hlavně kované za studena a na ústí opatřené unifikovaným palcovým závitem ½“x20 UNF. K pohodlnému ovládání zbraně přispívá pryžová botka, se kterou LOP činí sympatických 356 mm. 

Malorážka CZ 457 Synthetic není vybavena mechanickými mířidly; pro snadné a pevné uchycení montáže zaměřovacího dalekohledu je na horní části pouzdra závěru opatřena rybinou.

img_03
Foto: Model CZ 457 Thumbhole | archiv CZUB

Model CZ 457 Thumbhole je určen pro střelce, kteří propadli kouzlu nekonvenčního designu moderních pažeb typu thumbole. U této malorážky se pažba vyrábí z vysoce pevného laminovaného dřeva v atraktivní šedo-hnědé kombinaci a má zcela nový, ergonomicky dokonalý tvar, jenž zaručuje pohotové, přesné a přitom velmi komfortní zacílení. Díky symetrickému uspořádání pistolové rukojeti a lícnice je tato puška navíc vhodná i pro levoruké uživatele.

img_04
Foto: Model CZ 457 Thumbhole | archiv CZUB

Model CZ 457 Thumbhole se dodává se silnostěnnou, za studena kovanou hlavní, ideální pro přesnou střelbu na střední a velké vzdálenosti. Proto se počítá pouze s použitím zaměřovacího dalekohledu, k jehož snadné montáží je pouzdro závěru vybaveno osvědčenou 11mm drážkou. V ráži .22 LR jsou k dispozici hlavně délky 16“ a 20“, ve výkonnějších rážích .17 HMR a .22 WMR mají hlavně délku 20“. Ve všech rážích je na unifikovaném palcovém závitu ½“x20 na ústí našroubován účinný válcový kompenzátor. Jako u všech modelů této série si však zákazník může ráži, délku hlavně a profil hlavně své zbraně sám změnit pomocí snadno výměnných minisetů CZ 457.

Model CZ 457 LRP je určen pro uživatele, kteří chtějí naplno využít mimořádný přesnostní potenciál série CZ 457. U této pušky ráže .22 LR je vše podřízeno tomu, aby střelec každou ranou zasáhl i velmi vzdálený cíl. 
Silnostěnná, za studena kovaná kanelovaná hlaveň délky 20“ je opatřena nábojovou komorou MATCH a kompenzátorem našroubovaným na unifikovaném palcovém závitu ½“x20 UNF na ústí. 

img_tit
Foto: Model CZ 457 LRP | archiv CZUB

Pažba ošetřena povrchovou úpravou soft-touch má výraznou pistolovou rukojeť, rozšířené předpažbí, zdrsněné úchopové plochy a hlaviště tvarově uzpůsobené pro přidržení druhou rukou a používání různých druhů střeleckých pomůcek. Integrovaná lišta na spodní části hlaviště umožňuje montáž třetí nožky. Samozřejmostí je stavitelná lícnice a výškově stavitelná botka. Délku hlaviště je možné měnit pomocí výměnných podložek botky (součástí základního příslušenství jsou dvě 5mm a dvě 10mm podložky). LOP je tímto způsobem stavitelný v rozsahu 351 až 382 mm.

img_06
Foto: Model CZ 457 LRP | archiv CZUB

Součástí výbavy je montážní lišta Weaver s náklonem 25 MOA pro snadné nastřelení zbraně na delší vzdálenost. Ke spolehlivému a současně pohodlnému ovládání zbraně i s osazeným puškohledem slouží zvětšená pryžová kulička závěru. Model CZ 457 LRP se dodává s jedním polymerovým zásobníkem na 5 nábojů .22 LR a s pouzdrem na zbraň od společnosti 4M.

 Autor: Petr Svoboda

CENOVÉ BOMBY (388)

Komentáře

Jura

01. 05. 2020

Ta šedivá terčovka byla už njaký čas na stránkách pro USA, je pěkná ale mám Vostok tak proč mít dvě podobné malorážky. Čekal jsem jestli bude nová řada i s plastovou pažbou a stalo se, tvar je trochu překvapení, ale proč ne, drží se dobře jak ve stoje tak v leže alespoň na kulovnici a je dost tuhá aby se nekroutila v ruce.
Takže můj favorit je jasný, plast s těžkou hlavní, jako bonus to bude nejlevnější varianta a pokud mně to popadne za dva výkendy si snadno udělám pažbu z překližkových výpalků podle svého.

tygr75

01. 05. 2020

Souhlasím s Martinem Koláčkem. Design dřevěného předpažbí se opravdu nepovedl, nemá-li nějakou záhadnou, speciální funkci!???.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací