EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Druhé zachycení amerického vojenského letadla nedaleko ruského území za 24 hodin

 12. 08. 2020      kategorie: Události      4 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Ruská obrana oznámila druhý případ zachycení amerického vojenského letadla nedaleko ruských hranic za jeden den. Tentokrát se jednalo o strategický bombardér, který se přiblížil k ruskému území, když létal nad Ochotském mořem.

su-35SFoto: Suchoj Su-35S | V. Kuzmin / CC BY-SA

Ruské národní středisko pro správu obrany nedávno uvedlo, že tři ruské víceúčelové stíhací letouny Su-35 zadržely a následně eskortovaly americký strategický bombardér v oblastni nad Ochotským mořem. Letadlo bylo zpozorováno, jak se blíží k ruské hranici nad mezinárodními tichomořskými vodami.

Tři stroje Su-35 z vojenských obranných sil Východního vojenského regionu vystartovaly, aby zachytily cíl, který identifikovaly jako strategický bombardér Rockwell B-1B Lancer armády Spojených států. Ruské stíhačky následně doprovodily bombardér zpět nad Ochotské moře. Rockwell B-1 Lancer je americký nadzvukový těžký bombardér s měnitelnou geometrií křídel. Běžně se nazývá „Bone“ (od „B-One“) a spolu s letouny B-2 Spirit a B-52 Stratofortress je jedním ze tří strategických bombardérů ve flotile amerického letectva.

1280px-B-1B_over_the_pacific_ocean
Foto: Americký nadzvukový těžký bombardér Rockwell B-1 Lancer | Wikimedia Commons

Let ruských letadel se uskutečnil v souladu s mezinárodními normami a tato stíhací mise umožnila zabránit narušení státní hranice americkým strategickým bombardérem B-1B. Su-35 se vrátily na svou základnu, až když se americké letadlo stáhlo z hraničního prostoru.

Od začátku července jde celkem o 11. narušení nebo pokus o narušení ruského území a o druhý případ odchycení amerického vojenského letadla blízko ruského území za jeden den, kdy 7. srpna musel stíhací letoun Su-27 zastavit nad Černým mořem dvě americká špionážní letadla - strategické průzkumné letadlo amerického letectva Boeing RC-135 z US Air Force a námořní hlídkové letadlo Boeing P-8A Poseidon z US Navy.

1280px-RC-135_Rivet_Joint_in_flight
Foto: Strategické průzkumné letadlo amerického letectva Boeing RC-135 | Wikimedia Commons

US_Navy_P-8_Poseidon_taking_off_at_Perth_Airport
Foto: Námořní hlídkové letadlo Boeing P-8A Poseidon z US Navy | Wikimedia Commons

 Autor: Tomáš Svoboda

CENOVÉ BOMBY 258)

Komentáře

33

29. 10. 2020

Karle3, mícháš jabka s hruškama. Je rozdí, když se Rusko zbavuje Amerických dluhopisů a když prodává své RUSKÉ sdluhopisy !! Sice za dolary, ale jsou to jejich dluhopisy a ne americké. Viditeleně tomu nerozumíte, nebo se Vám (spíše..) zatmělo před očima, když někdo si dovolil zkritizovat vaše milované USA... A opravdu, USA jsou obr na hliněných nohou, kdy je v podstatě valstní Čína a Japonsko (přes jejich duhopisy). Ale Donald to dá do pořádku s Ruskem budou přátelé, takže klídek..

Hop

15. 08. 2020

karel3: Aby ses s tou ekonomickou stagnací nemýlil ! Není žádné tajemství, že USA směřují k bankrotu. Od něj jej zatím drží v odstupu jen země NATO, které kupují jejich předražené a dávno zastaralé zbraně - viz např. Polsko.
Poté, co Rusko prodalo americké dluhopisy za více než 200 mld.USD a nedávno jej následovala Čína, to s hospodářstvím USA nevypadá dobře. Oni mají pod palcem mnoho tun zlatých slitků z cizích států, ale jen na papíře. Ve skutečnosti žádné zlato nemají. Snaží se vší silou zabránit jakékoliv inventuře ve zlatých rezervách. Nedávno je Čína požádala o navrácení jejich zlatého pokladu - byla odmítnuta !!!
Proč asi ?? Kdyby zlato měli, jistě by ho vrátili. Takto jenom tisknou dolary nepodložené vůbec ničím !

A to už nermluvím o nahromaděném obřím dluhu, který za sebou táhne dolar jako měna.
TAKŽE:
Až zas budeš pokřikovat nesmysly o ekonomice, ověř si nejdříve, kde je opravdu síla a kde jen utajované dluhy.

Cyklista

13. 08. 2020

Dovolím si upozornit autora článku na podivné použití výrazu "zastavit let". Snad změnit směr nebo odklonit let? Protože naposledy použila spojení "zastavit let" sovětská propaganda při sestřelu korejského dopravního letadla u Sachalinu.

Anton Ivanovič Děnikin

13. 08. 2020

No, buď je to testování nebo si USA piloti myslí že si přistanou na vlastním uzemí :D To jsou chyby v navigaci přece, nikoliv provokace .)

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací