EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Druhé zachycení amerického vojenského letadla nedaleko ruského území za 24 hodin

 12. 08. 2020      kategorie: Události      5 komentářů

Ruská obrana oznámila druhý případ zachycení amerického vojenského letadla nedaleko ruských hranic za jeden den. Tentokrát se jednalo o strategický bombardér, který se přiblížil k ruskému území, když létal nad Ochotském mořem.

su-35SFoto: Suchoj Su-35S | V. Kuzmin / CC BY-SA

Ruské národní středisko pro správu obrany nedávno uvedlo, že tři ruské víceúčelové stíhací letouny Su-35 zadržely a následně eskortovaly americký strategický bombardér v oblastni nad Ochotským mořem. Letadlo bylo zpozorováno, jak se blíží k ruské hranici nad mezinárodními tichomořskými vodami.

Psali jsme: Pardubická RETIA a její současné projekty v oblasti obranného průmyslu

Tři stroje Su-35 z vojenských obranných sil Východního vojenského regionu vystartovaly, aby zachytily cíl, který identifikovaly jako strategický bombardér Rockwell B-1B Lancer armády Spojených států. Ruské stíhačky následně doprovodily bombardér zpět nad Ochotské moře. Rockwell B-1 Lancer je americký nadzvukový těžký bombardér s měnitelnou geometrií křídel. Běžně se nazývá „Bone“ (od „B-One“) a spolu s letouny B-2 Spirit a B-52 Stratofortress je jedním ze tří strategických bombardérů ve flotile amerického letectva.

1280px-B-1B_over_the_pacific_ocean
Foto: Americký nadzvukový těžký bombardér Rockwell B-1 Lancer | Wikimedia Commons

Let ruských letadel se uskutečnil v souladu s mezinárodními normami a tato stíhací mise umožnila zabránit narušení státní hranice americkým strategickým bombardérem B-1B. Su-35 se vrátily na svou základnu, až když se americké letadlo stáhlo z hraničního prostoru.

Psali jsme: Oslava Dne učitelů na Univerzitě obrany

Od začátku července jde celkem o 11. narušení nebo pokus o narušení ruského území a o druhý případ odchycení amerického vojenského letadla blízko ruského území za jeden den, kdy 7. srpna musel stíhací letoun Su-27 zastavit nad Černým mořem dvě americká špionážní letadla - strategické průzkumné letadlo amerického letectva Boeing RC-135 z US Air Force a námořní hlídkové letadlo Boeing P-8A Poseidon z US Navy.

1280px-RC-135_Rivet_Joint_in_flight
Foto: Strategické průzkumné letadlo amerického letectva Boeing RC-135 | Wikimedia Commons

US_Navy_P-8_Poseidon_taking_off_at_Perth_Airport
Foto: Námořní hlídkové letadlo Boeing P-8A Poseidon z US Navy | Wikimedia Commons

 Autor: Tomáš Svoboda

CENOVÉ BOMBY (1406)

Komentáře

karel3

15. 08. 2020

Hop
Přestaň teoretizovat a lhát. Dva roky stará informace. :slight_smile:
Rusko se zbavilo většiny amerických dluhopisů (srpen 2018).
Ruské ministerstvo financí v květnu (2020) prodalo v aukci ruské dluhopisy se splatností v říjnu 2027 za rekordních 112 miliard rublů (39,1 miliardy Kč)...

Zadej si do Google "List of countries by GDP (PPP) per capita." a můžeš si počíst.
Srovnávacích tabulek výkonu ekonomik různých států najdeš nepočítaně. :slight_smile:

Hop

15. 08. 2020

karel3: Aby ses s tou ekonomickou stagnací nemýlil ! Není žádné tajemství, že USA směřují k bankrotu. Od něj jej zatím drží v odstupu jen země NATO, které kupují jejich předražené a dávno zastaralé zbraně - viz např. Polsko.
Poté, co Rusko prodalo americké dluhopisy za více než 200 mld.USD a nedávno jej následovala Čína, to s hospodářstvím USA nevypadá dobře. Oni mají pod palcem mnoho tun zlatých slitků z cizích států, ale jen na papíře. Ve skutečnosti žádné zlato nemají. Snaží se vší silou zabránit jakékoliv inventuře ve zlatých rezervách. Nedávno je Čína požádala o navrácení jejich zlatého pokladu - byla odmítnuta !!!
Proč asi ?? Kdyby zlato měli, jistě by ho vrátili. Takto jenom tisknou dolary nepodložené vůbec ničím !

A to už nermluvím o nahromaděném obřím dluhu, který za sebou táhne dolar jako měna.
TAKŽE:
Až zas budeš pokřikovat nesmysly o ekonomice, ověř si nejdříve, kde je opravdu síla a kde jen utajované dluhy.

karel3

14. 08. 2020

Jindy zase poletí Tu-95MS kolem Británie ...
Dokud si dělají jenom naschvály, tak to ničemu nevadí. Nějak si tu nudu nahoře musí zpestřit.
Rusáci dobře vědí, že jakýkoliv vážnější incident při jejich ekonomické stagnaci a stavu by je hodně bolel. :slight_smile:

Cyklista

13. 08. 2020

Dovolím si upozornit autora článku na podivné použití výrazu "zastavit let". Snad změnit směr nebo odklonit let? Protože naposledy použila spojení "zastavit let" sovětská propaganda při sestřelu korejského dopravního letadla u Sachalinu.

Anton Ivanovič Děnikin

13. 08. 2020

No, buď je to testování nebo si USA piloti myslí že si přistanou na vlastním uzemí :D To jsou chyby v navigaci přece, nikoliv provokace .)

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací