EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Filtrační pero - příruční čistič vody

 03. 07. 2014      kategorie: Army testy      0 bez komentáře

Určitě se spousta z vás již mnohokrát rozhodla jít na nějakou ať už delší nebo kratší túru. V takových případech je nutné být dobře vybaven. Pakliže cestujete přírodou na delší vzdálenost, můžete se setkat s nedostatkem kvalitní pitné vody, kterou jen stěží naleznete uprostřed přírody.

Dostatek tekutin je základem pro to, abyste přežili. V přírodě se můžete setkat s vodou, která však nemusí být dostatečně čistá a pitná. Jinými slovy, po požití vody, která není pitná, si můžete způsobit nemalé komplikace. Mikroorganismy, které se do vás skrz vodu dostanou, dokážou ve vašem těle udělat doslova paseku.

Jak se tedy vyvarovat těmto problémům? Jedním z řešení je použití filtru na čistění vody. Jeden takový filtr jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Jedná se o filtr ve tvaru pera - mnohdy označován jako filtrační pero.

Psali jsme: Multifunkční tenká karta do peněženky s 10 pomocníky

pero
Foto: Filtrační pero jsme testovali přímo v přírodě

Po vytažení filtračního pera z obalu jsme nalezli návod, ve kterém jsou obsaženy základní informace o produktu. Jak vlastně toto filtrační pero funguje? Uvnitř filtru se nachází 2 filtry s pórovitosti 125 a 15 mikronu, pomocí halogenových pryskyřic dochází k usmrcení bakterií a aktivní uhlíková vlákna dále omezují bakteriální růst. Pomocí tohoto filtru si můžete pročistit až 800 litrů vody, což by mělo na nějakou dobu vydržet.


Video: Použití filtračního pera v praxi / YouTube

Psali jsme: Co zneškodní medvěda, hravě zvládne člověka

Filtrační pero je dodáváno včetně praktické šňůrky na krk, můžete jej tak mít stále po ruce a nemusíte ho lovit např. z baťohu. Nevýhodou však je fakt, že filtr neusmrtí veškeré organismy, které se nachází ve znečištěné vodě. Avšak pro použití ve středně náročných podmínkách, je toto filtrační pero plně dostačující.

 Autor: Redakce

CENOVÉ BOMBY (1406)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací