EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Genmjr. Jaroslav Klemeš se stal patronem trička českých parašutistů

 21. 04. 2015      kategorie: Události      1 komentář

Letos v květnu si připomeneme významné výročí 70 let od konce nejstrašnějšího konfliktu, které lidstvo zažilo - 2. světové války, proto jsme se rozhodli pod záštitou našeho posledního žijícícho výsadkáře genmjr. Jaroslava Klemeše vytvořit limitovanou edici motivu vzdávající hold všem našim druhoválečným výsadkářům, kteří seskočili nad Protektorátem Čechy a Morava.

TRIKO_AB_VELKE_VYSADEK_sipka
Foto: Nový motiv na uctění památky našich druhoválečných výsakářů

Výsadků nad Protektorátem se celkem uskutečnilo více jak 40, mezi nejznámější patří např. Operace Anthropoid (výsadek Gabčíka s Kubišem v rámci atentátu na zastupujícího říšského protektora a šéfa RSHA Reinharda Heydricha).

Již v minulosti jsme vytvořili např. motivy "RAF" na podporu našich druhoválečných letců, nebo "1938" s cílem nezapomenout na tento "černý" rok naší historie.

trika_RAF_1938
Foto: Naše další motivy "RAF" (vlevo) a "1938"

Naším aktuálním motivem bychom rádi uctili památku všech našich výsadkářů, kteří tenkrát podstoupili maximální riziko a často obětovali i to nejcenější - vlastní život pro budoucí svobodu naší vlasti.

Jsme moc rádi, že se patronem tohoto motivu stál právě náš poslední žijící druhoválečný výsadkář pan Klemeš, který náš nápad tímto podpořil. 

Minimální projev úcty, který bychom měli našim hrdinům projevit, je příslib, že na ně nikdy NEZAPOMENEME!

Triko lze zakoupit zde.

banner_koupit

Přidat na Seznam.cz

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (251)

Komentáře

Občan

02. 08. 2019

Snad tito lidé byli trochu šťastní a dokázali nám, celé společnosti odpustit. Hodně jim toho stále dlužíme!
t

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací