EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Americký pilot na padáku sestřelil pistolí japonskou stíhačku

 02. 08. 2021      kategorie: Vojenská historie      73 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Během 2. světové války se zpravidla dodržovalo jedno nepsané pravidlo. Pilot, který ve vzdušném boji sestřelil nepřátelské letadlo a jeho posádka dokázala vyskákat na padácích, na muže pod hedvábnou kopulí již ve vzduchu nestřílel. Občas se však našli letci, kteří tohoto pravidla nedbali. Válečníci ze země vycházejícího slunce nikdy nedokázali pochopit, že se nezraněný a ozbrojený voják může vzdát, což vedlo k mnoha zvěrstvům a vraždění zajatců. Samurajský kodex bojovníka také o nějaké úctě k poraženému nehovoří, a tak není divu, že ke střelbě do padáků docházelo i během války v Asii.

219141253_824945808158650_2935355743753782974_nFoto: Americký pilot Owen Baggett na padáku sestřelil pistolí japonskou stíhačku (ilustrační foto) | wearethemighty / Public domain

K prvnímu případu došlo zřejmě již 23. prosince 1941 a cílem útoku se stal jeden z pilotů stíhací skupiny Létajících tygrů. V rámci tehdejšího vzdušného souboje šel k zemi Curtiss P-40 Tomahawk Paula Greeneho, který musel z poškozeného letounu vyskočit. Při sestupu na něj zaútočil japonský stíhač a jeho padák tak schytal několik průstřelů. Hedvábí však vydrželo a doneslo Greena bezpečně na zem. Mohl tak o pár dnů později historku vyprávět reportérovi Daily Expressu.

O tom, že Japonci na sestřelené Američany střílejí, referovali i muži z posádek těžkých bombardérů v Barmě. Dne 31. března 1943 japonští stíhači od 64. pluku sestřelili čtyřmotorový bombardér B-24 Liberator a následně začali pobíjet jeho posádku. Ppor. Owen Baggett byl tehdy zasažen do ruky a následně předstíral, že je mrtvý. Když pak japonská stíhačka Ki-43 začala kroužit kolem, vytasil svůj Colt M1911 A1 ráže .45 (11,43 mm) a údajně Japonce poslal k zemi čtyřmi výstřely do kabiny. Baggett později popisoval, že poté co zamířil a vystřelil, letadlo zvedlo čumák a skluzem po křídle se mu ztratilo z dohledu. Japonské záznamy však žádnou ztrátu z tohoto boje nepotvrzují, což však může souviset s tehdejší japonskou propagandou.

Ppor. Owen John Baggett se narodil v Grahamu v Texasu v roce 1920. Po studiích na Hardin-Simmonsově universitě, která ukončil v roce 1941, začal pracovat ve finančnictví na Wall Street. Jenže svět se zbláznil. Japonci napadli Pearl Harbor a mladý Owen zamířil do rekrutačního střediska. K pěšákům ho to moc netáhlo, chtěl být pilotem. Jeho sen se splnil, když v roce 1942 dokončil pilotní výcvik a byl okamžitě převelen k 10. letecké armádě. Konečnou stanicí se pro něj stala 7th Bombardment Group -Heavy (7. bombardovací skupina – těžká), konkrétně její 9. bombardovací squadrona.

218851537_824948524825045_5635082036499777131_n
Foto: Ppor. Owen John Baggett | U.S. Army / Public domain

K dalšímu známému incidentu došlo 7. června 1943, kdy se na padáku snášel ppor. Samuel Logan od perutě námořní pěchoty VMF-112. Japonský stíhač na něj nalétal celkem třikrát a při poslední zteči mu vrtulí odsekl kus chodidla. Tyto a podobné excesy vedly k tomu, že se k této problematice po válce opět vrátili právníci tvořící ženevské úmluvy.

Zdroj: wearethemighty.comairforcemag.com

CENOVÉ BOMBY 600)

Komentáře

Ondřej

14. 09. 2021

chtěl bych se pouze vyjádřit na téma branit se či ne. Tak jako onak Válku s Německem by jsme nevyhráli. důvodu bylo hodně. Němci mohli zaútočit v podstatě odkud koliv a bránit tak dlouhou frontu fakticky nemožné. do plusu by Maďaři zaútočili na Slovensko polsko by napadlo Slezsko. Pan Beneš byl ve strašné situaci. Ještě tu byla šance ze by nám pomohla Francie která by napadla nemecko tím by Němci neměli dostatek divizí aby útočili na nas a ještě se bránit. Bohužel přišel Mnichov a Pan Prezident měl volbu jasnou nechat zdecimovat národ nechat se prohlásit za agresora- a po Válce byt jako jeden ze strůjců Války. nebo složit zbraně.

Czert

10. 08. 2021

Karlik
A v cem benes lhal a ukradl?

Sam si napsal ze odskodneni za ruskou ambasadu stopli komunisti, nebo to uz si nepamatujes?

A tu lez ze benes daroval podkarparskiu rus si dodnes nedokazal.

A pokud chces zacinat se sudetackymy majetky.... tak napred at nemcouri zaplati pozadovane repatace, benes velmi dobre vedel proc ono zabaveni nazval zalohou na reparace.

karel3

09. 08. 2021

Czert
"Tvoje nenavist proti benesovi je jasna, protoze on mezi prvnimi prohledl zlocineckou ideologii jakiu vyznavas."
-----------------------------------------------------------------
Moje nenávist ke zlodějům a lhářům je konstantní. :slight_smile:
Tak to můžeme sečíst slovanský chyrolíne.
Edvard Beneš okradl v roce 1945 o majetek svého židovského "přítele" Jiřího Poppera bez skurpulí a bez náhrady, jako správný nacista, nebo komunista, aby obdaroval cizím majetkem sovětské prašivky..., stejně jako Podkarpatskou Rusí apod.
Lež u ostatních ambasád jsi mi nedokázal.
Vyznáváš stejné hodnoty lhaní, podvody, zbabělost a zlodějny jako Edvard Beneš. Není lepšího dukazu tvého pravého slovanství. :slight_smile:
Vy z Východu jste všichni stejní.:smile:
Všimni si, že nejsi schopen ani příjmout holá fakta o koupi a zaplacení ambasád USA, GB, Francie a Itálie a omluvit se za své nestoudné obviňování ze lži. Naštěstí jako Čech vím, co mohu od většinového slovanského nevzdělaného podprůměru v ČR čekat a nemůžeš mě ničím překvapit. :slight_smile:Naštěstí vyrostla nová vzdělaná generace, která již není ovlivněna komunistickými pindy pivní lůzy, ale skutečnými historickými fakty. :slight_smile:

Czert

09. 08. 2021

Karlik
Tvoje nenavist proti benesovi je jasna, protoze on mezi prvnimi prohledl zlocineckou ideologii jakiu vyznavas.

karel3

08. 08. 2021

Czert
"Jak dojemny pribeh si dal o ruske ambasade, ale stale si nijak neodpovedel na to co sem se ptal, na pribehy jinych ambasad.
A pokud na ne opoved znas, tak vis ze si dokonaly slovansky lhar. "
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jasně Benešo-Gottwaldo-Husákovský komáre. :slight_smile:
Všechny slušné země sídla svých ambasád zakoupily a zaplatily.
Jenom tu dnes ruskou a dříve Sovětského svazu ukradl slovanský zloděj a zbabělý potkan Edvard Beneš svému židovskému příteli Jiřímu Popperovi, nikdo ji dodnes rodině nezaplatil.
Všichni slušní lidé vědí, že slušnost a poctivost se u Slovanů nenosí. :slight_smile:

"A pokud na ne opoved znas, tak vis ze si dokonaly slovansky lhar. "
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
A teď by mě opravdu zajímalo v čem jsem lhal ? :slight_smile:
Místo mačkání ruských onucí ve své hlavě bys možná občas mohl nakouknout alespoň do české části wikipédie líný slovanský chytrolíne. :smile:

Velvyslanectví USA
Schönbornský palác nebo také Colloredovský palác je barokní palác v Praze na Malé Straně v ulici Tržiště 365/15. Je chráněn jako kulturní památka. Od roku 1925 je sídlem Velvyslanectví USA...
V roce 1919 palác zakoupil od Carla Johanna Schönborna Richard Teller Crane, syn amerického milionáře Charlese Richarda Cranea, který byl v letech 1919–1921 prvním americkým velvyslancem v Československu. Jeho otec byl přítelem T. G. Masaryka (později tchánem Jana Masaryka) a sehrál důležitou roli při vzniku Československa....

Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska
Thunovský palác nebo také Leslieovský palác je památka nacházející se v Praze na Malé Straně v ulici Thunovská 180/14.
V průběhu roku 1919 se do prostor paláce nastěhovalo britské velvyslanectví v Praze, posléze od hraběte Josefa Osvalda III. Thuna z Hohenštejna (1878–1942) areál paláce i se zahradou zakoupilo Spojené království Velké Británie a Severního Irska.

Velvyslanectví Francie
Francouzská ambasáda v Československu byla zřízena v roce 1919 v Buquoyském paláci na Velkopřevovském náměstí na Praze 1., který si francouzský stát pronajal od rodu Buquoyů. V roce 1930 francouzský stát celý objekt Buquoyského paláce zakoupil.

Velvyslanectví Itálie
Instituce sídlí v rozlehlém Kolovratském paláci (dříve Thun-Hohenštejnském) v Nerudově ulici č. 20 na Malé Straně v městské části Praha 1., Roku 1924 oba stavebně i funkčně propojené paláce od Jaroslava Františka Thuna koupila italská vláda a zřídila zde své velvyslanectví v Republice československé.

Czert

08. 08. 2021

Karlik
Jak dojemny pribeh si dal o ruske ambasade, ale stale si nijak neodpovedel na to co sem se ptal, na pribehy jinych ambasad.

A pokud na ne opoved znas, tak vis ze si dokonaly slovansky lhar.

A kupodivu ses ani nrzamyslel nad cim co si zkopiroval, tj ze kdyz nedostali nahradu za onu budovu nebyla to chyba benese, ale pises o nem ze je to zlodej.

Holt zlodeji jako ty nikdy nedokazi odpustit kdyz jim byl zabaven arizovany majetek co nakradli.

karel3

08. 08. 2021

"Kdyz tu nadav ze benes daroval rusum ambasadu, tak muzes tady napsat kdy amici, frantici, britovr, italove a dalsi si tu svoji ambasadu v cesku koupily?
Pokud to nedas, beru to jako dukaz ze si slovansky srabek a lhar. "
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Víš co mi můžeš Slovane? :smile:
Já to vím, ale u tebe to nepadá na úrodnou půdu. Zbytečná ztráta času. Máš pod kulichem vítr a dětinské otázky. Odkazy nečteš, pod kulichem nic nezůstává. Je to stále jako v pomocné škole. A proč, a proč, a proč, a dolož, a dolož,...?

Když si zrádce národa E.B. jde na ruku komunistickou spodinou, když se tradičně po slovansku lže a krade.

"Ruská ambasáda - Budovu, která je nyní kanceláří velvyslanectví, koupil v roce 1927 český bankéř Jiří Popper. Edvard Beneš, tehdejší exilový "prezident" Československa, a Jiří Popper, se oba navzájem znali, uprchli v roce 1938 stejným letadlem do Londýna."

E.Beneš - zloděj - "Ačkoli si Beneš byl vědom toho, že česko-židovský bankéř stále žije a má v úmyslu se vrátit do Prahy, daroval Beneš majetek Sovětskému svazu jako poděkování za sovětské osvobození Československa od nacistické vlády."

Slovani - zloději - "Rodina Popperových měla za tento majetek získat náhradu, k čemuž však nedošlo v důsledku začátku komunistické vlády v Československu v roce 1948... a nedošlo k tomu dodnes, díky slovansko-bolševické většině v ČR. Fekálie ...:face_vomiting:

Czert

07. 08. 2021

A k tomu jak slovsne tahnou cr ke dnu, tak vysvetli kdo ze to tahne ke dnu italii a spanelsko?
Kde byly tyhle zeme v 1989 a kde cesko a kde sou tyhle zeme dnes v 2021?

Czert

07. 08. 2021

Karliku
Kdyz tu nadav ze benes daroval rusum ambasadu, tak muzes tady napsat kdy amici, frantici, britovr, italove a dalsi si tu svoji ambasadu v cesku koupily?
Pokud to nedas, beru to jako dukaz ze si slovansky srabek a lhar.
A dodnes si nijak nedokazal ze by benes podkaroatsko rusum daroval, tam opet lzes jako spravny komunista.

A ze prijal mnichov? Skutecne vysvetli jaky je rozdil pro mrtveho mezi vrazdou a sebecrazdou.
Nebo na to tvoje mozkove bunky nestaci?
A samozrwjme ze benes se zaslouzil o stat, stejne jako masaryk a stefanik.

Czert

07. 08. 2021

Gray
Karlikovi nema smysl cokoliv vysvetlovat, mele si svoje jako kolovratek, v jedine co muzem doufat je ze kvuli jeho zasti a nenavisti mu praskne zilka a na svete bude o jednoho nacka min.

karel3

07. 08. 2021

gray
Jako Slovan nemůžeš nikdy pochopit rozdíl mezi Čechy a Slovany.
Fňukání nad Mnichovem ti jde samozřejmě skvěle, jako všem stádním Slovanům, kteří umí jenom poslouchat vůdce stáda v tomto případě zbabělce Beneše, kterého vítali po válce jako "vítěze, osvoboditele" a komunistického spojence, který daroval bolševikům vše co mu nepatřilo,například dnešní budovu ruské ambasády, Podkarpatskou Rus, ...
V normální zemi by stanul před soudem a historie by jej zařadila mezi škůdce země. Zdejší Slované navrhli a přijali zákon, že se "zasloužil o stát"(14.května 2004).
(Zákon navrhli poslanci Jitka Gruntová (zvolena za KSČM), Radko Martínek a Karel Šplíchal (ČSSD),..) Kdo jiný by také našel tolik drzosti...:smile:
Lháři a zloději jsou u Slovanů váženými občany, stačí se podívat na Pražský hrad, vládu ČR a kvalitu jejich voličské základny v historii i dnes. :laughing:
Švýcarsko, Rakousko a ostaní, podobné země se ČR vzdalují mílovými kroky nejen v HDP na 1 obyvatele. A je to tak správně, většinové stádo si to tak přeje. :smile:

gray

07. 08. 2021

Czert a marcel - souuhlas, z karlíka ten emigrantský komplex nepřijetí přímo stříka a kompenzuje si ho předstíráním nadřazenosti a protislovanskou mánií.
Nadává na Čechy, pak uboze tvrdí, že nikoliv, že jsou jeho národ, oponenty začne obvińovat ze slovanskosti, ač o ni vůbec nešlo, ale pro nadčlověka :-) je to zřejmě urážka, prostě plete páté přes deváté.
Prostě předvání ukázkový osobní mindrák.

gray

07. 08. 2021

karel - ty jsi si při své hluboce zakomplexované slovanofobii, která ti očividně zaplňuje vše, čím ostatní lidé myslí, nebyl schopen prostudovat dějiny. I USA (včetně a především Roosevelta) se radovaly, že byl zachráněn mír, nic nám nevyčítaly.
Ty neustale a posedle tvrdiš něco, o co se tady nikdo nehádá, že rozhodnutí bylo na nás. Tady jde o to, že nikdo, kdo nás tehdy k boji nepovzbuzoval (napak, naléhal a chválil za přijetí mnichovské konference) nemá morální právo nás za její přijetí kritizovat.
Bombasticky píšeš, že si to svět a historici pamatují. Vyjímečně máš pravdu, pamatují si to a kritizují strůjce mnichovské dohody, nikoliv nás. Především vědí, že nikdo další nebyl v takové situaci jako my.
Jestli by nás někdo chtěl kritizovat, že se dělalo na Německo nebo že tady bylo spousta komunistů, tak tohle bylo všude, kam nacisti nebo komunisti dosáhli, nic specifického pro nás.

karel3

06. 08. 2021

marcel
"Karle3 ,hlavně vy, R1b lezli a budou vždy lézt do řití všem okupantům ...."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tohle souhlasí.
Podle studií má pak 22 % až 35,6 % českých mužů západoevropskou Y-DNA haploskupinu R1b, která je mezi Slovany vzácná.

Nechápu ovšem, proč házíš trapně všechna rozhodnutí vaší většiny R1a na moji menšinu ?
Na druhou stranu je vidět, že jsi většinově statečný i když jsi to pomotal, jako správný R1a. :slight_smile:
Většina se vzdala okupantům, většina s nimi spolupracovala, většina volila komunisty, většina volila i tu dnešní proruskou mrtvolu na Pražském hradě, většina volí cikánský způsob života, raději dnes prožrat na dluh, než hospodařit s vidinou zítřka, atd...
R1a – 34,2 % Vysoký výskyt této haploskupiny existuje mezi slovansky mluvícími národy ve střední a také ve východní Evropě.
Pěkně ses odkopal, indiáne z ruských stepí. :smile:

marcel

06. 08. 2021

Karle3 ,hlavně vy, R1b lezli a budou vždy lézt do řití všem okupantům . za němců jste se přepisovali do němčiny a po 68 jste se podepisovali azbukou .hnus který má značku Bílí negr čecháčský R1b

Czert

06. 08. 2021

Karlik
Ale tu ironii ze tu nadavas a slovany a rusy a pritom se chovas uplne stejne, jako to co jim vycitas, ti navzdy bude unikat, byt kazdy jiny ji vidi.

karel3

06. 08. 2021

marcel
"... projevuje se pliváním na bývalý národ ."
----------------------------------------------------------------
Jaký národ máš vůbec na mysli ?
Slované nejsou můj "národ". (Nejsem ex-komunista, kobliha, Rusák, mužik ani volič ZeBu,...)
Na vlastní na Čechy neplivu.
Bohužel se k Čechům stále tlačí ta slovanská nicota s nataženou škemrající rukou bez inteligence a bez budoucnosti. :smile:

marcel

06. 08. 2021

Já bych na karel3 nereagoval , zřejmě se jedná o emigranta s emigranstkým syndromem vyloučení . vyžebrané občanství (s tím pocit ztráty národností) a zároveň nepřijetí do "nového národa" ,nálepka bílého negra odněkud z Ruska (myšleno bývalý celý východní blok) . projevuje se pliváním na bývalý národ . je to zřejmě takový malej ross hedvíček:slight_smile:

Czert

04. 08. 2021

Karlik
Ty ses pokrytec a chtel sem napsat komik, sle ses traged.

Proc potrebujes k postoji usa oficialni dopisy od amiku a vyjadreni v novinach ti nestaci.
A uplne stejnym dechem ignorujes oficialni stsnoviska zapadu vuci csr a mnichovu.
Jinymy slovy, popiras a odmitas vinu zapadu a hazis jin na cechy.

A kdyz pises o srabcich z 38,39 a 68, pises hlavne o svoji rodine.
Takze tu svoji projekci si nech pro sebe.

Martin

04. 08. 2021

Ženevské úmluvy jsou dobré leda na toaletu v zákopech a možná i na sankce pro menší hráče, případně zvýšení morálky a sebejistoty u nováčků.

Realita byla a je jinde..

karel3

04. 08. 2021

gray
"USA měly jako skoro každý radost, že se v roce 1938 neválčilo, že to bylo na náš úkor, jim nevadilo."
-----------------------------------------
Blábol slovanských klaunů bez jediného důkazu.
Někdo poslal oficiálně pozdravné a děkovné dopisy ??? :slight_smile:
Záleželo na Československu, jak se rozhodne.
Prezident Beneš poslal armádu domů a pro jistotu odjel do Velké Británie (podle zdejších Slovanů ke zrádcům) a později do USA. :laughing: .... a v roce 1945 se vrátil jako hrdina. :laughing: Něco takového se mohlo stát jedině v Československu.

Srábkové a kolaboranti 1938, 1939 a 1968 mohou pištět jak chtějí, ale morální právo někoho kritizovat jak válčí nemají, protože to sami vzdali bez boje a hned začali sloužit okupantům, po roce 1968 dokonce oficiálně a mezinárodně. Zbytek světa a historie si jejich postoj bude pamatovat navždy. :slight_smile:

Czert

04. 08. 2021

Gray
Karlika moc neres, ma komplex z toho ze jeho rodina lezla okupantum do zadku a ani j to jim nevyslo, dodnes mu vadi zesazka na nacky jim nevysla.
Nenavis ke komousum se u nich zrodila az ve 41, do te doby je obdivovaly.
A dodnes vero ze cim po muzicku se bude nemcum klanet, tak si ho mozna vsimnou.

U jeho mysleni, zapad nemuze nikdy chybovat, je zcela neomylny jako stalin a lenin.
Froste dokonaly fanatik a zbabelec.

gray

04. 08. 2021

karel - a ještě jedna věc.
Tady nejde o nějaké případné přehazování viny za akceptaci Mnichova. Tady jde o to, že není důvod, proč bychom se nemohli vyjadřovat k akcím těch, kteří náš ústup tehdy schvalovali nebo nás do něj dokonce i nutili. Žádný morální dluh vůči nim nemáme, schalovali to, čili by jednali jako my v takovéto situaci.

gray

04. 08. 2021

karel- už trapně uhýbáš a bojíš se vzpomenout , co jsi sám napsal. Ohradil jsem se proti tvým blábolům, že národ (tvoje slova), který prý sám se nikdy nebránil (další tvoje nehorázné pindy) , nemá prý právo kritizovat. Ty jsi jako reakci spustil svoji slovanofobní mánii, což bylo dokonale od věci, protože já slovany nezmiňoval, ani jsem netvrdil, že Češi jsou nějací čistí slované. Prostě ses jen tím svým trapným kolovrátkem potřeboval vykecat ze svých kompexů.

USA měly jako skoro každý radost, že se v roce 1938 neválčilo, že to bylo na náš úkor, jim nevadilo. Prezident Roosevelt byl nadšen, že byl zachován mír. a ani nikdo jiný nám zbabělost nevyčítal. Takže není žádný morální důvod, proč bychom nemohli komentovat americké akce.Souhlasili s naším ustoupením po Mnichovu, jsou na tom stejně jako my.
Že se občas v beznadějné situaci ustoupí, není neobvyklá věc, potom se zas bojuje, viz náš domácí i zahraniční odboj. A my jsme v beznadějné situaci byli, protože na rozdíl od ostatních jsme neměli spojence, naopak, byli jsme mezinárodně tlačeni k tomu, abychom "zachovali mír". Teď je x let po válce, teď spousta borců si hraje na nekompromisní boj.
A znovu, speciálně pro zoufalce tvého typu zopakuji, že pro okupanty se za války dělalo všude as rovněž v v celém komunistickém bloku bylo členství ve straně masové. Nejsme žádnou výjimkou. Nic povznášejícího, ale nic speciálně česky ubohého.

js von s

04. 08. 2021

Obroul@mate pravdu, omlouvam se!

karel3

04. 08. 2021

Body
K.H.Borovský byl velmi radikální ve všech směrech a myslím, že uvedený citát pochází z doby, kdy již trochu řečeno dnešními slovy vyměkl. Po návratu z Ruska byl prý radikálnější. Údajně existují nějaké dopisy přátelům z Ruska, které prý stojí "za to" přečíst, ale bohužel jsem nikdy neměl tu píli pátrat.
K.H.Borovský „Slovan a Čech“ (Pražské Noviny, 1846. číslo 14—21)
http://narodnilisty.wz.cz/2006/nl4/slovan.html

V každém případě musím přiznat, že na škole jsem odmítal číst Havlíčkovo dílo Obrazy z Rus v domění, že tam najdu chválu Ruska. O to větší bylo mé překvapení když jsem to četl na stará kolena. Tolik podobenství s dneškem jsem opravdu nečekal. :slight_smile:

O nějakém vzdělání bych vůbec nehovořil. Na české poměry průměr. S pravopisem bojuji celý život a marně. :slight_smile: Jsou ovšem věci, které mě baví a také které mě zajímají a třeba i štvou.
Vážím si tvého názoru. Trefil jsi to skoro přesně... :slight_smile:

K.H.Borovský byl synem rakouského kupce a evidentně jej zaujali ruské praktiky.
Moje nejoblíbenější pasáž z knihy Obrazy z Rus, Kupci:
"Hlavní zásada ruských kupců jest dodati za zboží co možná nejvíce, bez ohledu, stojí-li za to či nic; přitom se již samo rozumí, že špatné zboží, mohou-li, také rádi za dobré prodají. Ruští kupcové dokonce to neznají, co se v obchodu poctivostí nazývá; obchod jest u nich, jako u všech východních národů; vojna bez krveprolití, kdo s koho, ten toho; ošiditi u nich jen znamená býti chytřejším a nikoli za nedovolenou věc se nemá, nýbrž ke cti slouží. Takové smýšlení v krajinách východních vyložiti se může z despotství a také s ním docela souvisí.
Jako u nás v některých krámech zvláštní jsou nápisy: „Zde se prodává za určitou cenu“, tak si musíme nad celým górodem mysliti veliký nápis v oblacích: „Zde se všeobecně dle možnosti šidí“, a každý, kdo při tom nápisu přece do něho vstupuje, nemá se vlastně, byv ošizen, na nic horšiti, leda na svou nezkušenost a hloupost."

Body

03. 08. 2021

Karle(3), Vase argumentace je nekdy lehce zkreslena rekl bych Vasi vasni k USA. Mate pravdu, ze nasi zemi se prohnalo jiz tolik ruznych armad (a tim padem lidi), ze jsme takovy mix ruzne genetiky. Nicmene tohle se da dohledat podle haploskupiny R1a a lze celkem s lehkosti rict, ze mate predka slovanskeho, nebo treba germanskeho puvodu.

Vas bych tipl na vzdelaneho cloveka, ktery jen obcas trosku ohne realitu ke sve podobe, viz Karel Havlicek Borovsky. Zminujete "Ja jsem Cech a ne Slovan", ale to jste to trochu vytrhl z kontextu, ne?

Viz.:
"Já tedy neodpíral Slovanstvu reálnosti, nýbrž dokazoval jsem jen, že reálnost Slovanstva založena jest na reálnosti jednotlivých kmenů, a slova moje, že s hrdostí řeknu já jsem Čech, ale nikoli, já jsem Slovan, nemohou se rozuměti, tak, jakobych snad Slovanem býti se toho času byl styděl, nýbrž jen v tom smyslu, že Slovanství jest teprv ideál, ku kterému směřujeme..."

Czert

03. 08. 2021

Karlik
Ja to vedel ze si navstevoval zvlastni skolu.

Cituj kde sem psal ze by nemci meli utocit na prazdne pozice?

A vysvetli jak muzes zdrhat kdyz nejsi napaden?
Asi pletes cechy s "hrdinimy" francouzi, belgicany a holandany.

Monarchista

03. 08. 2021

Pánové mohlo se to i ctát. Colt má či měl stále své jméno a postavení ve Vietnamu i Afganistánu. Jinak ty vaše kecy o kvalitě českého národa jsou smutné, copak Vy nejste Češi, či sem píši Veitnamci a Cikáni a dsamí blbci???

karel3

03. 08. 2021

Czert
"Ty ses prvotridni komunisticky politruk.
Vysvetli me, jak se muzes branit, kdyz te nikdo nenapadne?"
-----------------------------------------------------------------------------------------
Tys musel být ve zvláštní škole za hvězdu. :smile:
Oslíci přijali Mnichovský diktát, stáhli vocasy mezi nohy a odtáhli do vnitrozemí.
Zbabělci zdrhli.
Kdo by útočil "napadal" na opuštěné pozice ??? Jedině šogr jako ty. :smile:
Normálně přijeli do Sudet a oslavili to s místními obyvateli, když se nesetkali s žádným odporem.
Ty ses tedy poved. :smile:

karel3

03. 08. 2021

3ngelchen
"Na Rakousko jsi zřejmě záměrně zapomněl, aby ti to zapadalo do tve teorie."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A trapné slovanské výmluvy na "ty druhé" neberou konce.
Rakousko se nechystalo na válku s Německem a ani nemobilizovalo. Němci do Rakouska přijeli po dálnici za veliké slávy. Debata o ničem. :slight_smile:

"Dne 11. března 1938 proběhl v Rakousku ozbrojený převrat, který vedl nacista Arthur Seyß-Inquart. Ten také povolal do země na pomoc německé vojsko. 12. března přijel do Rakouska Adolf Hitler, který vyhlásil připojení Rakouska k nacistickému Německu. V lidovém hlasování, které proběhlo 10. dubna 1938, vyslovilo 99 % hlasů souhlas s připojením."
https://cs.wikipedia.org/wiki/An%C5%A1lus

Czert

03. 08. 2021

Karlik
Ty ses mesuge non plus ultra.

"Nikdy bych nic takového nenapsal.Ten kdo se vzdá bez boje, nemá morální právo kritizovat a hodnotit strany, které válčí.Tak to po slovansku neházej na jiné.:slight_smile:Vymlouvat se na jiné je to nejstrašnější a nejodpornější dědictví po Mnichovu"

Protoze tobe unika ironie toho ze presne ty strany co valcili rikali ceshum ze nesmi valcit.
Ok, vyjma polaku.

Czert

03. 08. 2021

Tempest
Doublethink u karlika neres, to je kovany stalinista, jen misto milovani komunismu miluje nacky.

Czert

03. 08. 2021

Karlik
A kdyz mas tak rad cisla, kolik ze to nemcu bylo clenu nemecke komuniszicke strany?
A kolik clenu mel svaz nemeco-sovetskeho pratelstvi?

Czert

03. 08. 2021

Karlik
A jeste vyvetli proc by meli cesi nicit vyzbroj, kdyz zapad garantoval nove hranice?
Ale hlavne napis, kolik ze vyzbrojr to znicilfrantici a ostatni po kapitulaci.
Proc sou u tebe hrdinove kdyz neznici zhola nic?
Pokud nelocitas odhozenou zbran pri zdrhani pred nemci.

A je jasne, ze nemas rad to co se delo po 45, taky bych byl nastvany kdyz by me zabavili arizovany majetek.

A k 68, napis me jedineho vychodniho nemce co proti tomu protestoval.
A list tech, co ji schalovali je hooodne dlouhy.

Czert

03. 08. 2021

Karlik
Ty ses prvotridni komunisticky politruk.

Vysvetli me, jak se muzes branit, kdyz te nikdo nenapadne?

K odboji, podivej se belgii a nizozemce, kdyz jesectes dohromady, tak mas populaci i ekonomimu silnejsi nez tehdejsi csr, a jak ze to uzasne bojovaly?
To asi moc hrdi na svou vlastnebyly, a jejich zahranicni a domaci odboj?
Min nez 1/10 toho ceskeho, kdezto dobrovolniku slouzicich v ss meli vic nez 4000x tolik.

Frantici? Ano, tam ta hrdost byla tak velika, ze jakmile se dostali do stretu s nemeckou jednotkou tak po 5 minutach zdrhaly, jediny kdo drzel frontu byly africani a cizinecka legie - vcetne polaku a cechu.

Poukzanani na mnichov neni vymluva, to je ukazani faktu. A fakta jak znamo komousi jak ty nesnasi.

3ngelchen

03. 08. 2021

karel3 - Všichni ostatní v Evropě se nacistům vzdali po boji. Československo předem.

Na Rakousko jsi zřejmě záměrně zapomněl, aby ti to zapadalo do tve teorie.

karel3

03. 08. 2021

"Americký pilot na padáku sestřelil pistolí japonskou stíhačku"
Technicky to určitě možné bylo. Je otázkou, zda se to skutečně stalo.
http://overlord-wot.blogspot.com/2014_11_02_archive.html

Jura

03. 08. 2021

No nevím, snad kdyby měl Tokareva, 45ACP střílím do gongů co mám na malorážku a vpoho to snesou.

karel3

03. 08. 2021

"Máš pindy proti Čechům,já ti oponuju a ty jakožto reakci začneš dokazovat že Češi nejsou čistí Slované."
-----------------------------
Ty někde v textu u slova zbabělci vidíš slovo Čech?¨

Já nevím, kde jsou skuteční Čechové dodnes zalezlí a jak je třeba možné, že v čele ČR na nejvyšších místech, jsou dva ex-komouši (nedávno dokonce tři). Žádný skutečný Čech by přece nikdy nevstoupil do strany, kde se podepisuje přátelství s totalitní zemí a později přátelství s okupační armádou. Opravdu nechápu, proč ty bytosti ve 21. století volí. Možná nechodí k volbám, nebo mentálně zdegenerovali na tupé ovce. :slight_smile:

"Ale víš co je zajímavé, že ani USA ani nikdo jiný nás za přijetí Mnichova nekritizovaly, naopak nás chválily,..."
---------------------------------------
USA nás určitě nechválily a ani se k tomu nevyjadřovaly.
USA pomohly Československu vzniknout a jak s tím naložíme byla už naše věc.
(Stejně tak rozdělení v roce 1993.)
Bylo to prostě československé rozhodnutí.
Být pochválený za zbabělost, tomu říkám "životní krédo". :laughing:
To je přece otázka vztahu k rodné zemi a ne, že tě sused pochvalně podrbe za ušima, že jsi mu zbaběle zrovna vvytrhnul aktuální trn z paty. :smile:

"Takže vyjímečně tvými slovy, kdo nás nutil ustoupit, nemá sebemenší morální právo se na nás vytahovat nebo nás za přijetí Mnichova kritizovat. "
-----------------------------------------------------------------------------
Pěkný blábol.
Nikdy bych nic takového nenapsal.
Ten kdo se vzdá bez boje, nemá morální právo kritizovat a hodnotit strany, které válčí.
Tak to po slovansku neházej na jiné.:slight_smile:
Vymlouvat se na jiné je to nejstrašnější a nejodpornější dědictví po Mnichovu.

karel3

03. 08. 2021

Tempest
Vidím v tom jeden zásadní rozdíl.
Všichni ostatní v Evropě se nacistům vzdali po boji. Československo předem.

gray

03. 08. 2021

Karel- ty jsi fakt beznadějně hloupý případ. Ani nejsi schopen přečíst si ,co jsi sám napsal.
Máš pindy proti Čechům,já ti oponuju a ty jakožto reakci začneš dokazovat že Češi nejsou čistí Slované. Tj. něco, co je jasné, o co vůbec nešlo, o co jsem se vůbec nehádal. Tvoje potřeba léčit si svoje komplexy vedla k zatmění tvého uvažování, i když to je bídné už za každé situace.

Už jsem napsal, že USA - obrovská a lidnatá velmoc skrytá za oceánem má jiné výchozí podmínky než obklíčené Československo. Ale víš co je zajímavé, že ani USA ani nikdo jiný nás za přijetí Mnichova nekritizovaly, naopak nás chválily, že jsem zachránili mír a běda, kdyybychom šli do války. Takže vyjímečně tvými slovy, kdo nás nutil ustoupit, nemá sebemenší morální právo se na nás vytahovat nebo nás za přijetí Mnichova kritizovat.
Že se v beznadějné situaci ustoupí není hanba, občas se to stane, to jen zakomplexovanci tvého typu jsou stateční dlouhá léta potom, co nebezpečí zmizelo. Žádná jiná země v takové situaci nebyla. Pak byl silný nejen zahraniční ale i domácí odboj, což je forma obrany země.

A že se muselo pracovat pro Říši a že tady byla masová komunistická strana? to bylo všude, kde měli stejný osud.

Moribundus

03. 08. 2021

Ano, skutečný HERO, něco jako Meresjev GEROJ!:smiley:

Tempest

02. 08. 2021

Kájo, trochu si protiřečíš, kritizuješ Čechy jako zbabělce co se vzdali a zároveň kritizuješ Japonce, kteří bojovali jako muži do konce. Kritizuješ Rusy, Brity, že bojovali tvrdě a nevadí ti Francouzi co se vzdali. Osvětlíš nám to prosím?

karel3

02. 08. 2021

Czert
"Jak za prvni tak i 2 svetove cesi meli silny zahranicni odboj. "
------------------------------------------------------------------------------------------
Zahraniční odboj není obrana rodné země ve chvíli nebezpečí. 0.001% je nic.

"Neni chybou cechu ze je nemecko nenapadlo jako ostatni."
---------------------------------------------------------------------------------------
Proč by je napadali, když se zbabělci vzdali předem a odevzdali kompletní výzbroj a výstroj. :slight_smile:

"Zopakuj si kdo ze to spachal mnichov."
-------------------------------------------------------------
Trapná výmluva.
Hrdý národ by bojoval. Srábkové se vzdali, sloužili a prezident zdrhnul 10 dní po kapitulaci.
Po válce, když jim zemi vrátili vítězné armády, tak vyrazili rabovat, krást a zabíjet. Jako nejzbabělejší lupiči.
Rok po okupaci Sovětským svazem měla Komunistická strana Československa přes 2 mil. členů (všichni podepsali kladný vztah k okupační armádě a mocnosti) a Svaz československo-sovětského přátelství podobný počet členů. :slight_smile:
Nic na co by mohl být člověk hrdý. :slight_smile:

karel3

02. 08. 2021

gray
"A že ty nebudeš rozhodovat, kdo může něco říci a co ne, už jsem napsal, ty, jehož zakomplexovaná čechofobie ignoruje základní historická fakta..."
------------------------------------------------------------------------------------------------
Žádné překvapení, že Slovan s anglickým nickem neudrží myšlenku. :slight_smile:
" jehož zakomplexovaná čechofobie" Máš to špatně. Správně by tam mělo být slovanolegrace.
Pochopilo by to i mimino, ale rusko-slovanské geny těžko. :smile:

Ty tady někde vidíš, že bych ti něco nařizoval, nebo zakazoval?
Jenom jsem napsal názor, že národ zbabělců, kteří nikdy ani nepozvedli zbraň proti útočníkům a okupantům rodné země (1938, 1939 a 1968) nemají sebemenší morální nárok kritizovat kteroukoliv válčící stranu a jejich válečné činy. Kolaboranti. :slight_smile:

Czert

02. 08. 2021

Filip
Velmi zajimave info, diky za nej, navic vic uveritelne protoze haybusy byly jeste vetsi papiraky nez zera, a uprime, sestrelit tezky bombarder haybusou byl mistrovsky vykon kvuli tomu jak lehkou mela vyzbroj.

Czert

02. 08. 2021

Karliku
Vrat se do skoly a zopakuj si dejepis.
Jak za prvni tak i 2 svetove cesi meli silny zahranicni odboj.
Neni chybou cechu ze je nemecko nenapadlo jako ostatni.
Zopakuj si kdo ze to spachal mnichov.

Czert

02. 08. 2021

Ernie
Tak ryze technicky by sel sestrelit pistoli, zvlast pokud by trefil pilota, a hlavne pokud by strilel z boku, kde sklo nebylo pancerovane.

Vzdyt ve vitnamu je zaznamano ze f4 byla sestrelena dedulou s musketou z 18 stol.
Jo, byla to rana a zadah jedna z miliardy, ale stal se.

Byt co se tyka tohohle japoncika, tak ho nesestrelil, japonci nemeli duvod falsovat ci zamlcovat realitu. Zvlast kdyz neznaly okolnosti pripadne ztraty

gray

02. 08. 2021

Hatram - souhlas, jen bych ještě dodal, že v článku zmíněná možnost, že ten sestřel byl zamlčován kvůli propagandě, je nesmysl. Oficiální evidence ztrát se vedla pro interní účely, do propagandy se pak nakdákalo cokoliv.

gray

02. 08. 2021

Karel3- jak jsi arogantní, tak jsi hloupej, viz teď tvoje přednášky o Slovanech, ačkoliv jsi ve svých únavných pokusech o zvýšení sebevědomí mluvil o národu (viz tvoje pindy, že příslušník národa...). Že jsou Češi mixem Slovanů, Keltů, Germánů atd. je už všeobecně známo, čistí Slované nejsme nai náhodou. Takže si svoje rádobychytré přednášky nech od cesty, pleteš Slovany a Čechy na jednu hromadu.
Že to děti mohou odnést při nutných válečných operacích, je věc jedna - mimochodem, zrovna Hirošimu za nutnou i když hroznou válečnou operaci považuji - ale neznamená to, že napadený může libovolně masakrovat kohokoliv.
A že ty nebudeš rozhodovat, kdo může něco říci a co ne, už jsem napsal, ty, jehož zakomplexovaná čechofobie ignoruje základní historická fakta a není schopen přinést protiargumenty. Jen se vyžívá v tom, že si na anonymním fóru léčí svoje komplexy.

Hatram

02. 08. 2021

Takže si to shrneme. Pilot sestřeleného letadla vyskočí na padáku. Kolem něho proletí stíhačka Zero rychlostí cca 500km/h.A on ji trefí. To je lepší snajpr než Vasilij Zajcev.

karel3

02. 08. 2021

Filip
Díky za podrobnosti a upřesnění.
Zero jsem tam napsal já, protože je zřejmě na ilustračním obrázku, jako příklad absence pancéřování a samosvorných nádrží. Autor Zero v článku nezmiňuje.
Ki-43-II (konec roku 1942) na tom byly s pancéřováním o chlup lépe. Pilot měl za sedačkou 13 mm pancéřovou desku a některé měly nádrže potažené málo účinnými gumovými pláty, proti projektilům 7.7 mm ale dobré, později samosvorné obaly.

karel3

02. 08. 2021

gray
"karel3 -Hele , velký Nečechu, tvoje čechofobní Ctrl-Paste pindy jako obvykle nesedí,..."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Víš vůbec o čem píšeš ? :slight_smile:
Já o Slovanech a ty o "velký Nečechu, tvoje čechofobní..."
Ty neznáš českého klasika K.H.Borovského a genetický výzkum na území ČR?
Obyvatelé ČR jsou podle genetiků Slované max. ze 30%. Pokud se tedy cítíš a žiješ jako Slovan, Rusák,... je to čistě tvoje věc a mě mezi své soukmenovce netahej. :slight_smile:
Vtipně určitě působí, když si "vlastenec" flákne jako nick "gray". :smile:

"Zkrátka s hrdostí národní řeknu: Já jsem Čech, ale nikdy: Já jsem Slovan.", K.H.Borovský po svém návratu z Ruska 1846, kdy se navždy zřekl nesmyslu, nazývaného "panslavismus".

"Jaké je člověk národnosti, nemá vliv na to, jeslti má pravdu nebo ne a nešlo ani o nějaké porovnánání statečnosti."
--------------------------------------------------
Slované jsou "nejchytřejší" etnikum na světě. Všechno vědí nejlépe a každému poradí. Jenom země, kde mají většina na to vůbec nevypadají. :slight_smile:

"A že rodič spáchá zločin, neznamená, že se jeho dítě může stát libovolně terčem."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nebavíme se o zločinu jednotlivce.
Pokud Japonsko rozpoutalo válku napadením USA, stali se všichni dospělí odpovědni za osud všech japonských dětí i své země. Za války se neberou servítky a vraždí se ve velkém. Japonci dobře věděli do čeho jdou.
Příslušník zbabělého národa, který nikdy nebránil svoji rodnou zemi a nebojoval za svobodu, může jedině držet "ústa". :slight_smile:

Dušan

02. 08. 2021

No jasně... špedlíkovou hlavičku.

Filip

02. 08. 2021

Japonci ze 64. sentai ten den sice neměli ztrátu, ale jejich nejlepší pilot Kap. Yasuhiko Kuroe(eso s 30 sestřely a také i testovací pilot) musel nouzově přistát s poškozeným Ki-43-II na základně. On tvrdil, že poškození jeho letounu bylo z odvetné palby jím sestřelené B-24 ze 7. BG.(ve které letěl i ten pistolník). O tom, že sestřelil A6M Zero(které tam v té oblasti ani neoperovalo) mu nakukal další sestřelený pilot velitel 311. FG Plk. Harry R. Melton Jr., když se o tom spolu bavili v zajetí. Ten mu řekl, že údajně v té oblasti našli letadlo s mrtvým pilotem, který měl průstřel hlavy. Vrak, ale mohl být z jakéhokoliv souboje a žádné Zero to rozhodně nebylo. Podle mě mu chtěl jenom udělat radost. Oficiálně mu ten sestřel uznaný nebyl, ale koluje to jako historka. Mimochodem Plk. Meltona sestřelilo další eso od 64. sentai por. Yohei Hinoki. Později byl Melton zabit, když transportní lodí Rakuyo Maru jedoucí se zajatci do Japonska otřáslo torpédo z americké ponorky USS Sealion. Japonský torpédoborec vytáhl pouze japonské námořníky a zbylé britské a americké zajatce postříleli v moři a na člunu včetně Meltona.(přežil jenom jeden britský důstojník, kterého vyzvedlka ta ponorka) Yohei Hinoki se po válce při psaní memoárů dozvěděl o osudu Meltona a velice toho litoval co se mu stalo a poslal vdově dopis s omluvou a o odpuštění. Dopis byl doručen až vnučce po 30 letech pátrání. Chtělo by to rozhodně líp si nastudovat podklady než se vydá takový článek.

gray

02. 08. 2021

karel3 -Hele , velký Nečechu, tvoje čechofobní Ctrl-Paste pindy jako obvykle nesedí, už si sebevědomí zkus léčit nějak jinak. Na rozdíl od USA nejsme obrovská lidnatá velmoc za oceánem, na nácky se dělalo všude v okupované Evropě totéž se týká komunistů, povstání byla vzácná.
Jaké je člověk národnosti, nemá vliv na to, jeslti má pravdu nebo ne a nešlo ani o nějaké porovnánání statečnosti. A že rodič spáchá zločin, neznamená, že se jeho dítě může stát libovolně terčem.

karel3

02. 08. 2021

I přes zbožná přání zdejších slovanských chytrolínů a ostrostřelců bych netvrdil s takovou jistotou, že to není možné.
Skoro všechna japonská letadla neměla vůbec žádné pancéřování ani samosvorný obal palivových nádrží. I jediný náhodný průstřel na správném místě je mohl poslat k zemi.
Předpokládám, že na ilustračním obrázku je Mitsubishi A6M "Zero".
Aby bylo letadlo co nejlehčí vyvinuli Japonci pro jeho konstrukci speciální hliníkovou slitinu "extra super dural" (ESD).
První pancéřové přední sklo, první pancéřovou desku za sedačku pilota a jednu samosvornou nádrž za zády pilota, mělo asi 90 strojů verze A6M5c až v létě 1944.
První samosvorné nádrže v křídlech, měla Zera vyrobená až na konci roku 1944.

František

02. 08. 2021

Copak pistolí to třeba jo ale četl jsem v Bobkových listech že amíci sestřelili 500 něneckých a japonských bombardérů prakem a vzduchovou pistolkou.

Ernie

02. 08. 2021

Kdo někdy střílel z pistle ví, že tohle je kravina.

karel3

02. 08. 2021

Vratislav Zapletal
"Děti ve škole v Hirošimě by někoho zabily asi těžko. Ale amici útočí na školy a svatby běžně i dnes. Takže se neděje nic nového."
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Za děti odpovídají rodiče, ti si měli rozmyslet, než vyhlásili válku USA.
Za všechny oběti války Japonsko-USA si odpovídají sami Japonci, takže pokud fňukají, tak jedině sami nad sebou ...

Úsměvné je, když si o Američany otírají "ústa" příslušníci národa, který nebyl nikdy ani schopen pozvednout zbraň proti útočníkům, okupantům, bránit svoji zemi, 6 let 1939-1945 pilně pracoval pro nacisty, 44 let 1945-1989 stál na straně bolševické totality a oslovsky sloužil okupační vrchnosti. :face_vomiting:
Něco takového by se v USA stát nemohlo. :thumbsup::flag_us:

Czert

02. 08. 2021

Zapletal
Argumentace detmi v hirosime je zcela licha.
Ty meli na valku stejny vliv jako decka v berline, parizi, londyne, moskve a presto se vesele bombardovaly.
Cili tvoje pointa?

Czert

02. 08. 2021

Ke stileni pilotu na padacich, za valky to delaly uplne vsechny strany, nektere vic jinemin.

A k tomu sestrelu, tak to je jen legenda, nemajici realnou oporu.
Japonci nemeli jediny duvod nezaznamenat ztratu letounu, zvadt kdyz nevedeli kdo ho a jak pripadne sestrelil.

Havran

02. 08. 2021

Američané byli specialisté na hlášení sestřelů. Jak psal již Pierre Clostermann, američtí letci hlásili tolik sestřelů, že by během měsíce jejich činnosti musela zkolabovat Luftwaffe.

Vratislav Zapletal

02. 08. 2021

TO Karel 3: Souhlasím, že takové příběhy je potřeba připomínat. Ale dát to do souvislosti s atomovka na Hirošimu a nagasaki je těžký faul. Pilot na padáku je pořád voják. Dopadne, vrátí se a za měsíc mě může zabít. Děti ve škole v Hirošimě by někoho zabily asi těžko. Ale amici útočí na školy a svatby běžně i dnes. Takže se neděje nic nového.

Bohdan

02. 08. 2021

Spousta uznananych sestrelu nemela ekvivalent v evidenci ztrat na strane nepritele. Nejednalo se o zadne zamlcovani vlastnich ztrat, nybrz o to, ze k sestrelu proste nedoslo. Unikajici letadlo slo stremhlav k zemi, nebo prudce pridalo plyn, z vyfuku s vyvalil dym a utocnik narokoval sestrel. Sestrelit utocici stihacku byl velky problem i pro strelce bombarderu (sance se vsak zvysovala pri letu bombarderu v sestave). SESTREL STIHACKY PISTOLI Z PADAKU JE HOLY NESMYSL. Na piloty na padacich strilely vsechny strany, bez vyjimky (byla to otazka pristupu kazdeho pilota, Goering to dal svym pilotum rozkazem, ale i tak to bylo veci kazdeho pilota, jestli to skutecne bude delat) Pilot na padaku neni zajatec, zenevska konvence o pilotech na padaku vubec nepojednavala.

karel3

02. 08. 2021

Takové příběhy je potřeba připomínat pokaždé, když nějaká fňukna začne dojímat shozením A-bomb na Hirošimu a Nagasaki. Jenom připomenutí. Válku v Tichomoří začalo Japonsko.

js von s
"neni .45 12.7mm?"
------------------------------------
Pětačtyřicítka "45" je "zkráceně" průměr střely v setinách palce, 0.45" = 11.43 mm.

Dave

02. 08. 2021

Asi hral moc Battlefield.

Stenly

02. 08. 2021

To Jindra, zkuste blbě neplácat a napsat alespoň jeden příklad kdy byl takový pilot za hrdinu. To nesouvisí s dobou jak se snaží kdekdo omlouvat. Samozřejmě byly vyjímky, a to jsme se učili i na vojně, pokud je parašutista, který shora střílí nebo hází granáty v rámci výsadku, tak je to samozřejmě běžný voják a lze jej zlikvidovat a takové případy za války byly. Ale sestřelený pilot rozhodně není žádný útočník je to něco jako trosečník na moři, na které se taky nesmělo střílet a což opět pouze Japonci nerespektovali. No a jinak ta poslední věta o funkcích, tak to jste se dokonale podepsalm, to jste za blba naprosto. Něco jako Ženevská úmluva, to vám asi nic neříká.

Jindra

02. 08. 2021

Ono záleží kdo střílí, z jedné strany to bude hrdina a z druhé válečný zločin. Hold je jiná doba, ale lidé ve funkcích pořád ti samí.

Pavel

02. 08. 2021

No, když to tak čtu, proč to pohoršení, že stříleli na vojáky na padácích, když z padáků se střílelo také. Odpověď nečekám, příjde mi to ufňukané.

Obroul

02. 08. 2021

js von s , neni. 12,7mm je 50 bmg.

js von s

02. 08. 2021

neni .45 12.7mm?

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací