EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Jak dlouho dokážete přežít v případě krize?

 01. 06. 2015      kategorie: Survival      1 komentář

V poslední době se děje čím dál více přírodních katastrof, nemocí nebo (zatím) lokálních ozbrojených konfliktů. V případě vzniku nějaké krize u nás v ČR je statisticky dokázáno, že budou obchody s potravinami zcela vykoupeny maximálně  během několika desítek minut. Otázkou pak zůstává, jak dlouho dokáže přežít nepřipravený člověk, který si doma neudělal žádné zásoby čehokoliv.

mre_01
Foto: Je statisticky dokázáno, že v případě krize budou obchody s potravinami zcela vykoupeny maximálně během několika desítek minut

Asi se shodneme, že nejdůležitější pro přežití bude pití a jídlo, neboť bez něho člověk rychle ztrácí energii a následně umírá. Jídlo a pití by měl každý uvědomělý člověk mít v zásobě právě pro případ krize, kdy se může  stát, že voda a jídlo nebude nějaký čas dostupné.

Psali jsme: Základní principy přežití v přírodě 1/4 - PPVI aneb být připraven

Potraviny by měly mít 2 základní vlastnosti. Měly by obsahovat co nejvíce potřebných vitamínů, proteinů a další přínosných látek a měly by v zásobě vydržet co nejdelší dobu, aniž by se zkazily.

Jedním z takových jídel jsou vojenské potravinové dávky, tzv. MRE (Meal Ready to Eat), které obsahují vše potřebné pro zasycení a získání energie. Tyto dávky mají také dlouhou trvanlivost, takže zásoby nemusíte tak často obměňovat jako u standardních potravin.

mre_00
Foto: Vojenské potravinové dávky, tzv. MRE (Meal Ready to Eat) obsahují vše potřebné pro zasycení a získání energie

Psali jsme: Neznámí hrdinové - členové střeleckého klubu v Nairobi bojovali proti teroristům z Aš-Šabáb

Dávky jsou dále odolné UV záření a vodě, mají vynikající bariérové vlastnosti a není nutno je ohřívat.

Také jste došli k názoru, že není od věci se pár dávkami, kde jedno kompletní menu stojí např. jen 186 Kč vybavit?

 Autor: Redakce

CENOVÉ BOMBY

Komentáře

Delta

07. 03. 2019

Sperma je jinak velmi výživné.
Muže zajímá i kvalita a množství jejich spermatu, což lze do značné míry ovlivnit stravováním a pitným režimem. Doporučuje se zdravá a netučná strava, společně s pravidelným doplňováním nealkoholických tekutin. Vhodně ovlivňují kvalitu, barvu i chuť potraviny bohaté na základní mastné kyseliny (například tučné ryby), vitaminy A, B, C a E a také zinek a hořčík. Muži by se naopak měli vyhnout alkoholu, kouření, mastným a smaženým jídlům. Zajímavým údajem v této souvislosti je také to, že zdravé spermie muže s aktivním životním stylem, který pravidelně ejakuluje, vydrží být aktivní i několik dní. Sperma je jinak velmi výživné. Obsahuje významné aminokyseliny, dále cukry a jiné látky, které strávíme stejně jako třeba chléb.

SPERMA PRO PLEŤ - Tvrzení, že mužské sperma může mít pozitivní účinky na pleť, zřejmě vychází z faktu, že ejakulát obsahuje nezanedbatelné množství minerálních látek. Kromě minerálů jako je například zinek, vápník, hořčík nebo sodík zároveň obsahuje také fruktózu, vitamin C, cukry, kreatin a více než 400 druhů bílkovin. Přestože by tedy skutečně mohlo mít sperma účinky na pokožku, výzkumy tvrzení o výživnosti spermatu nepotvrdily. Minerály a další látky totiž slouží především k udržení co nejdelší životnosti spermií, které se musí dostat až k vajíčku a oplodnit ho.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací