EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Jak dopadne trezor, když do něj vložíte odjištěný granát

 17. 07. 2021      kategorie: Army zábava      9 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Každý z nás si už někdy určitě položil otázku, jak by asi dopadl trezor, kdybychom do něj vložili granát. Naštěstí na YouTube lze najít kanál, kde podobný experiment vyzkoušeli. A kde jinde než v zemi neomezených možností v USA.

trezor_TIT
Foto: Jeden z mnoha experimentů, kdy Edwin tentokrát vložil odjištěný armádní granát M67 do trezoru | Edwin Sarkissian / CC BY-NC-ND

Na YouTube lze najít kanál jednoho z mnoha nadšenců do zbraní, Edwina Sarkissiana. V tomto případě by se možná hodilo říct "blázna do zbraní", jelikož Edwin ve svých videích zkouší velmi netradiční experimenty, jako například „Kolik kevlarových helem zastaví náboj ráže .50?“ nebo „Zvládne brokovnice vystřelit náboj .50?“.

My se však podíváme na experiment, ve kterém Edwin vložil odjištěný armádní granát M67 do trezoru. Podle dostupných informací Edwin žije v Kalifornii, zůstává tak otázkou, kde dokázal sehnat armádní granát ve státě, kde je držení zbraní velmi přísně regulováno. Obecně o Edwinovi nenajdete příliš mnoho informací, avšak víme, že je původem z Íránu. Se svými rodiči přišel do USA za lepším životem v roce 1996. A nejspíše se mu daří, jelikož jeho YouTube kanál má více než 3,5 milionu odběratelů.

Pojďme však zpět k experimentu s trezorem a granátem. Edwin v rámci testu přilepí granát k cihle a vloží jej do trezoru. K pojistce připoutá kus provázku, aby ho mohl později odjistit. Následně trezor uzamkne a experiment je připraven. Výsledek testu asi nikoho nepřekvapí. Dveře trezoru odlétly až do vzdálenosti asi 20 metrů, zbytek trezoru byl roztržen a došlo k jeho totální destrukci. 

Otázku „jak by dopadl trezor, kdyby v něm explodoval granát“ si asi položilo mnoho lidí, jelikož toto video má přes 20 miliónů zhlédnutí. V našich podmínkách by podobné experimenty šly vykonat asi jen těžko. Na zmíněné video se můžete podívat níže.

Video: Pokus s cílem zjistit jak dopadne trezor, když do něj vložíte armádní granát / YouTube

Zdroj: marathi.tv

CENOVÉ BOMBY 258)

Komentáře

Richard Šebesta

23. 07. 2021

Přiznavám,že mně spíše napadlo co by se stalo s tyranosarusem Rexem kdyby mu někdo stihl hodit granat rovnou do chřtánu ? Pochopitelně při filmu Jurský park ?.Je to 7 tun masa a kosti. Ptal jsem se sám sebe zda by mu to roztrhalo jen hubu nebo celého. Dnes je jasné,že by z něho nezlůstalo nic.

Jan

18. 07. 2021

videl jsem když odpalili granát nebo neco takoveho v normalnim trezoru a ne v téhle kasičce pro deti. v podste jen nadskocil a vyboulil se.

Matee

17. 07. 2021

Každý z nás si už někdy určitě položil otázku ... :joy::joy::joy:

jan

17. 07. 2021

To byl papirový

Vlasta

17. 07. 2021

Jakoukoliv munici držíme v ruce po nezbytně nutnou dobu. 0:48 dává si granát do kapsy. Bože, to je vosel.

ldx

17. 07. 2021

Taky jsem čekal pořádný aspoň 200kg trezor nebo i větší jako bývá v bankách. Tohle je jen příruční trezůrek na malou hotovost v nějaké pokladně nebo domácí dokumenty...
Takže celé je to celkem o ničem.

weg

17. 07. 2021

To je trezor z materialu ze kteteho se děljíá zapadní obrněná vozidla typu Pandur :grin:.

zedisdet

17. 07. 2021

Tohle neni trezor ale hracka proc deti. To uz i satni skrinka na vojne byla ze silnejsiho plechu.

Aleš

17. 07. 2021

Nejde o trezor, ale jakýsi domácí trezorek z tenkého plechu se závorami z hliníkové slitiny. To je jasné, že se rozletěl. Skutečný trezor by nemusel takhle dopadnout.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací