EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Jak Stalin ponížil bojové zástavy Wehrmachtu

 01. 04. 2021      kategorie: Vojenská historie      82 komentářů

Přehlídka vítězství v Moskvě z 24. června 1945 byla uspořádána jako ultimativní urážka poražené německé armády - Wehrmachtu. Tato velkolepá akce bývá často označována za největší vojenskou přehlídku všech dob. V rámci této přehlídky bylo mimo jiné vhozeno do bláta 200 německých bojových zástav.

prehlidka_01Foto: 24. června 1945 se na Rudém náměstí konala slavnostní Přehlídka vítězství Rudé armády. | Ministerstvo obrany Ruské federace

24. června 1945 se na Rudém náměstí konala slavnostní Přehlídka vítězství Rudé armády. Přehlídka reprezentovala ruské vítěžství nad nacistickým Německem, které v roce 1941 rozpoutalo nejkrutější válku proti Sovětskému svazu, v níž zahynulo přes 25 milionů vojáků a obyčejných civilistů.

Psali jsme: Přístup k našim válečným veteránům

Přehlídky se zúčastnilo cca 35 tisíc vojáků, včetně osádek bojových vozidel. K vidění byly tanky T-34/85, těžké tanky IS-2 nebo těžké samohybné houfnice ISU-152, všemožná tažená děla a houfnice (včetně impozantní 203mm těžké houfnice M1931) a mnoho dalšího.

is2_01Foto: Přehlídky se zúčastnilo cca 35 tisíc vojáků, včetně osádek bojových vozidel. K vidění byly tanky T-34/85, těžké tanky IS-2 (na snímku) nebo těžké samohybné houfnice ISU-152 apod. | Ministerstvo obrany Ruské federace

Na celé divadlo se z čestné tribuny Leninova mauzolea díval Stalin. Přehlídka pak vyvrcholila rituální urážkou Wehrmachtu, během čehož bylo na zem hozeno okolo dvou set bojových zástav poraženého nepřítele.

Psali jsme: Zvířecí problém za velké války: Pobití ruských vlků v roce 1917

Ohledně zástav se nechal slyšet Matthias Uhl z Německého historického institutu v Moskvě: "Na prohlídku bylo z Berlína a Drážďan dodano do Moskvy celkem kolem 900 bojových zástav". 28. srpna 1944 vydal údajně  sám Hitler rozkaz vrátit z fronty do Berlína zástavy všech vojenských útvarů. Mnohé z nich se pak v bitvě o Berlín dostaly do rukou právě Rudé armády.

Na přehlídku pak byly německé standarty vybírány podle barev a vzhledu. Matthias Uhl tvrdí, že se na Rudé náměstí dostalo i kolem dvaceti bojových zástav z jiných historických období, nežli z éry nacistického Německa. Mezi zástavami byly např. dvě standarty pruské kavalérie z let 1860 a 1890 nebo zástava lidové domobrany z 60. let devatenáctého století. Mnohé standarty, které byly v rámci prohlídky vrženy do bláta (tehdy zastihl přehlídku vydatný déšť), prý nepatřily jen Wehrmachtu ale šlo o např. o různé další útvary nacistické strany.

zastavy_01Foto: Přehlídka pak vyvrcholila rituální urážkou Wehrmachtu, během čehož bylo na zem hozeno okolo dvou set bojových zástav poraženého nepřítele. | Ministerstvo obrany Ruské federace

Později se tvrdilo, že všechny německé standarty s nacistickou symbolikou byly spáleny na hranici. Pokud je tento fakt opravdu skutečný, tak oněch 200 bojových zástav se do plamene nedostalo. Dnes jsou tyto umístěny v Centrálním muzeu Ozbrojených sil v Moskvě, kde vybrané kusy byly předvedeny jako exponáty výstavy, ale větší část je v depozitu.

Zpočátku bylo v muzeu celkem kolem 500 bojových zástav. V letech 1950-1960 pak bylo přes sto z nich vrácených NDR, uvedl jeden ze zaměstnanců muzea. Desítky dalších zástav pak byly odeslány do Bulharska a Polska a v 90. létech bylo více než deset zástav věnováno jednomu americkému muzeu.

Přehlídka vítězství byla tehdy v roce 1945 natáčena a focena hlavně v černobílém provedení. Většina originálních snímků, včetně snímků známého válečného fotografa Jevgenije Kaldejského, nebyla Stalinem, možná kvůli silnému lijáku, schválena. Z tohoto důvodu se pak některé scény přefocovaly a opětovně natáčely, tentokrát na barevný film.

 Autor: Petr Žák

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

karel3

10. 04. 2021

Míra
"Jen bych rád připomněl toto: Souostroví Gulag - žánrově tato kniha stojí na pomezí románu, literatury faktu a autentického dokumentu.

Román je rozsáhlý epický (vyprávěcí) literární žánr, řazený mezi fikci a ve své moderní podobě téměř vždy prozaický, jen málokdy veršovaný.[1]"
------------------------------------------------------------------------------------
Víš co je na Slovanech jako ty k popukání, aniž bys Souostroví gulag četl, tak bez inteligence opráskneš co ti americký Google ve Wikipédii najde a ještě tam zkopíruješ číslo na zdroj. :laughing:
Jsi správný Slovan. Když něco nedokáží vyrobit, tak začnou hlásat, že to nepotřebují (Su-57, Armatra,...)
Stejně tak ty. V životě jsi nepřečetl Souostroví gulag, nebo Jeden den Ivana Děnisoviče, apod., což by bolševika jako ty jistě zabilo, tak jsi jistě po několika dnech úporného hledání alespoň objevil co že je román za literární útvar, abys to pomocí Ctrl+C a Ctrl+V sdělil světu i nám. :laughing:

Míra

09. 04. 2021

Jen bych rád připomněl toto: Souostroví Gulag - žánrově tato kniha stojí na pomezí románu, literatury faktu a autentického dokumentu.

Román je rozsáhlý epický (vyprávěcí) literární žánr, řazený mezi fikci a ve své moderní podobě téměř vždy prozaický, jen málokdy veršovaný.[1]

karel3

09. 04. 2021

Béďa
"to Karel: Souostroví gulag je smutné čtení, ale ohledně historie WWII bych určitě dal přednost moderním autorům."
-----------------------------------------
Nejsem žádným studentem historie WWII. Čerpám z toho co jsem četl. V tomto případě je myslím osobní výpověď sovětského důstojníka Alxandra Solženicina jako návod k případnému dalšímu bádání postačující.
Díky za tipy, uložil jsem si je a třeba se k nim ještě vrátím. Děkuju.

Béďa

08. 04. 2021

to Karel: Souostroví gulag je smutné čtení, ale ohledně historie WWII bych určitě dal přednost moderním autorům. Pokud si samozřejmě chceš udělat názor z více zdojů a ne jen papouškovat jeden pramen a stále dokola dokola omílat to samé, resp. čerpat z populárních zdrojů jako epochaplus atd...

To ohledně nasazování vojáků bez zbraně možná byly exesy někde u Satlingradu, ale standart to přeci jen nebyl, naopak standart opravdu byl používání zatarasovacích oddílů NKVD, které po roce 1941 právě z těchto důvodů přestaly být nasazovány v první linii, a to z důvodů zachování jejich bojové síly právě pro uvedené zatarasování postupu usupujících jednotek. Samozřejmě nelze plně generalizovat.

Ohledně toho jak nan nás působí média a populární kultura, na utváření našeho názoru si stačí jen srovnat americký film o Zajcevovi a jeho paměti (např. skutečný Zajcev oproti filmovému byl a i tak trochu vypadal jako pan účetní, po válce byl vysoškolským pedagogem).....

Hodně kvalitní čtení jsou publikace amerického autora Davida Glance, jako jeden z mála západních autorů uměl plyně rusky a po pádu SSSR čerpal i z ruských archivů.

Vysloveně ztrátám RKKA se věnoval G. F. Krivosheev.


Z moderních ruských autorů doporučuji Marka Solonina, některé jeho publikace (např. Skutečný den M) jsou velmi objevné a pokračuje v určitém myšlenkovém odkazu Suvorova, ale jeho práce je na podstatně vyšší úrovni práce s prameny a v řadě aspektů původní Suvorovovi názory koriguje či přímo opravuje.

Petr Hertel / ČERT

07. 04. 2021

Ad Karel 3: Jenom k tomu Václavu Kopeckému o těch našich Němcích z roku 1931... Myslím, že by se to dalo taky nazvat typickým projevem něčeho, čemu se dneska říká sluníčkářství...

karel3

06. 04. 2021

Petr Hertel / ČERT
Havlíček byl v podstatě člověk bez bázně a hany, který se nebál napsat co si myslí, padni komu padni. Na tu doby úctyhodná statečnost. V podstatě byl svobodomyslným demokratem každým coulem. Zkostnatělé CaK neměl rád a Rusko ho zklamalo. Těžký život v pravdě.

Zdejší komouši se v historii vyznamenali mnohokrát. Za jednu z jejich největších hanebností vůči rodné zemi, ale považuji tento projev:
„My, čeští komunisté, prohlašujeme, že budeme hájit a prosazovat právo na sebeurčení až do odtržení od českého imperialismu pro utlačované části německého národa až k posledním důsledkům,“ prohlásil v roce 1931 na VI.sjezdu KSČ její tehdejší ideolog Václav Kopecký.

Petr Hertel / ČERT

06. 04. 2021

Ke Karel3: On ten odklon K. Havlíčka Borovského od Ruska je taky viděn už i v prostém politickém hledisku. Jestliže on na jednu stranu mj. kritizoval tehdejší poitické poměry u nás, resp. v Rakousku za Metternicha (anebo pak za toho tzv. Bachova neoabsolutismu), tak co potom to ruské carské samoděržaví, že... Jak by co viděl dál, to může být celkem otázka, zvlášť když si uvědomíme, že zemřel dost mladý (cca v 35-ti)... ------ A s těmi levičáky u nás cca od roku 1919 a dál, že tam byla nějaká kontinuita, tak komunisté někdy před Únorem 1948 razili mj. heslo: "Gottwald není Tusar!" Vlastimil Tusar byl sociálnědemokratický premiér po Kramářovi - a význam toho komunistického hesla někdy v době toho Února 1948 nebo krátce před mohl být možná takový víceznačný, ale třeba se tím také mohlo naznačovat nějaké té buržoazii nebo prostě nepřátelům, že s nimi takový kompromis a sranda jako se sociálními demokraty a Tusarem nebude (asi hlavně takový význam byl, podle jejich vlastní terminologie, že "nezradí pracující lid")...

czert

06. 04. 2021

Kaja
Zapominas na nekolik veci - priklon kramare a ostatnich k panslovanstvi a rusku byl jen reakce na germanaky utlak.
Ty tvpje lzi o ceske zbsbelosi sem vyvratil uz nekolikrat.
A kdyz tak rad srovnavas csr 35 a 89, proc sem nikdy nenapises i stav vycodniho nemecka 35 a 89?
To uz by pak ty tvoje lzi o ceske lenosti apod uz nejak nefungovali, ze.

karel3

06. 04. 2021

Petr Hertel / ČERT
Souhlasím. Samozřejmě, Karel Kramář vždy vystupoval proti bolševikům a byl zastáncem svobodného Ruska bez bolševiků. Tento postoj ho také zřejmě stál místo 1. premiéra ČSR, když byl z funkce odvolán po 8 měsicích v červenci 1919. ( Zajímavé čtení: "Karel Kramář na mírové konferenci v Paříži", Jaroslav Šauer.)
První levičáci v ČSR se vlastně drali k moci již v roce 1919 a zvítězili i ve volbách 1920. Tam bylo zřejmě zaděláno na budoucnost. Rozvraty a nekonečná hašteřivost kam se podíváš. :slight_smile:

Například K.H.Borovský si svoji zkušenost s Ruskem prožil daleko před bolševiky a jeho následný odklon od panslavismu byl celkem radikální. Když se po předčasném návratu z Ruska trochu "uklidnil", připouštěl příbuznost pouze s "jižními" Slovany.
Bůh ví, jak by reagoval na zjištění dnešních genetiků o 30% příbuznosti se Slovany. Opravdu rád bych si početl něco ostře peprného. :slight_smile:

Petr Hertel / ČERT

05. 04. 2021

Jenom k tomu Karel3 a "co by řekl Karel Kramář k "paktu Molotov-Ribbentrop nebo událostem v ČSR od roku 1945"... No ale tady právě může být rozhodující, že on nebyl žádný bolševik a komunista, i když je na druhou stranu jistě pravda, že SSSR a Stalin (a nevadilo, že on osobně, Džugašvili, taky žádný Slovan nebyl) tu štafetu panslavismu převzal - a druhá světová, resp. velká vlastenecká válka ho v tom jen a jen podnítila. Jenže myšlenka nějakého užšího panslavismu, jako unie jazykově si blízkých národů, a třeba bez ohledu zrovna na Rusko, tak na tom stálo od počátku vlastně i to Československo (už v 19.století tu byla idea tzv. austroslavismu, jako určité jednoty slovanských národů v té habsburské monarchii, a pak doslova českoslovanská myšlenka, taky ještě dlouho před rokem 1914). A co třeba Jugoslávie... Zrovna ta se se SSSR nijak nemusela ani mezi světovými válkami za těch srbských Karadjordjevičů (protože, možná podobně jako ten Kramář, tíhli předtím k carismu, ale rozhodně ne k bolševismu), ale ani pak za komunisty Tita. Jistě, zase něco jiného je to, že zrovna tam se ten panslavismus krutě nevyplatil, jak se naplno ukázalo od roku 1941, za druhé světové války, a pak znovu od roku 1991... Ale tak víme už tradičněji i vzájemně Rusové, Poláci, Ukrajinci...

karel3

05. 04. 2021

Míra
"Ne, ty fakt nejsi Slovan. Slované totiž nejsou hloupí a zbabělí, mají čest, hrdost a jsou to vlastenci!"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Vlastenci" aktuálně.
V ČR vyrobené dýchací aparatury a respirátory nedostaly žádnou šanci u zvolené vlády ČR.
Vozí se Čína s megaprovizí "vlastencům".
(Sám jsem si koupi z nanomateriálu "made in ČR".)
Když Němcům řeknou: "Kupujte německé výrobky.", tak se dovozci mohou z Německa odstěhovat, jako v roce 2008... :slight_smile:

karel3

05. 04. 2021

Míra
"Ne, ty fakt nejsi Slovan. Slované totiž nejsou hloupí a zbabělí, mají čest, hrdost a jsou to vlastenci!"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty bys mě rozesmál Slovane. :laughing:
Když žila v Československu 3 mil. německá menšina (každý třiapůltý občan byl Němec), bylo Československo 6. nejvyspělejší stát v Evropě a 11. na světě (1935). Od roku 1945 to v ČSR převzal čistě "slovanský živel" a skončil v roce 1989 na 48. místě ve světě mezi rozvojovými zeměmi. :smile:

Nejsou zbabělí ? Ještě nikdy nebojovali za svoji rodnou zemi. Jak nacisté (1938,1939), tak bolševici (1968) jim nakopali zadky, aniž by padnul jediný výstřel. :laughing:

"Čest a hrdost"? Prezidentem ČR je soudy usvědčený několikánásobný lhář. Premiérem, trestně stíhaný za podvody s eurodotacemi... Volili je hlupáci bez cti, morálky a úcty k právu a zákonům.
:smile:
"Vlastenci" ? Hned jak dostali šanci, tak rozprodali privatizovaný majetek do cizích rukou, aby si mohli koupit mercedesy a bavoráky...:smile:
Němci pracovali po 2. světové válce desítky let, aby si mohli odkoupit od amerických správců zpět německý průmysl. To byli skuteční vlastenci a ne slovanští žvanilové. :slight_smile:

Mimo jiné. Ruští Slované, jsou nejhloupější a nejoddaněší tupé ovce despotické vrchnosti, která je systematicky likviduje. :smile:

Míra

05. 04. 2021

karel3

Ne, ty fakt nejsi Slovan. Slované totiž nejsou hloupí a zbabělí, mají čest, hrdost a jsou to vlastenci!

karel3

05. 04. 2021

czert
"Je paradoxni ze nenavidis komunisty, ale milujes germany ktere he do csr dotahly."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Komunisty? Kdo by měl rád hloupé škůdce?
Jak jsi přišel na to, že miluji Germány ?
Pouze obdivuji jejich pořádek, preciznost, techniku a technologie. Nic víc a nic méně.
Co mám obdivovat u vás u Slovanů? Neúctu k zákonům a právu, lokajství k ruskému chudobni a hlupákovu, ...? :slight_smile:

karel3

05. 04. 2021

"K onem dokumentim z jezera - zajimave, ses schopen si najit kdo je potopil, ale jake reakce v rajchu to vyvolalo uz ne ?"
---------------------------------------------
A na co jsem měl jako reagovat ? V roce 1964 žádný "rajch" neexistoval a v Německu se nic nedělo. Navíc jsi lhal o dokumentech z války, které v bednách vůbec nebyly a falza se vyráběla dodatečně, atd.
Myslím, že jsme si už vysvětlili, že nehodlám hledat důkazy k tvým hloupým tvrzením a ty jsi žádné důkazy o masových sebevraždách v Německu nepředložil, jak jsi tvrdil. Objednání u odborného lékaře by nepomohlo od lhaní? :slight_smile:

karel3

05. 04. 2021

Petr Hertel / ČERT
"No ale v každém případě lze za jasného rusofila označit později prvního československého premiéra Karla Kramáře, který krátce po vypuknutí první světové války snil o obnově českého státu, vázaného na Rusko."
--------------------------------------
Je to pravda. Karel Kramář byl velký Slovan a Rusofil. Za války v podstatě snil o jakémsi společném všeobecném "slovanském" odboji. Bůh ví, jestli neměl větší část mozku v kalhotách, když si z Ruska přivezl vdanou milenku, později manželku (1900), která v Rusku zanechala manželovi čtyři děti.
Na post prvního premiéra ČSR se zřejmě dostal za zásluhy a "mučednictví", které si vytrpěl ke konci Rakouska-Uherska. Určitě by bylo zajímavé slyšet názory Karla Kramáře třeba na pakt Molotov-Ribbentrop a události v ČSR od roku 1945.

Petr Hertel / ČERT

05. 04. 2021

jenom malá poznámka k tomu Karel3, a "odkaz TGM, Aloise Rašína a dalších zakladatelů Československa", "a kdyby viděli jak rusáčkujete..." No ale v každém případě lze za jasného rusofila označit později prvního československého premiéra Karla Kramáře, který krátce po vypuknutí první světové války snil o obnově českého státu, vázaného na Rusko. Tedy ono je třeba podotknout, že on byl pak silně antibolševický, vzhledem k vývoji v Rusku od roku 1917 zcela logicky, ale v každém případě mu tehdy (tak cca kolem roku 1915) byla alternativa nějaké formy vrchní vlády ruských Romanovců (v roce 1918 ve své hlavní části fyzicky zlikvidovaných právě bolševiky v Jekatěrinburgu) rozhodně přijatelnější nebo přímo žádanější než pokračující vláda rakouských Habsburků, kteří tehdy u nás vládli už skoro 400 let...

Mark

05. 04. 2021

Karel3 :thumbsup:dobrá práce.

czert

05. 04. 2021

Mark
Ver tomu ze kaja by uvital vitezstvi adly, protoze on veri tomu ze by ho vyvrali ke germanizaci.

Kaja
Je paradoxni ze nenavidis komunisty, ale milujes germany ktere he do csr dotahly.

czert

05. 04. 2021

Kaja
Ja se omlouvam ze sem te nazval fasounem, spravne melo byt nacek.
Pritoze skutecne napis sem kdo jiny , vyjma tebe a nacku resi dna.
K onem dokumentim z jezera - zajimave, ses schopen si najit kdo je potopil, ale jake reakce v rajchu to vyvolalo uz ne ?

Mira
Ano, zacalo to pucem proti oligarchovy janukovicovi, byt si oligarchou porosenkdm nepomohli - oba vetsi gauneri proti nez babis.
A ze ti vadi ze byl svrzen ? A co jako ? Je to srovnatelne s tim, kdyz v csr byly svrzeni komuniste.
Pokud nepocitas strelbu do lidi.

karel3

05. 04. 2021

Míra
"Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají. George Orwell".
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cituješ tady Orwella a zrovnou sem kopíruješ odkazy na prostoduché lži, které snadno odhalí i zběžně sečtělý, myslící člověk.
Odkaz: "https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/srbsko-otevre-archivy-o-rozkazech-nato-k-utoku-proti-jugoslavii/"
--------------------------------------
Nadpis: "Srbsko otevře archivy o rozkazech NATO k útoku proti Jugoslávii."
Srbsko žádné archivy zatím neotevřelo a Bůh ví, jestli vůbec někdy něco otevře...
Autor blábolu se pro jistotu nepodepsal, aby nebyl usvědčen ze lži, nebo demence.

Již ve čtvrtém odstavci se píše o Srbské republice. Kde je tedy ta " slíbená Jugoslávie" z titulku, když republiky Slovinsko, Chorvatsko, Makedonie a Bosna a Hercegovina byly samostatné již od roku 1991?
(V roce 1992 vznikla Svazová republika Jugoslávie (SRJ) složená pouze ze Srbska a Černé hory. Tento svazek zanikl rozdělením na dva samostatné státy v roce někdy v roce 2006.)
(Prvním bombardování bosenskosrbské armády bylo v roce 1995.)

Následuje snůška nesmyslů a polopravd aniž by se autor pokusil jakkoliv doložit svá tvrzení: "Milanovič tvrdí, že ve státních archivech jsou tisíce zpravodajských dokumentů z období rozpadu Jugoslávie, zejména z let 1995 a 1999, které by vrhly nové světlo na tehdejší události."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bohužel, nikdo "dokumenty" ještě neviděl. Natož autor "zavěceného článku"..

"„Otto von Habsburg byl v té době „hvězdou v EP a zajímalo ho pouze, jak propagovat návrat habsburské monarchie,“ pokračuje generál."
----------------------------------------------------------------------
Tvrzení, bez jakéhokoliv důkazu.... natož o návratu nějaké "habsburské monarchie"...
Hlupákům ovšem nepodepsaný text mluví z duše a hýkají blahem.
Kupodivu se přes tvrzení generála i autora nesmyslu nekonal žádný návrat habsburské monarchie. Ani slovo o tom, proč se tak nestalo atd.
Orwell by měl z tebe jistě radost slovanský "věrozvěste". :slight_smile:

karel3

05. 04. 2021

Míra
"Co nás dělá Slovany je kultura a jazyk, kterým mluvíme. Ten se, jak jistě karel3 ví, řadí ke Slovanským jazykům.
Že se karel3 stydí, že je Slovan, je jen jeho problém."
--------------------------------------------------------------------------------
Nejsem Slovan, ale hrdý Čech. S takovými jako ty opravdu nemám nic společného, kromě znalosti jazyka. Vás Slovany propaguje ten všudypřítomný bordel kolem silnic i domů, lhaní a zlodějny všeho druhu. Čím, dále na Východ, tím větší. I toho prezidenta MZ nemáte normálního a na premiéra doufám sáhne justice hned jak skončí ve volbách na druhém místě. :slight_smile:
Nikdy jste ani z 5% nepochopili odkaz TGM, Aloise Rašína a ostatních zakladatelů Československa. Kdyby vás dnes viděli, jak rusáčkujete a vršíte dluhy, tak by se jim zřejmě udělalo hodně nevolno od žaludku. :slight_smile:

karel3

05. 04. 2021

Petr Veprek
Sovětský svaz by bez materiální pomoci USA možná s Hitlerem válčil ještě dnes. :slight_smile:
Sovětský svaz si za svoji pověst může sám. Velcí přátelé Hitler a Stalin v agresi vůči sousedům do 21.června 1941. Z historického hlediska není mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem žádný rozdíl. Příslušníci obou říší vraždili a kradli na okupovaných územích. Dokonce v "přátelském" Československu hned po květnu 1945. V srpnu 1945 si odebrali 1/7 území Podkarpatskou Rus... A jak vidno, Rusko je zdatným nástupcem Sovětského svazu.
Já jsem narodil do proruského koncentráku, zažil Rusáky jako okupanty a oporu komunistické lůzy. Takže jimi budu pohrdat do posledního dne. :slight_smile:

Mark

04. 04. 2021

Petr Veprek
Věřte , že ani Karel3, Robo a jiní podobného smyšlení k SSSR by si nikdy nepřáli aby zvítězilo nacistické Německo, země se zvrácenou ideologií , která k tomu připravovala po válce tzv. generalplán Ost . Jen je dobře , že SSSR bylo součástí zemí , které se nakonec zapříčinili nad vítězstvím Hitlerovského Německa . Co je jen smutné a tragické , že SSSR se zapojilo do války proti státům Osy , až když bylo samo napadeno svým spojencem a to právě Německem. A tragédie měla pokračování, že jsme se stali vlastně kolonií SSSR po dalších 40 let , která stála životy tisíce dalších naších obyvatel a + další jinak zničené životy , rodiny , hospodářství . To je právě to co zústalo lidem v myslí , že Rusům se nedá věřit .

Petr Veprek

04. 04. 2021

I když jak vidno by mnoho diskutérů uvítalo vítězství Hitlera nad Stalinem, já to nikoliv. Stalin byl vrah, jeden z největších v historii světa, ale že Rudá armáda porazila německou je naše velké štěstí, byť nás čekalo 40 let hrůzy. V opačném případě bychom nepřežili.

ROBO

04. 04. 2021

Míra
Ty už jsi zapoměl jak to na Ukrajině začalo??
------------------------------------------------------------------------------------
To víme přece velice přesně . Nenažraný Russko opět zakrývalo své vnitřní ekonomické problémy rozpoutáním sprosté agrese a následné zcela fašistické a neomluvitelné anexe tentokrát vůči Ukrajině .
Na té se neodhrál žádný puč, jak tvrdí pouze prolhaný a irelevantní prorusský weby . Vše se odehrálo zcela demokraticky pouze v parlamentu . Na Ukrajině byla a je demokratická vláda o který si fašistický Rusko , vedený gestapácky vysokým důstojníkem absolutně zločinecké KGB , tak to si o takové demokracii nemůže ani nechat zdát .
Sočasná Russká ekonomická mizerie , nejvyšší pád rublu , nespokojenost obyvatelstva , a nejnižší popularita Putlera , opět jak vidíme , dnes žene toho gestapáka na Ukrajinské hranice opět napadat sousední stát .

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajina-muze-byt-znicena-pohrozil-kyjevu-rusky-ministr-zahranici-40355881

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-armada-ukrajina-hranice-vojenske-cviceni.A210401_153720_zahranicni_dtt


Míro alias Martine23 , ty se pravdou vůbec neoháněj . Pro tebe a podobný Russký vlastizrádný trolly je pravda pouze sprostý slovo a největší nepřítel .

Míra

04. 04. 2021

Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají.

George Orwell

Míra

04. 04. 2021

czert

Ty už jsi zapoměl jak to na Ukrajině začalo?? Pučem proti prezidentu Janukovyčovi.
A novorusové, jak jim říkáš, ten puč neuznávají a nechtějí mít nic společného s neonacistickou loutkovou vládou Ukrajiny.
Proč pučisté nedali najevo svoji nespokojenost s Janukovyčem u příštích voleb?
Protože USA potřebovaly svrhnout Janukovyče a na jeho místo instalovat poslušnou loutku.

https://between-the-lines-ludwig-watzal.blogspot.com/2015/12/ukraine-most-blatant-coup-in-history.html

Míra

04. 04. 2021

Pro vymyté joudy protiruskou propagandou je marxistou, stalinistou každý, kdo tupě nežere lži, mýty a polopravdy šířené korporátními médii.

karel3

04. 04. 2021

czert
"Kdyz to byly podvrthy, proc teda tolik germanu spachalo sebevrazdu ci rezignovalo ?"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podle mě se nic nestalo, kromě bolševické propagandy.
Zatím jsi nepředložil žádná velká čísla a důkazy o sebevraždách kvůli slovanským podvrhům. :slight_smile:

karel3

04. 04. 2021

czert
"No jde videt ze si cistokrevny german - fasoun. Protize jen oni jsou a byly potrefeni ideou cistoty rasy. Vsechny ostatni narod, dna neresi."
--------------------------------------------------------------
Došly argumenty, tak jsi mě jako správný ruský Slovan obvinil z fašismu.
Máš pravdu. Kdyby si komouši a Rusáci zůstali doma ve svých hranicích, neměl bych s nimi sebemenší problém. Škoda, že se ta ruská pakultura dostala až do Evropy. ČR mohla být pěknou čistou zemí jako je třeba Rakousko.

czert

03. 04. 2021

Mark
Ano, to uz sem jinde psal, aby se zeme v4 politicky spojily, spolu x balkanem a staly se tak dostatecne politicky a ekonomicky silne, sby prisazovaly svoje zajmy a nemuseli se klanet pred nemeckem ci ruskem. A kaja jako spravny german to odsoudil.

Mira
A co jako ze to napsal stephn landsman ? Z tojo jak to napsal je jasne ze je to kovany marxista, stalinista.

czert

03. 04. 2021

Kaja
No jde videt ze si cistokrevny german - fasoun. Protize jen oni jsou a byly potrefeni ideou cistoty rasy.
Vsechny ostatni narod, dna neresi.

czert

03. 04. 2021

Mira
Dyz sou novorusove nespokojeni v ukrakine, meli to fat najevo ve volbach a mirovimi protesty, ne ozbrojrnym separatismem. Tim se zdiskreditovaly pred svetem.
Btw jake mas dukazy pro to, ze ukrosove sou fasisti?
?
A. Pokud jde novorudum o mir, proc nekapituluji a nezscnou rozhovy o znovuzacleneni do ukrajiny za jimi predlozenych podminek ?

czert

03. 04. 2021

Kaja
Kdyz to byly podvrthy, proc teda tolik germanu spachalo sebevrazdu ci rezignovalo ?

czert

03. 04. 2021

Kaja
Jde videt ze na skoleni landmansaftu ti zatajili utanoveni mnichova ktere vyslovne zakazalo niceni vojenskeho materialu.
Skutecne lip studuj.

Mark

03. 04. 2021

https://babylonrevue.cz/zlociny-proti-lidskosti-se-relativizovat-nedaji/

Takové seriály či filmy ,nebo články od joudy Lendmana a podobných joudu sledují nebo čtou joudové v Česku a začnou se v tom vzhlížet a jako poslušní joudové těmto joudovinám věří a co víc začnou i omlouvat ty miliony mrtvých nebo to i popírat .

ROBO

03. 04. 2021

Míra
A opět joudové vymytí protiruskou propagandou řeší kdo informaci zveřejnil.
Že to napsal Stephen Lendman samozřejmě ignoruj
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Vymytou palici propagandou mají pouze prolhaný prokremelský trolové a ubožáci , který vytváří svůj zcela pokřivený pohled na svět pouze na základě nenávistnejch lživejch konspirátorech typu Stephen Lendman . Tohoto dementa ochotně citují pouze utakovech zoufalců jako je Rusko , Irán , Venezuela.......
V Rusku prakticky vyvraždily i ty co psali pouze pravdu . Takovýho prolhanýho ksindla typu Stephen Lendman by už dávno pověsili na kremelskou zeď a celý Russko by radostně tleskalo .
Ubožák je nejenom Stephen Lendman , ale hlavně ty vlastizrádci typu Míra alias Martin23 co nemají stud tyhle nenávistný dementoviny annonymně citovat . Protože se i on stydí za zdroje .
Myslel jsem že nesmyslný prosuský servery postavený pouze na otevřeném bezkurpuletním lhaní , tady nemají místo . A pokud díky svobodě slova ano , tak nemají žádnou relevanci .

Míra

03. 04. 2021

Karel3 opět lže až se mu od huby práší a jako obvykle ignoruje fakta.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/srbsko-otevre-archivy-o-rozkazech-nato-k-utoku-proti-jugoslavii/

https://www.heise.de/tp/features/Der-Staat-Jugoslawien-stand-dem-strategischen-Entwurf-der-USA-im-Wege-3378506.html

http://www.novarepublika.cz/2016/03/zlocin-ktery-nelze-promlcet-nato-agrese.html#more

Co nás dělá Slovany je kultura a jazyk, kterým mluvíme. Ten se, jak jistě karel3 ví, řadí ke Slovanským jazykům.
Že se karel3 stydí, že je Slovan, je jen jeho problém.

Míra

03. 04. 2021

A opět joudové vymytí protiruskou propagandou řeší kdo informaci zveřejnil.
Že to napsal Stephen Lendman samozřejmě ignorují.

"USA podporované oběma jestřábovými křídly své válečné strany vedou horké války, studené války, ekonomické války, finanční války, obchodní války, války proti sociálnímu spravedlnosti, války proti lidským právům, antidemokratické války, propagandistické války, sankce války, celní války, protestní války, vnitřní války a ekologické války na více frontách po celém světě - obyčejní lidé všude poražen."

Stephen Lendman

Mark

03. 04. 2021

ROBO

http://www.novarepublika.cz/2021/03/rozdel-panuj.html?m=1

Samozřejmě Míra zase perlí .

Míra
Je jasné , že Ukrajinský rozpočet na to nemá , aby si pořídili desítky moderních bojových stíhačů minimálně 4 generace , které plánuje nakoupit. Jedná z možnosti je , aby koupili F-16 od USA .Sice na ně nemají v tom počtu co chtějí, protože musí modernizovat celou armádu , ale USA by jim mohli udělat tzv. slevový balíček , něco jako s Izraelem . Přál bych to Ukrajině , protože si myslím ,že od Rusů už dostali jen za posledních sto let dost po hřbetě a svou zem by si měli umět dokázat bránit . Nakonec na tom vyděláme i my a to naší bezpečnosti a hlavně svobodou , protože silná ubranitelná Ukrajina znamená i pro nás bezpečí před ruskou agresí .
Ja vím ja vím , ty to vidíš jinak . Ty by jsi Rusáky nejraději už teď vítal na Václavském náměstí s chlebem a soli v ošatce. Podle tvého vidění by mě zajímalo kdo by mèl vést ty spojené Slovany v boji proti imperialistickým anglosasům . Já navrhují Poláky ať velí všem Slovanům (Rusům).

Mark

02. 04. 2021

pablo

Ještě před průjezdem techniky jeden z přehlídkových pěších útvarů naházel ke zdi mauzolea hromadu praporů a standart německých bojových útvarů. O ně však poražení nepřišli přímo v bojových operacích (protože si je do pole nikdy nebrali), ale byly v květnu 1945 posbírány ve skladech a zbrojnicích.

pablo

02. 04. 2021

Mira je ruský troll,demagog a lhář,nic víc

karel3

02. 04. 2021

Míra
"Nepřátelé Slovanů od pradávna podporovali každou názorovou a postojovou nejednotu Slovanů a využívali jí...."
--------------------------------------------------
Brečíš dobře, ale na špatným hrobě.
Češi, Moravané a Slezané mají pouze 30% slovanských genů, takže nejsme žádní Slované, jako ta vaše sebranka na Východě.

"Vrátí se někdy "Svatoplukovy pruty" zase k sobě? Stanislava Kučerová"
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Staré pověsti české. Pověst = pohádka.
Obyvatelstvo v ČR nejsou Slované. Jedině, že by si soudružka zajela k soukmenovcům do Ruska na slovanskou čtyřku. Potom by se její vize citovaná Mírou zřejmě splnila. :smile:

"Stejně propagandisticky zaštítěné bylo nelítostné válečné zničení Jugoslávie, rozbití společného státu Srbů, Chorvatů, Slovinců a Makedonců. Dnes je tam hrstka závislých vazalských balkánských zemiček. Takový je výsledek nelidského bombardování, mezinárodního pronásledování nepoddajných vůdců a ovšem - neprodyšné propagandy ze strany útočících velmocí."
--------------------------------
Proč tady lžeš Slovane ?
Srbsko bylo bombardováno, aby přestalo napadat a zabíjet neozbrojené uprchlíky, kosovské Albánce, kteří v kolonách utíkali před válkou a srbskou genocidou.
To už bylo Slovinsko a Chrovatsko dávno samostatné. Měl bys navštívit nějakou odvykací kůru pro slovanské lháře. Jsi tady už docela k smíchu. :smile:

ROBO

02. 04. 2021

Míra
Pro ty co neumí anglicky
------------------------------------------------------
To že ty svoje lži a bolševický konspirační nesmysli napíšeš anglicky , z nich ještě pravdu neudělá -.
Dej odkaz ty lháři . A neplácej nesmysli na podporu těch svejch fašistickejch proruskejch nesmyslů .

karel3

02. 04. 2021

Jiří Stoklasa
"Nevím zda úmyslně zamlčujete smlouvu mezi Československém a sověty, že pokud Polsko napadne Československo, Sověti na Polsko zaútočí z východu. Sověti smlouvu dodrželi."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opravdu rád bych viděl text té údajné smlouvy, kde Sovětský svaz dodržel závazek a napadl Polsko kvůli smlouvě s Československem. S takovým lhaním o historii jsem se ještě nesetkal.
Je to lež, nebo hloupost ?

Míra

02. 04. 2021

Nepřátelé Slovanů od pradávna podporovali každou názorovou a postojovou nejednotu Slovanů a využívali jí. Není tomu jinak ani v současné době. I dnes se vůdcové velmocí řídí starým římským imperialistickým principem:" Divide et impera".

Studená válka skončila počátkem 90. let minulého století slavnostním sjednocením rozděleného Německa, a zároveň všeobsáhlým rozbitím všech perspektivních slovanských států.
Rozděleno bylo hrdé Česko-Slovensko na oslabené Česko a malé Slovensko.

Početní Rusové se separativně rozštěpili na Velkorusy, Bělorusy a Malorusy (Ukrajince). A u nich nepřestává zahraniční podpora rozbíječských "majdanů" a vzájemných vojenských konfliktů. Všechno to ovšem pod závaly lživých zahraničních hesel o demokracii a lidských právech a o právech (některých) národů.

Stejně propagandisticky zaštítěné bylo nelítostné válečné zničení Jugoslávie, rozbití společného státu Srbů, Chorvatů, Slovinců a Makedonců. Dnes je tam hrstka závislých vazalských balkánských zemiček. Takový je výsledek nelidského bombardování, mezinárodního pronásledování nepoddajných vůdců a ovšem - neprodyšné propagandy ze strany útočících velmocí. Válčí se pod prapory manipulativních, podvržených hesel, jimiž se bohužel i někteří Slované dají oklamat a svést.

I dnes, po uplynulých staletích, se právem můžeme ptát: Kde zůstalo varování knížete Svatopluka z Velké Moravy? Proč příslušníci slovanských národností nedrží při sobě a proč dovolí, aby byli velmocenskými zájmy, podvodem a násilím od sebe odtrženi?

Vrátí se někdy "Svatoplukovy pruty" zase k sobě?

Stanislava Kučerová

Míra

02. 04. 2021

Pro ty co neumí anglicky nebo je nad jejich síly pochopit text v angličtině je zde překlad do češtiny:

Poté, co akci schválily jak Bidenův režim, tak americký Kongres, neustálý proud zbraní se valí do fašistického Kyjeva pro naplánovanou válku o Donbas na jihovýchodě Ukrajiny. Přičemž to, co se zde právě odehrává, nemá nic společného s modernizací a posílením obranyschopnosti Kyjeva, ale má to co dělat s agresí Kyjeva proti obyvatelům Donbasu, kteří odmítají přijmout fašistickou ukrajinskou vládu.

Občas přerušovaný a znovu zahajovaný konflikt se nachází už v sedmém roce svého trvání, a to bez vyhlídky na jeho řešení z jednoho prostého důvodu: Američtí zastánci tvrdé linie chtějí mít poblíž ruských hranic nekonečnou válku a nikoli mír.

Nesčetné pokusy Ruska vyjednat trvalé příměří selhaly, protože američtí zastánci tvrdé linie odmítají řešení konfliktů - chtějí, aby válka řízená Pentagonem / CIA nekonečně pokračovala.
Podle ministerstva zahraničí DPR kyjevské jednotky blokují humanitární náklady v přístupu na Donbass a dodává:

„Ukrajinská strana, která je informována o plánovaných tranzitech humanitárních konvojů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a Mezinárodního výboru Červeného kříže na území Doněcké a Luganské lidové republiky (DPR a LPR), uskutečnila důkladně plánovaný a cílený nelidský zásah"
"Blokování humanitárních dodávek ze strany ukrajinské strany považujeme za cynické a odporující všem mezinárodním pravidlům a zásadám."
Nepřátelské akce Kyjeva jsou organizovány USA.

Moskva odsoudila neustále proudící tok amerických zbraní do Kyjeva a označila jej za přípravy na válku vedené s falešnou záminkou podpory ukrajinské národní obrany.

Začátkem března podepsal Biden šek ve výši 125 milionů dolarů na vojenskou pomoc Kyjevu. Což je první platba darovaná nějakému státu ode dne, kdy v úřadu vystřídal prezidenta Trumpa. Darovaná s účelem více než jasným: Udržet nekonečnou válku na Donbasu v chodu.

karel3

02. 04. 2021

Hitler = Putin
Adolf chtěl připojit Sudety k Říši úplně stejně, jako dnes Vladimír své soukmenovce na Ukrajině v Doněcku a Luhansku k ruské Říši. Oba tomu říkají právo na sebeurčení.
To by člověk neřekl, že se historie po více jak 75 letech bude u primitivů opakovat. :smile:

Mark

02. 04. 2021

Karel3 :thumbsup:

karel3

02. 04. 2021

Míra
"Hr, na Němce! Hr, na vraha!
Na Vídeň Praha!"
------------------------------------------------
To by asi Havlíček čuměl, jak se jeho veršíky nikdo neřídil 30.září 1938 a 15.března 1939.
To by čuměl z jaké líhně srábků pochází. :laughing:

ROBO

02. 04. 2021

Míra
Pročpak asi Rusko přesouvá vojska k hranicím Ukrajiny??
------------------------------------
No tak to je dost jasný , ne ?
Skomírající zaostalá ekonomika . Nespokojený národ . Nejnižší popularita
vůdce Putlera......
Tak je potřeba opět rozpoutat novou válku a odpoutat pozornost od pravejch problémů . Co na tom že budou umírat nevinný . Lidskej život , důstojnost a pravda nemají v současným Rusku už 20let žádnou cenu .
Jenom by měl ten gestapák z Kremlu pečlivě vážit kroky . Biden není nějakej měkej kamarádíček Trump , co si ho tam Putler spoludosadil . Tady by moh tvrdě narazit . A evidentně Turek se na nějakou Putlerovo neuváženost přímo třese. Rád by mu dal po hubě jako v Karabchu až bude spoluosvobozovat Donbas .

Míra

02. 04. 2021

Pročpak asi Rusko přesouvá vojska k hranicím Ukrajiny??

US Weapons to Kiev for Shelling Donbass

The Biden regime and Congress approved a steady flow of weapons to fascist Kiev for US orchestrated war on Donbass in Ukraine’s southeast.
What’s going on has nothing to do with modernizing and strengthening Kiev’s defense capabilities.
It has everything to do with Kiev aggression on Donbass residents who refuse to accept fascist rule.
Intermittent conflict is in its 7th year with no resolution in prospect because bipartisan US hardliners want endless war near Russia’s border, not peace.

Countless attempts by Russia to negotiate a permanent ceasefire failed because US hardliners reject conflict resolution — wanting Pentagon/CIA orchestrated war continued endlessly.
According to DPR’s Foreign Ministry, Kiev’s troops are blocking humanitarian cargoes from reaching Donbass, adding:
“Being informed about the planned transits of humanitarian convoys of the Office of the UN High Commissioner for Refugees and the ICRC to the territory of the Donetsk and Lugansk people’s republics (DPR and LPR), the Ukrainian side has staged a thoroughly planned and targeted inhuman action.”
At the same time, they’re shelling “the settlement of Yelenovka, where a humanitarian convoy was to cross into the republic via the Yelenovka-Novotroitskoye checkpoint.”
“We see the blocking of humanitarian deliveries by the Ukrainian side as cynical and going against all international rules and principles.”

Hostile actions by Kiev are orchestrated by the US.

Russia’s representative to the Contact Group on Ukraine for conflict resolution Boris Gryzlov slammed the US installed Kiev regime, saying:
For the past seven years since the Obama/Biden coup, “Ukraine has been using all possible pretext to dodge its commitments on direct dialogue with Donetsk and Lugansk on the territory’s future regime as a key subject of peace political settlement.”
“This time, it used as a pretext an ultimatum condition on the exclusion of a Donbass society representative from the discussion of political aspects of settlement.”
“Kiev continues to refuse (to agree on) the coordinated opening of two checkpoints in the Lugansk People’s Republic (LPR) under coordinated parameters of their operation.”

In early March, the Biden regime’s war department authorized $125 million in military aid to Kiev.

Its first since replacing Trump, more of the same will likely keep flowing for endless war in Donbass.

Míra

02. 04. 2021

K.H. Borovský správně tušil co jsou Němci zač. A to bylo ještě dlouho před I. i II. světovou válkou!

Zdvihni se, zdvihni, starý český lve,
andělé troubí k válce do krve.
Pomsty brána se odmyká
táhnou svatí od Blaníka.
Hr, na Němce! Hr, na vraha!
Na Vídeň Praha!
…Dlouho Rakousy českou krev pily
husitskou slávu marně hubily,
vnesme pomstu v jejich kraje,
shrňme Vídeň do Dunaje.
Hr, na Němce! Hr, na vraha!
Na Vídeň Praha!

Karel Havlíček Borovský

karel3

02. 04. 2021

czert
"Co na tom, ze je tam par dni predtim hodily rusove. Byly to nepublikovane originaly ukoristene v 45."
----------------------------------
Tady se opět nějakému Slovanovi práší od huby. Dědičná genetická odchylka. :laughing:
V bednách byly čisté listy, na podvrhy se muselo čekat.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stb-zmatla-svet-valecnymi-podvrhy-na-dne-cerneho-jezera.A140615_164040_domaci_vez

karel3

02. 04. 2021

czert
"Staci si najit kolik lidi spachalo sebevrazdu ci rezignovalu na svuj post po tom, co v csr byly vyzvednuty prave nemecke dokumenty z jezera v csr par let po valce."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já nebudu hledat důkazy k tvému lhaní. To už jsme si snad vyjasnili Slovane.
Zřejmě máš na mysli vaši dezinformační akci Neptun, kdy si bedny před vytažením potopila sama StB... Tak předhoď nějaká fakta, kolik sebevražd a kdo chytrolíne ?

karel3

02. 04. 2021

czert
"Ano cesi dali skopcakum vse, vcetne bot na kremy - presne tak, jak to zapad naridil cechum v mnichovu."
------------------------
Jistě můžeš podložit své tvrzení odkazem na dokument, který by tvá tvrzení potvrdil.

czert

02. 04. 2021

Kaja
Ze se nemci poucily ? Hahaha.
Oni skutecne meli hodne ex-nacku v parlamentu.
A nejen tam. Staci si najit kolik lidi spachalo sebevrazdu ci rezignovalu na svuj post po tom, co v csr byly vyzvednuty prave nemecke dokumenty z jezera v csr par let po valce.
Co na tom, ze je tam par dni predtim hodily rusove. Byly to nepublikovane originaly ukoristene v 45.

czet

02. 04. 2021

Kaja
Zase si pobavil a nezklamal
.
Krasne si napsal ze normalni zeme by nedelala paleni carodejnic, diky za potvrzeni ze nemci nejsou normalni zeme.
Protoze co jineho nez podepsani kapitulace francie bylo nez ono paleni carodejnic ?

karel3

02. 04. 2021

Josef
"Nejsem si jistý zda se někdy nebudou vracet některé standarty Wehrmachtu Bundeswehru, doba je velmi turbulentni a nikdo neví jak se bude vyvíjet budoucnost."
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Jenom vaříš z vody, viď. Důkazy nemaje. :slight_smile:
Oni jsou chytřejší, než bývalá bolševická zóna hlupákova kdysi obehnaná plotem. Oni se poučili a neměly stádo nacistů ve vládě a parlamentu jako zdejší duté hlavičky ex-komouše, premiéry, prezidenty....
O budoucnosti si dovolím jeden tip. S Putinem a případně stejným následníkem půjde Rusko ekonomicky ještě hodně dolů, mnohem více než dnes. Země, kde je dodnes bolševický bankovní lupič Stalin nejpopulárnějším politikem a kde armáda stále používá symboly komunismu, nemůže nikdy skončit dobře. :slight_smile:

czert

02. 04. 2021

Kaja
Zase prekrucujes historii.
Ano cesi dali skopcakum vse, vcetne bot na kremy - presne tak, jak to zapad naridil cechum v mnichovu.
A sem si jisty, ze kdyby je cesi znicili, tak bys nadaval jak cesi nedodrzuji narizeni a jak sou proradni.
Tvoje nenavist k benesovi te prozrazuje, protoze benese vzdy nejvic nenavideli nackove, protoze je odhalil jaci doopravdy sou.
Tlproti unosum obcanu csr do sssr protestoval, stejne tak jsko krafezi podkartske ukrajiny - a proc to zsmlcujes ?

czert

02. 04. 2021

Kaja
Proc tu porad opakujes lez o tom ze csr se vzdalo bez boje ? Precti si neco o sudeckem povstani a freikorpsu.
Presnejsi by bylo napsat ze cesi se vzdali bez valky, valky kterou jim bylo zakazano vest.

Josef

02. 04. 2021

Nejsem si jistý zda se někdy nebudou vracet některé standarty Wehrmachtu Bundeswehru, doba je velmi turbulentni a nikdo neví jak se bude vyvíjet budoucnost.

Mark

02. 04. 2021

Karel3
ty rituály s bojovými vlaječkami moderní armády ve 20. století už dávno neprováděly krom nacistického Německa . Tyto dvě země s tak odlišnými idejemi a přesto úplně stejnými si víc podobné být nemohly. Co se změnilo od té doby? Německo je úplně jiná země , takový pokračovatel Výmarské republiky a Rusko ... mírnější pokračovatel SSSR , s tím rozdílem , že už nevraždí miliony vlastních lidí , ale velmocenské ( dobyvatelské ) ambice má neustále .

karel3

02. 04. 2021

Komentujicí Libor mě přiměl k zamyšlení.
Proč asi stejně pompézně neházeli bojové zástavy do bláta Američané, nebo Britové? Američané měli dokonce větší výběr, německé, italské a japonské.

karel3

02. 04. 2021

Jan Puzzle
"Náckové a fašouni se pomalu začínají odkopávat."
----------------------------------------------------------------------------
Ty jsi evidentně nečetl článek, ale jenom nadpis.
Jinak bys možná pochopil, že autor nepsal článek s úmyslem litovat nacisty.

"Díky Sovětskému lidu zde my, Slované-Čechoslováci a Poláci můžeme žít."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na rozdíl od tebe slovanská ovečko, mě život s primitivníma komoušema a ruskýma okupantama v komunistickém koncentráku do roku 1989 vůbec nebavil.
Podle genetického výzkumu je pouze každý třetí obyvatel ČR Slovan. Většina má geneticky blíže ke germánům a keltům. Pokud se cítíš jako Rusák, je to čistě tvoje věc.
Rusáci pro mě negovali své zásluhy z porážky nacistického Německa 21. srpna 1968. Jsou to primitivní okupanti a Karel Havlíček Borovský měl pravdu, když o nich ve své knize Obrazy z Rus naposal, že lžou, kradou a jsou cítit pižmem. :slight_smile:
Vlastně svoji mentalitu ukázali hned v roce 1945, kdy jako "osvoboditelé" unášeli lidi, rabovali v Československu a ukradli 1/7 území Československa Podkarpatskou Rus....
Dnes 2. dubna 2021 je Rusko vyzbrojená rozvojová země, která neumí nic jiného než řinčet zbraněmi a děsit své sousedy stejně, jako to provozoval Adolf Hitler 1933-1945. Inteligentní Rusové z Ruska utíkají do normálního světa, aby prožili normální život. A tak je o budoucnost Ruska dobře postaráno. :slight_smile:

MXM

01. 04. 2021

za zmínku určitě stojí ten silný liják na přehlídce. To nebylo jen tak. Skončila jedna zběsilá éra a voda symbolicky spláchla to staré zlo. To co se dělo za tohoto konfliktu nemělo dlouhá staletí obdoby a nemělo to daleko k útoku Attilových Hunů. Pokud by to Sověti nezastavili tak by v celé Eurasii nastal nevídaný teror.
Ale k vítězství to mělo daleko, spíš by se to dalo nazvat Pyrrhovo vítězství. Takové ztráty ze kterých se populace zotavovala až do 80 let. A zároveň tím deštěm i skončily sny sovětského režimu o ovládnutí Evropy. Proto Stalin přehlidku nechtěl vykonat - za ty hubené výsledky a tolik zmarněných životů a materiálu - provar se kterým se nikdo rozumný chlubit nechce...

ROBO

01. 04. 2021

Tak se nám otepluje , a koukám že se ruští zelení mužíci opět chystají na dovolenku :face_with_raised_eyebrow:
Snad mají dost neoznačenejch uniforem :wink:
Během toho cvičení by se měli hlavně naučit používat mapy , aby zase nezabloudili a nevěděli kde končí jejich hranice .
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-armada-ukrajina-hranice-vojenske-cviceni.A210401_153720_zahranicni_dtt/diskuse

Mark

01. 04. 2021

Menší zajímavost
USA si moc na vojenské přehlídky nepotrpí ,ale to neznamená ,že tam nějaké neproběhly. Po skončení občanské války v květnu 1865 ve Washingtonu po Pennsylvania avenue pochodovalo na 145 000 vojáků unie a po válce v Perském zálivu v červnu 1991 ve Washingtonu 9 000 vojáků.

karel3

01. 04. 2021

Vlastimil Podoubský
"Jako když vyčůraní amerikáni koupily Manhattan za pár korálků a odvděčili se vytlučením původního obyvatelstva..."
----------------------------------------------------
Hned je vidět, že jsi slovutný slovanský znalec a pivní vypravěč.
V roce 1625 do severní Ameriky přijela skupina Holanďanů a založila tam kolonii. Osada se jmenovala Nový Amsterdam. V roce 1626 vešel do historie holandský důstojník Peter Minnewitt, který od domorodých indiánů získal celý ostrov Manhattan za dodávku látky, kotlíků, seker, motyk, vrtáků a kovových hudebních nástrojů v celkové hodnotě asi 24 tehdejších dolarů.
Až v roce 1664 po prohrané bitvě Holanďanů s Angličany byl Nový Amsterdam přejmenován na New York....

"Stalin by nikdy neudělal chybu jako Car ,který za babku prodal Aljašku,kde se jen provokují rusové...."
------------------------
Proč jsi neporadil ruskému carovi slovanský chytrolíne, ať neprodává Aljašku v roce 1867 USA za 7 200 000 tehdejších dolarů? Kecálkové jako ty umí jenom radit a protože jste se tady přemnožili, vypadá ČR přesně tak jak vypadá. :slight_smile:

Mark

01. 04. 2021

Honza
NKVD byla zločinecká struktura ve zločinecké zemi , srovnatelná s jinou zločineckou strukturou Gestapem v jiné zločinecké zemi.
NKVD má na svědomí statisíce mrtvých nejen ve vlastní zemi , ale i v jiných zemích . Jen z Československa unesli tisíce lidí , nejznámější únos generála Vojcechovského 12.5. 1945 v Brně .
A opět Karel3 má pravdu. Jednotky NKVD stříleli do vlastních řad pokud útok vlastních jednotek neprobíhal jak měl.

https://epochaplus.cz/2-svetova-valka-kdyz-se-strili-do-vlastnich-rad/

karel3

01. 04. 2021

helmut
"Vy jste ale chytrý, škoda že jste nebyl u zrodu planety, mohl jste poradit. Čechoslováci / Češi střílet chtěli, nedělejte z nás odevzdávače území. Auf wiedersehen."
------------------------------------------------------------------------------------------------
Chtít a udělat je sakra rozdíl. Každý chce být bez práce miliardářem.... :smile:
Jako jediní v Evropě "Čechoslováci" při okupaci nestříleli. A jako bonus, odevzdali kompletní výzbroj a výstroj Wehrmachtu i s krémem na boty a náhradníma tkaničkama. To snad neudělá ani poslední blbec. :smile: Největší komedie ovšem byla v roce 2004, když si zdejší zbabělé slovanské stádo v čele s KSČM jako předkladatelem zákona 292/2004 Sb. odhlasovalo, že se zrádce Edvard Beneš zasloužil o stát. :laughing: Zavelet k vydání rodné země, spolčit se ruskými bolševiky, zavřít oči, když NKVD unáší občany Československa a berou si za odměnu 1/7 území Československa Podkarpatskou Rus, tomu říkám zásluhy o stát. To může napadnout jenom zdejší Slovany. :laughing:

karel3

01. 04. 2021

Honza
"Karel3 Promiňte Karle, ale to co jste tu napsal jsou s prominutím strašné blbosti...."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Myslím, že si stačí přečíst Souostroví gulag od Alexandra Solženicyna.
Solženicyn snad věděl co píše. Za války se dobrovolně přihlásil do armády. Byl důstojníkem dělostřelectva Rudé armády dvakrát vyznamenaný za statečnost.

Honza

01. 04. 2021

Karel3 Promiňte Karle, ale to co jste tu napsal jsou s prominutím strašné blbosti. Jasně, Sověti podnikali ve 41 roce beznadějné protiútoky proti rozjetému wehrmachtu a většinou to pro ně skončilo opravdu špatně, protože byli nekoordinovaní a velení nezkušené. Ale vždycky existuje nějaký plán jak svého cíle dosáhnout a nezlobte se na mě, ale žádný velitel není takový hlupák aby udělal to, co jste tu napsal. Co se týče potravin tam to bylo po zabrání Ukrajiny opravdu velmi špatné. Voják sice měl 2 tisíce kalorií na den ( což při pochodu, či energetickému výdeji v boji v žádném příoadě nestačí), ale civilista v továrně jen polovinu. Na úřednických postech ještě méně. Hodně to potom zlepšily zemědělské stroje dodané z USA ( většina toho totiž zůstala na Ukrajině), které zvýšily sklizně. Ale to co jste napsal mi zavání německou propagandou proti SSSR za války. Samozřejmě to s dobře živenými NKVD čekajícími s kulomety za zády vojáků je strašná blbost. Nic takového se nedělo. Většinou to byly právě jednotky NKVD, které fanaticky bránily určitou oblast, když se pravidelná armáda dala na útěk. Laskavě se vraťte do reality.

helmut

01. 04. 2021

karel3:
Vy jste ale chytrý, škoda že jste nebyl u zrodu planety, mohl jste poradit. Čechoslováci / Češi střílet chtěli, nedělejte z nás odevzdávače území. Auf wiedersehen.

Mark

01. 04. 2021

Takový doplňek k člànku, navíc kvůli dešti došlo k odvolání závěrečné letecké části přehlídky. I ta byla připravena ve velkém stylu. V rychlém sledu za sebou mělo nad Rudým náměstím přeletět sedm velkých formací bojových letounů v tomto složení: 54 dvoumotorových středních bombardérů Tupolev Tu-2, další formace 81 letounů Tu-2, 81 dvoumotorových střemhlavých bombardérů Petljakov Pe-2, 54 bitevníků Il-10, další formace 81 letounů Il-10, 81 stíhaček Lavočkin La-7, 81 stíhaček Jakovlev Jak-3 a nakonec 54 stíhaček Jakovlev Jak-9. Myslím, že Stalin musel být za ten déšť pěkně nas.aný . A kdoví jestli to někdo neodnesl posláním třeba do gulagu , v Rusku bylo? vše možný .


https://www.securitymagazin.cz/historie/nenavist-stalina-vuci-obrancum-leningradu-skoncila-popravami-a-gulagy-1404066688.html

Karel3
Máš pravdu . Když se kdokoli podívá do historie Ruska , tak ruský lid vlastně nikdy nepoznal opravdovou svobodu . Buď jím ohýbali hřbety mongolové nebo pozdějí jejích vlastní vládci . I když v ruském pojetí svoboda je možná to, mít neustále ohnutý hřbet.

karel3

01. 04. 2021

Omlouvám se za chybnou formulaci.
Nakonec, "bývalému Sovětskému svazu" všechna dobitá a zabraná území z paktu Molotov-Ribbentrop a let 1939-1941 zůstala do roku 1990 a některá Rusku i dnes.

karel3

01. 04. 2021

František Kala
Co to tady plácáte za kraviny,že Rusové urazili zástavy fašounů. Vy si fakt do těch dršek nevidíte. Podle mě si zasloužili daleko větší urážku za to,co tam Němci napáchali za zvěrstva než s těma jejich fanglema mohli praštit o zem.
------------------------------------------------------------
V Německu žádní fašisté nebyli. Když už, tak nacisté, národní socialisté.
Že si velcí přátelé "Hitler se Stalinem" naflákali mezi sebou je čistě jejich věc a určitě si nezůstali nic dlužni. Nakonec, Sovětskému svazu všechna dobitá a zabraná území z paktu Molotov-Ribbentrop a let 1939-1941 zůstala dodnes.
Jak jsem psal už mnohokrát. "Čechoslováci" by se v rozdávání různých mouder měli držet hodně zpátky. Jako jediní v Evropě na přicházející armádu Třetí říše nestříleli a vydali rodnou zemi bez boje.

karel3

01. 04. 2021

Milane 1453,
ano, normálně se udává skoro 10 mil. vojáků. O 12-ti jsem nikdy neslyšel ani nečetl. Pochybuji, že to sami Rusové přesně vědí. Na mysli jsem měl ztráty z počátku války, kdy Rusové ustupovali a stříleli své vlastní vojáky, kteří se dávali na útěk. Jak popsal například Alexandr Solženicyn ve svém díle Souostroví gulag. Solženicyn mimochodem velel dělostřelecké baterii. Proti německým tankům postavili Rusové skupiny po třech pěšácích za sebou. První dostal pušku a tři náboje. Rozkaz zněl, běžet proti tankům a zastavit nepřítele. Když padne první, pušku přebírá druhý atd. Před útokem dostali kostku chleba a 50g vodky. Za "útočící jednotkou" leželi v zákopech příslušníci elitních, dobře živených jednotkek NKVD s kulomety a kdo uhnul z přímého běhu, nebo se dal na útěk, toho zastřelili.
Podle mě si žijí po svém. Má to jenom jeden, pro mě nepochopitelný háček, nejsou samostatní. Potřebují stále nějakého vůdce, nebo velitele, vrchnost a na ty mají velkou smůlu. V podstatě s nimi stále vořou, lžou jim a okrádají je. Jim to ale vyhovuje, jsou tak zvyklí. (Nevadí, že jdeme na porážku, hlavně když nás někdo vede.) Stejnou mentalitu lze pozorovat u velké části populace v ČR.

Milan1453

01. 04. 2021

Karle, je to už nějaká doba co se k tomu vyjádřil Medvěděv, ale hovořil o čísle kolem 12 milionů padlých vojáků. Normálně je uváděno kolem 9 milionů. Nepředpokládám, že by Rudá armáda likvidovala nějaké velké množství svých vlastních. Ostatně Stalinův rozkaz nic takového nenařizoval. Buď vojáka vrátili zpět k jednotce, nebo ho zařadili do trestné divize, v horším případě, pokud byly dezerce velké to odnesl velitel jednotky, zastřelením. Mnohdy to byli třeba 19 ti letí kluci. To samé potom uplatňovali Němci ve 44 a 45, když ustupovali. Známý je s tím třeba polní maršál Schöner, který neváhal dezertéry věšet ( většinou za opakovanou dezerci). Proto mu bylo přezdíváno krvavý Ferdinand. S tím, že se dnešní Rusko potácí ve velkých ekonomických problémech a že ho v životní úrovni překonali třeba i Kazaši, kteří tam jezdili za prací lze souhlasit. Velký dopad na to má zejména přístup jejich vlády v mezinárodní politice, ale i jejich měna, která je velkou inflací znehodnocena. Navíc nevzbuzují příliš důvěry, tudíž nemají ani možnost nízkoúrokových půjček ( ano, to je ten důvod, proč je Rusko bez dluhů, nevyplatí se mu brát půjčky) jako my v Evropě. Pro srovnání, Rusko je 11 největší ekonomika světa, menší než Italská, či Německá, ta je objemově 2,5× větší s téměř 2× méně obyvateli. Rusům taktéž vůbec nepomáhá jejich orienatace na vývoz energetických surovin, protože nic moc jiného než vyvážet to co vydolují ze země neumí. O jejich výrobky není ve světě zájem. Jsou příšerně technologicky zaostalí, tak moc, že si od Američanů musejí kupovat starší těžební stroje, protože vyvinout vlastní je pro ně příliš drahé.

karel3

01. 04. 2021

Rád bych někdy viděl pravdivá čísla. Kolik Rusů skutečně padlo v boji s nacisty, kolik si jich zlikvidovalii sami a kolik jen tak mimoděk připočetli z jiných bolševických aktivit. Což se asi nikdy svět nedoví.
Jeden den zesměšnili zástavy Wehrmachtu a Německo jim 76 let ukazuje, jak se pracuje a buduje 4. nejvyspělejší ekonomika světa.
Píše se rok 2021. Německo je ekonomickým tahounem Evropy. Rusko řínčí zbraněmi a děsí své sousedy stejně, jako Adolf Hitler 1933-1945.

ROBO

01. 04. 2021

To od Josifa nebylo moc hezký .
Takhle se zachovat ke spojenci se kterým ještě před pár lety společně rozpoutaly 2.svět. válku a roky se předháněly kdo sadisticky vyvraždí vic nevinejch Evropanů .
Tehdy ještě v masakrování Josif nad Ádou jasně vedl .

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací