EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Jelen "okradl" myslivce o jeho kulovnici, následně i se zbraní zmizel v lese

 06. 12. 2020      kategorie: Události      3 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Velmi neobvyklý případ museli vyšetřovat policisté na Českokrumlovsku. Jeden z myslivců byl totiž během honu "okraden" o svoji kulovnici. Pachatelem byl však nebyl člověk, ale jelen, který následně zmizel v lese. Kulovnice se doposud nenašla.

shutterstock_289681787Foto: Jeden z myslivců na Českokrumlovsku byl nedávno během honu "okraden" o svoji kulovnici. (ilustrační foto) | Shutterstock

V pátek 20. listopadu se během honu jednomu z myslivců přihodil velmi neobvyklý incident. Celá situace začala jako obyčejný hon v obvodu lesní správy Horní Planá na Českokrumlovsku, kdy jeden z myslivců spolu se svým psem vyplašili jelena. 

Jelen i myslivec byli očividně zaskočeni. Zvíře však nemělo jinou možnost, než se pokusit prorazit cestu přes myslivce. Jelen myslivci v běhu svým parohem protrhl rukáv bundy. Myslivec měl v ten moment přes rameno na popruhu zavěšenou svoji kulovnici ráže .22 Hornet. Jelen svým parohem zachytil popruh zbraně a stáhl ji muži z ruky. 

Kulovnice zůstala zachycena na parohu a jelen s puškou začal utíkat pryč, až se zcela ztratil v lese. Myslivec spolu s kolegy se vydal zbraň hledat v naději, že jelen zbraň někde cestou ztratil. Další z myslivců pak svým kolegům ohlásil, že jelena i se zavěšenou puškou viděl asi jeden kilometr od incidentu. Nebohému muži tak nezbývalo než celou situaci nahlásit na policii. Žádné nebezpečí však nehrozí, jelikož zbraň byla bez náboje v komoře a vyndán byl i zásobník.

Po zbrani policie vyhlásila pátrání, nebude však vůbec jednoduché ji najít. Hon se konal v boletickém vojenském újezdu, kam je omezený přístup. Jasné je také to, že tento podivný incident bude mít okradený myslivec u svých kolegů "na talíři" velmi dlouho. V současné době už v různých diskusích kolují  na toto téma vtipy. Někteří se například ptají, zda bude jelen stíhán za nedovolené ozbrojování. Jinde se zas píše o tom, že na Českokrumlovsku chodí po lesích jelen a pokouší se sehnat náboje do kulovnice.

Komentáře

Cateye

09. 12. 2020

Blbce z vás Andy nikdo dělat nemusí, vy jimi totiž jste. A myslivecká čest? Leží pod nánosy granulí deset metrů od posedů, aby se vám lépe střílelo...

Baloo-Bear

07. 12. 2020

:grinning:

Andy

07. 12. 2020

Vážený pane kolego ,tento přípaad nelze nazvat ani mysliveckou latinou,pohádky můžete vyprávět na dobrou noc dětem ,nebo policii.Z Vašeho případu je velice nepravděpodobné že jelen pokud vezmu jeho velikost a velikost člověka že roztrhne lovci rukáv/pevnost rukávu a úhel vstupu do rukávu/ ,jak tu kulovnici sundal z ramene myslivce když byl parohem l v rukávu.Kulovnici HORNET lze použít jenom na lov škodné liška ,kuna ,vrána ,straka.Na lovu jste měl uprostřed leče kulovničku HORNET 22 /nevhodnou na naháňku bez zásobníku a nábojů ???.Jako dlouholetý myslivec Vás upozorňuji že děláte z myslivců na veřejnosti blbce,což nodpovídá myslivecké cti.

Přidat komentář