EXCALIBUR
CZUB - KONFIG
CZUB - ESHOP

KVHS Rota Hloubkového Průzkumu

 20. 07. 2013      kategorie: Vojenská historie      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Celým a oficiálním názvem Klub Vojenské Historie a Současnosti Rota Hloubkového Průzkumu, o. s. (dále KVHS RHPz) je reenactingovým klubem s dlouholetou tradicí se zájmem o současné průzkumné a výsadkové vojsko Armády České republiky. Náplň a chod klubu zaměřujeme na problematiku související s činností 102. průzkumného praporu z Prostějova (VÚ3771), zejména pak s jeho rotou hloubkového průzkumu (RHPz).

Naším cílem je cvičit vojenské postupy spojené s činností RHPz  či průzkumem obecně, a to v co možná nejbližší formě k reálným situacím a jak jen to legislativa dovoluje. Z toho důvodu také pravidelně spolupracujeme s různými profesionály a instruktory oborů jako je střelecká příprava, zdravotní příprava, sebeobrana, taktický průzkum, sebezáchova apod.

Naši členové jsou vybíráni prostřednictvím výběrového řízení, které má mimo jiné prověřit jejich způsobilost a především motivaci k plnění cílů našeho klubu. Školení, semináře, výcviky či tzv. reálné simulace („ostrá mise") jsou zpravidla vícedenní a s vysokým nasazením a intenzitou zátěže, proto můžeme mezi sebou mít pouze fyzicky a psychicky zdatné jedince. I přes všechnu náročnost jsme však především skupina dobrých přátel a to i v „civilu".

Mimo náročný výcvik, který je základem činností našeho klubu, kompletujeme originální vojenskou výstroj, která je příslušníky RHPz v Prostějově používána. Mimo taktickou výstroj jako jsou vesty, řemení, batohy, grabbagy, stehenní závěsy, a výzbroj využíváme různorodého specializovaného vybavení, jako jsou optické a optoelektronické přístroje, navigační systémy a další zvláštní položky pro vedení kvalitního průzkumu v týlu nepřítele.

Jsme rovněž jedním ze zakladatelů mezinárodního společenství vojenských klubů CZE-SVK Battlegroup s působností v České a Slovenské republice. Členství nám umožňuje účast na dalších zajímavých školeních a výcvicích. Pod taktovkou Battlegroupu mimo jiné vypomáháme i na mnoha vojenských prezentačních akcích pro veřejnost. Mezi zajímavosti můžeme uvést například podporu REGI Base či čestné ocenění v rámci česko-slovenského projektu „Společně proti neonacismu".

Závěrem bychom chtěli zdůraznit, že NEJSME součástí ozbrojených sil České republiky. Jsme si také vědomi toho, že nedosahujeme kvalit a odborností příslušníků VÚ3771, ale doufáme, že jim naší činností neděláme ostudu.

Více informací o našem klubu můžete nalézt na:

www.102pruzkumnyprapor.cz

www.facebook.com/KVHS.RHPz

nebo nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese 102.pzpr@seznam.cz

 Autor: Hanz

Komentáře