EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Muž v Texasu se bránil proti pěti lupičům za pomocí svého AK-47

 24. 01. 2019      kategorie: Události      6 komentářů

Můj dům, můj hrad. Tímto mottem se patrně řídil majitel domu v Texasu, kterého se pokusila vykrást pětice zlodějů. A výsledek? Tři z nich byli zabiti, další dva jsou v nemocnici se zraněním.

V Texasu je tradicí, že téměř každý občan vlastní zbraň. Zákon jim umožňuje zbraně nejen držet ale dokonce i viditelně nosit. Místní zákon navíc občanům Texasu umožňuje se efektivně bránit proti vetřelcům. Pokud pachatel nedovoleně vnikne na pozemek nebo do domu a zcela zjevně má v plánu páchat trestnou činnost, je občan Texasu oprávněn pachatele zastřelit. Přesně podle motta - můj dům, můj hrad.

obr_01
Foto: Policie uzavírá oblast místa činu | printscreen z YouTube

Psali jsme: Uzavřít hranice nebo přijmout všechny?

Před několika lety byl v Texasu také znám případ vloupání, kdy byla doma pouze majitelka domu se dvěma dětmi. Žena se s dětmi zamkla v ložnici a zavolala 911. Žena následně policii nahlásila, že se někdo vloupal do jejich domu, a že se se svými dětmi před zlodějem ukryla a stihla se ozbrojit svojí legálně drženou zbraní. Operátorka ženě sdělila, ať dělá cokoliv, aby sebe a své děti ochránila. Žena pachatele následně zastřelil a policie tento čin vyhodnotila jako nutnou obranu. 

Právě podobný případ se stal 20. ledna ve východním Houstonu ve státě Texas. Kolem jedné hodiny ranní se pět mužů, maskovaných lyžařskou kuklou, vloupalo do domu. K jejich smůle byl majitel domu ozbrojen AK-47. 

obr_02
Foto: Policejní záběr z místa činu | printscreen z YouTube

Psali jsme: Oslava Dne učitelů na Univerzitě obrany

Majitel domu začal okamžitě na pachatele střílet. Podle policie bylo vystřeleno více než dvě desítky střel. Jeden mrtvý pachatel byl nalazene před domem, druhý v SUV, ve kterém se lupiči pokoušeli utéct, ale havarovali. Třetí pachatel byl nalezen kousek od vozidla, když se z havarovaného vozu pokoušel utéct. Zbylí dva pachatelé byli se střelnými zraněními odvezeni do nemocnice. Jejich stav je v současné době neznámý. 

Podle serveru Fox News policie také dodala, že zatím není zcela jasné, co přesně se před domem stalo. V blízkosti domu bylo totiž nalezeno několik různých nábojnic. Jedna z teorií je, že pachatelé začali střílet na majitele domu první. Další teorie je, že se během úniku pachatelé nepohodli a začali střílet na sebe navzájem.

Video: Majitel domu zastřelil 3 pachatele, další dva jsou zraněni / YouTube
 

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Oleg

11. 04. 2019

To je to video o střelbě na prezidenta
https://www.youtube.com/watch?v=Fp9F-Uk2tv8

Oleg

11. 04. 2019

Americké zákony v čem jsou lepší ?

Kennedyho zastřelil řidič, který řídil jeho auto, William Greer.William Cooper byl vychováván v rodině, která svoji existenci měla spojena s armádou. V dětství žil v mnoha různých zemích a střední školu vystudoval v Yamato v Japonsku. Jeho názory se hodně lišili, od názoru většiny Američanů. William Cooper sloužil u strategického vojenského amerického letectva a stál u výzkumu bombardéru B-52
https://www.youtube.com/watch?v=zKEoX3qsqY0

Tajné spisy - Zavraždění J.F.Kennedyho [Dokument]
https://www.youtube.com/watch?v=vxRo9edda14

Country Beat Jiřího Brabce s Mirkem Černým - O sto let pozdeji
https://www.youtube.com/watch?v=9WBRFgjutDA

Jasy

25. 01. 2019

Je sškoda, že u nás nemáme hradní zákony, bohužel nám to kazí právě země jako USA. Totiž média v USA jsou tak na úrovni Barandova / TV novy, to vede k vysoké paranoi mezi obyvateli, což v kombinaci s množstvím střelných zbraní, je smrtící kombinace a často se stává, že lidi zaúločí třeba na pošťáka, kterého si splete se zločincem (nedej bože, ldyž jde o černocha). A přesně z toho důvodu se zvedá nevole proti střelným zbraním. (Pro představu doporučuji dokument Bowling for Columbine.)

Honza

24. 01. 2019

Souhlasím do puntíku s PXJ

PXJ

24. 01. 2019

Takovéto případy by se měly zveřejňovat častěji. Jinak vzniká dojem, že zbraně jsou dobré jen pro zločince a střílení ve školách.

Naše zákony by se měly těmi texaskými inspirovat. Ne v dostupnosti zbraní, protože stávající zbrojní zákon je vyhovující, ale v prioritě hodnot. Majetek a práva nevinných je třeba položit výše než životy zločinců. Současné úprava "nutné obrany" ve skutečnosti obranu omezuje. Je to výplod humanistických politiků, kteří zločincům nadržují, protože jsou psychopati a sami mají z mnohých kauz máslo na hlavě.
Omezování zbraní dle diktátu Evropského Svazu je ale také nepřijatelné. Lépe by bylo z Eurosvazu vystoupit.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací