EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Nové náborové video čínské armády "Jsem čínský voják"

 28. 10. 2018      kategorie: Zahraniční armády      9 komentářů

Nedávno vyšlo nové patriotické video čínské armády, které nese název "Jsem čínský voják." Klip začíná těžkým loučením vojáka s rodinou a pokračuje akčními bojovými scénami. Video klade důraz na obětavost, loajalitu a pocit sounáležitosti s elitní armádou. Objeví se také několik nových ničivých zbraní. Hodně se střílí a ukazuje se operační nasazení stíhacích letounů, bojové skupiny letadlové lodi, balistických střel dlouhého doletu, ponorek a obrněné techniky.

PLA_soldiers

Čínská lidová osvobozenecká armáda, také označovaná jako Čínská lidově-osvobozenecká armáda (ve zkratce ČLOA) je název vojenských sil Čínské lidové republiky, zahrnujících pozemní armádu, vojenské námořnictvo i vojenské letectvo. ČLOA byla zřízena 1. srpna 1927 jako ozbrojená složka Komunistické strany Číny.

V ČLOA slouží přibližně tři miliony osob a jde o největší armádu světa co do počtu aktivních vojáků (jde o přibližně 2,3 milionu osob). ČLOA má ve své výzbroji i jaderné zbraně. Velením ČLOA je oficiálně pověřena Ústřední vojenská komise ČLR, která personálně splývá s Ústřední vojenskou komisí Komunistické strany Číny. Komise je zpravidla tvořena generály, v jejím čele ale vždy stojí generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny. Vrchním velitelem je tedy v současnosti prezident Čínské lidové republiky Si Ťin-pching.

V čínské armádě slouží necelých 8 % žen. Mnoho čínských dívek touží se stát například bojovým pilotem nebo námořníkem.

20150818183002_china
Foto: V čínské armádě slouží necelých 8 % žen

Čínské vojenské investice rok od roku stoupají, za rok 2010 země na modernizaci své armády oficiálně vyčlenila 70 miliard dolarů. Podle analytiků ale může být skutečné číslo mnohem vyšší. Například USA totiž ročně do armády nalijí přes 500 miliard dolarů. Čínské investice jsou odhadovány na 100–150 miliard dolarů.

Vypravěč ve videu mimo jiné říká: "Mír je za mnou, válka je přede mnou", „Jsem čínský voják, jsem voják lidu, jsem ochránce dobrého života".

 

Přidat na Seznam.cz

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (251)

Komentáře

Cuki

29. 10. 2018

Hung hai xing dong - Operace rudé moře
Super film , doporučuji.

,,Káčko"

28. 10. 2018

Nevím proč, ale to video mě připadá našlapanější, než to naše ,,jsme profisionálové"

CO se týče zkušeností USA mají jich dost, to je fakt! S rozesíráním cizích států a vměšováním se do jejich politiky ať už diplomaticky nebo následně, když to nejde diplomaticky vojensky (okupací), v tomto případě nad USA nikdo nemá a nikdy mít nebude. Ale říkám si, kde by bylo USA, kdyby jim ostatní státy nedělali Kanónenfutry..

čtenář

28. 10. 2018

Já to vidím jinak. USA vůbec neumí válčit! naběhnout s drtivou proti slabému protivníkovi bez stejně silné a vybavené armády je sice typické pro USA, ale historie ukazuje, že USA válčit neumí. Vietnam, Korea, Nyní Afghánistán...Padla tady poznámka, že Čína nemá bojové zkušenosti, ano nemá, ale Ty v reálu nemají ani USA. Za nesjilnější armádu považuji tu ruskou. A ty Číňany bych nepodceňoval. Sun Tzu byl Číňan, ne Američan. USA by se dopustily fatální chyby, kdyby napadly Čínu. Tu válku by nikdy nevyhrály.

solid

28. 10. 2018

Náborové video fakt našláplé, skoro jak ukázka z válečného dramatu :-)

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací