EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Náročný výcvik zájemců o službu u Americké pobřežní stráže

 25. 12. 2018      kategorie: Zahraniční armády      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Americká pobřežní stráž je pátou složkou ozbrojených sil USA a jako taková je často terčem všemožných vtípků a posměšků, zejména ze strany svých kolegů z armády, letectva, námořnictva či maríny. Důvodem je především to, že nejde o klasický vojenský ozbrojený sbor, jako jsou čtyři výše jmenované. To však neznamená, že je jejich existence zbytečná a jejich přítomnost neužitečná. Opak je pravdou. 

Video: Záběry z výcviku Pobřežní stráže USA / YouTube

Americká pobřežní stráž má na starosti hlídání zákonů a dodržování pravidel v mezinárodních, ale také v domácích vodách na území Spojených států. Jako jediný sbor ozbrojených sil USA nespadá pod ministerstvo obrany, ale pod ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Jejich činnost je velmi odlišná od toho, co dělají jejich kolegové z ostatních vojenských sborů. Tomu odpovídá také o trochu rozdílný základní výcvik. 

coastguard_02
Foto: Vysoké nároky na fyzičku jsou jedním z bodů výcvikového programu | Wikimedia Commons

Právě ten je však skvěle popsán ve výše uvedeném videu, na kterém se můžete podívat, že i do této, pro mnohé méně prestižní, ozbrojené složky je přijímací proces relativně složitý a náročný. Všudypřítomný dril, vysoké nároky na fyzičku a pochopitelně plavání. Spousta plavání. 

coastguard_03
Foto: Pobřežní stráž USA v akci

Pobřežní stráž byla založena 4. srpna 1790. V současné době v ní slouží více než 42 000 námořníků, 1600 lodí a 192 letadel.

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář