EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Národní památník hrdinů heydrichiády

 30. 01. 2014      kategorie: Události      1 komentář

U příležitosti 71. výročí hrdinské smrti popravených v době heydrichiády, 3. výročí odhalení pamětní desky 294 obětem heydrichiády a u příležitosti Dne památky obětí holocaustu se 1. místopředseda ÚV ČSBS plk. v.v. Emil Kulfánek a předseda ZO ČSBS Kladno Petr Hroník zúčastnili v neděli dne 26. ledna 2014 pietního aktu v Národním památníku hrdinů heydrichiády při českém pravoslavném kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, který pořádala Asociace nositelů legionářských tradic (ANLET) ve spolupráci s Národním památníkem hrdinů heydrichiády.

heydrichiada00
Foto: Pamětní deska 294 obětem heydrichiády

Záštitu nad pietním aktem převzala náměstkyně ministra obrany pro personalistiku, paní Mgr. Lenka Melicharová - Ptáčková. Přítomné přivítali úvodním slovem prezident Asociace nositelů legionářských tradic plk. v.v. Ing. Jaroslav Houška a vedoucí Národního památníku hrdinů heydrichiády paní Mgr. Eva Šuvarská.

Psali jsme: Jak se vojáci vyrovnávají se smrtí...

heydrichiada01
Foto: Úvodní slovo plk. v.v. Ing. Jaroslava Houšky (prezident ANLET) a Mgr. Evy Šuvarské (vedoucí Národního památníku hrdinů heydrichiády)

Následoval pietní akt u pamětní desky 294 obětí heydrichiády a společná modlitba ThDr. Jaroslava Šuvarského, správce pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje.

heydrichiada02
Foto: Pietní akt u pamětní desky 294 obětem heydrichiády

Psali jsme: Boj za bojovníky

Poté se přítomní prohlédli prostor krypty.

heydrichiada03
Foto: 1. místopředseda ÚV ČSBS plk. v.v. Ing. Emil Kulfánek

 Autor: Petr Hroník

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Delta

23. 02. 2019

Heydrich - konečné řešení: Noc nad protektorátem (1/44)
Historik Robert Kvaček
https://www.youtube.com/watch?v=uvVrz66LEo4&list=PLtIJOZ2wAJ7HLlLgbiA_hHjSs1JuYCrrH
Legendy, mýty a nesmysly heydrichiády 1:41:37

Seminář se pokusil zodpovědět „věčné" otázky, respektive mýty spojené s atentátem na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Renomovaní odborníci Jaroslav Čvančara, dr. Vojtěch Šustek a dr. Jan B. Uhlíř přednesli okruh (nejen) následujících témat: Jak to bylo ve skutečnosti s masovým českým udavačstvím? Měl Heydrich židovské kořeny? Podílel se admirál Canaris na likvidaci Heydricha? Obsahoval „granát" klobásový jed (botulotoxin), způsobující těžké, smrtelné ochrnutí svalů? Co se stalo s protokolem o Heydrichově pitvě? Proč Gabčík nestřílel?
https://www.youtube.com/watch?v=vsCV25VC5Sk&list=PL95220879FACA712D&index=12

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací