EXCALIBUR
CZUB
CZUB

První dáma ČR podepsala petici proti bruselským zbraňovým zákazům

 08. 05. 2019      kategorie: Události      2 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Před pár dny došlo k velmi významné události pro české vlastníky legálních soukromých zbraní v rámci jejich boje za práva držet, užívat a nosit nadále zbraně dle současných, zcela funkčních a ve světovém měřítku vynikajících, národních zákonů. Novou petici proti bruselským zákazům v této oblasti totiž podepsala také první dáma, manželka prezidenta republiky, paní Ivana Zemanová.

Prva-dama-CR
Foto: Novou petici proti bruselským zákazům v této oblasti totiž podepsala také první dáma, manželka prezidenta republiky, paní Ivana Zemanová

I ona se tak připojila k jednomu z největších protestních hnutí u nás v historii země - zde v rámci výrazného a dlouhodobého občanského odporu proti implementaci nesmyslné direktivy Evropské komise (Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/853 ze dne 17. května 2017, kterou se mění směrnice Rady 91/477/EHS o kontrole nabývání a držení zbraní). Obě protestní petice proti odzbrojení podepsaly nejen stovky tisíc našich běžných občanů (pozn.: jde o podpisy reálné, ne elektronické), ale také mnoho českých politiků, konkrétně například prezident republiky, český premiér a předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Pavel Černý, prezident lidskoprávně-bezpečnostní platformy LIGA LIBE, která obě petice proti odzbrojeni iniciovala, k tomu řekl:  "..Pro nás, skutečně velkou část českých občanů, domáhající se svých ohrožených práv a po léta důrazně protestující proti naprosto nesmyslným zákazům bruselským úředníků, kteří paradoxně ve jménu boje proti terorizmu vymáhají zákazy, které postihnou bohužel jen tu neslušnější část veřejnosti, je otevřená podpora naší aktivity ze strany manželky prezidenta České republiky velmi cenná. Význam této podpory je více než jen symbolický a jsme tímto jasným a rozhodným krokem potěšeni o to více, neboť je všeobecně známo, že se první dáma politického či dokonce protestního dění vůbec nezúčastňuje. Stalo se tak něco, co zřejmě nejen u nás, ale ani kdekoliv na světě, nemá obdoby. Dokonce ani Melánie Trumpová, manželka prezidenta USA, dosud tamní majitele zbraní takto otevřeně nepodpořila. Podobně významné podpoře se tam tak prozatím netěší ani známá NRA /asociace chránící práva tamních držitelů zbrojních průkazů, založená již v roce 1871, s cca 5ti miliony členy/..".

petice_02
Foto: Jak nakonec dopadne implementace direktivy Evropské komise ze dne 17. května 2017, kterou se mění směrnice Rady 91/477/EHS o kontrole nabývání a držení zbraní?

Dle informovaných zdrojů, nesouvisí onen velmi cenný podpis Nové petice proti odzbrojení ani tak se skutečností, že manželka českého prezidenta dlouhodobě vlastní zbrojní průkaz a dokonce se touto skutečností nijak netají. Koresponduje to především s předpokládaným zamítnutím žaloby (u Evropského soudního dvora) českého státu proti zmíněné zákazové bruselské směrnici v oblasti legálních soukromých zbraní. V této spojitosti je totiž právě chystáno odevzdání téměř 100 tisíc podpisů českých občanů Nové petice proti odzbrojení do Senátu Parlamentu ČR.

A právě to by v příštích měsících mělo iniciovat vážnou diskuzi o zanesení práva bezúhonných českých občanů na legální soukromou zbraň do Listiny základních práv a svobod, směřující k senátnímu návrhu takové legislativy, po níž již dlouho volají nejen čeští vlastníci zbraní, ale stále více i odpůrci častějších rozličných, ne zrovna smysluplných regulací a zákazových direktiv z dílny EU. 

O kontrole nabývání a držení zbraní ze strany Evropské komise se v minulosti vyjádřil i oblíbený herec Václav Vydra.

Video: Václav Vydra (nejen) o zákazech legálních soukromých zbraní / YouTube

 Autor: Bc. Carla Cizova

CENOVÉ BOMBY 600)

Komentáře

Hanz Von Einsenberg

08. 05. 2019

Boha @Altmann a co budes jako delat? Vytahnes CZ 75 a prostrilis se zase prez nejakou mesitu kterych tady v cesku mame vlastne na kazdem rohu ze? Zakon je to vypatlany ale ani se nedivim ze ho chcou blbecci z bruselu kdyz vidi takove bezmozkove psychopaty a.k.a. volice spd co chcou takhle branit svou vlast.

Altmann

08. 05. 2019

V současné době, kdy je Evropa zaplavena mohamedány, já jako křesťan mám povinnost svoji víru bránit. Vy ostatní,kteří se třebas hlásíte jen k zahrádkářům to právo musíte mít také! Obrana domoviny je naše povinnost a osobní obrana z tohoto pojmu vychází. Pokud by nám toto právo někdo vzal, bude to jen problém, neb se dokážeme vyzbrojit jinak.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací