EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Naše opevnění 1935-38: Zapomenuté pomníky dnů ryzího odhodlání...

 12. 03. 2015      kategorie: Vojenská historie      1 komentář

Určitě jste na ně již narazili při svých toulkách přírodou. Zapomenuté pomníky dnů ryzího odhodlání a hořké zrady. Dnes smutně hledí do krajiny zaslepeným zrakem a žalují. Žalují na ty, kteří jim neumožnili splnit své historické poslání. Poslání bránit svobodu, suverenitu a svou čest.

V říjnu 1938 byla válka na spadnutí. Jen odmítavý postoj našich západních spojenců splnit své smluvní závazky jí bránil. Přijetím mnichovského diktátu jsme se nepříteli podvolili bez boje.

Je těžké dnes hodnotit, jak by se vyvíjely dějiny, kdybychom se sami bránili. Mnoho z nás by tu dnes zřejmě nebylo.

Psali jsme: Nechutný společník Adolf Hitler - při jídle mlaskal, dloubal se v nose a okusoval si nehty

Co však je možné říct s naprostou jistotou, válečné střetnutí by nesrazilo národu sebevědomí, ale morálně by ho povzneslo.


Video: Zapomenuté pomníky dnů ryzího odhodlání / YouTube

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

26. 02. 2019

N. Chamberlain označuje Československo za viníka rozpoutání války v Evropě a znovu připomíná, že on udělal vše pro zajištění míru. Evropské mínění je (až na výjimky) proti Československu. Hitler si nasadil gloriolu ochránce „utlačovaných a vražděných“ sudetských Němců. Francie a Anglie apelují na českou vládu, aby okamžitě přijala dohodu, a Hitler burácí na obranu „svých“ sudetských Němců (většina sudetských Němců odmítla uznat vytvoření Československa, které naopak Češi brali jako svůj národní stát, a nemohla se smířit se ztrátou pozice vládnoucí vrstvy občanů, jako to bylo za monarchie. Sudetští Němci tedy na mnoha místech prováděli sabotáže, povstání, např. v oblasti západu Českého Slezska v Opavě vyhlásili svůj stát Hermann Göring, Adolf Hitler, Sudetenland, 1938
https://www.youtube.com/watch?v=24JWV73aaCQ

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací