EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Nukemap3D – nukleární apokalypsa u vás v počítači

 01. 08. 2013      kategorie: Vojenská historie      1 komentář

Nukleární exploze je strašlivá, ale také, přiznejme si to, fascinující podívána. Především, pokud sedíme u sebe v bezpečí domova.  Pokud máte zájem vidět, jak dopadne vaše městečko po dopadu několika megatunové vodíkové bomby, zkuste si na webu naladit program Nukemap3D.

Nukleární výbuch
Foto: Na monitoru to je legrace, v reálu oživla noční můra / Nukemap3D

Nukemap3D je produktem historika Dr. Alexe Wellersteina. Program využívá 3D mapy Google Maps a na nich trojrozměrně simuluje nukleární explozi, včetně tlakových a teplených účinků a následného radioaktivního spadu.

Psali jsme: Proč vraha z Lidic udala vlastní žena?

Wellerstein je docent historie v Centru historie fyziky na Americkém institutu fyziky ve městě College Park, Maryland. Wellerstein se specializuje především na dějiny jaderných zbraní a na zatajované informace kolem zkoušek a používání jaderných zbraní.

Oproti obdobnému programu Ground Zero, je Nukemap3D mnohem propracovanější. Nejen, že pracujete s detailními 3D mapami, ale můžete i precizně určit sílu exploze, případně si vybrat z celé škály známých jaderných či vodíkových bomb. Výbuch si lze prohlédnout z povrchu země, z leteckého pohledu nebo orbity. Navíc růst atomového hřibu sledujete v reálném čase.

Video: Ukázka ovládání programu / YouTube

Psali jsme: Vznik Protektorátu Čechy a Morava (15. březen 1939) temná skvrna naší historie...

Jak pracovat v programu Nukemap3D? Jednoduše, stačí si vybrat nenáviděné místo a navolit sílu exploze, případně si vybrat nějakou jadernou bombu. Poté zmáčknete kouzelné červené tlačítko... haleluja, rakety už letí!

Kromě efektního 3D modelu atomového hřibu a simulace všech účinků bomby (tlak, teplo, radiace) získáte i další zajímavé údaje. Program podle místa dopadu odhadne počet obětí (statisíce, milióny) a načrtne směr a rozsah radioaktivního spadu.

Chcete například poznat, jak bude probíhat výbuch největší známé nukleární bomby, ruské 50 Mt Car bomby, nad Prahou? Není problém! Výsledkem exploze bude kompletně zničená země až do vzdálenosti 55 kilometrů od epicentra výbuchu. Atomový hřib pak zakryje většinu území České republiky.

Chcete hodit někde atomovku? Just do it! Nukemap3D

Zdroj: Gizmag

 Autor: Jan Grohmann

CENOVÉ BOMBY (1351)

Komentáře

Delta

17. 03. 2019

Zvěrstva USA na atolu Bikiny: Jaderná střelnice
dala světu plavky i nejznámější fotografii výbuchu
Atol Bikini tvořený třiadvaceti malými ostrovy by se dal bezesporu označit za ostrov hrůzy. Americká armáda na něm dlouhé roky testovala jaderné zbraně a zdejší fauna a flora je proto silně poznamenána radiací. Přesto dal ostrov světu dvě věci, které zná téměř každý. Název dvojdílných plavek známých jako bikiny, a také nejznámější fotografii jaderného výbuchu na světě. Sebral mu naopak několik ostrovů, které se pod náporem výbuchů doslova vypařily.

Zdroj: https://eurozpravy.cz/veda-a-technika/technika/172234-zverstva-usa-na-atolu-bikiny-jaderna-strelnice-dala-svetu-plavky-i-nejznamejsi-fotografii-vybuchu/

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací