EXCALIBUR
CZUB

Pilot německé Luftwaffe se po letech vrátil na místo činu

 13. 11. 2013      kategorie: Vojenská historie      1 komentář

Druhoválečný pilot bombardéru Dornier 217E-4 Willi Schludecker se vrátil na místo, které bombardoval v dubnu 1942, aby se omluvil.

pilot00
Foto: Druhoválečný pilot bombardéru Dornier 217E-4 Willi Schludecker

Nyní má 87 letý pilot jediné přání, kterým je usmíření se s obyvateli gruzínského města Bath, které při německém náletu v roce 1942 ztratilo 400 obyvatel.

pilot01
Foto: Následky bombardování gruzínského města Bath

Chris Kilminster, pamětník, který při daném náletu přišel o několik příbuzných a nyní organizuje vzpomínkové bohoslužby, se nechal slyšet, že to muselo být pro Schludeckera velmi těžké rozhodnutí po letech opět přijet do Bath.

"Trvalo mi dlouhou chvíli se smířit se svou historií," řekl Schludecker. "Ale usmíření s občany města je mé poslední přání."

pilot03
Foto: Willi Schludecker za války a v roce 2008

Přestože se za 2. světové války děly mnohem rozsáhlejší zvěrstva, je tento příběh uvědomění si odpovědnosti za své činy hodný obdivu.

Velká úcta tomuto vojákovi!

 Autor: Michal Pivoňka

ARMY24

Komentáře

MartinH

06. 08. 2018

S Vaším dovolením,mesto Bath sa nachádza v Británii,nie v Gruzínsku.Wilhelm Schludecker sa účastnil tzv bedekrovských náletov na britské mestá v r. 1942(pôsobil v KG 2).

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací