EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Podívejte se do luxusních podzemních bunkrů pro pár vyvolených

 10. 12. 2018      kategorie: Survival      21 komentářů

Existuje nemalý počet lidí, kteří věří, že lidstvo zasáhne apokalypsa, ať už v podobě třetí světové války, hospodářské krize nebo přírodních katastrof. Tito lidé zastávají názor, že pokud se včas nepřipravíte, máte jen pramalou šanci na přežití. Součástí příprav je kromě obstarání dostatečného množství trvanlivého jídla, zbraní a munice také výstavba podzemních krytů, které by byly schopny odolat jadernému výbuchu a svým obyvatelům poskytnou útočiště až po dobu několika měsíců i let. Takovým lidem se říká preppeři.

prepperi_03
Foto: Existuje nemalý počet lidí, kteří věří, že lidstvo zasáhne apokalypsa a přežije jen ten, kdo bude připraven

Prepperské hnutí vzniknulo v Americe. Jedná se o lidi, kteří žijí normální životy a přitom přemýšlejí o tom, že svět nemusí být vždy jen bezpečné a příjemné místo pro život. Sem-tam nějaké tornádo či hurikán jim dají za pravdu. U nás, v Česku, již také existuje komunita lidí, kteří přemýšlí o tom, coby, kdyby. Někteří se zase zamýšlí o neudržitelnosti současného drancujícího životního stylu, ničení přírody, plýtvání nenahraditelnými fosilními palivy. K prepperství a survivalismu se dá dojít různými cestami. Někdo přes vlastnictví střelné zbraně, někdo přes svou zahrádku, další přes politiku a filosofii, jiný zase nechce konzumovat za jídlo se vydávající jedy nakupované v supermarketu.

Psali jsme: Bushcraft aneb proč lidé z dnešní uspěchané doby stále častěji unikají zpět do divočiny

bunkry_02
Foto: Pokud si nechcete vše zařizovat sami, můžete si rovnou zakoupit své místo v jednom z luxusních podzemních krytů | printscreen z YouTube

Existují různé formy příprav na krizovou situaci. Pokud si nechcete vše zařizovat sami, můžete si rovnou zakoupit své místo v jednom z luxusních podzemních krytů, které více než vojenský bunkr spíše připomínají pětihvězdičkový hotel. Takovéto podzemní hotely jsou plně klimatizované s filtračním systémem, mají bazény, tělocvičnu a dokonce i zahradu, kde lze pěstovat ovoce a zeleninu.

bunkry_01
Foto: Žít v luxusu se dá i několik metrů po zemí | printscreen z YouTube

Psali jsme: Tacticoolna - střelecké pozice při střelbě ze svahu

Podzemní komplex společnosti Vivos je jedním z takových luxusních hotelů s komplexní vybaveností. Cena za tokovýto luxus však není malá. Kromě jednorázového rezervačního poplatku necelého milionu korun na osobu se v případě pobytu platí měsíční nájemné, které raději společnost nezveřejnila. 

Otázkou zůstává, zdali bude člověk vůbec schopný žít v souladu s ostatními až po dobu několika měsíců v omezeném podzemním komplexu, a to nezávisle na míře luxusu, kterým dané objekty bezpochyby disponují.

Zdroj: terravivos.com, prepper.cz

 Autor: Petr Žák

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Delta

17. 03. 2019

Tykačova exmanželka staví bunkr: Atomový kryt za 3 miliardy. Víme, co je uvnitř!

Desetitisíce tun šedivé hmoty změnily kus Křivoklátska. Jde o projekt exmanželky uhlobarona Pavla Tykače , Daniely Kuchtové , který už spolknul přes tři miliardy korun. Teď víme, co skrývá v podzemí...
Nejde snad ani určit, kolik je tam místností, je to patro od patra padesát až dvě stě. Když vás tam vedou, tak abyste se dostali z jednoho konce na druhý, vyběhnete a seběhnete několik schodišť a všude jsou pancéřové dveře.

Delta

21. 02. 2019

Výhody podzemního URBANIZMU řešení městské infrastruktury:
• ekonomické
– umožňuje návrh celistvějších městských struktur;
– šetří pozemky pro jiné použití (rekreace, zelené plochy) či pro budoucnost;
– podzemních prostor je možné výhodně využít, zejména ve skalním prostředí, pro vytápěné i chlazené objekty;
• technické
– výstavba podzemních děl bez porušení nadloží je technicky velmi dobře zvládnutá i s ohledem na deformace nadloží a povrchové zástavby;
• funkční
– povrchové dopravní koridory vytvářejí ve městech dělicí bariéry;
– spolehlivé vedení dopravy bez převážné většiny negativních povrchových vlivů;
• sociální
– umístění dopravy do tunelů výrazně zlepšuje kvalitu života v městských centrech;
• ekologické
– podzemní stavby přispívají k ochraně i tvorbě životního prostředí;
– podzemní konstrukce neovlivňují přírodní podmínky v dané oblasti (drenážní efekt v přilehlé části horninového masivu je technicky možné po dokončení výstavby eliminovat);
– nepříznivé funkční projevy staveb na vnější životní prostředí (hluk, prach) jsou u podzemních konstrukcí značně sníženy;
– podzemní řešení umožňuje zachovat kulturní hodnoty (např. historická jádra měst, ale též chráněné solitérní objekty).
http://mo.ttnz.cz/2007/05/podzemni-urbanismus-reseni-problematiky-mestske-infrastruktury/

T0x1byT

10. 12. 2018

@Pavel B. co ty jsi za debila? Proč by někdo investoval do něčeho, co už je stejně ztracené..? Navíc... proč investovat pro blaho sráčů, kteří si to stejně nezaslouží..? Dej idiotovi přístup k internetu a on se projeví... viď Pavle?

Marw

10. 12. 2018

Prave ze bunkry jsou pro ty co si chtej apokalipsu uzit az do horkeho konce. Mit ty prachy tak bych do toho sel a jednou v noci bych vsechny pozabijel a zil si jak hedonista az do smrti. :)

Pavel B., Jihlava

10. 12. 2018

Kdyby radši ty prachy věnovali na užitečné věci, aby případné zkáze zabránili a oni do těch hrobek nemuseli, udělali by lépe. Ale až je nějaká příští generace objeví mumifikované bude to pro ně rozhodně zážitek a možná si budou i ťukat na čelo. Dej idiotovi peníze a on si postaví luxus bunkr pod zemí pro případ 3. světové, jak chytré.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací