EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Polští hledači pokladů našli v bunkru osmdesát let staré nacistické víno

 18. 01. 2015      kategorie: Vojenská historie      0 bez komentáře

Pořádné překvapení čekalo na dva polské hledače pokladů a historických předmětů. V obci Svinoústí našli neobjevený nacistický bunkr. A v něm 80 let staré lahve vína.

dw_vino_01
Foto: Překvapivý nález učinili dva polští hledači pokladů

Dvojice fandů historie a příležitostných amatérských hledačů pokladů měla nebývalé štěstí. Při prohledávání opuštěného bunkru našli napřed jen několik knoflíků a jednu helmu, což na nějaký velký nález rozhodně nevypadalo. Pak ale v jedné dřevěné bedně od munice objevili dvě lahve bordeauxského vína z doby před začátkem druhé světové války.

Psali jsme: Andělský hlas od Verdunu: U aparátu jsou "Hello Girls"

dw_vino_02
Foto: Dobře maskovaný bunkr, ve kterém hledači lahve nalezli

Jedno je červené Chateaux Grand Barrail Lamarzelle ročník 1938, druhé bílé Chateau Latour-Matillac ročník 1939. Je zajímavé, že odborníci se nemohou shodnout na tom, jak by víno mohlo chutnat. Jedna skupina si myslí, že by mohlo mít skvělou chuť, jiní tvrdí, že to bude podobné jako pít ocet.

dw_vino_03
Foto: Vypít či nevypít?

Psali jsme: Když jde válka do extrému

„Nemá cenu to podle mě pít. Samozřejmě se najdou lidé, kteří by takovou lahev ani nikdy neotevřeli a nechali by si ji ve své sbírce. Pro takové lidi to má samozřejmě hodnotu," říká Izydor Wysock. Sommelier Tomasz Majewicz s ním nesouhlasí. „Teplota v bunkru by mohla uchovat víno ve velmi dobrém stavu. Pokud ho někdy otevřou, podle mého názoru bude chutnat výtečně," říká.

dw_vino_04
Foto: Nález vína bylo velkým překvapením

Jestli se o chuti těchto vín někdy šťastní nálezci přesvědčí, není jasné. Každopádně podle odborníků mají i prázdné lahve cenu několik set liber v případné aukci. Dvojice hledačů pokladů tak nakonec možná skutečně našla poklad.

U nás v ČR se však také dá stále ještě nalézt spousta zajímavých věcí.

Zdroj: Extrastory.cz

 Autor: Tomáš Chalupa

CENOVÉ BOMBY (551)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací