EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Při policejním zásahu byl nekompromisně zatčen únosce osmileté holčičky

 14. 12. 2019      kategorie: Události      1 komentář
Přidat na Seznam.cz

V květnu letošního roku unesl jednapadesátiletý muž osmiletou holčičku, celá policejní zpráva byla zveřejněna teprve nedávno. Únos se stal za bílého dne. Policie pachatele dopadla druhý den a během zásahu neměla slitování. Celá razie byla natočena na video.

unos_02
Foto: Policie zachraňuje osmiletou dívku ze spárů únosce | YouTube

Událost se stala v americkém městě Fort Worth, stát Texas. Jednapadesátiletý Michael Webb si na ulici vyhlédl osmiletou Salem Sabatka, kterou vytrhl z rukou její matky, nastoupil do auta a okamžitě ujel. Zoufalá matka zavolala na policii a únos nahlásila. Policie okamžitě zahájila pátrání. Událost se odehrála 18. května letošního roku, celá zpráva byla ovšem zveřejněna teprve nedávno. 

Svědci nahlásili podezřelou osobu ještě tentýž den v nedalekém hotelu. Na místo dorazila policejní hlídka, která hotel prohledala, ale nic nenalezla. Druhý den ráno policie obdržela další hlášení o možném únosci ve stejném hotelu. 

To už policie nenechala náhodě a do pokoje únosce se dostala násilnou cestou. Podezřelý zásah policie zjevně nečekal, neboť byl zastižen nahý ve svém pokoji. Holčička byla schovaná v koši na špinavé prádlo, kam ji únosce uložil se slovy, že jí i její rodině ublíží, pokud nebude potichu.

unos_01
Foto: Jednapadesátiletý únosce Michael Webb a osmiletá Salem Sabatka | YouTube

Policie celý zásah pojala jako záchrannou operaci, jak je vidno z níže uvedeného videozáznamu. Po nalezení osmileté dívky jeden z policistů hlásí: „Máme ji, máme ji. Potřebujeme záchranku.“ Policista se následně snaží holčičku uklidnit slovy: „Neboj se zlatíčko, jsi v bezpečí. Všechno bude v pořádku“. Je patrné, že celá akce byla emočně vypjatá, neboť si každý z policistů dokázal živě představit, kdyby bylo uneseno právě jejich dítě.

Michael Webb se následně ke svému činu přiznal. V září se konal soud, ve kterém porotě trvalo rozhodnutí pouhých 10 minut. Webb byl odsouzen na doživotí. Na celý zásah policie i záběry z únosu se můžete podívat ve videu níže.

Video: Únos osmileté dívky a následný zásah policie / YouTube

Komentáře

Kare Kovář

27. 12. 2019

Tak proč je ještě naživu?

Přidat komentář