EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Propaganda byla, je a bude

 19. 06. 2015      kategorie: Vojenská historie      2 komentáře

Navzdory faktu, že se za 2. světové války děly na všech stranách ohromné krutosti, jen zřídka se je podařilo zachytit (nebo samozřejmě ani neměly být zachycovány). Propaganda pak byla připravena různé dostupné fotografie upravit tak, aby vyhovovaly záměru co nevíce zošklivit obraz nepřítele před vlastními lidmi.

Posuďte sami, jaké úpravy se podle serveru warhistoryonline děly například na ruské straně.

propag_01
Foto: Originální fotografie (dole) vs upravená

Psali jsme: František Peřina - Generál nebe...

propag_02
Foto: Originální fotografie (dole) vs upravená

propag_03
Foto: Originální fotografie (nahoře) vs upravená

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Emil

07. 04. 2019

Chcípák s 1 varletem Hitler - svět mlčel a sponzoroval podobná hovada
Hitler měl skutečně jen jedno varle, potvrdil válečný veterán
O tom, že měl Adolf Hitler opravdu jen jedno varle, se spekulovalo celá desetiletí. Nově objevený záznam německého armádního lékaře nyní potvrzuje, že nacistický vůdce skutečně o jedno varle v první světové válce přišel. Německý válečný veterán Johan Jambor svěřil tajemství až v šedesátých letech. Za jeho vyzrazení by mu v době Hitlerovy vlády hrozila okamžitá smrt
Bál se, že nebude moci mít děti
Dosud ovšem neexistoval jediný věrohodný důkaz o tom, že by měl Hitler jen jediné varle. Podle knězova záznamu ale Jambor údajně viděl důkaz na vlastní oči. Za první světové války totiž prý sloužil jako vojenský lékař a raněného Hitlera ošetřil. Knězi Pawlarovi prý informaci navíc potvrdil Jamborův kamarád Blassius Hanczuch.
https://www.novinky.cz/koktejl/154761-hitler-mel-skutecne-jen-jedno-varle-potvrdil-valecny-veteran.html

Delta

27. 02. 2019

Popravená kráska se stala nejsilnější zbraní proti nacistům
Jméno Zoji Kosmoděmjanské byla za doby komunismu ve všech čítankách.Její příběh je však tak zajímavý, že stojí za to, připomenout si ho i dnes.
Francouzům vyhrála válku Johanka z Arku. Někteří historici tvrdí, že stejně významná byla ruská partyzánka Zoja Kosmoděmjanská.Narodila se 13. září 1923 v Tambovské provincii, jednom z nejdrsnějších míst Rusi, kde ještě ve 20. stoletím řádily smečky vlků. Zoju mlátili pěstmi i opasky, ale přestože jí zasadili víc než sto úderů, odmítala vyslýchatelům cokoliv prozradit. Když nezabraly klasické metody, přistoupili němečtí vojáci k dalším a drsnějším způsobům – dívku pálili zápalkami, tloukli ji do páteře a pak ji nechali chodit bosou po sněhu tak dlouho, dokud nepadla vysílením.
Druhého dne před jejíma očima začala růst na návsi šibenice. Dívka se na vše musela dívat, stejně jako vesničané. Zoja ale reagovala statečněji, než němečtí vojáci čekali. Než ji popravili, snažila se mobilizovat vesničany, aby proti Němcům povstali. Údajně měla její poslední slova znít: "Je nás dvě stě miliónů. Všechny nás nepověsíte.

https://www.csfd.cz/film/242606-zoja/komentare/

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací