EXCALIBUR
CZUB
CZUB

První let vyvíjeného bombardéru B-21 Raider byl odložen

 28. 01. 2021      kategorie: Vojenská technika      48 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Americká firma Northrop Grumman, společně s velením amerického vojenského letectva, odložila první let vyvíjeného perspektivního strategického bombardéru B-21 Raider. První let bombardéru byl posunut na polovinu roku 2022. Hlavním důvodem odložení prvního letu má být zpoždění v dodávkách dílů způsobené pandemií koronaviru. Zahájení letů nového bombardéru bylo původně naplánováno na prosinec 2021. 

Firma Northrop Grumman v současné době pracuje na stavbě prvních dvou prototypů bombardéru, z nichž jeden bude testován na zkušebním stavu a druhý v letových testech.

001_Tirpak__B21_B2_overhead_illustration_2019-copy-2000x700
Foto: Ilustrace nového bombardéru Northrop Grumman B-21 Raider | Bennie Davis / Letectvo Spojených států amerických (United States Air Force) / CC BY NC-ND

B-21 Raider je vyvíjen pro americké vojenské letectvo od roku 2015. Nový bombardér je založen na konstrukci létajícího křídla. Jeho přesné rozměry nebyly dosud zveřejněny, ale je známo, že bude menší než typ B-2 Spirit. 

Americké letectvo očekává, že první bombardéry B-21 Raider vstoupí do služby v polovině tohoto desetiletí. Podle zveřejňovaných informací se plánuje nákup nejméně stovky letadel, která by měla postupně nahradit stárnoucí bombardéry B-52 Stratofortress a B-2 Spirit.

Northrop Grumman B-21 Raider je vyvíjený americký víceúčelový strategický bombardér, využívající technologii stealth s možností průniku nad silně bráněná území. B-21 vychází z projektu Long Range Strike-Bomber (LRS-B), jehož vývoj byl zahájen v červenci 2014 předložení žádosti o návrh (request for proposal) vybraným leteckým společnostem.

78898109_160500582002623_5817019099141636096_n
Foto: B-2 Spirit Letectva Spojených států amerických, toho času nasazených na základně RAF Fairford v Gloucestershire v Anglii, letí společně poblíž Doveru s dvojicí bitevníků F-35 Královského letectva. | Wikimedia Commons

Projekt neprobíhá klasickým způsobem jako při vývoji ostatních letounů. Výběrové řízení bylo dvoukolové s tím rozdílem, že již neproběhla stavba fyzického prototypu. Místo fyzického prototypu se využívá technologií virtuálních prototypů, kde se porovnávaly virtuální modely s parametry navrženými jejich týmy. Projekt je tajný z důvodu ztížení informovanosti potencionálních protivníků konat protiopatření na základě informací z projektu. Díky tomuto nestandardnímu průběhu projektu běží projekt v současnosti o tři roky rychleji, než při běžném režimu. Toto opatření a celkový přístup k projektu vývoje letounu je na základě zkušeností, zejména negativních, s projektem F-35. V tomto případě se obě strany snaží vyvarovat problémů, které měl vývoj právě F-35.

Do druhého kola postoupil Northrop Grumman a společný team Lockheed Martin s Boeingem. V říjnu 2015 bylo oznámeno, že Northrop Grumman vyhrál zakázku. Oficiální bojový název Raider je na počest letců účastnících se náletu na Tokio 18. dubna 1942 za druhé světové války, jemuž velel Jimmy Doolittle, v angličtině známém pod jménem Doolittle Raid, a jeho účastníci jako Doolittle Raiders. Během konference při níž bylo jméno oznámeno veřejnosti jej typu oficiálně udělil poslední žijící účastník náletu, podplukovník ve výslužbě Richard E. Cole.

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

Míra

01. 02. 2021

Oni se tady ještě holedbají jak jsou uvědomělí a chytří když se řídí instrukcemi které weby sdělují ty správné informace a které ne. A jak ví, že je nějaká iformace z tzv dezinformačního webu nepravdivá když to nečetli?? Jim stačí, že jim řekli, že tomu nemají věřit a basta. Holt jednodušší lidi. Nemají snahu pídit se potom, jestli jestli je to opravdu tak jak je krmí korporátní média nebo ne.

A ještě k Ukrajině, že prý nejsou důkazy o zapojení USA.

Victoria Nulandová řekla:

"Since Ukraine's independence in 1991, the United States has supported Ukrainians as they build democratic skills and institutions, as they promote civic participation and good governance, all of which are preconditions for Ukraine to achieve its European aspirations," she said. "We have invested over $5 billion to assist Ukraine in these and other goals that will ensure a secure and prosperous and democratic Ukraine."

Předpokládám, že ty miliardy dolarů šly oficiální vládě Ukrajiny. Zajímalo by mě, jestli i vláda ČR dostává nějaké miliardy z USA na zajištění bezpečnosti a demokracie.
No ale očividně se někde stala chybka, když i přes vynaložené miliardy na bezpečnost Ukrajiny tam vypuknul Majdan. Kde udělali soudruzi z USA chybu?? Tak to z vonku vyzerá, že to byly vyhozené miliardy dolarů.
A jak to, že se USA a její vazalské státy postavily na stranu pučistů a ne na stranu legálně zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče, kterému posílaly miliardy dolarů na bezpečnost a demokracii??

ROBO

01. 02. 2021

Míra
Lidi jako oni ve středověku posílali na hranici (nemyslí se tím hranice státu) ty s kacířskými myšlenkami.
---------------------------------------------------------------------------
Myslím že se hluboce mýlíš . Lidi co by se jako ty prezentovali takovými směšnými bláboli typu Sputniknews apod. by tak maximálně zavřeli do blázince . Anebo by je spíš nechali veřejně vystupovat jako obecní blázny . At se lidi pobaví , ne ?

ROBO

01. 02. 2021

Omny
To co tady tak obšírně kydáš na F-35 je pouze neuvěřitelná snůška překroucených faktů, lží , výmyslů a konspiračních srač.....ek , krterý by ani prolhanej Sputnik nevyzvracel .

Faktem zůstává pouze to že F-35ítka je i přes svou obrovskou složitost a sofistikovanost mimořádně úspěšný stroj . O čemž svědčí i obrovský zájem po celém světě . Zákazníci o něm i přes logické dětské nemoci , hovoří většinou v superlativech . I ti Japonci který uvádíš lživě v negativech , po dobrých zkušenostech obrovsky navyšují ojednávky .
V minulém roce společnost Lockheed Martin dodala zákazníkům 123 ks. Po schválení FRP se od roku 2024 očekává výroba 180 letadel ročně. Lockheed nestíhá i přes obrovskou produkci 3-4 kusy týdně uspokojit celosvětovou potávku .
Zákazníci po celém světě provozují již více než 600 letadel F-35 . Flotila F-35 nalétala přes 350 000 letových hodin . Nyní se počítá s výrobu více než 3.200kusů F-35 .
Devět zemí (Austrálie, USA, Velká Británie, Itálie, Izrael, Japonsko, Nizozemsko, Norsko a Jižní Korea) provozuje F-35 , a tyto země také oznámily dosažení počáteční operační připravenosti . Dále šest leteckých složek (USAF, USMC, USN, Izrael, RAF, RN a …?) nasadilo F-35 v bojových operacích.
USAF například mezi dubnem 2019 a říjnem 2020 nasadilo své F-35 v rámci oblasti spravované Velitelstvím střed . To má na starost operace na území o rozloze 10 milionů kilometrů čtverečních, které pokrývají Střední východ a Střední Asii. Podle tiskové zprávy Lockheedu americké F-35 již ve stovkách případů (zřejmě výhradně nad Irákem a Sýrii) použily své zbraně.
V minulém roce flotila F-35 dosáhla 72% nasaditelnosti (mission capable). V minulém roce se novými zákazníky stalo Polsko a Singapur.
Zájem projevil , alespon předběžně nespočet dalších zákazníků - Katar , Malajsie , Indonesie , Thajsko , Spojené Arabské Emiráty , Egypt , , Řecko, Rumunsko, Španělsko , Finsko , Švýcarsko , Indie...............................................
Prostě skoro každý stát na světě co je schopen provozovat alespon trochu smysluplné letectvo chce provozovat F-35 . Proč jen nevidí to co si vymejšlíte vy proruský trolové ?

Obrovská ostuda je pouze to , že kdysi obávaná Ruská letecká velmoc , se uboze plahočí na technice z 80. let minulého století. A pár prototypů SU-57 je pouze věčně nedodělanej šmejd , kterej i přes Putinovo enormní snahu a vnucování nechce nikdo na světě .

Míra

31. 01. 2021

Největší sranda je, když dement osočuje jiného, že je dement.
Že jsou to dementi dokazuje to, že nemají dost rozumu na to, aby samy dokázali analyzovat informace z ruzných zdrojů, a tak se řídí seznamy "deziformačních webů" aby byli ušetřeni "nevhodných" informací a názorů.
Lidi jako oni ve středověku posílali na hranici (nemyslí se tím hranice státu) ty s kacířskými myšlenkami.

Omny

31. 01. 2021

bezproblémový chod stíhačky si nepředstavuji takhle:

-Celá letka 13 japonských F-35A, z nichž se jeden letoun zřítil do Pacifiku, měla technické problémy, uvedlo japonské ministerstvo obrany.
Zřícený stíhač F-35, který se ztratil z radaru minulé úterý, zužovalo několik technických problémů včetně v několika nouzových přistáních. To se týkalo prakticky celé letky 13 japonských letounů F-35A. Pět strojů z letky bylo nuceno provést sedmkrát nouzové přistání mezi červnem 2017 a lednem 2019. Japonské ministerstvo přiznalo, že zřícený stroj měl před nehodou rovněž technické potíže zejména s navigačními systémy a chlazením. Stroje se také musely podle japonského ministra obrany Takešiho Iwayi neočekávaně vracet zpět na základnu vzhledem k technickým problémům, vztahujícím se k palivové části nebo hydraulice letounů.

tohle že má být podle Mamlasů nejlepší letadlo na světě??

Omny

31. 01. 2021

Bombero/Mamlas
jo to použité Izraelem v roce 2018...a moc dobře nedopadlo, páč si pamatuji, že pak Izraelci museli prohlásit, že o jedno letadlo přišlo, protože prý do motoru vletě pták a druhá teorie, že ho poškodil S-200 se suškalo. Takže od 2018 dodnes ho už radši nepoužili...
Že ho uspěšně používají? NO Japonsko nedávno jeden ztratilo, pilot umřel, stroj se asi nenašel. A pak to vyplavalo...- polovina létu v nouzovém režimu, samé problémy atd.

- Celosvětový logistický řetězec F-35 je nedokonalý a pomalý ‒ zahraniční zákazníci tak musejí dlouho čekat na dodávky náhradních dílů....opravdy chceme letadlo, které bude rok stát, než se US uvolí poslat náhradní díly...??
- Podle nejnovější zprávy Kontrolní komise amerického Kongresu je pouze sedmadvacet procent taktických víceúčelových bojových letadel F-35 Lightning II plně bojeschopných.......
-Například průměrná oprava vadného dílu z F-35 (včetně demontáže, odeslání do servisního centra, opravy dílu a zpětná montáže) trvala ve sledovaném období 188 dní.....hurvínkov??
- Úderný stíhací letoun F-35 Lightning II je vyloučen z létání poblíž skutečných blesků. Armáda má totiž víc jak tucet poškozených strojů. ....A co víc, poškození se týká paradoxně samotného systému navrženého k zabránění katastrofickým škodám způsobených úderem blesku. Stroj by mohl vybouchnout......tak bach na blesky!!! - piloti F-35 musí velmi bedlivě sledovat počasí každý den....

Tedy od startu programu (1992), až po dosažení schopností nasadit F-35 do boje (nejen v rámci experimentálních pokusů), včetně dosažení potřebné nasaditelnosti za přijatelných finančních podmínek, uběhne bez nadsázky třicet let....
teda nemají rusové ještě čas?? Podle mně 30 let to ještě nedělají.......

ROBO

30. 01. 2021

Míra
----------------------------
Jenom pár nadpisů z článků , kterejma si necháváš zahnívat mozek :


-Mezinárodní váleční štváči porazili válečné bubny za válku proti Rusku
-CNA: Senioři po injekcích vakcíny COVID „umírají jako mouchy“! Mluv!
-Rand Corporation: Jak zničit Rusko
-Válka s Ruskem“ - poslední naděje amerických globalistů
-Jsme ve válce
-NATO je odhodláno najít hrozby a výzvy k ospravedlnění své existence
...............................................

Přestan ty srač..ky hltat nebo už úplně zblbneš . Pokud už není pozdě .
Pochop , tyhle splašky vymejšlí pár trotlů v Petrohradě a mají prd...el z toho že se najdou nějaký dementi co to berou vážně .

bombero

30. 01. 2021

Míra zdroj wiki
Jacques R. Pauwels (narozen v1946v Gentu ) je belgicko - kanadský historik , politolog a esejista . Je autorem velkého množství knih a článků analyzujících moderní historii z marxisticko-leninské perspektivy .
Takže komunista jak vyšitý. To mi úplně stačí k vaší objektivitě...Možní tak respektovaný v rusku a komunistama.
A múžete mi nějak doložit ty vaše fakta, kromě takových blábolů?cpete sem komunistický žvásty. ale doložit to neumíte. Ale hlavně že všichni ostatní jsou jednodušší jedinci... Všichni okolo jsou blázni, jen vy jste letadlo, že

bombero

30. 01. 2021

supermamlasOMNY- omlouvám se pane absolutně neomylný,překlepl jsem se z 2016 na 2006. Ale dejte mi prosím vědět, až rusák ten svůj zařadí do výzbroje. Hodně by mě překvapilo, kdyby to bylo tohle desetiletí. Jinak první prototyp JSF vzlétl už v roce 2000.....
No, takové dobroty, čím se musíte cpát vy krom ruska nejsou asi nikde k sehnání
"ještě dnes není F35 bojeschopné"..... Proto už ho nasadil izrael 2x v 2018 a státy v září 2018. Jinak státy vyrobí F35 stejně jako rusák SU37 za 2 roky(2kusy) cca za 14 dní...A dokonce tam mají motor, na který to letadlo bylo plánovaný

Míra

30. 01. 2021

Přesně takovou reakci jednodušších jedinců jsem čekal, kteří se řídí nějakým seznamem "dezinformačních" webů. Můžeme se pak divit, že mají jednostranné černobílé vidění světa??
Očividně článek napsaný respektovaným Jacquesem R. Pauwelsem ani nečetli, buď proto, že je pro ně ideologicky nevhodný nebo příliš náročný vzhledem k jejich IQ.
A tudíž se zmůžou jen na trapné a směšné napadání a ignorování faktů, protože neodpovídají jejich víře. Je to stejné jako vyvracet náboženským fanatikům jeji víru v Boha.

ROBO

30. 01. 2021

Omny
To co píšeš , jsou pouze ubohý lživý ničím nepodložený , proruský lži , že by je ani Sputnik nevyzvracel .
Prostě :
F-35 je v současné době ne světovém trhu nejlepší , nejsofistikovanější a obchodně nejůspěšnější stroj na světě . Používá ho úspěšně mnoho zemí a ještě větší počet o něj usiluje , ale z důvodu přísných USA měřítek na něj nemohou dosáhnout .
Jediný problém že plánovaná výroba 3.500 kusů zdaleka nestačí světové poptávce . Kadence výroby 3-4 kusy týdně nesvědčí o klesající výrobě , právě naopak . Proto doplnují stavy i staršími stroji .
Radši si všímej vaší typické Ruské "seriové" výroby SU-57 . 1 kus za dva roky - věčně nedodělanej šunt co nechce nikdo na světě i když ho Putler cpe kdejakýmu čertu .

Omny

30. 01. 2021

Bombero/RObo (Mamlasové na ntou)
zajímalo by mně co za svinsto žerete.....F-35 do služby v 2006?? haha dyt ještě DNES tohle letadlo není boje schopné....vy jste vážně směšní. Do služby ve smyslu leteckých přehlídek A F-16 že má být stroj pro vybojování vzdušné nádvlády?? haha
Mamlas
bohužel tvoje teorie se bortí jak domeček z karet......US uvažují pro vlastní armádu o znovuvýrobě F-16 tak tomu se říká dát si vlastní šach mat. Jako že je vyrobí pro lokaje jako SLovensko apod. to bych ještě chápal....ale jinak je to potupa a přiznání degradace F-35. Celou dobu nam Armádní hovínka nalhávala, že F-35 má nahradit F-15/16/18 a jaký je výsledek? Izrael, US chtějí radši F-15E. US chtějí radši F-16, US marína F-35 nechce vůbec a žádá vývoj nového letadla pro své námořnictvo.......

ROBO

30. 01. 2021

Míra
Jestli jsou tyto dva proruské ( globalresearch + novarepublika ) lživé a hlavně nesmyslné a konspirační weby vaším hlavním zdrojem přísunu informací a poznání , tak už se nedivim že máte v kebuli takhle Putinovsky vymetýno .
Jste si vědom toho že si hlavně z vás , Rusáci jenom dělají blázny ? A vy jim to žerete jako malý hloupý děti

Míra

30. 01. 2021

Opravdu je tím "zlem" Rusko, Čína, Severní Korea kvůli kterým není na světě mír a klid?!

Why America Needs War https://www.globalresearch.ca/why-america-needs-war/5328631

přeloženo s originálu zde: http://www.novarepublika.cz/2020/01/proc-usa-potrebuji-valku.html#more

alexa123

30. 01. 2021

karel3
Na môj príspevk si odpovedal že v Českej republike
"když neumíš číst ani myslet, tak ti nikdy nedojde, že ČR není žádný slovanský stát.
Slovanské geny má pouze 30% populace, chytrolíne."

OK, súhlasím s Tebou do chvíle, kým mi nepredložiš certifikat autorizovaného Podotýkam GERMANSKÉHO (nie Slovanskeého) laboratória (a najlepšie US laboratória), ktoré Ti potvrdí, že TY nepatríš medzi 30% Debilnej Slovanskej populácie, ale patríš medzi super IQ západnú GERMANSKÚ civilizáciu, ktorá PODOTÝKAM vyvolala 1. a 2. svetovú vojnu v ktorej zomreli desiatky a desiatky miliónovov ľudi - len mi tu preboha nespomeň zmluvu Nemecko-Rusko pred napadnutím Poľska v 2. vojne.

PS
Nevyjadril si sa k tomu, či tvoja ČESKÁ manželka s ktorou predpokladám poctivo Šukaš, má 30% Debilné Slovanské geny, alebo má 70% Germanské (podľa teba) ideálne geny, ktoré ako som vyšie uviedol, zabili desiatky a desiatky miliónov ľudí. Teba fakt nezajíma či šukaš s debilnou Slovankou alebo s ideálnou Germankou? Keby som bol na tvojom mieste, tak by ma to zaujímalo. Len aby ťa neprekvapilo, že po absolvovaných genetických testoch budeš patriť aj TY medzi tebou uvedených 30% Česých Debilných Slovanov. A čo potom? Vpáliš si guľku do hlavy keď to zistiš?

ROBO

30. 01. 2021

Míra
Jenom člověk co má palici vymytou proruskou , trolovskou výhradně lživou a kospiračními nesmysli vymytou palici , může tvrdit že za událostmi v Ukrajině stáli USA .
Pokud někdo tvrdí takový vylhaný výzvratky , tak je důkazní břemeno na jeho straně .
Ale pro to neexistuje žádnej důkaz , co ? Jenom trololvská postbolševická matematika typu že 2+2 je 15 aby to zapadalo do vašich sprostejch konspiračních lží .
Kdo umí počítat stylem že 2+2 je 4 , tak mu vyjde že jeden z národů co dlouhá léta žil pod Ruskou destruktivní nadvládou a poté silným vlivem se jenom svobodně a demokraticky vydal svou cestou . To se Ruskému establišmentu nelíbilo a tak tento svobodný národ vojensky agresivně napadl a čátečně fašisticky anektoval . Ne USA , ale fašisti z východu . A na to je důkazů přehršel . Narozdíl od vašich lživejch proputinovskejch výmyslů .

Míra

30. 01. 2021

A a jaký důkaz bys potřeboval abys ho akceptoval, přiznání Obamy??
Kdo umí logicky myslet a nemá hlavu vymytou protiruskou propagandou, tak si umí dát 2 a 2 dohromady.
To jako chceš říct, že něco takového jako je zorganizování převratu v suverénní zemi by USA nikdy neudělaly??

ROBO

30. 01. 2021

Omny
USA ale přece vůbec nevyrábí F-16 na úkor F-35 . A už vůbec neomezují výrobu F-35 , právě naopak . Je vyrobeno již přes 600kusu a předobjednávky jsou ještě skoro na 3000kusů a nový zájemci se furt hlásí . Ale po vybojování vzdušné nadvlády a ovládnutí bojiště stroji 5.gen. se laciné muli na rutinní mise vždycky hodí . Na brambory taky nejdete v kvádru . Můžete , ale stačí na to montérky

bombero

30. 01. 2021

Míra-Jj, v 89 jsme také svrhli "legální" vládu. A on někdo nutil napadnot rusáky ukrajinu?A neříkal snad tavariš putin, že sankce rusko posílí?Vy chcete tvrdit, že putin je lhář?A navíc, on někdo brání rusům uvalit na amíky sankce?Aha, oni nemají v čem,že?A že by to bylo i v tom, že když budou chtát, tak jsou amíci soběstační?Dobře to předvedli, když opec začal nesmyslně šroubovat cenu ropy. Ale měli by jste si sjednotit noty s omnym, ten nám pořád tvrdí, jak ten vývou probíhá neskutečně rychle, ža na to amíci ani náhodou nemají

Míra

30. 01. 2021

Vám co se vysmíváte, že vývoj SU-57 trvá příliš dlouho bych rád připomenul, že na Rusko byly od r. 2014 uvaleny sankce za Ukrajinu s cílem škodit Rusku ze všech sil.
USA zorganizují na Ukrajině puč s cílem svrhnout legálně zvoleného prezidenta, což se jim povedlo, a instalovat poslušnou proamerickou loutku, což se jim taky povedlo.
Každý normální člověk by čekal, že naopak sankce si plně zaslouží USA.
Ale jak je vidět, USA můžou bestrestně páchat zločiny kdy si vzpomenou.

bombero

30. 01. 2021

supermamlasOMNY- jediný, kdo to tady zasírá nesmyslama jste vy. Umíte jen urážet a lhát. Na víc prostě nemáte.
SU57- zahájení vývoje 2004,první let 2006 v roce 2021 jeden "sériový" kus v kterým ani není motor, co tam má býr
F-35 zahájení programu JSF 1996(Kdy se přesně zacalo s vývojem přímo F35 se mi nepodařilo dohledat) ,první let 9/2000 nasazení do služby 2006, v roce 2021 vyrobeno cca 500ks
A moc bych se divil, jestli ten nový zázrak bude rus schopen letos aspon vytáhnout jako kačera na špagátě z hangáru. Ale je pravda, že jako modeláři jsou opravdu velmoc, na kterou nikdo jiný nemá

Omny

30. 01. 2021

Badysak
ne proto určitě ne mamlasi, US mají plno stíhaček, netrápí je ukrutný nedostatek a i kdyby stále mi uniká ta podstata proč by neměli pokračovat ve výrobě F-35, když už přeci stojí pouhých 80 mil. USD a místo toho se vrací na starou, byt osvědčenou konstrukci...takže po F-15 se vracejí i k F-16......jenom USofilové si stále myslí, že je vše v pořádku...

a co ukázali Pákistanci? Dyt prokazatelně byla jedna F-16 sestřelena, SU 30(mj. to není nejpokročilejší ruská stíhačka) nebylo ztraceno ani jedno

alexa123

30. 01. 2021

karel3
Neodpovedal si mi na moje otázky.
1/ Ak si ženatý a máš deti, sú tvoja manželka a deti Češi alebo sú to iba blbi Slovania a máš z toho traumu končiacu na psychiatrii?
2/ Žiješ v blbom Slovanskom štáte t.j. v Českej republike a dennodenne funguješ, pracuješ (kolegovia), sexuješ (manželka), a pod. s debilnými Slovanmi a dennodenne z toho prežívaš neskutočnú osobnú traumu (toto ti fakt nezávidim - hlavne sex s blbou Slovankou), alebo tieto nenávistné Antislovanské nezmysly pišeš z etalonu demokracie tejto zemegule t.j. z USA, kde v podstate urobili defenestráciu ľudom USA zvolenými zástupcami?

Badysak

30. 01. 2021

SupermamlasOmny
Jak jsou F16 zastaralé ukazali Pakistánci Indům sedlající nejpokrokovější Ruské SUčka.:rofl:

Badysak

30. 01. 2021

MamlasOmny
ža by proto, že F35 nestíhají vyrábět a potřebují nahradit olétané stroje?

Omny

29. 01. 2021

Mamlas/ové
má na vás takový skromný dotaz, mohli by jstemi vysvětlit, jak to že US chce znova pořídit F-16 na ukor F-35? - z původně 1800 zamýšlených uvažují už o jenom o 1000.....kde asi bude problém klucííí není to potupa, objednávat letadlo původem ze 70. let?? Co na to říkáš hlavní Mamlasi, jsi říkal, že SU-35 je z hlediska konstrukčního jenom mírná uprava SU-27 a ono ejhle tví milovaní US se vracejí ještě o dekádů nazpátek.....cha cha....F-35 musí být jistě kvalítní letadlo a levné a proto se US rozhodli, že si radší objednají staré osvědčené F-16 chacha

Omny

29. 01. 2021

Bombero
ty nejsi mamlas, ty jsi totiž dement, který tu zasírá net píčovinami a absolutně si neověříš, nenajdeš informace. Najdi si kdy začal vývoj F-35, kdy byl první let F-35 a to samé srovnej s SU-57 a zjistíš, že jsi arci-dement.
Alexa 123
víš co je tvůj problém? že nejenom že čteš Armádní hovínka, ale i do těch hovínek aktivně příspíváš. A protože existuje přímá kolerace mezi debilitou a přispěvateli Armádních hovínek, tak máš příspěvky jaké máš....
prostě rusové budou mít PAK DA smířte se s tím
On 23 December 2020, it was reported that United Engine Corporation was in the final stages of completing the first prototype engine for the PAK DA, with bench tests to be carried out in 2021.[33] The new engine was designed digitally, which made it possible to quickly manufacture the first sample.[34] On 24 December 2020, according to a TASS source in the Russian military-industrial complex, it was reported that there were now several PAK DA being assembled at the same time at the Kazan aircraft plant. The source said that two or three prototypes are already being launched into production

alexa123

29. 01. 2021

A mimochodom Omny,
toto je web, kde si každý vysloví svoj názor s ktorým súhlasš alebo nesúhlasiš - viď Voiltarov výrok „Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to". Ale každý tvoj príspevok začína Mamlas, mamlas a opäť mamlas. O čom to svedčí? O tom, že si obyčajný debil, debil a opäť debil s IQ cvičenej opice. Ale sorry, ty nie si cvičená opica, ty si platený ruský trol, ktorý bude donekonečna obhajovať, že ruské hovno je lepšie ako americké hovno. Ale asi si si nevšimol, že hovno je iba jedno a je jedno či je ruské alebo americké - každé hovno smrdí rovnako. Je mi na zvracanie z takých ľudi ako si ty. Ale tebe je to samozrejme jedno - hlavne že ti na tvoj účet každý mesiac príde z Ruska balik peňaz a začiatkom roka si podaš daňové priznanie. Ale aby si si nemyslel že som zaujatý voči Rusku resp. Tebe, podľa mňa by si si mohol podať ruku s podobným debilom ako si ty t.j. s Karelom3. Proste jeden väčší debil ako druhý.

bombero

29. 01. 2021

supermamlasOMNY- když něco tvrdím, tak je na mě, abych to dokázal a je to i slušnost. Ale to je pro rusa sprosté slovo. To, že si najdete jednu stránku ze stovek milionu dalších není o mé lenosti nebo neschopnosti, abych ji také dohledal. Ale děkuji aspon za PRVNÍ odkaz, co jste sem dal, abych se z něj dočetl, že už mají hotovou dokumentaci,začali dodávat materiál a výstavba kokpitu letadla již probíhá.A že konečná montáž celého stroje by měla být hotová v roce 2021. To vše zveřejnila agentura tass před více jak půl rokem (26.5.2020). Od té doby ticho po pěšině.No, já vsadím klidně boty, že to letos pohromadě nebude, když si vzpomenu na rychlost vývoje a zavedení "sériové" výroby SU 57, kdy ani po 17 letech(2004) tam nemají plánovaný motor. To asi jako kdybych pustil do sériové výroby Scalu s motorem z favorita...

alexa123

29. 01. 2021

Kamo Omny,
urobime dohodu? Stretneme sa na tomto webe o cca 5 rokov prípadne o 10 rokov a môžeme si pokecať, koľko Ruských PAK-DA zázrakov lieta a hlavne koľko ich bude zaradených do výzbroje ako sériové stroje? Aby to s nimi nedopadlo podobne ako s Armatou, ktorá v dnešnej dobe mala byť podľa teba a tebe podobných vyrobená v tisicových kusoch prípadne s Su-57, ktorého druhý sériový kus bol vyrobený pred mesiacom-dvomi hoci vo výzbroji mal byť podľa teba a tebe podobných zaradený už pred pár rokmi. Ale ak si náhodou pár mesiacov nesledoval Sputnik, tak ti pripomínam, že prvý sériový Su-57 skončil v prdeli. Takže ako kamo, stretneme sa na tomto webe o 5-10 rokov a pokecame si o tom ako dopadol PAK-DA?

Omny

29. 01. 2021

Alexa 123
řekni mi, jsi opravdu stejnej mamlas jako Glocker, Bombero...že si neumíš věci najít na internetu?
Těch článků je plno, např:
https://eurasiantimes.com/russia-steps-up-effort-to-build-nuclear-capable-pak-da-stealth-bombers/
Ale zapamatuj si to je poslední co ti tu něco hledám, protože pokud si to neumíš najít sám tak jsi bud línej nebo blbej a obojí by bylo špatně

bombero

29. 01. 2021

Franta- díky za upřesnění. Je to určitě už pár let, co jsem to četl a tak jsem ty letadla nejspíš zaměnil

Franta

29. 01. 2021

Pro Bombera

" někde jsem četl, že už B2 spirit byla neustále na hranici pádu a že pilot pez pomoci počítačů by to ve vzduchu neudržel ani jednu minutu"

Toto tvrzení se vztahuje k F-117 a nikoliv B2

bombero

29. 01. 2021

k těm slovanům- koho by to zajímalo, tak zajimavý článek je tady a jsou v něm 2 další odkazy na jiné články se stejnou tematikou
K tématu- nikdy jsem nepochopil, jak se něco takového může udržet ve vzduchu, někde jsem četl, že už B2 spirit byla neustále na hranici pádu a že pilot pez pomoci počítačů by to ve vzduchu neudržel ani jednu minutu

alexa123

29. 01. 2021

karel3
Ešte dodatok ku môjmu predchádzajúcemu príspevku. Zrejme si ženatý a zrejme máš deti. Asi nebudem sám, koho zaujíma, či Tvoja manželka a deti sú blbi Slovania.

bombero

29. 01. 2021

sumermamlasOMNY -Letos se dokončí stavba prvního prototypu - také jsem ten článek četl.A hned po této informaci tam bylo, že sojuz nerušimyj příští rok na oslavu 7. listopadu s prototypem hypersonické rakety přistanou na slunci a umístí tam sochu putina.A aby jim to neshořelo, tak prý přistanou v noci.
Mě se jen strašně líbí, jak sem vždy vrhnete nějaký váš vlhký sen, ostatní při tom napadnete, at si ty vaše nesmysly dohledají na netu, ale sám sem nikdy žádný odkaz nedáte

alexa123

29. 01. 2021

karel3
... a vývoji v Rusku je nejlépe vidět, že pokud nejsou na hranicích ploty z ostnatého drátu, tak chytří a pracovití lidé opouštějí ve velkém totalitní režimy.

Poopravim ťa AntiSlovana. V krajine s ostnatými drotami (od revolúcie v 1917 až po rozpad Sojuzu) vznikli super špičkové výrobky ktoré boli a sú viac menej super špičkové v dobe svojho vzniku (tanky od T-34 až po posledné verzie postsovietskych tankov, delostrelecké systémy ako také, stihačky od Jak-1 až po posledné verzie na báze Su-27, protivzdušné systémy PVOS, strategické rakety ICBM a pod.). Ak si myslíš, že sú to technické šroty, tak prečo ich kupujú krajiny, ktoré sa topia v petrodolaroch a mohli by si kúpiť podľa tvojho názoru zbrane z etalónu super high civilizácie t.j. USA. Že Rusi budú radšej žrať trávu ako keby niekto mal dobyť ich Matičku Moskvu - viď Napoleon a Hitler, toto Ty nikdy nepochopiš pretože to nie si schopný resp. ochotný pochopiť.
PS
Nepochopím, ako môžeš žiť v krajine, kde je každý tvoj sused (zľava, sprava, zhora, zdola Slovan). Podľa mňa existujú tohto Tvojho problému iba dve riešenia - buď emigruješ mimo Slovanské krajiny na západ od Čiech alebo si vpáliš guľku do hlavy pretože zobudiť sa každé ráno s vedomím, že každý Tvoj sused je blbý Slovan - to musí byť neskutočná dennodenná trauma.

Míra

29. 01. 2021

Geneticky jsme mix, ale jazykem a kulturou patříme ke Slovanům.
Jestli nějaký Slovan říká že není Slovan, protože ním nechce být, tak je jako by cikán říkal, že není cikán protože ním nechce být.

Článek vlevo dole se sice nenašel, ale našly se jiné články:

"Odvolací soud v rozsudku skutečně připustil, že z některých Peroutkových textů lze vyvodit kritický závěr, že jejich autor byl fascinován nacismem, respektive Hitlerem. Podle soudu je taková interpretace možná a má reálný základ v textech, ovšem již nehodnotí, zda je to interpretace správná a zda články opravdu takové selhání dokládají (což není předmětem ani našeho hodnocení)."

To by mne zajímalo, jak se tomu soudu povedlo dokázat, že prezident Zeman záměrně říkal něco o čem věděl, že to není pravda.

Co se týká Šarapatky - je běžná praxe, že když někoho potřebuješ vyrazit, tak se s ním domluvíš na výpovědi dohodou.

alexa123

29. 01. 2021

Omny
Glockerrusofobe, nemohu za to, že si neumíš najít informace a že čerpáš pouze z AN. Letos se dokončí stavba prvního prototypu ty chytráku. Vývoj normálně pokračuje.

Určite nebudeš mať problém uviesť zdroj tejto informácie samozrejme okrem Sputniku.

Omny

29. 01. 2021

Glocker
rusofobe, nemohu za to, že si neumíš najít informace a že čerpáš pouze z AN. Letos se dokončí stavba prvního prototypu ty chytráku. Vývoj normálně pokračuje

Glocker

28. 01. 2021

Omny: Rusové mají PAK-DA jen na papíře a vývoj nepokračuje (namísto toho urychlili vývoj a výrobu modernizovaného T-160M Blackjack). Kremelskou propagandu si strčte za klobouk.

ROBO

28. 01. 2021

Pravda

Ale lidi KURVA DO PRDELE ! Nevidíte nikdo že to kopíruje původní B-2 Spirit. Nic víc prostě.
Nebuďte zas také piče...
-------------------------------------------------------
:joy::joy::joy::joy::joy:
Proč největší trotlové mají neukojitelnou potřebu komentovat věci , kterejm vůbec nerozumí . Prej kopíruje :joy::joy::joy::joy::joy:

Pravda

28. 01. 2021

Ale lidi KURVA DO PRDELE ! Nevidíte nikdo že to kopíruje původní B-2 Spirit. Nic víc prostě.
Nebuďte zas také piče...

Omny

28. 01. 2021

Mamlas
vysvětli mi když ti rusové nic neumějí, jsou tak nahovno, jak to, že dokázali vyrobit vakcínu Sputnik, která je stejně kvalitní jako ty západní....podle tebe Rusko rozvojová země haha

US mají B-21, Rusko má PAK-DA, to jenom aby tu USofilní mamlasové nezačali onanovat jak jsou ti US jedineční zase

Míra

28. 01. 2021

Se tady stále dokola ohání H.K. Borovským. Nepochopil, že to je jen názor a ne fakt.

Slované jsou etnická a jazyková skupina Indoevropanů, hovořící slovanskými jazyky z větší rodiny balto-slovanských jazyků. Historicky obývají Eurasii od střední, jihovýchodní a východní Evropy až do severovýchodní Evropy, severní Asie (Sibiř) a střední Asie (zejména Kazachstán) a také západní Evropu (zejména východní Německo) a západní Asii (včetně Anatolie).

Slované obývají okolo poloviny území Evropy a jsou největší etnolingvistickou skupinou v Evropě,[1] následovanou Germány a románskými národy.[2][3] V dnešní době bývají Slované děleni na východní (Bělorusové, Rusové a Ukrajinci), západní (Češi, Lužičtí Srbové, Poláci, Slováci) a jižní (Bulhaři, Chorvati, Slovinci, Srbové a Makedonci).[4][5][6] Kromě toho existují uvnitř uvedených etnik skupiny, které jsou někdy považovány za samostatné národy, resp. jsou národy ve stavu zrodu a jejich etnicita je předmětem sporů (Černohorci, Goranci, Kašubové, Moravané, Pomaci, Rusíni, Slezané). V minulosti patřily mezi Slovany i kmeny zaniklé ve středověku, jako polabští a pobaltští Slované (a v jejich rámci další kmeny).[7]

Západní Slované je západní větev Slovanů, hovořící západoslovanskými jazyky, která zahrnuje Poláky (spolu s Kašuby a Slezany), Čechy (spolu s Moravany), Slováky, Lužické Srby a historicky také kmeny Polabských Slovanů. Tyto národy tvoří většinu populace a historicky utvářeli kulturu u současných států Polska, České republiky a Slovenska a v rámci nich také regionů Moravy, Slezska, Kašubska a Lužice.

Západoslovanské národy se vyvinuly pod vlivem západního křesťanství[1], což způsobilo kulturní oddělení od jiných slovanských skupin: zatímco východní a většina jižních Slovanů (s výjimkou Chorvatů a Slovinců) konvertovala k pravoslavnému křesťanství a byli kulturně ovlivňováni Byzantskou říší, západní Slované konvertovali k římskokatolické církvi.
***********

Ohánět se výrokem soudu pracujícího na politickou objednávku může jen člověk mdlého rozumu, který nechápe rozdíl mezi lží a omylem.
To by mne zajímalo, jak se tomu soudu povedlo dokázat, že prezident Zeman záměrně říkal něco o čem věděl, že to není pravda.

Martin23

28. 01. 2021

Podle posledních informací let proběhl. Jenom nebyl vidět.

OBOR

28. 01. 2021

alexa123.....toho idividua si všímat netřeba....chudák z Lebensbornu skončil jako adoptovaný parchant v Čechách, protože ho nikde nechtěli..
Karliku.....schválně.... jaký české vynálezy používá celý svět? Menší nápověda učivo prvního stupně ZŠ :)

alexa123

28. 01. 2021

karel3
Podľa teba sú Slovania debili. Tak ako by si teda okomentoval toto? Pretože 94 mld USD nepreflakli debilní Slovania z východu ale "neomylní nadľudia" spoza atlantiku.

https://www.armadninoviny.cz/fregaty-tridy-constellation-konec-absurdnich-akvizicnich-debaklu-us-navy.html

Přidat komentář