EXCALIBUR
CZUB
CZUB

První let ruského bitevního vrtulníku Ka-52M

 12. 08. 2020      kategorie: Vojenská technika      66 komentářů

Ministerstvo průmyslu a obchodu Ruské federace před několika dny oznámilo, že se uskutečnil první let prototypu vrtulníku Kamov Ka-52M. Jedná se o modernizovanou variantu bitevního a průzkumného vrtulníku Ka-52.

Ka-52M má celou řadu novinek, které jsou z velké části reakcí na zkušenosti získané ze syrské kampaně. Na vrtulníku se mají např. objevit řízené střely Hermes-A s dosahem až 20 km.

Ka-52.Alligator.Anton.Petrov.RussianPlanes
Foto: Ruský bitevní vrtulník Ka-52 Alligator | A. Petrov / russianplanes.net

Psali jsme: Rusko zveřejnilo první video z letu nového bezpilotního letounu

V oficiálním prohlášení o zkušebních letech se také uvádí zavedení možnosti spolupráce mezi modernizovaným vrtulníkem a bezpilotními vzdušnými prostředky a použití nového radaru s aktivním skenováním. Nová radarová stanice detekuje cíle velikosti tanku na vzdálenost až 45 km. Před koncem letošního roku by měl být objednán druhý prototyp Ka-52M.

Vývoj nové verze vrtulníku Ka-52 je znám od roku 2018. Podle generálního ředitele holdingu Ruské vrtulníky Andreje Boginského, ministerstvo obrany RF poté, co prostudovalo zkušenosti s používáním vrtulníků v bojových podmínkách v Syrské arabské republice, vyzvalo konstruktéry, aby vytvořili modernizovanou verzi, která by zohledňovala návrhy letového a technického personálu účastnícího se bojů. 

kamov
Foto: Ruský bitevní vrtulník Ka-52 Alligator | A. Petrov / russianplanes.net

Psali jsme: Jak funguje laserová ochrana proti dronům

Zkoušky nové verze vrtulníku Ka-52M Super Alligator začaly v roce 2019 a byl vypracován plán fází pro testování nových palubních systémů a zbraní počítající s ukončením v prosinci roku 2022.

Vrtulník Ka-52M Super Alligator dostal silnější kompozitní pancéřování kabiny a důležitých systémů, a také nový obranný systém chránící stroj proti řízeným střelám. Výzbroj vrtulníku Ka-52M byla sjednocena s výzbrojí vrtulníku Mi-28NM. Součástí výzbroje Ka-52M budou rakety Hermes-A s dlouhým doletem, modernizované protitankovými řízené střely Vichr-M a střely Izd. 305 s dosahem údajně až 100 km.

Ka-52K.Katran.radar.Rezec.U.Žakypov.RussianPlanes
Foto: Námořní Ka-52K Katran žlutá 103 slouží mimo jiné i k testování nového radiolokátoru Rezec | U. Žakypov / russianplanes.net

Pro použití nových střel bude podle posledních zpráv vícekanálový pozorovací a zaměřovací systém GOES-451 podroben hluboké modernizaci, která umožní použití všech zbraní kdykoli během dne a za každého počasí. Navíc vrtulník dostane nový radar Rezec s aktivní fázovanou anténou a nové přístrojové vybavení kokpitu.

Vrtulník Ka-52M bude schopen automaticky přijímat data z průzkumného, řídícího a komunikačního komplexu Střelec, což mu umožní získávat ty nejaktuálnější informace o bojové situaci na zemi a pravděpodobných cílech v reálném čase.

Video: Vrtulník Ka-52M v akci / YouTube

Vrtulník Ka-52M se zhruba vyrovná americkému bitevnímu vrtulníku AH-64 Apache nejnovějšího provedení. Měl by ho nyní dostihnout, nebo i překonat i svojí moderní výzbrojí s charakteristikou „vystřel a zapomeň". Jestli tomu tak opravdu bude, ukáže až praxe.

CENOVÉ BOMBY (1406)

Komentáře

Milda

22. 08. 2020

Vy jste tu fakt banda čur.. .:D Je tu hezkej článek o KA. a vy tu řešíte politický a nenávistný hovna :D A hádáte se tu jak idioti.

ROBO

17. 08. 2020

Martin23
Samozřejmě že RuSSáci už dávno školí nejhorší lůzu - hybridně - po celým světě . Kde můžou škodit tak škodí . A spojujou se jen s těma největšíma exotama a vyvrhelama na světě , s kterýma nechce civilizovanej svět mít nic společného .

Pořád nesrovnávej USA s fašistickým Ruskem .
To jak ten diktátor zachází s odpůrci sme poznali jak sem řekl na vyvraždění politické a mediální opozice v celé zemi . Sadistické potlačování a vyvražďování odpůrců i nevinných ve vlastním národě v Čečně staví Putlera na roveň takových zrůd jako byli Stalin a Hitler . Takže ty věčně prolhanej promremelskej a kolaborantskej manipulátore , nesrovnávej zdaleka nesrovnatelný

karel3

17. 08. 2020

Martin23
"Já ale nikde netvrdil, že jsem zde citoval celou výroční zprávu."
Já taky netvrdím, že jsi to někdy tvrdil. :slight_smile:
To tvoje rozmělňování, okecávání a výkruty jsou opravdu k popukání. A ty řeči o neziskovkách, miliardách, ...

"Kolik asi tak bere Minář za organizovaní nepokojů v naší zemi?"
(Zorganizuj si svůj boj za klid a pořádek.)
A jsme doma. Kolik sakra bere ten divnej člověk a za co ???
Jak to, že to není veřejně na nástěnce, abychom s ním po bolševicku zatočili !!! :laughing:
Ještě tady chybí návrh, aby ty peníze projedli bez užitku důchodci, kteří v životě více brali než dávali s citovou vazbou na ex-komouše a ruské okupanty. Bez užitu ztracená generace.

Smutný pohled jak se odvracíš od svobody ke které jsi sám ani nedošel. Škoda, že tě nevidí TGM.
Asi by neplakal, ale určitě by se mu udělalo z toho lhaní nevolno.
No, snad ta postkomunistická agónie v ČR už nebude trvat dlouho. Čas pracuje proti dinosaurům. :slight_smile:

Piš dál. Patenty v USA na PC, Windows, Unix, Google a svobodný internet od armády USA jsou ti pro šíření tvého slova plně k dispozici. :slight_smile:

Martin23

17. 08. 2020

Všichni vídíme, co píšeš ROBO.


Seznam, zprávy 03.06.2020
Nepokoje, které zaplavily města napříč Amerikou, si vyžádaly i oběti na životech.
Násilnosti, létající gumové projektily, hořící budovy i auta, vzduch plný slzného plynu i pepřového spreje, noční zákaz vycházení. Taková byla realita posledních osmi nocí v řadě měst ve Spojených státech.

I přes množství pokojných protestů je situace na mnoha místech vyhrocená. Kromě policie potírají demonstrace ve více než 20 amerických státech tisíce členů Národní gardy. A americký prezident Donald Trump pohrozil, že do ulic Ameriky vyšle v případě potřeby i armádu, což mu umožňuje zákon z roku 1807.

Tisíce lidí byly zatčeny a rabování i vandalismus stály Ameriku už miliony dolarů. Kupí se také počty zraněných a obětí. Podle amerického listu The New York Times mají protesty nejméně pět mrtvých, počty zraněných – protestujících na jedné straně nebo strážníků na druhé – známy nejsou. Server Times of San Diego informoval například o devětapadesátileté Leslie Furcronové, která utrpěla těžká zranění poté, co ji policisté o víkendu střelili gumovým projektilem do hlavy.


Bude docela zajímavé, až Rusové začnou Černochy v chudinských čtvrtí financovat a politicky správně školit po vzoru západních nezsikovek.

Martin23

17. 08. 2020

Já ale nikde netvrdil, že jsem zde citoval celou výroční zprávu.

Pointa mého příspěvku je v tom, že tento stát podporuje opozici a pak západě brečí, že Rusko zase financuje některé strany v EU. Jenže v našem pojetí je financovat opozici demokratizační aktivita a v případě Ruska jde o hybridní válku.

Sdružení usiluje o podporu nevládních a neziskových organizací v Bělorusku, včetně těch občanských iniciativ, které byly režimem Alexandra Lukašenka zbaveny možnosti působit legálně.

Pro mne to je jasné. USA a EU nejdříve uvalí na zemi sankce, nechá ji krvácet, pak začne podporovat subjekty, které jdou proti tamní vládě a revoluce je na světě. To je mnohokrát opakovaný scénář.

Kolik je takových neziskovek v ČR a kolik se takto prošustruje miliard?
To musí být neskutečná armáda MiCHprdů, kteří jsou placení státními dotacemi, ale kteří mají pak nejvíc plné huby liberalismu a podobně.

Kolik asi tak bere Minář za organizovaní nepokojů v naší zemi? Jo mají na to ten neveřejný účet, takže nevíme kolik peněz pro kolik "pracovníků".


PS. "Samozřejmě, jako správný Slovan jsi nenapsal celou pravdu, pouze jeden bod pro závistivé s malou mozkovou kapacitou. Tedy pro své východní soukmenovce."

Docela vtipný výplod k debatě o Bělorusku, které leží na východ a je plné Slovanů.

ROBO

17. 08. 2020

Martine23
Jako správnej bolševickej troll opět uboze lžeš . Já nikde nepsal že už sou RuSSáci v Bělorusku . Tak pořád ustavičně nelži .

A nepoukazuj na klidné potlačení agresivních a rabovacích demonstrací v USA . Tam se to povedlo bez ztráty na životech . Což je gigantický rozdíl oproti fašistickému RusSSku , kde došlo prakticky k vyvraždění kompletní umírněné politické a mediální opozice . Nyní něco podobného opět exportují . Tentokrát do Běloruska .

karel3

17. 08. 2020

Martin23
Samozřejmě, jako správný Slovan jsi nenapsal celou pravdu, pouze jeden bod pro závistivé s malou mozkovou kapacitou. Tedy pro své východní soukmenovce. :slight_smile:

Výroční zpráva 2019 zde:
https://www.civicbelarus.eu/wp-content/uploads/2020/07/OB_vyrocni-zprava-2019.pdf
Největší výdaj: Náklady na vysílání Evropského Běloruského rádia: 3 085 000, 00 atd.

Mezinárodní sdružení Občanské Bělorusko bylo založeno před 16 lety v roce 2004
s cílem všestranně podporovat demokratické iniciativy a rozvoj občanské společnosti v Bělorusku.

Zakladatelé a členové sdružení:
Václav Havel, dramatik, spisovatel, bývalý prezident České republiky
Petr Bratský, senátor Parlamentu České republiky
Jan Ruml, bývalý ministr vnitra a senátor
Petruška Šustrová, překladatelka a novinářka
Jaromír Štětina, senátor Parlamentu České republiky, původním povoláním novinář
Martin Vidlák, spolupracovník Václava Havla
Ředitelkou sdružení je Petruška Šustrová.

Proč nepomáhat svobodou slova proti diktátorovi?
V časech komunisticko-ruského koncentráku a hlupákova (1948-1989) nám také pomáhali.

Pokud chceš něco změnit, musí takových jako ty být víc a musíte zvítězit ve volbách.
Peníze uvolnilo MZV, které je součástí legálně zvolené vlády ve svobodných volbách. :slight_smile:

Martin23

17. 08. 2020

Jinak ty jsi to ROBO v tom odkazu dal všechno do té správné roviny. Cituji:
"Běloruská média také uvedla, že k běloruským hranicím míří desítky neoznačených vozů. Jde o stejné stroje, které používá ruská Národní garda".

Jinak řečeno, v Rusku jedou někam směr západ neoznačené vozy, nevíme s kým.

ROBO a podobní to překládají jako důkaz, že rušští ozbrojenci jsou v Bělorusku.

Takto právě fungují bláboly o Ukrajině.

Martin23

17. 08. 2020

Jaroslav Štefec
Je mi srdečně jedno, jestli nechávají ústřední vlády Španělska, Francie, Běloruska, USA nebo Číny mydlit a zatýkat své občany a cizince, vyvolávající nepokoje a snažící se destabilizovat sociální, politickou a ekonomickou situaci v jejich zemích. Pokud to považují za nezbytné pro udržení stability, je to jejich právo, vtělené zpravidla do konkrétních zákonů. Konec konců, právě proto si stát drží represivní orgány jako je policie, armáda a tak podobně. V ČR si může kdokoliv roztrhat veřejně ústavu, prohlásit prezidenta republiky za ovata, nebo mu dokonce vyhrožovat vraždou, organizovat tažení na Hrad nebo čtvrtmilionové demonstrace proti vládě kvůli úplným pitomostem a ... nic! Žádné pendreky, žádné zatýkání, žádná armáda v ulicích. Je to tím, že jsme až tak demokratický stát, tím, že vláda nemá "koule" na to, aby ukázala, že není jen onuce, nebo tím, že to považujeme za naprosté prkotiny? Nevím. Ať tak nebo tak, je to asi dobře. Přesto by mě zajímalo, jak šéf zamini Petříček hodlá vysvětlit fakt, že uvolnil 45 milionů na podporu "vzbouřenců" v suverénním Bělorusku, zatímco francouzské Žluté vesty, Katalánci ve Španělsku nebo hnutí BLM v USA přišly zkrátka.

Izraelský vojenský expert Jakov Kedmi na kanálu Iton TV poukázal na důvod, proč je Bělorusko navždy ztraceno pro Západ. Podle něj nedávno provedl běloruský prezident Alexander Lukašenko nepřiměřené kroky vůči Moskvě. To vedlo k tomu, že na Západě začali přemýšlet o opakování ukrajinského scénáře v republice, „a začali to opakovat ve všech hlavních bodech,“ řekl Kedmi. Poznamenal, že tímto způsobem se Západ stále více dostává sám do pasti a tlačí Minsk k Moskvě. "Čeho dosáhli v důsledku tohoto dobrodružství?" Zničili poslední šance, aby se k nim Bělorusko někdy otočilo čelem“ uvedl Kedmi.

Inga Sudzilovská, feministka a aktivistka nezávislých odborů REP:
A já žádnou perspektivu dynamičtějšího Běloruska nevidím. Samozřejmě, že přemýšlím o změně režimu, ale bojím se, že Bělorusko už propáslo moment, dokdy to šlo udělat demokratickým způsobem. Dneska už na to prostě nemáme demokratické nástroje, na rozdíl od Ukrajiny. A změna režimu už může přijít jen násilně. Co bude katalyzátorem možné změny? Netuším. Ale jsem přesvědčená, že to bude krvavá změna.

Mezinárodní sdružení Občanské Bělorusko
HLAVNÍ PŘEDSTAVITELÉ A ČLENOVÉ SDRUŽENÍ :
Petruška Šustrová, direktorka
Jan Ruml, 1.vicepresident
Petr Bratský, 2.vicepresident
Martin Vidlák, revizor sdružení
Jaromír Štětina
Dotace MZV ČR 4,5 mil.

ROBO

17. 08. 2020

Áááá , Putlerovo zbabělá , neoznačená fašistická chátra opět táhne na dovolenou . Tentokrát do Běloruska .

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/belorusko-rusko-protesty-demonstrace-alexandr-lukasenko-prezident-vladimir-putin.A200817_113227_zahranicni_dtt


Už se těším jak nám to kolaborantský , prokemelský vlastizrádci typu Martin23 alias Omny politicky opět nestydatě lživě a nepřesvědčivě překroutí . Jak se o to snaží chabě na příkladu Ukrajiny .

Martine23 to co tady předvádíš na megavýmyslech na příkladu RuSSkých zločinů na Ukrajině hravě strká do kapsy i popírače holokaustu a plochozemce dohromady .

karel3

17. 08. 2020

Martin23
"Ale protože meleš nesmysly, tak musíš navíc scestně přeskakovat a nelogicky komunikovat stylem já o voze a ty o koze."

Podle sebe soudím tebe?
Janukovič zvítězil ve volbách se slibem, že Ukrajinu přivede do EU.
Když obrátil o 180 stupňů a doporučil Ukrajincům zpět Rusáky, tak byl svržen. Na to existují důkazy.
Je to tady opět. Rusáci říkají pravdu a zbytek světa lže. :laughing:
Doufám, že chytří Bělorusové nebudou s milovníky totality a Rusáky zbytečně prolévat krev a odejdou do normálního světa. Zbytek ať si tam shnije. :slight_smile:

Martin23

16. 08. 2020

Karle až vystřízlivíš, tak si uvědom, že to o čem já mluvím, je hodnocení toho proč a jak začala kauza Ukrajina. Do této debaty jsi se připlantal.

začalo to připraveným ozbrojeným pučem a ty jsi ten puč omluvil nějakým nesplněným slibem.

Ale protože meleš nesmysly, tak musíš navíc scestně přeskakovat a nelogicky komunikovat stylem já o voze a ty o koze.

Já tady nikdy nehájil područenství pod SSSR ani RVHP ani VS.
Ale taky nebudu glorifikovat MP, který Německo splácí USA ještě dnes.

Ale jak říkám, ty jsi vygeneroval minimálně dalších 5 podtémat, abys nemusel reagovat dál na Ukr. a tvé rasové teorie, kde jsou Slované rasově podřadnou skupinou.

karel3

16. 08. 2020

Martin23
Pokud bys byl někdy vlastenec, tak bys znal čísla o ČR.
Československo 1918-1938, demokracie západního typu, (1935) 6.nejvyspělejší země v Evropě a 11. na světě, krásné dědictví po Rakousku-Uhersku.
Československo 1945-1989, 48. místo ve světě v HDP / 1 obyvatele, zaostalý průmysl, dědictví ruské kolonie v RVHP
ČR 1993-2020, 38. místo ve světě v HDP / 1 obyvatele, demokracie západního typu v EU a NATO.

I nestudovaný člověk vidí, že ČR je nejlépe v demokracii západního typu v EU a NATO.

karel3

16. 08. 2020

Martin23
Pořád píši, že neznáš historii Československa.
Československo nemělo do války s nějakými Rusáky nic společného.
Potom získalo tu smutnou zkušenost s Rusáky, ukradeným kusem země, zákazem Marshallova plánu, koloniálním hospodářstvím, nakonec vojenskou okupací a hospodářským úpadkem.
Ty tady hájíš komunistické a ruské vidění světa proti demokracii západního typu na které vzniklo Československo. Československo i ČR bylo a je Západ, tak proč tady píšeš o západních prasárnách, kdybys nebyl Východní slouha. :slight_smile:

Martin23

16. 08. 2020

Tak hlavně že sis ty podal ruku s Janukovyčem brepto.
Říkal jsem ti to již dřív, že diskutovat lze pouze s tím, kdo má sebeúctu, soudnost a stud.
Tohle tobě chybí.

O slibech, které omlouvají neústavní násilný puč, o tom jsi začal sám.

A již jsem říkal, že uznávám jediný zájem. Zájem ČR.
Na rozdíl od tebe proto nemusím hájit prasárny západu a schovávat to za zájem této země.

karel3

16. 08. 2020

Martin23
Co ti slíbil Havel mě nezajímá. Já jsem si s Havlem ruku nepodal.
Pro mě to byl jasný konec komunismu a vynuceného "přátelství" se sovětským chudobincem a hlupákovem. Se vstupem do normální Evropy a NATO jsem počítal jako se samozřejmostí.
Na rozdíl od Havla bych dal všem (2 000 000) komoušům 1 měsíc na odstěhování do toho jejich slavného Sovětského svazu se kterým stejně chtěli (žít na věčné časy a nikdy jinak) a neuposlechnutí bych řešil stejně, jako pováleční komunističtí hrdinové se sudetskými Němci. Pro mě je to jejich kolaboranství s ruskými okupanty stejná zrada rodné země.

Martin23

16. 08. 2020

Karle na ty tvoje rasové teorie nemá smysl reagovat, ale když jsi začal o těch slibech, mrkni na vedlejší diskuzi, kde jsem okopíroval Havlův projev a zároveň si připomeň jak jsi na to reagoval.
Je plný slibů, které dopadly přímo opačně.

Evidentně máš různé přístupy k různým politikům, kdy tvoje hodnotící metody jsou značně flexibilní, že?

karel3

15. 08. 2020

Hop
"A kdy ses probudil ?? KA-52 létají v Sýrii už nejméně 2 roky - jen ty o tom nic nevíš...!"

Proč se posmíváš autorovi článku?
On píše o modernizované verzi "M", (Kamov Ka-52M).
Ty "ruská informace".
Máš to napsané přímo na začátku v titulku. :slight_smile:

Hop

15. 08. 2020

Tak první let KA52 ??!
A kdy ses probudil ?? KA-52 létají v Sýrii už nejméně 2 roky - jen ty o tom nic nevíš...!

Totiž, chceš-li mít skutečně aktuální (aspoň trochu) informace ohledně zbraní, doporučuji podívat se občas na ruské weby třeba youtube.ru apod. Občas jim tam něco prosákne o raketách, torpédu Poseidon, S500, systémech A135 nebo novějším A235, o radio-elektronickém boji a tak dále ....
Časem zjistíš, že nejde o pustou propagandu ve smyslu amerických zpráv, ale že ty zbraně jsou nasazovány do reálných bojových situací. Třeba se dovíš i o tom, jak je to vlastně s tou neviditelností amerických letadel (pokud umíš fyziku, tak víš jistě své i odsud).
No a pak se zasměješ našim prominentům při jejich modernizování stařičkých T-72 či úvahách o jejich nahrazení dávno zastaralými a překonanými Leopardy2.

Co se dá dělat. Nějak musíme přispět k záchraně ekonomiky USA i my - když už jsme podepsali ten závazek na 2% HDP. Cha cha cha cha....

karel3

15. 08. 2020

Omny
"Cyklista, Robo, Karel co vy jste za fanatici USfilckove to se jen tak nevidí. Přestaňte už tu zasvinovat web to fasi dementní rusofibii, vojenství vůbec nerozumíte, jde tě na AN-Armádní hovinka tam ten cenzor vás bude Kvitová, pořád tu jenom lzete..."
"...co vy jste za fanatici..., to fasi, ..., jde tě na AN..., cenzor vás bude Kvitová" ???
To je čeština, nebo ruština psaná latinkou ?

Omny, já na tvém místě...
Požádám svého řídícího důstojníka (командующий офицер), ať mi zaplatí kurz Českého jazyka,
ať si mohu bez "překlepů" s Čechy, Moravany a Slezany o těch vysněných vojenských, ruských zázracích, které se ještě nevyrábějí sériově, pořádně poplkat. Třeba to stihneš dříve, než vyrobíte druhý "sériový" Su-57. Času je dost.

Moje úcta k USA nezná hranic.
Československo vzniklo na základě přijetí Washingtonské deklarace 18.října 1918 prezidentem USA Woodrovem Wilsonem. :flag_cz::flag_us:

Omny

15. 08. 2020

Cyklista, Robo, Karel co vy jste za fanatici USfilckove to se jen tak nevidí. Přestaňte už tu zasvinovat web to fasi dementní rusofibii, vojenství vůbec nerozumíte, jde tě na AN-Armádní hovinka tam ten cenzor vás bude Kvitová, pořád tu jenom lzete...

karel3

15. 08. 2020

Martin23
"To je jako mít přátele, kteří přijdou na návštěvu a místo aby pak všichni odešli, tak tam jednoho nechají, aby se tam pak mohli vracet bez ohledu na pozdější názor hostitelů."

To jenom Rusák dokáže přijet na návštěvu k příteli ve správné konfiguraci a území s kolaboranty vybydlet.
V noci z 20. na 21.8.1968 vtrhlo do Československa:
500 000 vojáků, 6 300 tanků, 800 letadel,....
Ještě v roce 1989 bylo na území Československa 80 000 okupantů a kolaborovalo s nimi 2 000 000 členů KSČ.
Československo-1937, 11. ekonomicky nejvyspělejší země na světě.
Československá socialistická republika-1989, Podle HDP na obyvatele 48. místo na světě mezi rozvojovými zeměmi.

karel3

15. 08. 2020

Martin23
"Tak tohle je taky dobrý fór.
USA mají hodně přátel a proto si to sichrují tím, že u svých přátel staví základny.
Takové přátelství nestojí na vzájemném respektu a důvěře.
Stojí na tom, že do každé té země strčí USA rypák a zůstane tam."

Trapná bolševická lež.
Základny USA jsou základem stability v každé zemi. Mnoho zemí dobrovolně a rádo podepíše smlouvu o vzniku základny (Polsko). Němci dokonce nechtějí, aby se počet vojáků na základnách USA snižoval.
Naproti tomu v normální zemi nikdo o Rusáky, natož o ruskou základnu nestojí. Jenom zdejším kolaborantům se stýská po ruské nečistotě, nepořádku, nevychovanosti, bolševické nadutosti a pravěku, protože mentálně na víc nemají. :slight_smile:

Martin23

15. 08. 2020

Co se počtu základem týče USA , jich má hodně , protože má hodně přátel.Tak tohle je taky dobrý fór.
USA mají hodně přátel a proto si to sichrují tím, že u svých přátel staví základny.
Takové přátelství nestojí na vzájemném respektu a důvěře.
Stojí na tom, že do každé té země strčí USA rypák a zůstane tam.

To je jako mít přátele, kteří přijdou na návštěvu a místo aby pak všichni odešli, tak tam jednoho nechají, aby se tam pak mohli vracet bez ohledu na pozdější názor hostitelů.

USA prostě chápou mezinárodní politiku přesně jak řekl Obama:

Nyní musíme mít nejsilnějšívojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly.

Na tom je založeno to PŘÁTELSTVÍ, které jinak samozřejmě mezi státy NEEXISTUJE. Jde jen společné zájmy a ty se samozřejmě mění v čase a nikdy to nestojí tak, že by všechny ty země se základnami USA měly zájmy totožné s USA.

Zájmy USA a dané země se logicky musí rozcházet, ale když je tam základna USA, tak asi všichni víme, čí zájem je ten správný zájem.

PS. Kdo by to nepochopil, on vám to ROBO vysvětlí. Určitě bude nějaké politické školení.
Stejně jako je vrcholem demokracie nerozhodovat o přítomnosti armády cizího státu na vlastním území formou referend. To by se pak ta teorie o přátelství nemusela až tak potvrdit.

To bychom se třeba dověděli, že mezi lidem prostým panuje na Pompeo jiný názor než jaký panoval ve Valdštejnském paláci, kde to vypadalo jako před rokem 1989, když přijela návštěva z Kremlu. Jeden senátor to dokonce tak přehnal s análním alpinismem, že to nazval největším životním zážitkem. Prostě jako z Černých baronů.

Martin23

15. 08. 2020

Tyhle debaty jsou ukázkovou přehlídkou hlupáků bez sebeúcty, kteří se neustále lepí na příspěvky oponentů ve snaze je všechny za každou cenu znegovat.

Já se již k Ukrajině, což je téma se kterým sami přišli, nechci vracet. je to pořád dokola.

Musel bych o tom napsat několik stran A4, takže stručně a zde v diskuzi naposledy:


Cituji ukázkový příklad tuposti - ROBO - Afgánistán USA neokupuje . Víte dobře že jedno dne ho opustí . Kdy okupanti z Krymu a Donbasu , Gruzie... opustí území na kterém narozdíl u USA nejsou vítáni ? Co ?

Pochopte, že USA Afganistán neokupují, když tam od roku 2001 vedou permanentní válku, ve které navíc drží cca 20% území. Oni tam jsou přeci vítáni. Okupací je Krym, který dobrovolně a bez výstřelu přešel k Rusku, o což od roku 1991 usiloval. Dnes se tam staví mosty a je tam klid.

Afganistán, jako ukázkový příklad mezinárodní tolerance je navíc zločin. USA pod záminkou boje s terorismem (útoky ze září 2001 neprovedl nikdo z Afganistánu, ale v drtivé většině to byli občané SA, přítele USA), napadly Afganistán, ten měsíc bombardovaly společně s Velkou Británií, obsadili Kábul, a teprve pak si dokázaly na půdě OSN vydupat rezoluci, která tento válečný zločin zpětně legitimizovala.
Vyměnily afgánskou vládu a od té doby jsou vítáni. Afgánské obyvatelsko je 18 let vítá tak, že USA musí pomáhat zbytek NATO, aby se umořili veškeré s tím spojené náklady.

Srovnávat Krym a Afganistán v tomto smyslu může jen totální nepříčetný magor a skutečně takoví mezi námi jsou, jak vidíte.

Takle bych mohl pokačovat přes dovolenkáře, což je pouze další důkaz buď naprostého nepochopení nebo záměrné snahy manipulovat. K těm pouze tolik, že březen až duben 2014 se rozpadly na Ukrajině všechny legitimní ozbrojené sbory, včetně ukrajinské armády. Jejich příslušníci prostě a jednoduše nechtěli jít střílet vlastní rodiny na Donbas. To je naprosto zásadní věc!!!! Ta třetí největší armáda světa se doslova rozpadla.

Proto vznikly Ozbrojené síly Ukrajiny a ty se mimo jiné opíraly o radikální extrémisty a polovojenské žoldácké jednotky oligarchů. Chci tím říct, že třeba nejslavnější vojanda na straně Kyjeva Savčenko než byla zajata, tak také bojovala jako dovolenkářka.

Já nikdy a nikde netvrdil, že by RF povstalce nepodporovala. Samozřejmě, že ano a legitimitu jí dal západ, který podporoval Kyjev. Na Ukrajině v zástupném konfliktu bojovali žoldáci, z nichž někteří byli prostě vojáci jak ruské armády, tak armád států NATO. Ale armáda RF tam nikdy žádné operace aktivně nevedla. To by ten konflikt vypadal úplně jinak a z politického hlediska Putin právě o tuhle variantu nikdy nestál.

Zajímavé je, jakou lekci v tomto konfliktu dali veteráni z východu svým západním kolegům, kteří bojovali za Kyjev. Dnes už si to málokdo pamatuje, ale Ilovajsk a Delbaceve, to byly dvě zásadní porážky, po kterých proběhly mírová jednání Minsk I a Minsk II, kdy došlo k totální destrukci OSU. Tehdy by povstalci ovládli celou Ukrajinu. V Delbaceve uvízly i speciálové z některých zemí NATO.

Zkrátka chci tím říct, že je obrovský rozdíl mezi zástupnou válkou na obou stranách a tím, že někde operovala armáda RF.

A je nutné si také uvědomit, že proti sobě stál a stojí průmyslový východ, kde byla většina vojenské infrastruktury Ukrajiny a "pastevecký" západ, který lze charakterizovat tak, že významná část jeho obyvatel ilegálně pracovala v EU.

A znovu to zopakuji. Celý konflikt vznikl proto, že USA potřebovaly dostat neutrální Ukrajinu do svého vlivu. A dnes je na řadě poslední střípek skládačky - Bělorusko.

Ale pozor. Již v roce 2014 stál svět na pokraji jaderné války. Jen shodou náhod to dopadlo tak, že spokojeny byly obě strany. V případě Běloruska se to již nemusí opakovat.

Cyklista

15. 08. 2020

Milý Cateye, ty jsi typický bolševik. Ti za jiné názory popravovali, ale když je někdo upozorní, že neustále lžou, odvolávají se na svobodu názoru.
Jsi tady k smíchu.
Nerad filosofuji, ale ty lži a namlouvání si nesmyslů, neustálá propaganda přivedly Rusko do kytek. Strašně populární názor je, že za všechno špatné může Jelcin. Ovšem výsledkem současného ruského režimu je, že nikoho nezajímá a reálně stav státu je ještě horší než za Jelcina. V hospodářství Rusko předběhla nejenom Čína, ale třeba Itálie nebo Jižní Korea, v kosmonautice rusáci klesli na páté místo a není šance, že by to bylo lepší, protože všechny příjmy někde prošustrovali. Opravdu by mě zajímalo, jestli ty lži sem dáváš zadarmo nebo za peníze.

Omny

15. 08. 2020

Ještě k těm střela, HermesA je nadzvukova střela s dosahem 20 km určena pro likvidaci těžké pozemní techniky. Izd 305 je střela s plochou drahou letu, která měla být několikrát už vyzkoušen v Sýrii, nosič Mi28MN. Další modernizace spočívá v možnosti neseni R73 namísto Igla. Jinak námořní verzi Hermes využívá PantcirM, tam je dolet až 30km.Rusove plánuji udělat velkou objednávku.

Cateye

14. 08. 2020

Cyklista: Jak praví klasik: Pro hlupáka, každý hlupák. Pro bolševika, každý bolševikem. Aneb, bolševismus není politické příslušenství sle stav mysli, což na vás nebo Roba (pokud nejste jedna a táž osoba) platí jako zadek na hrnec.
Klidně si nepříjemné názory hodnoťte a omlouvejte zdůvodněními jakými chcete. Je to koneckonců váš ruský mindrák, váš život v neustálé minulosti, tudíž váš boj... :)

ROBO

14. 08. 2020

Martin23
Uvedme opět na pravou míru některé z mnoha tvých vlastizrádných a prokremelských lží .

1, Pompeo se rozhodně nechoval jako protektor . Choval se jako přítel , ale i jako lobista ve prospěch zájmů USA . To dělá každá země i naše Když do ciziny letí plný letadlo nejenom politiků , ale i podnikatelů . Éra diktátorské RuSSké vražedné krutovlády , kdy se o nás škodlivě rozhodovalo pouze z Kremlu je naštěstí 30let nenávratně pryč .

2, Nehorázná je samozřejmě i lež - RF žádnou východní Ukrajinu neokupuje - . Stovky zajatých RuSSkých dovolenkářů potvrzují opak . Bez RuSSké pomoci , vměšování a ovládání , by se separatističtí vzbouřenci a povstalci neudrželi ani hodinu .

3, Sprostě nehorázná lež - republika Krym , byla anektována RF zcela v souladu s mezinárodním právem - nemá obdoby . Žádné mezinnárodní právo samozřejmě takovou sprostou , zákeřnou a fašistickou lumpárnu neuznává - tzn. nezákonou anexi jiné země . A to navíc vše v referendu pod hlavněmi kulometů jiného státu . Kdo tento agresivní krok uznává , tak schvaluje i naši anexi Sudet Hitlerem . Ale ten měl narozdíl od toho fašistickýho diktátora z Kremlu že to aspon tu slušnost a oznámil to dopředu a nechal si to podepsat Mnichově . Ten úlisnej Kremeslkej skřet neváhal potajmu napadnout tehdy ještě zpřátelenej národ .

3, V Polsku , Rumunsku ....přece nemusí probíhat refeferendum o každý záležitosti . Navíc o bezpečnostích záležitostech se v v referendu zpravidla nerozhoduje . Od toho mají mandát řádně zvolení politici .
Když teda jak rád tvrdíte že měříte všem stejným metrem , kde máte mandát RuSSka bombardovat a vraždit civilní obyvatelstvo v Sýrii . Ten řezník z Damašku - Asad - ho už dávno pozbyl - pokud ten diktátor nějaký kdy měl. Které referendu dává Rusku právo vraždit tam ženy ,děti , starce ?

4, Co se počtu základem týče USA , jich má hodně , protože má hodně přátel , kteří chtějí ochranu před takovými gaunery jako je např. fašista Putler . Poptávka je samozřejmě mnohem vyšší než USA zvládá .
Zato u RuSSka všichni vidí co je to za agresivní slovoč a proto ho na své uzemí pustí pouze nejhorší světová slovoč , exoti a zoufalý světový vyvrhelové .

5, Afgánistán USA neokupuje . Víte dobře že jedno dne ho opustí . Kdy okupanti z Krymu a Donbasu , Gruzie... opustí území na kterém narozdíl u USA nejsou vítáni ? Co ?

6, Nesmyslě lživé je i tvoje žongloví se zadluženostmi států .
Nepopiratelným faktem je že každej kdo by se musel odstěhotat bud do extrémně zadluženého Řecka nebo nezadluženého RuSSka , tak každej volí Řecko . I když tady pořád vlastizrádně vynášíš do nebes zkorumpovaný a zlodějský mafiánsko-oligarchistický RuSSko , tak bys tam nejel ani chcípnout . Je to proto že každej ví že RuSSkej vnitřní dluh - Infrastruktura , zdravotnictví , sociální služby , školství ..... - jsou astronomicky gigantické .. A i přes obrovské nerosné bohatství žijuou RuSSové prachbídně .

karel3

14. 08. 2020

Martin23
Přestaň lhát vymyšlený inženýre z Afriky. S těmi to nemá nic společného.
Důchodci trčí doma u bedny, nic nedělají a bojí se každého pšouknutí z médií.
Život a hlavně ekonomika je každých 10 let někde jinde, než si pamatují.

Bez EU ČR ekonomicky skončila. Dovozní clo by zničilo většinu průmyslu a služeb. Možná lidem v důchodu vůbec nedochází, že zanechali budoucím generacím středověký průmysl a vše začínalo před 30 lety znovu. Také jim nedochází, že vyvážíme 84% (2019) produktů a služeb do zemí EU.

Kdo z těch cirkusových "národovců" jako Klausovci a Okamura zajístí po odchodu propad výroby a kompenzaci za vývozní clo ? Co bude asi průmysl, který teď vyváží do Německa robotické linky vyrábět ? Budou dělat holinky pro Rusáky ? :slight_smile:
V referendu o vstupu do EU v roce 2003 jsem hlasoval NE. Možná na rozdíl od tebe jsem nechtěl další socialismus. Mým politikem býval Petr Mach (skutený národovec s mozkem) a moji stranou Svobodní. Než vytáhli ten hloupý slogan jako nevonící bolševici "Odejdeme bez placení."
Skutečný Čech své dluhy platí. Vlastně dělá vše pro to, aby je neměl. :slight_smile:
Dnešní vládu ČR a všechny její líné, nemyslící voliče nemusím. Jsou stejní jako K.H.Borovským popsaný Východ.
K.H.Borovský měl spoustu dobrých myšlenek.
"Kéž by nám Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil!“ :slight_smile:

Cyklista

14. 08. 2020

Milý martine, docela obdivuji, jak umíš překroutit cizí výroky. Mně je úplně jedno, jaký kdo má nick. Jen mi přijde komické, jak největší bolševičtí a proruští úderníci mají anglické nebo protibolševické nicky.
Jinak je docela zoufalé, jak ruští trollové neustále lžou nebo používají hloupou propagandu, protože za pravdu se zřejmě stydí?

Martin23

14. 08. 2020

To je furt dokola.
Jako kdybys jinde než v EU vlastnit majetek nemohl.
Ale spíš to bude tak, že nám zakážou žrát maso, cestovat neekologicky, a ke svému právu na majetek dostaneš nějakého inženýra z Afriky, tedy ovšem až si odkroutíš mateřskou.

Zdarec.

karel3

14. 08. 2020

Martin23
Nic zvláštního.
Pro bolševiky jsou USA na pokraji občanské války už přes 100 let a stále nic.
USA existují 244 let.
Sovětský svaz se nedožil ani 70 let.
"Slavný" tábor socialismu dodýchal ve 40 letech.
Rusko vyhlásilo (svůj první) státní bankrot v roce 1998. :slight_smile:
USA každý rád půjčí. Je to stabilní a skvělý dlužník.
(Nejsem z celosvětového zadlužování nadšený, ale je to tak.)

Pochopil jsi mě špatně.
Komouši mě omezovali ve všem a to už nikdy nedopustím.
V EU mohu svobodně žít, vlastnit majetek, podnikat, cestovat po celém světě a na co vydělám to si mohu koupit. S národním cítěním to nemá nic společného.

Vzal jsem na vědomí, že líná a hloupá většina v ČR si zvolila do čela státu politiky, kteří jim za nic rozdávají úplatky z peněz EU a z kapes chytrých a pracovitých spoluobčanů.
Někteří jim dokonce slibují, že bez EU by jim bylo líp. (Samozřejmě pouze těm, kteří by byli zvoleni.)
Ano, jsem pro vystoupení z EU za jediné podmínky, že si potom každý bude žít za své a nic se nebude přerozdělovat.
V takovém případě příjdou důchodci, kteří nejvíce syčí proti EU o 2/3 svého důchodu a konečně budou mít co chtěli bez Bruselu. Já jsem pro všemi deseti. :slight_smile:

Martin23

14. 08. 2020

karel3

Nejsem si úplně jistý, co to má znamenat "ekonomický ráj".
Vím ale že:
EU je regulovaný, centralistický a na dotacích založený moloch, který už i plánuje.
USA jsou pak na pokraji občanské války, kde chudá a především barevná lůza rozhodně nedělá ekonomickému ráji žádnou pozitivní reklamu.

Vím také že:
Srovnání dluhů největších ekonomik světa vztažená k jejich ročnímu HDP

Typ dluhu USA Čína Rusko Eurozóna Japonsko
Veřejný dluh 120,00 % 46,20 % 17,00 % 89,20 % 250,40 %
Dluh domácností 79,40 % 44,40 % 13,50 % 58,60 % 62,50 %
Dluh firem 203,50 % 169,00 % 56,36 % 138,00 % 231,06 %

No a jestli jsem tě dobře pochopil, tak tys národní zájem, který není jen o blahobytu, nadřadil svému zájmu, kdy uvažuješ, mírně řečeno komerčně.

Znovu to zopakuji. Nadřazuji zájmy této země nad to, že nás někdo bude uplácet, aby tuto zemi nebo její suverenitu zničil. Na rozdíl od Kalouska nechci být občanem Spojených států evropských, kde10 milionů lidí nebude znamenat na chod celku vůbec nic a kdy zájmy Francouzů neb Němců mohou a budou vždy jiné než naše. Nechci aby se Evropa stala bojištěm, kdy si zde USA instalují svou vojenskou infrastrukturu a tím diverzifikují cílé mimo své území atd.

karel3

14. 08. 2020

Martin23
"To ty evidentně trpíš zde. Tvoje nelichotivé výplody o Češích jsou v každé druhé diskuzi."

Proč bych trpěl ? Naopak. EU, NATO a USA jsou pro mě zárukou svobody a ekonomického ráje.
Možná by neškodilo naučit se chápat psané texty a historická fakta.
Jako Čechovi mi Češi, Moravané, Slezané a nakonec všichni civilizovaní lidé nevadí.
Jenom nejsem Slovan, ze stejných důvodů jako Karel Havlíček Borovský již v roce 1846.
Okecávat to celostránkově nemusíš. Že ti je blíže mentalita z Východu, než ze Západu je evidentní. Nemám důvod tě převracet na jinou víru, ale smát se tomu snad ještě mohu.

Pompeo přijel lobovat stejně jako každý druhý.
Nakonec, místní lobbista za ruské zájmy zavání na Pražském hradě.
Číňan už tady také byl. Jestli přijede nějaký ruský pohlavár a nebude jenom "udělovat přání" po telefonu nevím. Nakonec Škoda JS a.s. je ruská firma, tak proč by nelobbovali.
U Rusáků je ovšem nebezpečí, že by mohli přijet neoznačení zelení mužíci v tancích a letadlech "bránit" ruské technologie v Dukovanech.

Víš co mi připadá hodně ujetý ?
Všichni zdejší "národovci" jako třeba oba Klausové, Okamura a podobní týpci chodí žmoulat čepice a chlastat na ruskou ambasádu, kdykoliv je nějaká příležitost.
Jestli zrovna Rusko, poslední okupant Československa a nemilosrdný zabiják všech pokusů o samostatnost má být garantem národní samostatnosti pro ČR, tak jim asi ruplo bedně.

S Bruselem, NATO a USA se mám 100 000 000x lépe a svobodněji, než se slovansko-komunistickým chudobincem a hlupákovem do roku 1989 a nehodlám na tom nic měnit.
Nakonec, nic lepšího v Evropě nevidím.
Naštěstí voličů s vášní pro totalitu a doživotní prezidenty časem rapidně ubývá a v tom vidím budoucnost ČR. :slight_smile:

Martin23

14. 08. 2020

"Jestli je kádrování upozornit na lži, tak jsem kádrovák :-)."

Co má tvoje mudrování o tom, jaké si tady dá kdo jméno společného se lží nebo pravdou?

To tady jako budu mudrovat a spekulovat, jestli sis dal přezdívku cyklista, protože rád jezdíš na kole, nebo sis to dal jako přípomínku na výrok jedno známeho protektora, na kterého byl spáchán atentát v Praze? A pak tě případně budu obviňovat, že lžeš? (to nedává žádný smysl).

Vždyť je to absurdní. Říkej si třeba Rotující kedluben, mně to je opravdu jedno (a je podivné, proč ty s tím máš problém u jiných).
Ale nepleť do toho bláboly o tom, že bys snad v tomto smyslu pátral po nějaké objektivní pravdě. Nedává to elementární logiku a vypadáš jako blb.

Martin23

14. 08. 2020

Cyklista

Čína se v Honkongu chová stejně jako Španělsko v Katalánsku. Dokonce si vyjadřovali vzájemně podporu proto vůli centra.
Osobně mi to je dost jedno, ale nemám rád, když někdo dvě stejné věci odlišuje jenom proto, aby z toho měl nějaký profit.

RF žádnou východní Ukrajinu neokupuje. Dokonce do dnešního dne nejsou žádné důkazy, že by RF nějak aktivně zasahovala na území Ukrajiny. Díky tomu byla v roce 2016 odložena ukrajinská žaloba u Mezinárodního soudu v Haagu a díky tomu byl vloni odvolán zástupce ředitele OBSE, který měl na starosti region Ukrajiny. Když se vyjádřil v tom smyslu, že žádnou ruskou přítomnost na Ukrajině nezaznamenali, tak ho Kyjev prohlásil za ruského agenta.

Krym beru zvlášť a to pro jeho vyjímečný statut. Tahle Autonomní republika Krym s vlastním parlamentem požádala o přidružení a byla anektována RF zcela v souladu s mezinárodním právem. I proto ani tahle anexe není předmětem žádného soudního řízení. Všichn vědí, že po judíkátu soudu v Haagu z roku 2010 v kauze Kosovo, by to bylo zbytečné.

PS. Z mapy světa je jasné, kdo se jak agresivně chová.
Počty základen mimo území daného státu, jejich rozložení, výše finančních prostředků, které plynou do zbrojení, i to, jaké zbraně jsou pořizovány, to vše ukazuje jasně.
Přitom bych mohl také konstatovat, že USA evidentně okupují Afganistán, Irák, nelegitimně jsou v Sýrii a dalo by se pokračovat. Ona dokonce jejich přítomnost v Polsku, Bulharsku, Rumunsku atd. se dá napadnout. Nerozhodovaly o ní obyvatelé v referendu, ale pouze vládní představitelé, kteří mohli být motivováni různě.

Martin23

14. 08. 2020

Kadliku
To ty evidentně trpíš zde. Tvoje nelichotivé výplody o Češích jsou v každé druhé diskuzi.

Já neměl rád okupanty ze SSSR a dnes nemám rád ty, kdo nás jinými nástroji ovládá ze západu.

Mám danou věc položenou jasně.

1. Mým základním regulátorem v chování, jednání a myšlení je ZÁJEM ČR.
2. Před rokem 1989 nás negativně a ve svůj prospěch ovládal Kreml.
Dnes nás negativně a ve svůj prospěch ovládá Brusel a Bílý dům. Dokonce tam je zcela stejně zřejmá snaha centralizovat moc a dokonce rozbít národní státy.

Návštěva Pompea (mimochodem jsem citoval dnešní US Novinky), byla jednoznačně zaměřená k tomu, aby nám USA sdělily, co máme podle nich dělat, bez ohled na náš zájem.
A to je prostě špatně.

Já prostě vnímám, že je špatně se zbavit jedné velmoci a začít se klanět velmoci jiné.
Ty to máš tak, že pokud se neklaním USA, jsem agent Kremlu. A to je podle mne stupidní uvažování.

PS. Nikdo z mé rodiny nebyl v komunistické straně, vůbec nechápu, co má s tím co píšu komunismus společného. Podle mne ty a diskutéři tvého kalibru hledají něco, čeho by se chytili, i když to nedává žádný smysl. Pocházím z vesnické věřící rodiny z obou stran. Abyste to měli úplné, tak s římskokatolickou cíkrví (ne vírou) jsem skončil po zlodějně zvané "Vyrovnání s církvemi".

karel3

14. 08. 2020

Martin23
"Jinak řečeno protektor na návštěvě kolonií v Evropě."

Ach ty zoufalý východní otroku, proč stále trpíš v americké kolonii ?
Na východní hranici nikdy ostnatý drát nebyl a všichni dobře víme proč. :slight_smile:
Vtipné na tom je "nezávislý komentátore", že se nic nestane i kdyby ČR nechala dostavět Dukovany Rusáky. Což se doufám nestane, protože ty pravěké okupanty nemusím.

Za časů socialistického Československa, sovětského koncentráku odděleného od normálního světa třemi ploty z ostnatého drátu, jednoho s elektrickým proudem by se nikdo ze Sovětského svazu s návštěvou a nějakým lobbováním neobtěžoval a se zdejšími komunistickými pohunky nikdo nebavil. Přišel by telefonický rozkaz (команда) z Moskvy a generální tajemník ÚV KSČ Gustav Husák by u toho se sluchátkem na uchu o samotě salutoval. Pro podrobnější instrukce by tlupa komunistů odletěla později do Moskvy .... :slight_smile:

Cyklista

14. 08. 2020

Milý martine, zrovna tedy pouze rusáci okupují východní Ukrajinu a Čína se v Honkongu chová jako na nepřátelských územích.
Jestli sis nevšiml, tak Čína zakazuje cizím firmám podnikání odjakživa. Rusáci to sice nezakazují, ale korupce a klientelismus na jedné straně a chudoba na druhé straně je tam taková, že tam nemá smysl podnikat. Takže ze strany USA se neděje nic podlého, nic co by číňani nebo rusáci nedělali už dlouho.
Jestli je kádrování upozornit na lži, tak jsem kádrovák :-).

Martin23

14. 08. 2020

Mimochodem hezká ukázka toho, jak si v USA představují volnou a neregulovanou hospodářskou soutěž a mezinárodní vztahy.

Plány na dostavbu Dukovan označil Pompeo za velkou příležitost, jak zajistit větší energetickou bezpečnost. O zakázku za 160 miliard má zájem mj. americký Westinghouse.

„Těšíme se na spolupráci při dostavbě Dukovan. Pokud by tam měli mít zásadnější vliv Rusové, tak to by podkopalo nezávislost ČR,“ varoval Pompeo s tím, že USA chtějí, aby se Česko „dobře rozhodlo“. Podobně Pompeo mluvil i o výstavbě sítí 5G: „Je to volba ČR. Jsem si jistý, že uděláte dobré rozhodnutí, co se týče autoritářství a demokracie.“

Právě Američané si od návštěvy Česka slibovali, že Praha slíbí, že z tendru na dostavbu Dukovan vyřadí ruský Rosatom a čínský China General Nuclear Power a při budování sítí 5G odstaví čínský Huawei.


Jinak řečeno protektor na návštěvě kolonií v Evropě.

Martin23

13. 08. 2020

Cyklista
Mohu se jen dohadovat, že pointa je v tom, že jen 4 z nich byly bojové, tedy srovnatelné s Ka 52.

Ale nejsem si jistý, jestli tohle pro tebe bude tak zábavné jako kádrování jmen ostatních diskutérů.

Cyklista

13. 08. 2020

Milý cateye, o armádě kterého státu mluvíš? ČR armáda koupila 12 vrtulníků.

Cyklista

13. 08. 2020

Je docela zábavné, jak si tady ruští trollové dávají anglické nicky. Ovšem vrcholem je momentálně I. A. Děnikin. Ivan Antonovič Děnikin byl bílý generál z občanské války, který s nadšením likvidoval bolševiky. Pokud pomineme drobný ideologický nesoulad minulé a současné postavy, je na pováženou, že generál Děnikin byl význačný spisovatel, což zdejší autor proruských blábolů nebude ani náhodou.

Anton Ivanovič Děnikin

13. 08. 2020

karel3 Uklidni se a raději uteč na server LGBT např. ČEPEK. Tam se budou shodovat s tvým usofilním myšlením ty stará vojno z Karibské kriz /Například vrtulníky Ka-50 nakoupil z Ruska pouze Egypt. Ono to není o sankcích.// Ano je to o sankcích a vlivu Washingtonu, USA a jejich zahraniční politika nezná nic jiného než vyhrožování, sankce a vojenské vpády. Smiř se s tím. Co se týče primitivismu, tak tu ukazuješ názorný příklad neznalosti a vlastní vnímání světa a vulgarity. Měl by jsi tu mít jenom možnost "read only,,

Cateye

13. 08. 2020

To spadl tento článek do nějakých trendů, že se tady vyrojilo tolik žvanilů s hospodskými moudry?
Posuzovat kvalitu stroje podle toho, jak je úspěšný na zahraničních trzích je argument jako ze školky.
Za prvé. Trh z bitevními vrtulníky je velice malý a ti kteří si mohou dovolit tuto zbraň provozovat jsou povětšinou na opačné straně rozdělení světa. Přičemž ne každý se chce veřejně zesměšnit jako naše armáda nákupem pouhých čtyř strojů.
Za druhé. Konstrukční kancelář Kamov je svou odlišnou filozofií fungování zbrojních systému zjevením už z dob Sovětského svazu. Takový ekvivalent Skunk Works. S nasazením Ka-50 v druhé Čečenské válce a Ka-52 v Sýrii vyjádřila armáda velikou spokojenost s minimem doporučených změn. Cože... že je to ruská propaganda? Jak potom vysvětlit že k bojovému nasazení Mi-28 se armáda vyjadřovala velmi kriticky a stroj se v některých uzlech musel překonstruovat od nuly?
Ne nadarmo si Rusko Kamova hýčká jako rodinné stříbro.
Za třetí. Ani Rusko neprodá své rodinné stříbro každému. Čína už od devadesátých let vyjadřuje velký zájem o Ka-50 potažmo Ka-52 ale je pravidelně odmítána.

ROBO

13. 08. 2020

Martin23
Nekonečné modernizování dávno zastaralé techniky je nesmysl

https://www.securitymagazin.cz/defence/modernizovat-zastarale-tanky-a-bvp-je-hloupost-armada-potrebuje-moderni-zbrane-rika-exnacelnik-specialnich-jednotek-nemec-1404065652.html

ROBO

13. 08. 2020

Martin23
Samozřejmě že je v oblasti vojenství rozumné vytvářet nové produkty .
Můžete do nekonečna modernizovat starou Škodu 120 a ano udělá spoustu práce , ale na novou Fabii mit nikdy nebude .

Katastrofálnost státního vlastnictví a vedení je krásně vidět na případě postbolševickýho státního Roskosmosu . Ještě před 10.lety RuSSové ovládaly 60-70% světového trhu s komerčnímy nosiči . Dnes jsou na 10% a přítí rok klesnou limitně k nule . Proč ? Protože celej státní Roskosmos deklasovala - hlavně nízkými cenami - soukromá firmička jednoho hipísáckýho feťáka ze SpaceX . A dalších pět má USA v záloze .
Diktátor Putler dosasadil a udržuje v Roskomosu loajájního , zlodějskýho a mafiánskýho amatéra Rogozina , kterej táhne RuSSkou kosmonautiku bezpečně ke dnu . A ta je to se všema odvětvíma RuSSké ekokomomiky a hlavně vojenství .
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2815883-v-roskosmosu-se-krade-po-miliardach-rekl-sef-ruskych-vysetrovatelu

Martin23

13. 08. 2020

​Ivo
No ono je otázkou, zda je vždy rozumné stále vytvářet nové produkční systémy nebo je tak nazývat nebo je hospodárnější modernizovat?
Osobně si myslím, že tady na sebe naráží systém privatizace vs. stát.

Podle mne by si stát, který chce maximálně efektivně plnit své funkce, měl držet energetiku a zbrojní průmysl pod určitou kontrolou.
Abych to blíže vysvětlil, bylo by to časově náročnější a nemá smysl dále plevelit již tak nepřehlednou diskuzi.
v tomto smyslu Armatu ani Su 57 za ruský nezdar rozhodně nepovažuju. Spíše oceňuji funkčnost jejich systému nevyzbrojovat se něčím, co nedává 100% vojenskoekonomický smysl.
Proto RF dokáže hospodařit s 1/10 toho, co USA a přesto mají bezpečnost zajištěnou proti komukoliv.

Neexistuje jediný důvod, proč dnes začít vyrábět Armatu sériově. Naopak koncepce modernizace stávajících tanků T 72 a T 90 je ve všech směrech výhodná. Modernizované tanky za třetinovou a menší cenu, do budoucna budou dnes modernizované tanky lehce prodejné a ušetří se za likvidaci nebo skladování těchto tanků. Ale to v systému, kde vyrábí soukromý sektor moc nejde. Ten chce vydělávat a zájmy státu jsou pro něj druhořadé.

Martin23

13. 08. 2020

karel3
Na rozdíl od jiných nikoho osobně nesmyslně nenapadám.
Pokud ovšem mám problém s tím, co někdo říká, klidně to tvrdě zkritizuji a hlavně uvedu proč.


V tomto případě je říct : ​Zajímavé že se ty ruské technologické "zázraky" po světě moc neprodávají, žeby je nikdo nechtěl?,
skutečně jen sračka, která má za cíl jen dále sabotovat rozumnou diskuzi.


Rusko je druhý největší vývozce zbraní a 50 ks Ka 52 je solidní obchod ve chvíli, kdy si uvědomíme, že Egypt nakupuje jak US tak ruskou techniku a hledí na daný produkt a ne politiku. To je prostě jasný fakt a s tím nic vy dva neuděláte.

Ivo

13. 08. 2020

Má jen starší typy, nikoli Ka-52M. Problém Ruska je toto - citát:" Elon Musk v jednom tweetu napsal, že „vytvoření produkčního systému je o 1000 % složitější než výroba jedné rakety. To je skutečně ta těžká věc.“
Proto Armata či SU57 jsou jen Ruské vlhké sny. Je fakt že vrtulníky KA-52M jsou jen modernizované starší verze a na tu linku asi mají

Asoroku

13. 08. 2020

Musím si přiznat, že je mi ruská vizáž těchto strojů bližší než americká. Ale nemohu soudit knihu podle obalu. "Na každú robotu je nám treba špecialistou." Je to především o umu pilotů a jejich nadřízených. Mými favority jsou stejně v kódu NATO Hind-J a Havoc to se nezmění.:thumbsup:

karel3

13. 08. 2020

Martin23
Proč urážíš Mikyho, když má pravdu ?
Například vrtulníky Ka-50 nakoupil z Ruska pouze Egypt. Ono to není o sankcích.
Žádný normální, civilizovaný stát na světě nestojí o to, aby se mu do země s ruskou technikou nahrnul primitivní ruský parazit a jejich pravěký životní styl.
No a ti ostatní si za to mohou sami. :slight_smile:

Martin23

13. 08. 2020

​Miky
Zajímavá je spíše otázka, proč tady meleš takové sračky.
RF je druhý největší vývozce zbraní za USA. No a když chtějí prodat S 400 Turkům, nebo Su 35 Indonésii, tak přichází sankce z USA.
Stejně jako se nelíbí, když straví Nord Stream II atd.
Zjisti si, kdo dnes zbraně nejvíc nakupuje.

sqr

12. 08. 2020

...a jste si opravdu jistý, že zbořit venkovský domeček za v bratru padesát tisíc kaček střelou za 5 milionů odpálenou ze stroje s provozními náklady 2 miliony na 60 minut letu je ta správná cesta k vojenskému vítězství???

PEPA

12. 08. 2020

VÁŽENÍ A NEVÁŽENÍ RÁDOBY ODBORNÍCI a nebo jen kendalisti. Přečetli jste si TTD tohoto stroje a jiných, když tu tak někteří zhazujete tuto mašinu. Jako jediný stroj vyráběný má vyšší schopnost záchrany posádky tím že odstřelí rotory a katapultující se piloti mají šanci se zachránit?

Martin

12. 08. 2020

Jak to tak čtu, tak uživatel Miky je těžce zamindrákovanej případ.
Tobě nepomůže už ani ústav pro choromyslné, skoč si raději ke lvům do výběhu, ať jsi užitečný ty proamerickej štváči :D :D

Tonda

12. 08. 2020

Líbí se mi technologie "vystřel a zapomeň", v ruském podání to bude výstřel a Ka-52M už nikdy nikdo neuvidí, jen hromádku plechu někde na Uralu, v praxi tedy "vystřel a na Kamova pohromadě zapomeň" :D

Miky

12. 08. 2020

Zajímavé že se ty ruské technologické "zázraky" po světě moc neprodávají, žeby je nikdo nechtěl? To jen místní proruská a komoušská galérka z páté kolony jásá nad zastaralou ruskou technikou. Kdejakej dron z Taiwanu má pomalu lepší technologie než tady ten přerostlej ventilátor s rudou hvězdou na ocase :))

okay50

12. 08. 2020

zabíjet a zabíjet to je oč tu běží kdyby se to věnovalo /ty prachy/na vyzkum kosmu tak už davno jsme na jiných planetach a taky by se lepe žilo

karel3

12. 08. 2020

"Ministerstvo průmyslu a obchodu Ruské federace před několika dny oznámilo, že se uskutečnil první let prototypu vrtulníku Kamov Ka-52M."

Ruská klasika. Někde něco možná letělo, něco bude a bude to nejlepší.
Možná taky "Ministerstvo průmyslu" jako obyčejně lže. Nikdo ho neviděl, jenom ze základny nahlásili splnění úkolu. :slight_smile:
Kdy už se ti Slované odnaučí lhát ?
V USA by byl zřejmě představen veřejnosti a sdělovacím prostředkům, aby všichni viděli na co jdou jejich daně.

Cateye

12. 08. 2020

Neskočila vám tam u Vichru M nula navíc?

FK

12. 08. 2020

Bolšaja Mašina,

Jan-rex

12. 08. 2020

To:
Richard Faun
Nechci ti do toho kecat ale i tanky maji rusaci lepsi nez USA a ty jejich turbinovy M1 Abrams jak na váhu tak na rychlost a na pancerovani..:wink:

karel3

12. 08. 2020

"Vypadá moc dobře, naživo na aviatické pouti jsem viděl Ka-50 a je to neskutečnej stroj..."
Na Aviatické pouti v Pardubicích jsi ho určitě neviděl.
Jedině někde u vás v Rusku. :slight_smile:

Miki

12. 08. 2020

Vypadá moc dobře, naživo na aviatické pouti jsem viděl Ka-50 a je to neskutečnej stroj. Měl jsem ho také možnost vyzkoušet jako simulátor a nebylo to vůbec špatné. Kdyby někdo sháněl dárek nebo si chtěl udělat radost, mrknětě na https://topskokpadakem.cz/letecke-simulatory/letecky-simulator-vrtulniku. Tam to pro mě našla moje paní. Kupuje se to nějak přes Adrop :)

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací