EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Revoluce na bojišti. Vojáci jsou nyní schopni díky systému IronVision vidět "skrz" stěny tanku

 21. 10. 2018      kategorie: Vojenská technika      9 komentářů
Přidat na Seznam.cz

IronVision je 360ti stupňový panoramatický vizuální systém, který umožňuje posádce tanku a dalších obrněných vozidel vidět "zkrz" pancíř svých vozidel v reálném čase.

iron
Foto: Systém IronVision je integrován do helmy a umožňuje tím osádce pancéřových vozidel 360ti stupňový rozhled

Tento systém vyvinula izraelská společnost Elbit Sytems. IronVision, který je integrován do helmy, umožňuje osádce pancéřových vozidel 360ti stupňový rozhled, aniž by musela opustit vozidlo. Osadka má tedy ucelený obraz o tom, co se právě děje v okolí vozidla, rovnou z interiéru vozidla.

Funkce helmy funguje na podobných principech jako již dnes fungují nejpokročilejší pilotní helmy Helmet Mounted System - HMS (které také vyvinula firma Elbit Systems), a to za použití originální izraelské technologie "See Through Armor" (STA).


Video: Revoluce na bojišti. Vojáci jsou nyní schopni díky rengenovému vidění IronVision vidět zkrze stěny tanku / YouTube
 

Celý systém funguje následovně. Vnějšími senzory umístěnými na vozidle je snímán obraz ve vysokém rozlišení. Ten je téměř v reálném čase zpracován počítačem a promítán posádce vozidla přes průhledový displej, který je integrován na helmě.

Osádka vozidla má tedy možnost sledovat okolí až do vzdálenosti 300 metrů (nezávisle na tom, jestli je den či noc) pouhým otáčením hlavy nebo celého těla.


Video: Revoluce na bojišti. Vojáci jsou nyní schopni díky rengenovému vidění IronVision vidět zkrze stěny tanku / YouTube
 

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (310)

Komentáře

Traktor

23. 10. 2018

mate tam nekolikrat jednu chybu, třistašedesátiti se to pravdu nepise.. cestina totiz pocita s tim ze nejste debil a umite uz od 1 stupne zakladni skoly sklonovat, no nekdy to holt nevyjde..

Bohemian

22. 10. 2018

To je mi ale novinka, viděli jste cca 16 letlet starý film "Vosí hnízdo"? :wink:

Marty

21. 10. 2018

Koukam ze p. KULHANEK je s knihami Cesta krve 1,2 a svym Saladinem docela vizionar. Kdo cetl pochpi. :)

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací