EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ruská armáda obdržela první zásilku tanků T-80BVM

 04. 11. 2019      kategorie: Události      14 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Ruská armáda obdržela od společnosti Omsktransmaš první zásilku nově modernizovaných turbínových hlavních bojových tanků T-80BVM.

Nyní dodaný model T-80BVM je novou modernizací tanku T-80BV. Stroj dostal vylepšený turbínový motor (GTD-1250TF), zdokonalenou pancéřovou ochranu a také výrazně zdokonalený systém řízení palby. Podle představitelů společnosti Omsktransmaš je tank T-80BVM celkově o celý řád lepší než předchozí verze T-80. Tento typ tanku je podle všeobecných hodnocení velmi vhodný pro provoz v chladných severských oblastech Ruska. V letošním roce se také celkem dobře předvedl v soutěžích tankového biatlonu.

T-80BV.V.Kuzmin.CC BY-NC-ND
Foto: T-80BV | V. Kuzmin / CC BY-NC-ND 

Ruská armáda podle uzavřeného kontraktu očekává v letošním roce ještě několik zásilek zásadně modernizovaných tanků T-80BVM. Nová zásadní modernizace přináší montáž vylepšené spalovací turbíny, která má oproti původnímu modelu až o třetinu menší spotřebu paliva. Právě velká spotřeba (až 1,8x větší než u spalovacích motorů tanků T-72) byla v minulosti příčinou velké kritiky použité turbíny. Tank T-80BVM však může s turbínou dosáhnout na silnici maximální rychlost až 87 km/h, nemá potíže se startováním v mrazech a vyžaduje znatelně méně údržbového času pohonného systému. Turbína nemá žádné chladiče s kapalinou a vyžaduje také méně mazacího oleje. Turbína spolehlivě běží na naftu, benzín i petrolej.

T-80BVM.V.Kuzmin.CC BY-NC-ND
Foto: T-80BVM | V. Kuzmin / CC BY-NC-ND

T-80BVM je vybaven modernizovaným systémem řízení palby s novým zaměřovačem střelce s automatickým sledováním cíle, čímž se značně rozšířily jeho bojové schopnosti. Modernizován byl i stabilizátor a nabíjecí automat kanónu. Kanón může nyní střílet i protitankovou podkaliberní municí typu Sviněc-1/2 a řízenými střelami Refleks. 

Pro zvýšení odolnosti je na věži i korbě tanku nainstalován nový typ dynamické ochrany a na méně exponovaných místech byly přidány mřížové panely.

T-80BVM.topw.Omsktransmas.FU
Foto: Tanky T-80BVM na vagónech ve společnosti Omsktransmaš | Omsktransmaš

Modernizovaný tank T-80BVM by kromě lepších dynamických vlastností a určitých provozních výhod měl být na přibližně stejné úrovni jako modernizovaný tank T-72B3, což bylo jedním z vytýčených cílů. Podle zveřejněných zpráv by ruské ministerstvo obrany mělo disponovat zásobou až tří tisíc tanků T-80BV, z nichž by bylo teoreticky možno většinu modernizovat. Cena modernizace je vzhledem k faktu, že stroje procházení kompletní rozborkou a sborkou poměrně vysoká a je cca jen o 10 až 20% menší než cena zcela nového tanku T-90A. Na druhou stranu bojová hodnota modernizovaných strojů je téměř rovna bojové hodnotě T-90A. 

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

OQF17

07. 11. 2019

Tommy .... A na závěr. Přijde ti normální, že někteří členové NATO okupují jiného člena v NATO? Taková armáda USA i Francie je nadřazená policii v Německu. Můžeš potkat vojenskou policii Francouzské armády v Německu jak si dělá kontrolu a stejné je to u Usáků. Myslíš si, že Karl Dönitz si něco takového přál? Aby jeho vlast byla okupovaná více než 74 let? K.D. byl poslední řížský prezident, jestli to nevíš. Dále, jak je možný, že další člen teroristické organizace NATO okupuje dalšího člena v NATO a vrchní velení NATO s tím nic nedělá? Proč? Protože se celá zločinecká organizace NATO chová ve světě st.ejně. Myslím tím okupaci Kypru "spojeneckými" Turky. A představ si to, že Kypr má ve výzbroji ruský tanky T 80.

OQF17

07. 11. 2019

Tommy ... si děláš ze mě srandu? Například Čečna? Dnes je Groznyj nové město, které vzniklo z trosek, taková ošumtělá Praha může závidět. Putin si plácnul s Kadyrovem a zničili teroristy jednou pro vždy. Moldávie je jen problémv Podněstří. Krym je jednoznačně Ruský a nejen díky volbám, ale i dle složení obyvatelstva. Plácání do vody ti jde, ale uvědomuješ si, že se jednalo a dnes jedná o území kde byl Sovětský svaz a dnes je to Rusko? Rusko hájí své zájmy na bývalém i dnešním Rusku. To ovšem dnes a ani v minulosti neprováděla a neprovádí teroristická a separatická organizace NATO.

Tommy

06. 11. 2019

OQF17 :
Tvrdit že Rusové zaposledních 30 let nikoho nenapadli není pouhá tupá neznalost , ale čirá proruská trolovská lež .

Trochu vám tedy osvěžím pamět .

Napadené a obsazené země a území Ruskou federací (od jejího vzniku v 1992, v rozporu s mezinárodním právem a bez souhlasu OSN)

• Moldávie
• 2x Čečna
• Abcházie
• Ázerbájdžán
• Tádžikistán
• Náhorní Karabach
• Jižní Osetie
• Gruzie
• Krym
• Ukrajina
• Sýrie

Pokud byste chtěl i výčet agresí před rokem 1992 , rád vám je poskytnu . Ale počítejte s tím že ten výčet bude podstatně obsáhlejší .

Jindra

05. 11. 2019

Amerika nikdy valku nezazila,naopak ze vsech konfliktu ma velky byznys,rusove davaji na zbrojeni 10krat mene,maji techniku levnou a ucinnoukam se svet zene??Zemnekoli bychom znicili na jedovaty prach naveky.Jsem normalni clovek a nechci aby kezdemu nekdo hlavne usa.diktovala ze si ma koupit jejich predrazene kramy.Jindra Rosicky ridic a velitel T55,technicky clovek cely zivotjsem pracoval se stavebnimi stroji,,,letos jsem se dal na Caterpillar 323 pasovy a v 70 letech jsem mladym trosku protrel zrak.jsem nestrany a zkuseny clovek a tyto sproste dohady se sem opravdu nehodi,dik jindra. jinrosi@seznam cz

Jindra

05. 11. 2019

Co se to tady deje za sprostarny?

Jindra

05. 11. 2019

Co se to tady deje???

Lumo

05. 11. 2019

Když tady slyším tu kritiku ruských zbraní, tak jsem si vzpomněl, jak z vystřelených 27 Thomahavků , doletělo do cíle 8ks. Také nic moc. Jestli mají Rusové něco lepší než , tak jsou to zbraně. Jenom proto si na ně ještě Amíci netroufli, jinak by je už dávno " zdemokratizovali" stejně jako pomalu celý zbytek světa.

OQF17

05. 11. 2019

bývalých tankánů je zde asi dost stejně jako hlupáků, kteří vzívají NATO a jeho arese ve světě. Já 5944 s T55A odmiňovač-vyorávač a později Kladivo. Pritivní, ale celkem spolehlivá technika co potřebovala jen tankovat naftu a dolívat olej. Motor V-55v opravdu jezdil na vše skoro co hořelo. A to platí u všech ruských motorů stále. V případě boje těžko najdeš čistou natu či petrolej.

Monarchista

04. 11. 2019

Chybí mi tu "Franta" to je odborník na vše. Jistě by nám vysvětlil, že nejlepší je vše z USA.
Jak si tak čtu a nejen zde, v diskuzi se snaží nevojáci hovořit o armádě, no a potom to vše vypadá tak smutně v armádě i politice. Copak zde je tak málo chlapů co sloužili u "tankánů".

jara.plz@seznam.cz

04. 11. 2019

Ahoj zdravím vojáky i nevojáky absolvoval jsem PŠ v Martině a pak jsem v západním okruhu vyfasoval výcvikovku T54 Modestu a T55A uloženku na tu dobu technika dobrá ať si kdo chce blekotá co chce ale Rusáci měli vždy techniku dobrou.Jezdil jsem i s 34 ty jsme vagonovali špatně se u nich řadily rychlosti a rozumbradové všech kategorií nezapomínejte že Rusové vyhráli co? no přece 2 světovou mějte se čus

OQF17

04. 11. 2019

Ivoši ... okupace je následkem invaze. Kolik invazí za posledních 30 let provedla Ruská armáda? Asi budeš zklamaný, ale ani jednu. Jestli myslíš Sýrii, tak Ruskou armádu pozval prezident Asad. Kolik okupací provela smíšená armáda NATO snad si dohledáš na netu. Začni třeba v Africe a pokračuj směrem k Asii atd.

ivoš

04. 11. 2019

OQF17- prosímtě, jaká je definice okupace? Abych pochopil, jak okupuje NATO a jak Rusové...:-)

OQF17

04. 11. 2019

Napsat, že Sovětské a dnes Ruské tanky nestály a nestojí za nic může jen ignorant faktu. T-55 měl spotřebu podstatně nižší než 400l/100km, ale to již historie. T-72 byla jiná liga a kdyby měl Sadám T-72B měli okupanti v Iráku podstatnější problémy, ale ovládli nebe a to se počítá. Když poprvé uviděl agent CIA T-80 ve východním Německu (NDR) zjistil, že je to další problém. Zdokonalená T-80 je opět ničitel jak má být a to je dobře. Je třeba rovnováha mezi okupační armádou NATO a Ruskem s Čínou. Současné stroje jsou tak vyrovnaný, že těžko určit který je nejlepší.

Milda

04. 11. 2019

Hlavně že naše pandury nemají chybu

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací