EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ruský letadlový křižník Admirál Kuzněcov bude po opravách otestován v létě 2021

 10. 12. 2020      kategorie: Vojenská technika      23 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Letadlový křižník Admirál Kuzněcov absolvuje po opravách testy na moři v létě příštího roku. Opravy Admirála Kuzněcova začaly již na jaře 2018. Dnes je obnova technické připravenosti lodi asi uprostřed plánu. Opravy mají prodloužit životnost lodi asi o pět let.  

Smlouva o obnově technické připravenosti a provádění jednotlivých modernizačních prací stanoví výměnu hlavních kotlů lodi, opravu plynových turbín a dieselových generátorů, obnovu elektronického vybavení a palubního vybavení pro letadla. Smlouva také stanoví instalaci nového komplexu zbraní. 

kuzne_TITFoto: Letadlový křižník Admirál Kuzněcov | Wikimedia Commons

Během opravy Admirála Kuzněcova došlo ke dvěma mimořádným událostem. Došlo k potopení plovoucím doku PD-50, a k požáru v prostorách jednoho z energetických oddílů lodi. 

Admiral Kuzněcov je jediná letadlová loď ruských námořních sil. Původně byla postavena jako jedna ze dvou lodí stejnojmenné třídy. Podle ruské klasifikace jde o těžký letadlový křižník, z jehož paluby měly primárně působit letouny Suchoj Su-33 a vrtulníky Kamov Ka-27. Vlajková loď Severní floty VMF Admiral Kuzněcov strávila většinu své kariéry v docích, sporadické plavby i přístavní službu komplikovaly nespolehlivé pohonné jednotky a nevyhovující zázemí pro posádku.

První bojové nasazení nosiče se uskutečnilo na přelomu let 2016 a 2017 během ruské intervence v Sýrii, kdy z něj působily i nové letouny MiG-29K nebo vrtulníky Ka-52K, ale zároveň se projevil špatný technický stav a zanedbaná údržba lodi. Od roku 2018 jsou na Kuzněcovu prováděny dlouho odkládané střední opravy a modernizace.

Loď byla zkonstruována v loděnici Jižní Nikolajev v Nikolajevě na Ukrajině. Její kýl byl položen 22. února 1983, na vodu byla spuštěna 5. prosince 1985 a do výzbroje Sovětského námořnictva byla zařazena až 21. ledna 1991. Loď byla plně dokončena až v roce 1995. Jedná se o jednu ze dvou lodí své třídy, kdy druhá jednotka byla v nedostaveném stavu odkoupena Čínou, kde byla dokončena a zařazena do čínského námořnictva pod jménem Liao-ning.

Již od počátku byla loď opakovaně přejmenovávána. Její první jméno bylo Riga, v listopadu 1982 byla přejmenována na Leonid Brežněv, v srpnu 1987 na Tbilisi a 4. října 2000 na Admiral Flota Sovětskogo Sojuza Kuzněcov, zkráceně Admiral Kuzněcov, podle admirála Nikolaje Gerasimoviče Kuzněcova.

CENOVÉ BOMBY (388)

Komentáře

czert

06. 03. 2021

modernizace prodlouzi zivotnoost kuznice o 5 let....na jednu strannu, pri ruskych schopnostech bych se nedivil, kdyby to byla pravda, ale nejspis pujde o preklep (nebo je proste naplanovano jen naprava nejhorsiho - tzv. flikovani - kvuli nedostatku penez, pak by to davalo smysl).
ale myslim ze realita bude jeste zajimavejsi - rusove budou kuznice opravovat/modernizovat 10 let, prodlouzi to o 5 let, takze kuznic bude prvni lod na svete jejicz zivotnost se realne v prubehu modernizace zkrati.

Gogo

20. 02. 2021

To bude zase povyku, až se v létě místo vyplutí radši zase potopí na souši. Chudák loď, už by měli přestat trápit jak posádku, tak i ty děravé necky a udělat z nich muzeum postsocialistického neumětelství, rozkrádání a korupce. Ničeho jiného není ten skvost hoden.

Omny

18. 12. 2020

no prodloužení jenom o 5 let je nesmysl, když už tak 15 let a má mj. dostat také modernizovanou námořní verzi Pantsíře. Jestli dostane i S-400 nevim.
jinak ne zdejší dementní USfilní lůzu nemá smysl reagovat

Franta

16. 12. 2020

Frantove jsou tady koukam dva
Ja jsem sice taky Franta ( po česky ) ale nejsem levičák multikulturalista a pokrokovec.
Rovněž si nemyslím nic dobrého o Rusácku Činansku ( komunistickém ) a Muslimácku

A k veci :
Ruská technologie až na nekolik vzepeti pár mimořádných genialnich jedinců - Ciolkovskij Mendelev Landau apod...je zcela v riti skrze širokou bordelářskou a uchlastanou ruskou duši
Navic maji rusaci komplex menecennosti ( opravnene)
Tož tak

bombero

15. 12. 2020

Míra- přiznám se, nejsem vševědoucí a celý život pořád vstřebávám nové informace.Tak jsem se snažil zjistit něco o tom slovutném americkém historikovi, ale je to jako s gumičkama-počítač mlčí. To je nějaký nový dean reed, či potomek manželů rosenbergrových, či jiný americký komunista? Nebo je to jen další z milionu ruských lží. Ani sám velký aeronet ho nezná. Ale když sem dáte nějaký solidní zdroj, moc rád se přiučím. Do té doby je to jen snůška proruských blábolů.(otázka je, jestli ne přímo ruských....)
Ano, smlouva GB-německo přiznala ádovi lodstvo o velikosti 1/3 anglického, ale pokud vím,tak posera chamberlain, sympatizant s ádou jen legalizoval daný stav. Nechtěl mít problémy, a tak to podepsal.
Každopádně,ty lodě jim nestavěli, nedodávali jim na ně materiál, na rozdíl od rusa, který pak spolu s německem tu 2sv. rozpoutal. A s tím neuděláte nic, i kdyby jste se na hlavu postavil..

..no když si to myslí nějaký bobero tak to tak určitě muselo být, že ano (ironie)
Já si to nemyslím, normálně jsem se to dočetl na spoustě míst na internetu, strejda google vám toho na dané téma vyhledá spoustu.Ale je pravda, že na sputniku, nebo aeronetu to nebylo

Míra

14. 12. 2020

"Ale všechno to byly SOUKROMÉ subjekty. Na rozdíl od rusáků, kde to byla STÁTNÍ politika a kde ádovi poskytli daleko víc pomoci než západ.A když západ přestal němce podporovat po napadení polska, tak rus dodával materiál až do 41. Takže se dá říct, že bez pomoci ruska by nebyla ani 2 světová"
...no když si to myslí nějaký bobero tak to tak určitě muselo být, že ano (ironie)

Američan Abel Cohen napsal fakta jak to bylo:

Spojené státy nesly pouze čtvrtinu válečné tíhy než naši Sovětští spojenci – a také, my začali bojovat s fašisty až na konci války. Den konce války byl určen tak, aby zastavil Rusy při postupu na Západ, a ne, aby se osvobodil kontinent od nacistů. Západní mocnosti čekali s otevřením druhé fronty až do června 1944, tedy 11 měsíců před koncem války, protože naši boháči obchodovali s Árijci až do roku 1945.

Nebojovali jsme ve druhé světové válce, abychom zachránili evropské Židy, Slovany anebo Číňany a Etiopany, kteří jako první čelili militantnímu fašismu v letech 1933 – 1935. Amerika posílala tisíce mladých mužů, aby umíraly na vzdálených ostrovech a nikdo o tom neslyšel do té doby, dokud Japonci nenapadli naší základnu Pearl Harbor. A přitom Japonci už deset let zabíjeli milióny Číňanů, Korejců, Filipínců, Indonésanů, Malajců, Vietnamců, Barmců, Indů a Mikronésanů.

Naši sovětští spojenci tři roky jako jediní těžce bojovali s Hitlerem, zatímco u nás se tvrdí, že jsme válku vyhráli proto, že jsme Sověty dobře materiálně zabezpečovali a ti pak umírali za nás. Toto je propaganda – více než 90% vojenského průmyslu nesl sám SSSR. Ministerstvo obrany USA toto oficiálně přiznalo ve své brožuře z roku 1945: „Lend-lease se týkal pouze 10% celého vojenského vybavení Británie a ještě menší procentuální podíl veškerého sovětského vybavení.“ Prezident Roosevelt se snažil zlepšit americkou alianci s našimi komunistickými spojenci. Ale po jeho smrti se rozhořely závody o dobití Berlína. Vyslanec USA v Rusku Harriman odcestoval do Washingtonu v naději, že najde u nástupce Roosevelta Trumana více antikomunistických sympatií: „pane prezidente, čelíme barbarské invazi do Evropy.“ V ostrém kontrastu se svým předchůdcem, Truman souhlasil.

Místo vděčnosti SSSR za opravdové vítězství, jsme svrhli dvě atomové bomby, a to několik dní před plánovanou invazí Sovětských vojsk do Japonska, kdy nám měli podat pomocnou ruku tím, že otevřou druhou pacifickou frontu. Do této doby Rudá armáda očekávala společné spojenecké úsilí, tak jak byla zvyklá ze spolupráce v Německu. Ale protože podobná spolupráce už nepokračovala, posílily v ní protizápadní názory. Amerika by neměla vytvářet mýtus války proti fašistům, kterou jsme nevedli do poslední minuty. Jak řekl Truman: „Jestliže začne vyhrávat Německo, musíme pomáhat Rusku. Jestliže bude vítězit Rusko, my musíme pomáhat Němcům a tímto způsobem je necháme zabíjet se navzájem.“ Amerika co možná nejdéle čekala, než se připojila k válce – a zakončila ji prvním výstřelem v nové, další.
************

Západ, který v rozporu s podmínkami dohodnutými ve Versail umožnil Německu zbrojit a jěště mu poskytl finance ( Anglo - Německá dohoda podepsaná roku 1935. Touto dohodou poskytla Velká Británie Hitlerovi možnost mít svoje válečné námořnictvo) je ten "hodný", a SSSR který osvobodil svět od nacismu a fašismu je prý ten zlý. Neuvěřitelné, to nevymyslíš!!!

Symaptizanti nacistů se nikdy nesmíří s tím, že byli poraženi a tak ze všech sil šíří lži, mýty a pověry proti Rusku s pomocí poslušných médií aby vyvolávali a rozdmychávali nenávist proti Rusku.

liberal shark

14. 12. 2020

Koukám, že téma Kuzněj funguje pro Petrohradskou úderku spolehlivě jako nášlapná mina :-)

bombero

13. 12. 2020

Míra- parádní překrucování historie. Zlý západ a hodný sovětský svaz. Málem jsem se z toho rozbrečel.Možná ford dosstal kříž, možná ádu podporovalo pár dalších podnikatelů, včetně bank. Ale všechno to byly SOUKROMÉ subjekty. Na rozdíl od rusáků, kde to byla STÁTNÍ politika a kde ádovi poskytli daleko víc pomoci než západ.A když západ přestal němce podporovat po napadení polska, tak rus dodával materiál až do 41. Takže se dá říct, že bez pomoci ruska by nebyla ani 2 světová
amíci neosvobozovali- přidali se na stranu víteze. Chápu, že máte jen omezené proruské vidění světa, ale možná, když se dovzděláte, tak amík bojovalod 41 na dalších 2 frontách a mateiálně podporoval rusa.
A jestli chtěl rus vytvořit koalici proti hitlerovi už v 39,tak tradičně, jako úplně stejně do dneška je pro rusáka jakákoliv smlouva jen cárem papíru

Podobný kecy jsem slyšel naposled od politruka na vojně

Míra

13. 12. 2020

Rozdělit svět po II.světové na ty "hodné" a "zlé" byl nápad Winstna Churchilla, on přišel se "železnou oponou".
Byl to opravdu zajímavý způsob "slušného" západu jak se odvděčit SSSR za to, že dokázal porazit nacismus.
Není žádným tajemstvím, že západ dodával Hitlerovi suroviny, byznys je byznys, že ano.

„Opozice vůči válce je důvodem, proč USA a další země tolerovaly německé vyzbrojování v 30. letech, a v případě mnoha amerických výrobců to pomohlo Německu překonat následky světové války. Společnosti jako je GM, IBM, a Ford hrály hlavní roli v přeskupování investic v Německu. V roce 1938 Hitler dokonce dal notoricky známému antisemitovi a protiunionistovi Henrymu Fordovi Velký kříž německého orla, nejvyšší medaili, kterou mohl cizinec obdržet od nacistické strany. Po vzniku 2.světové války byla, „velká základní strategie USA“ umožnit Německu a Rusku bojovat proti sobě a „zabíjet se“, i když Sovětský svaz chtěl „Brity, Američany a Kanaďany spojit v jednotné frontě nebo široké frontě spojenectví proti Hitlerovi již v roce 1939,“ pokračuje Peter Kuznick.

Kuznick uvedl, že tehdejší senátor Harry Truman navrhl americkou podporu usměrňovat podle toho, kdo vyhraje válku, ať už to budou Rusové nebo Němci.

Z těchto faktů je jasně vidět, kdo měl zájem na vzniku II. světové a nic na tom nezmění lži, mýty a pověry šířené neonacisty.
Nebo že by příčinou proč západ ustupoval Hitlerovi - daroval mu Rakousko pak i Československo - byla jeho zbabělost??
Armáda USA nic neosvobozovala. Američani se přidali na stranu vítěze aby si mohli něco ukořistit. Kdyby vítězil Hitler přidali by se k Hitlerovi.

Jestliže to, že v ČSSR byla Sovětská vojenská základna, je známkou okupace, pak USA okupují svými základnami většinu světa.

Martin23

11. 12. 2020

Badysak
1. Nejsem váš druh, tak nemluvte o soudruzích.
2. Já netvrdil, že náklady na zbrojení mají nějakou souvislost s hodným či zlým.
Ostatně v tomto směru se ke státům zásadně nevyjadřuji (nejsou to lidi a nemají tedy jejich vlastnosti).
3. Když jsem uváděl náklady na zbrojení, bylo to z toho důvodu, že je v zásadě zbytečné řešit, kdo má kvantitativní a kvalitativní převahu. Pakliže NATO zbrojí více než 20 krát víc než RF spoustu let, závěr je zřejmý.
4. Ale i tak to není úplně snadné. Ono je důležité pochopit, že podstatné je dostat potřebné množství zbraní na bojiště (logistika - na ní shořely všechny pokusy podrobit si Rusko), důležité je jednotné velení, že útočník musí mít převahu, že se obrana státu dá zajistit relativně levně a efektivně (to dělá RF velmi dobře), protože k ní nejsou například nepředstavitelně drahé letadlové lodě potřeba, stejně jako tisíce letadel apod.

Míra

11. 12. 2020

Kolik ještě musí Američani napadnout států, kolik povraždit civilistů a preventivně eliminovat (zavraždit) koho se jim zachce aby vám došlo, že je to jinak, než vám tvrdí prozápadní propaganda?

Badysak

11. 12. 2020

Tohle srovnávání nakladů na zbrojení USA vs Rusko mě vždy rozesměje. Rusko davá na zbrojení x krát měně než západ zapad je zlý. To si vážně soudruzi myslíte, že uklízečka v továrně na Abramsy bere plat jako uklízečka v továrně na T72 v Rusku.

Martin23

11. 12. 2020

Tyhle články (často zmatečné) mají akorát vytvářet nesmyslné diskuze, jaké jsme svědky i teď.

RF disponuje vojenským rozpočtem kolem 50 miliard dolarů. USA mají přes 600 miliard. Celé NATO disponuje částkou přes 1 bilion dolarů. To jsou základní fakta, která se odvíjí od všeho.

Že drtivá většina zbrojení západního světa je na dluh, je celkem jasné.

ROBO

11. 12. 2020

Franta
Škody vznikllé za Jelcina a privatizace/ rusky-prichvatizace, se odhadují na násobky válečných škod vzniklých SSSR za 2. světové války.
——————————-
Kdy už konečně přestanou lenivý , neschopný a věčně ufňukaný Rusáci pořád bulet a svádět svoji neschopnost na někoho jinýho .
Jednou budou budou svoji tragickou zaostalost svádět i na zlodějsko-mafiánskýho fašistu Putina . (Proto si urychleně schvaluje doživotní imunitu) Vždyť si ho jako svého nástupce dosadil přímo zlodějskej Jelcin .
Tenhle neschopnej diletant jenom pokračuje v rokrádání národa za pomocí svých přisluhovačů a ktomu ještě nechává plundrovat Sibiř Čínou . I když disponuje největším nerostným bohatsvím na světě , tak jenom jenom stále více zaostává nejenom ve vojenství ale i např. v kosmonautice atd.
Jeho socialisticko-fašistický způsob vedení země vede pouze k tomu že není schopen dokončit skoro nic ze svých planých velkohubých chvástání . Pouze jeho loajální přisluhovači dál mohou nerušeně krást , bobtnat a vyvážet národní bohatství na západ a tam si ho nerušeně užívat . Zatímco očejný Rus žije pomalu jak ve středověku .
————————————————
Slova Putina o tom, že RF poprvé nemusí dohánět technický náskok USA, ale situacve se obrátila, neni vyvrácena ani americkou generalitou. - To není protože takový pitomý prohlášení nemoh pronést ani sedmilhář Putin . A pokud ano tak na něj generalita opravdu nebude reagovat a jen se mu od srdce zasmějou . Zaostalost kterou Rusko má je mnoho desetiletí a timto mafiánským vedením státu se může pouze v čase prohlubovat .

Franta

10. 12. 2020

Že byl stav flotily RF dlouhodobě zanedbáván, je objektivní fakt. Za vládys Jelcina a tzv. demokratizace došlo mk rozkladu celého státu a tím i jeho armády. Škody vznikllé za Jelcina a privatizace/ rusky-prichvatizace, se odhadují na násobky válečných škod vzniklých SSSR za 2. světové války. Takže, představbíme-li si oblast země totgálně zničené až po Moskvu, tisíce zničených továren a vlastně všeho, tak můžeme a to objektivně jen vysoce ohodnotit, co všechno vlastně zvládnul Putin za nějakých těch asi 2O roků. Zastavit rozklad a investovat i do armády. Za Jelcina docházelo údajně i km situacím, kdy si jednotlivé lodě Dálno.východní/Tichooceánwské flotily/ rozebíraly k výživě, jednotlivé kolchozy, protože jinak, by asi námořníci umřeli hladem. Takže ten kouřící objekt, který budil spíše soucit, při jeho plavbě, byl toho jen důkazem. Flotily RF jsou v současné době prudce modernizovány zejména výstavbou malých a středních lodí s vysoce moderní výzbrojí, pro které by zřejmě nebyl problém likvidovat americké lodní svazy, včetně US LL. Dokáže-li lodička z Kaspického moře odpálit křídlaté rakety, které po několika stovklách km letu, dopadají na cíl s přesností do 5metrů, tak to o něčem svědčí. Slova Putina o tom, že RF poprvé nemusí dohánět technický náskok USA, ale situacve se obrátila, neni vyvrácena ani americkou generalitou. Situace se prostě změnila a tak osudy 1 ks letadlové lodě ,neni dnes naprosto ukázkou ruských možností.

bombero

10. 12. 2020

Nebo někdo, kdo nedokáže sám ani nic vymyslet a musí kopírovat myšlenky od soukmenovců....Jinak konstatování stavu není nadávání...

Cateye

10. 12. 2020

Jen čeští bezvýznamní pitomci, kteří nic v životě nedokázali, jen tlachat a pořád dokola nadávat na Rusko...:)

bombero

10. 12. 2020

Gregory Foot dole z fučbuku- vyspělé země, jako francouz, anglán či čínan, o amících nemluvě po určité době LL vyřazují a stavějí nové. Jen rus dává dokupy staré rezavé a vyhřáté necky,které ani nesplnují parametry LL , protože novou neumí postavit a tak mu ani nic jiného nezbývá.Jen čeští bezvýznamný pitomci, kteří nic v životě nedokázali, jen tlachat a pořád dokola adorovat zaostalé rusko, které nemít okopírovanou atomovku, tak se s nim nikdo nebaví.
A velmoc tak možná ve stavění modelů- armata, su 57 atd...

bombero

10. 12. 2020

RIKKY- jedině, že by z něj rusáci udělali cvičný cíl pro ty svoje nezachytitelný rakety:grin:

bombero

10. 12. 2020

Rikki- já to vím, ale jsou tady 2, možná 3, kteří u každého článku o LL píšou jak už je to dávno překonaný, že to rus potopí jednou raketou která před tím 50x obletí celou zeměkouli a proto také žádné LL nemá. A ejhle, nakonec ten vrak, co někde psali, že je snad z 90% zničený dávají dohromady.....

Rikky

10. 12. 2020

@bombero: Tak jako se tvrdilo, že tanky už jsou dávno překonané a stále se vyvíjí nové verze a jsou za pomoci nich bojovány války. Letadlové lodi mají stále obrovský význam, jinak by si teď Británie nepořizovala dvě zbrusu nové, což plánuje i Francie

bombero

10. 12. 2020

Já myslel, že už ho dávno rozřezali a přetavili do raket. Vždyt spousta odborníků tady neustále tvrdí, že letadlové lodi jsou dávno překonané a budoucnost je v raketách...

Glocke

10. 12. 2020

Prodloužení životnosti jen o 5 let? Slovy klasika... není to nějak málo, Antone Pavloviči? Střednědobé opavy v jiných zemích prodlužují životnost bojových lodí o 15 - 20 let. Na Kuzněcova navíc spadnul jeřáb poté, co se s ním málem potopil plovoucí dok. Loď v té době neměla šrouby a měla vyřezané díry v trupu. Suchý dok (náhrada za ten potopený) je v časovém skluzu nejméně o rok, ptže stavební fima přerušila práce.

Článek je jen sbírka tvrzení, která odporují jiným známým informacím. Můj odhad - AK vypluje ke zkouškám nejdříve v 2022 a v Rusku ty zkoušky mohou trvat i několik let... viz např. přejímací zkoušky lodi Ivan Gren.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací