EXCALIBUR
CZUB
CZUB

SNUGPAK - léty ověřená britská značka nejen u vojáků

 21. 03. 2017      kategorie: Vojenská výstroj      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Britskou značku Snugpak asi není potřeba dlouhosáhle představovat, jelikož je již na trhu řadu let a oblíbili si ji nejen vojáci po celém světě včetně našich. Dalo by se říci, že ve své třídě tato značka v podstatě nemá konkurenci.

snugpakclanek_03
Foto: Značku Snugpak si oblíbili i naši vojáci (na snímku členové speciální jednotky SOG, prostřední voják s bundou Snugpak)

Něco málo o společnosti

Firma vznikla již v 70. letech, dnes sídlí v památkově chráněném mlýně postaveném v roce 1800 na okraji Yorkshire v severní Anglii.

Snugpak je poslední firmou, která vyrábí část produkce spacích pytlů přímo v Británii a jednou z posledních v Evropě ve výrobě zimních oděvů. Výrobní tým v závodě v Yorkshire kombinuje moderní, počítačem řízené šití a ruční šicí techniku.

snugpakclanek_07
Foto: Firma úspěšně kombinuje moderní, počítačem řízené šití...  

snugpakclanek_06
Foto: ...a ruční šicí techniku 

Kdo by měl zájem se podrobněji seznámit s historií a činností firmy, může navštívit její oficiální stránky.

Proč je SNUGPAK tak oblíbený?

Odpověď na tuto otázku je poměrně snadná. Je to především vynikající poměr cena/kvalita, kdy za velmi příjemnou cenu dostanete opravdu kvalitní produkt, na který se můžete 100% spolehnout, ať už se jedná o bundy, spacáky, batohy nebo spodní termoprádlo.

Mám mezi vojáky poměrně dost kamarádů a většina z nich již má s nějakým produktem od Snugpaku zkušenost. Například bundy jsou u našich vojáků velmi oblíbené pro svoje vynikající vlastnosti. Bundy jsou vyrobeny z vysoce nepromokavé látky, která je odolná také proti větru, zároveň jsou však mimořádně prodyšné (např. propustí 12 litrů vlhkosti na m2 za 24 hodin) a schopné absorbovat vlhkost od zdroje.

snugpakclanek_02
Foto: Bundy Snugpak jsou velmi oblíbené i u příslušníků AČR

Spacáky jsou dalším bestellerem této značky. Udávaný tepelný komfort opravdu funguje, takže se nejedná o žádný marketingový tah. Neuvěřitelná komprese spacáku je další obrovskou výhodou. Spacák lze stlačit třeba na 20x20 cm a ušetří tak v batohu spoustu místa.

Některé spacáky mají vynikající vychytávky jako jsou integrované polštáře, moskytiéry apod.

snugpakclanek_04
Foto: Spacák Snugpak s integrovaným polštářem v přírodě jistě oceníte

Špičkovou záležitostí je outdoorový stan Stratosphere pro jednu osobu. Jedná se o stan vyrobený opět z vynikajícího vodě a větru odolného materiálu, kde dno je 70D Nylon s polyuretanovým povlakem (8000 mm) a vrchní část je 50D Nylon s Rip-Stop úpravou (5000 mm). Veškeré švy jsou vodotěsné a podlepené.

snugpakclanek_05
Foto: Stan Snugpak Stratosphere v praxi

Stan váží jen 1300 gramů a v zabaleném stavu má pouhých 31 x 14 cm, což jsou opravdu směšné rozměry.

snugpakclanek_01
Foto: Stan Snugpak Stratosphere v praxi

Víte co také dodává této značce mimo jiné punc vysoké kvality? Fakt, že jsou produkty značky Snugpak hojně doporučovány samotnými uživateli, takže firma nepotřebuje cpát nesmyslné velké peníze do marketingu, jak to dělají někteří konkurenti.

Co závěrem?

Závěrem snad je fakt, že pokud někdo tuto značku vyzkouší, bude jen velmi těžko přecházet na značku jinou. To je fakt z vlastní zkušenosti.

Výhradní dovozce pro značku Snugpak má u nás společnost Safety Agency, s.r.o.. Na všechny produkty se můžete podívat na jejich webových stránkách.

 Autor: Jakub Janda

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář