EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Stát získal cennou sbírku zbraní

 10. 07. 2018      kategorie: Události      0 bez komentáře

Policie loni v květnu začala vyšetřovat muže, který v trezoru přechovával 7 nelegálně držených zbraní. Po smrti zemřelého je na policii donesla jeho žena. Policie případ odložila.

Sběratelské kousky

Muž v trezoru schovával zbraně z období první a druhé světové války. Jednalo se například o zbraně jako je americký Thompson, revolver Rast & Gasser 1898, Walther P38, Sauer model 1938, rakousko-uherský Roth-Steyr z roku 1907 a dva Steyry z roku 1912. Všechny tyto zbraně jsou plně střelbyschopné.

obr_01

Psali jsme: Vyzkoušejte AT4 - Anabolický devastátor pro objemový trénink

Jednalo se tedy o hodnotné skvosty, které po kterých by kdejaký sběratel ihned sáhl. Držitel nelegálních zbraní nevyužil ani jednu z amnestií, při kterých mohl zbraně beztrestně a jakéhokoliv vysvětlování odevzdat. Patrně tedy plánoval ponechat si je jako historické kousky.

obr_02

Osud zbraní nejistý

Vzhledem k úmrtí vlastníka zbraní policie případ odložila. Zbraně tedy propadly státu a je otázkou co s nimi bude dál. Mohou být například znehodnoceny a věnovány do muzea. V tom horším případě mohou být zničeny. To je ovšem nejhorší scénář, jaký si každý milovník zbraní dovede představit.

Psali jsme: Výcvik britských bezpečnostních operátorů v Čechách

Záhadou však zůstává, kde muž ke zbraním přišel. To se patrně už nikdy nedozvíme.

CENOVÉ BOMBY

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací