EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Stát získal cennou sbírku zbraní

 10. 07. 2018      kategorie: Události      0 bez komentáře

Policie loni v květnu začala vyšetřovat muže, který v trezoru přechovával 7 nelegálně držených zbraní. Po smrti zemřelého je na policii donesla jeho žena. Policie případ odložila.

Sběratelské kousky

Muž v trezoru schovával zbraně z období první a druhé světové války. Jednalo se například o zbraně jako je americký Thompson, revolver Rast & Gasser 1898, Walther P38, Sauer model 1938, rakousko-uherský Roth-Steyr z roku 1907 a dva Steyry z roku 1912. Všechny tyto zbraně jsou plně střelbyschopné.

obr_01

Psali jsme: Ozbrojenou loupež v Brazílii zastavil manželský policejní pár, který byl v tu chvíli mimo službu

Jednalo se tedy o hodnotné skvosty, které po kterých by kdejaký sběratel ihned sáhl. Držitel nelegálních zbraní nevyužil ani jednu z amnestií, při kterých mohl zbraně beztrestně a jakéhokoliv vysvětlování odevzdat. Patrně tedy plánoval ponechat si je jako historické kousky.

obr_02

Osud zbraní nejistý

Vzhledem k úmrtí vlastníka zbraní policie případ odložila. Zbraně tedy propadly státu a je otázkou co s nimi bude dál. Mohou být například znehodnoceny a věnovány do muzea. V tom horším případě mohou být zničeny. To je ovšem nejhorší scénář, jaký si každý milovník zbraní dovede představit.

Psali jsme: Muž na Plzeňsku zastřelil zloděje, který se mu vloupal do domu

Záhadou však zůstává, kde muž ke zbraním přišel. To se patrně už nikdy nedozvíme.

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací