EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Vesmírné síly USA odhalily svoji oficiální vlajku

 20. 05. 2020      kategorie: Události      6 komentářů

Americké ozbrojené složky do 20. prosince loňského shlukovaly pět svých odnoží – Armádu (US Army), Letectvo (US Air Force), Námořní pěchotu (US Marines), Námořnictvo (US Navy) a Pobřežní stráž (US Coast Guard). Od tohoto data se však mezi tuto pětici přidala nejmladší složka amerických ozbrojených sil, a to Vesmírné síly Spojených států amerických (US Space Force). Organizačně byla tato nejnovější složka vyčleněna z (částečně) již existujících struktur US Air Force. V uplynulém týdnu došlo ke zveřejnění oficiální vlajky, kterou se budou tyto síly honosit. 

Obrázek 1
Foto: V uplynulém týdnu došlo ke zveřejnění oficiální vlajky, kterou se budou tyto síly honosit. | AP Photo / Alex Brandon

Nejnovější standarta amerických ozbrojených složek byla představena v pátek, v Oválné pracovně Bílého domu, a to za přítomnosti prezidenta Donalda Trumpa. Ten vesmír označil jako místo, kde se bude v budoucnu odehrávat velké množství civilizačních milníků vojenského i nevojenského charakteru. Jedním dechem také dodal, že Spojené státy jsou v současné době lídrem v této oblasti. 

Psali jsme: Skrýš legendárního Hagena objevena ve štolách lomu Amerika

Obrázek 2
Foto: Detail nové vlajky US Space Force | Wikimedia Commons

Vlajka jako taková obsahuje velmi tmavě modré (na první pohled až černé) pozadí, na kterém je vyobrazeno hned několik zajímavých motivů. Uprostřed se nachází znázorněná planeta Země s vyznačenou oběžnou drahou, která je částečně překryta stříbrným logem USSF ve formě delta křídla a nápisem United States Space Force pod ním, společně s římským označením roku 2019, jakožto rokem založení. Na vlajce je dále vyobrazena Polárka, jakožto nejjasnější hvězda na noční obloze, a dvě další souhvězdí. 

Hlavním cílem této šesté složky amerických ozbrojených sil bude ochraňovat americké zájmy v kosmu. Agenta této instituce by zpočátku (oficiálně) obsahovala zejména monitoring komerčních aktivit v této oblasti, stejně jako pohyb kosmického odpadu, který značně ohrožuje a ovlivňuje snahy o jeho další dobývání. Jakkoliv se může zdát tato snaha humorná, v praxi jde o administrativní a legislativní noční můru, neboť nikdo příliš neví, jak s touto problematikou pracovat.

Psali jsme: 101. výsadková divize a příběh jedné silné fotky

usspace_01
Foto: Bojová uniforma United States Space Force | United States Space Force, Public domain

Odpůrci nové složky tvrdí, že jde jen o další, a především zbytečnou, administrativní zátěž pro americké ministerstvo obrany (Department of Defense). Jiní naopak argumentují tím, že čím dříve se začnou Spojené státy v tomto odvětví realizovat, tím větší náskok proti ostatním státům budou mít. V budoucnu se očekává, že se tímto směrem vydají také ostatní světové velmoci jako je Čína či Rusko s tím, že Čína již nějaké kroky se svým vesmírným programem podniká.

Zdroj: Space.com

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (421)

Komentáře

Franta

22. 05. 2020

Kdo od koho kopiruje se obvykle pozna podle data vzniku
Tak jako nemůže syn byt předchudce otce, tak nemůže nejaky startrek byt předchudce NASA
Zrovna tak 99 % českých pisni nemuže byt originalem když jejich vznik byl obvykle započat o 50 a vice let dříve
Rovnež Ruská technika nemuže byt originalni jestliže proudovou techniku znarodnily v Nemecku ...a pak na ni připlácli ty své zločinecké znaky ,,,,a tak se da pokračovat
Vždy je dobré než človek neco plácne aby si uvedomil zakladní fakta ...že

A vesmirne sily ?
Ty buduje USA pod maskou soukromých firem - státní aparat US totiž podlehá zveřejnovaní informací a tak asi proto nám pan Musk nebo jak se jmenuje posíla nad makovice tisice ,,internetovych,, družic.....( ano je to podvod )

RuudyRobby

21. 05. 2020

Polárka - nejjasnější hvězda? To je nějaká blbost, ne?

Mates

21. 05. 2020

https://www.serialzone.cz/obrazky/plakaty/jednotky-vesmirneho-nasazeni-7731.jpg :grin:

ROBO

20. 05. 2020

Aja
Děkuji za zajímavé faktum . To sem netušil :thumbsup:

Aja

20. 05. 2020

re Robo: Až na to, že vláda USA měla ten design první. Ten váš seriál to logo okopíroval od NASA. P.S. Škoda, že Clinton nechal po 93 vyšumět do ztracena původní původní "space force", asi natruc Reganovi.

ROBO

20. 05. 2020

To jako vážně ? Není to vtip ?
Oni normálně regulérně zkopírovali vlajku ze Star Treku :smiley:
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-51245262
At žije Spojená Federace Planet :thumbsup:

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací