EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Voják zachránil 2 děti a jejich matku před utopením

 13. 06. 2019      kategorie: Události      7 komentářů

V neděli se rozhodl, že půjde sušit seno na pronajatou louku u jezu zvaného U Karáska, v obci Heřmaň, kde také bydlí. A toto rozhodnutí zachránilo život hned třem lidem z jedné rodiny.

„Už jsem byl v půlce pole a neslyšel jsem vůbec nic, ale přiběhl za mnou starší pán s tím, že se na jezu někdo topí. Vzal jsem z traktoru lano a běžel jsem k jezu. Doběhl jsem akorát ve chvíli, kdy do vody skákala matka dětí. Křičel jsem na ni, aby to nedělala, ale už bylo pozdě. I matka se začala ihned topit, u jezu je voda celkem prudká,“ uvedl k tomu četař Neškodný.

zachrance_01
Foto: Četař Tomáš Neškodný slouží u 53. pluku průzkumu a EB již téměř třináct let | army.cz

Psali jsme: Vlastenecké tričko REGI aneb Jirko, nezapomeneme!

Neváhal a skočil do vody, ale všechny topící držela voda na jednom místě, bylo těžké se k nim dostat. Nakonec s pomocí lana a jedné dívky na břehu vytáhl postupně matku a její dvě děti z vody. U každého zachráněného nejdříve zkontroloval, zda nepotřebuje poskytnout první pomoc a pak se vrhnul do vody pro dalšího.

Když chtěl skočit do vody pro posledního topícího, otce celé rodiny, všiml si, že ho proud odnáší pryč. „Běžel jsem po proudu a sledoval ho, ale proud byl moc rychlý. Naštěstí jsem cestou potkal člověka s autem, se kterým jsme tělo předjeli. Když jsme jej vytáhli na břeh, začali jsme mu ještě s dalším kolemjdoucím poskytovat první pomoc až do příjezdu policie a lékařů, ale bohužel již bylo pozdě,“ vzpomíná Tomáš Neškodný na konec záchranné akce.

zachrance_02
Foto: Četař Tomáš Neškodný s pomocí lana a jedné dívky na břehu vytáhl postupně matku a její dvě děti z vody (ilustrační foto)

Psali jsme: Podezřelí z vraždy a loupeže u Nelahozevsi byli dopadeni

Četař Tomáš Neškodný slouží u 53. pluku průzkumu a EB již téměř třináct let. V listopadu oslaví jednačtyřicítku, není ženatý, má dvě děti.

Při záchraně topících mu pomohlo hlavně pravidelné školení o poskytování první pomoci při nenadálých událostech, které vojáci každý rok absolvují.

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Občan

29. 06. 2019

Za záchranu lidských životů ocenil náčelník generálního štábu Aleš Opata v pátek čtyři členy české armády. Četař Tomáš Neškodný skočil do jezu pro čtyřčlennou topící se rodinu, tři příslušníci 26. pluku zase vytáhli muže ze zavřeného auta, poté co ho postihl infarkt.
Přestože jsem dobrým plavcem, nejsem si zcela jist, zdali bych něco takového dokázal,“ řekl Neškodnému Opata.

Převzato z tisku!

Eman33

16. 06. 2019

Voják je hrdina, ale nechápu, proč se vysílají legrace se skrytou kamerou ?Zesměšňují lidi !
Skrytá kamera to jistě byla, běžně si dělají legraci z lidí
přece mi nikdo nebude tvrdit, že matka půjde s manželem a dětmi, které neumějí plavat, se koupat do řeky, kde se vypouští odpadní splaškové předčištěné vody z domácích čistíren ČOV do řeky a ještě pod jez.
Skrytá kamera - je podobná legrace jak zde dokládám, to musel být infarktový stav
- Rozčilený herec Marek Vašut - jak ho neznáme
https://www.youtube.com/watch?v=z0l0LdvU8cM
nebo
NA PALMĚ MAREK EBEN A UKRADENÝ MOTOR
Je málo lidí,kteří dokáží zachovat klid.Mezi ně patří i Marek Eben.
https://www.youtube.com/watch?v=39iYiOjfrJ4

Altmann

14. 06. 2019

Poděkování mladému člověku, to je to málo co můžeme, ale o to více radostí, snad dostane alespoň pochvalu a zápis do služebních dokladů.

Irena

13. 06. 2019

Zachránit tři životy v jeden den a ještě se snažit o čtvrtý, to zaslouží velký obdiv, respekt a dík!!!
Doufám, že bude vyznamenán?!?!

Emil

13. 06. 2019

Vojákovi patří věk,ale kdo vymyslel tohle koupání neplavců u jezu ?
Otec utonul na Písecku při záchraně dětí
Koupání na jezu U Karáska na řece Blanici na Písecku se v neděli stalo osudným otci, který se snažil zachránit své děti. Těm i jejich matce nakonec pomohl z vody voják, který poblíž obracel seno.
https://www.novinky.cz/krimi/507214-otec-utonul-na-pisecku-pri-zachrane-deti.html

milka3

13. 06. 2019

Doufám,že bude takový člověk vyznamenán,protože on si to zaslouží.

Kanaďan

13. 06. 2019

Je to borec. Zaslouží si respekt, že v této nenadálé situaci obstál.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací