EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Vojákyně? Jak být ženou v mužském prostředí

 21. 08. 2018      kategorie: Události      14 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Armáda je prostředí, ve kterém silně dominuje mužská energie a pro mnohé ženy je takové prostředí náročné. Se ženami intenzivně pracuji, ať již prostřednictvím individuálních konzultací, tak při workshopech a seminářích. Hned v úvodu chci podotknout, že tento článek není o tom, že ženy nepatří do armády. Své místo v ní mají a přinášejí rovnováhu do prostředí, ve kterém dominují muži. Cílem článku je podpořit ženy v jejich ženství a vysvětlit mužům, jak se ženou v armádě zacházet.

zenaacr
Foto: Ženy v AČR jistě své místo mají, potřebují často ale jiný přístup

Žena je emoční

To, že žena prožívá emoce silněni než muži, ještě neznamená, že je labilní a v porovnání s muži méněcenná. Během ženského měsíčního cyklu se totiž mění vaše hladina hormonů, což se zákonitě projeví na vašich náladách. Jste-li aktivně sloužící žena, je důležité, abyste si tento fakt uvědomila.

Jste-li muž, který pracuje se ženami, zde máte odpověď na to, proč se ženy mění a proč jsou náladové:

Mnoho žen o měsíčním cyklu vůbec neví, neboť mají měsíční cyklus spojený pouze s obdobím menstruace. Ta je však jen část procesu, kdy se žena během měsíce mění jak fyzicky, tak náladově. Proto v ženách roste frustrace, která se může navenek projevit buď úplným uvolněním emocí (tedy výbuch), nebo naopak potlačením, kdy je žena stažená a duchem nepřítomná.

V první řadě je důležité si uvědomit, že emoce k ženě patří. Toto uvědomění je cenné jak pro muže, tak hlavně pro ženy. Stabilita a stálost je vlastní spíše mužům. Ženy jsou od přírody skutečně náladové a proměnlivé, avšak to neznamená, že jsou méněcenné. Naopak, ženy do mužského prostředí vnáší jemnost, krásu, hřejivost a také emoce, jakými jsou soucit a laskavost.

Pokud se žena přizpůsobuje mužům, její ženství trpí

Mnoho žen vojákyň, se kterými jsem se setkala, řeší následující situace: problémy s početím, hormonální nerovnováhu, cysty na vaječnících, nepravidelnou a bolestivou menstruaci, neschopnost najít dlouhodobý kvalitní vztah, pocit utlačovaní ze stran mužů. Tyto problémy jsou z velké části způsobeny tím, že ženy v mužském kolektivu zhrubnou a vytrácí se jejich ženská energie.

h_01245765
Foto: Ženy ve službách izraelské armády (IDF) mají velmi tuhý kořínek

Nejedná se o jev typický jen pro armádu. Lze ho pozorovat v jakémkoli jiném oboru, kde převažuje mužská energie a ženy jsou v ní jen okrajově. Co v takové chvíli dělat?

Když za mnou žena v obdobné situaci přijde, navracím ji především k tomu, aby se postupnými kroky vracela ke svému ženství a ženskosti. Cvičíme různé cviky na podporu a proudění ženské energie a také je praktickými technikami navracím k ženské podstatě. Neznamená to, že žena bude v zajetí emocí a že se z ní stane květinová princezna. Znamená to, že se naučí získat znovu vztah ke svému ženství, rozproudí se její přirozená ženská energie a přestane být takzvaným „babochlapem,“ který nepřitahuje muže a má problémy s otěhotněním.

Pokud cítíte, že vaše ženství trpí, připadáte si utlačované, nejste to vy, začněte s tímto stavem něco dělat. Velmi pomáhá například cvičení hormonální jógy, ženské kruhy, tanec, nebo práce s koučkou (zde je ženská pomoc skutečně žádoucí), která vás celou situací provede.

Síla ženství je v sebedůvěře, nikoli v podřizování se

České ženy obecně mají strach se projevit. Bohužel si myslí, že jsou méněcenné a že mužský pohled je něco víc. Jak si však muži mají o ženách myslet, že jsou jim rovnocennými partnerkami, pokud v podvědomí ženy nosí toto přesvědčení?

Muži a ženy jsou potřební. Tak jako muži, tak i ženy mají určité vlastnosti a předpoklady a společnými silami by měli docílit harmonie. Bohužel mnoho žen se podceňuje a podřizuje, nebo přichází do opačného extrému, kterým je vzdor a rezistence. Proto je pro ženy klíčové a důležité (obzvlášť jsou-li v mužském kolektivu), aby se učily postavit se samy za sebe.

hires_080716-f-0558k-006a
Foto: Ženy to v armádě nemají často vůbec lehké

Jednou ze základních dovedností je vidění své vlastní důležitosti. Když žena začne vidět a vnímat svou důležitost a přínos pro celek, začne ji tak vnímat i její okolí. Pokud se žena umí postavit sama za sebe, cítí se silná a jistá sama sebou, tuto jistotu z ní vnímají o ostatní.

Byla-li však žena dlouho dobu utlačovaná, pak navýšení sebedůvěry může nějakou dobu trvat. Na druhou stranu jsou výsledky trvalé a ženě se znatelně zlepší vztahy s muži jak na pracovišti, tak v soukromém životě.

 Autor: Hana Wolf

Komentáře

Surcuf

23. 08. 2018

Eagle F1, tak si to pojď rozdat! Napiš přijedu.

jochen

23. 08. 2018

for EafleF1: Mno, jestli jsem zhrzený to je možné, ale z armády jsem odešel v půlce 90.let u maminky nežiji a nějaký ten tank jako bývalý modelář by se u mně asi taky našel. A jestli je jedno, že je na pozici v boji muž nebo žena? Tak s tím rozhodně nemůžu souhlasit. Jak bylo napsáno, kdo bude odtahovat zraněného 100kg kamaráda? Vzpomínám, že jako kulometník družstva jsem proklínal kulomet, munici a ještě i samopal s kterými jsem se musel potýkat během ZVS. V devadesátkách to protěžování žen do armády začalo a jede do pořád. Je to jen lhaní si do kapsy a plnění genderových kvót, tolik proklamovaných spojenci z Nata. Nemám nic proti druhoválečným Létajícím čarodějnicím, zdravotnicím a sniperkám, pochopitelně pocházejících z řad RA, ale dnes je jiná doba. Ženská má zůstat u sporáku a starat se o děti, bez nějakých dehonestujících konotací, takový je už úděl ženy a matky. Do řad armády, PČR, Věz.služby atd. , až na pozice štábní, prostě nepatří.

d@rkWolf

22. 08. 2018

Je to stejný, jako když vyhlašují, že příští olympiádu bude účast přesně 50% mužů a 50% žen-i kdyby coby, i kdyby museli ty ženy donutit, aby tu disciplínu, kterou vůbec dělat nechcou dělaly...zvěrstvo. Je fuk, že řadu disciplín ženy nedělají prostě z důvodu, že je dělat nechcou. Nepřipadá v úvahu, je to stranicky nařízeno, tak to tak bude...

d@rkWolf

22. 08. 2018

No to skákání do vétřiesek a spaní v okopech je dle mýho ten nejmenší problém. Bohužel dnešní systém pohlaví-neuznávající nehodlá akceptovat fakt, že stavba ženského těla je jiná než mužského, obecně jsou slabší, takže otázka nošení výstroje, která tak nějak je stejná-speciální ženské verze těžkých kulometů se pokud vím nedělaj. Nemluvě o zásadní faktu, že vojáci spoléhají jeden na druhého a musí si zvládnout také pomoct, jak např. zvládne odtáhnout z nebezpečného prostoru raněného kolegu, který bude o dost těžší?
Tohle už fanatické genderové teroristy a šílené feministky nezajímá. Potřebují pouze odškrtnout si na seznamu položku, na kterou se jim podařilo ženy dotlačit i kdyby třeba ve skutečni nechtěly.

hnus

22. 08. 2018

zenska nema v armade co delat, max na postech kancelare, nebo zdravotni.. nevim na co si porad hrajete.. jste akorat na obtiz...

EagleF1

22. 08. 2018

Přesně slova zhrzených zaprděných chlapů co sledují válečné dokumenty a žijí buď u maminky nebo mají hromadu tanků. Je naprosto jedno jestli jde žena do boje. Často má větší výdrž a sílu než chlap. A jestli máme nějaké nálady? Chlapy mají také nálady a občas horší než žena. Takže si ty kecy nechte od cesty.

Surcuf

22. 08. 2018

Prosím dnes neútočte, naše praporčice má menzes a je velmi citlivá na jakoukoliv hrubost...........

Surcuf

22. 08. 2018

"Naopak, ženy do mužského prostředí vnáší jemnost, krásu, hřejivost a také emoce, jakými jsou soucit a laskavost.".... což jsou vlastnosti v boji a zákopech velmi ceněnné...............Bože!

Surcuf

22. 08. 2018

...s těma chodit nebudu, mám důvody morální............, kdo tohle vymyslel, měl by dostat přes hubu a pořádně, ženská v armádě - ke je testosteron? Svět se úplně zbláznil, ale my na to dojedeme........

jochen

22. 08. 2018

Další genderový ústupek. Ženy v uniformách se ani v nejmenším nemohou srovnávat s muži. Dobrá, ať zůstanou v kancelářích a maximálně zastávají post "staršiny", ale do pole je prosím netahejte. Je fakt, že dnes se cvičení jako dřív už neprovádějí, ale už je vidím jak skákají z vétřiesek a spí s v okopech.

Přidat komentář