EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Jak uniknout z topícího se vrtulníku? Slavný YouTuber se zúčastnil velmi náročného výcviku USMC

 22. 10. 2018      kategorie: Události      3 komentáře

Profesionální vojáci prochází intenzivním výcvikem, který se v ideálních případech zaměřuje na všechny možné situace, se kterými se mohou příslušníci ozbrojených složek při svých akcích setkat. Vzhledem k obrovskému množství scénářů, kterým mohou vojáci čelit, tomu musí odpovídat i výcvik, a tak se kromě klasické taktiky a střelecké přípravy vyučují také další doplňující kurzy, jako je třeba potápění v krizových situacích. 

A právě jeden takový kurz si vyzkoušel známý YouTuber z kanálu SmarterEveryDay. V rámci svého působení v civilních službách amerických ozbrojených složek dostal za úkol absolvovat specializovaný potápěčský výcvik společně s partou příslušníků americké námořní pěchoty (USMC). Nejednalo se jen tak o ledajaký kurz. Tento konkrétní se specializovat na scénář přežití v potápějícím se vrtulníku a správném opuštění stroje, jež se ve vodě převrátí a propadá ke dnu.

Obrázek 1
Foto: Tento specializovaný potápěčský výcvik je velmi psychicky i fyzicky náročný

Psali jsme: Dnes slaví 101. narozeniny náš druhoválečný veterán generál Imrich Gablech

Autor ve videu detailně popisuje, jak celý kurz probíhá a jak na něj jednotliví účastníci reagují. Dostat se pod vodu v uzavřeném prostoru, který s vámi ještě navíc rotuje a všude kolem je zmatek, je opravdu nezáviděníhodná situace. Z pořízených záběrů je tak vidět, jak s tím mají mnozí účastníci problém.

Nejdůležitější je zachovat chladnou hlavu a postupovat dle naučených pravidel. Chtěli byste si podobný výcvik vyzkoušet také? Myslíte si, že byste to zvládli?

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Oleg

11. 06. 2019

Bohužel málo zkušeností nebo podceňování schopností
V New Yorku havarovala helikoptéra
Na ostrově Manhattan v americkém New Yorku se zřítila helikoptéra, informoval server CNBC. Vrtulník skončil nn střeše a začal hořet.
https://www.novinky.cz/zahranicni/507274-do-budovy-v-new-yorku-narazila-helikoptera.html

Delta

27. 02. 2019

Nechtěl bych se ani kurzu účastnit, odvaha to je

Helicopter Nehody-Accident ! Explosion!
https://www.youtube.com/watch?v=s9YQhXukSHQ

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací