EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Zapojení Univerzity obrany do projektu POKOS

 16. 03. 2015      kategorie: Armáda ČR v akci      0 bez komentáře

V úterý 17. března 2015 se od 9.00 do 12.30 hodin uskuteční na Základní škole Lubnice, okres Znojmo vzdělávací program Příprava občanů k obraně státu (POKOS). Příslušníci Univerzity obrany z Brna představí žákům druhého stupně Armádu České republiky, její hlavní úkoly, zkušenosti vojáků ze zahraničních misí především na území Afghánistánu.

pokoss_00
Foto: Momentka z programu POKOS

V praktické části si žáci budou moci vyzkoušet poskytnutí první pomoci včetně masáže srdce, ošetření lehčích zranění a popálenin, střelbu z pistole na laserovém střeleckém trenažéru, protichemické obleky či ochranné masky. Nebudou chybět ani ukázky nejmodernějších ručních zbraní a výstroje vojáků české armády. Praktické ukázky budou provádět vojenští studenti Univerzity obrany.

Psali jsme: Čeští vojáci patrolují kolem základny Bagrám dvakrát denně

pokoss_01
Foto: Momentka z programu POKOS

Vzdělávací program Příprava občanů k obraně státu vychází z Koncepce přípravy občanů k obraně státu a od 1. září 2013 je součástí rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. V tuto chvíli je projekt zaměřen na 2. stupeň základních škol, ale v příštích letech s ním Armáda ČR začne navštěvovat i středoškoláky. Jeho cílem je žákům vysvětlit pojmy, které souvisejí s obranou státu, seznámit je s úkoly Armády ČR, její historií, tradicemi a problematikou zdravovědy, protichemické ochrany, řešení krizových situací jak vojenského, tak nevojenského charakteru. Součástí je také představení Severoatlantické aliance a zahraničních mírových misí.

pokoss_02
Foto: Momentka z programu POKOS

Psali jsme: Odstřelovač 601. skupiny speciálních sil

Kontaktní osoba: podplukovník Vladimír Šidla, tiskový mluvčí Univerzity obrany, tel.: 973 442 554, 602 695 153, e-mail: vladimir.sidla@unob.cz

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací