EXCALIBUR
CZUB
CZUB

1 miliarda dolarů pro izraelský Iron Dome

 28. 09. 2021      kategorie: Události      12 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Američtí zákonodárci nedávno odsouhlasili odeslání jedné miliardy dolarů (21,7 miliardy korun) Izraeli na doplnění raket do protiraketového systému Iron Dome. Hlasování bylo schváleno drtivou většinou 420-9, proti bylo jen 9 krajně levicových demokratů.

„Schválení odrazuje silnou jednotku v Kongresu pro bezpečnost Izraele,“ řekla Nancy Pelosi, vůdkyně sněmovních demokratů v projevu na půdě komory. "Pomoc Izraeli je životně důležitá, protože izraelská bezpečnost je nezbytná pro bezpečnost americkou,“ doplnila. 

dome
Foto: Iron Dome vypouštějící raketu Tamir | IDF / Public domain

Izraelský premiér Naftali Bennett poděkoval oběma politickým stranám za jejich závazek vůči bezpečnosti země i americkému lidu za „vytrvalé přátelství“. Později během dne americký ministr obrany Lloyd Austin telefonicky hovořil se svým izraelským protějškem Bennym Gantzem a diskutovali o „regionálním vývoji včetně potřeby zastavit postup íránského jaderného programu,“ uvedl Pentagon ve svém prohlášení. 

"Ministr Gantz také poděkoval ministrovi Austinovi za pokračující podporu ze strany americké administrativy a Pentagonu v procesu, které mají vybavit Izrael prostředky nezbytnými k obraně sebe i jeho občanů," doplnil Pentagon. 
Jedny z těch, kteří hlasovali proti, byly i Rashida Tlaib a Ilhan Omar, historicky první muslimské členky Kongresu. Obě poukazovaly na porušování lidských práv v Palestině ze strany Izraele. 

Iron Dome (Česky Železná kopule) je mobilní systém protivzdušné obrany, který je určený ke zneškodnění raket krátkého dosahu a minometných i dělostřeleckých granátů. Systém Iron Dome má úctyhodnou účinnost pohybující se mezi 85-90 %. Například při raketových útocích na Izrael ve dnech 4.–5. května 2019 proniklo do země z celkového počtu 655 raket a minometných granátů pouze 35, i tak si útoky tehdy vyžádaly tři mrtvé a 130 zraněných civilistů.

Železná kopule má tři základní komponenty. První je detekční a sledovací radarový systém, který byl postaven izraelskou obrannou společností Elta. Druhá komponenta  má na starosti vedení bitvy a kontrolu zbraní (BMC). Jedná se o řídící centrum. Poslední jsou odpalovací jednotky střel, což jsou jednotky, která odpalují protiraketové střely Tamir, vybavené elektro-optickými senzory a množstvím letových křidélek, které zlepšují manévrovatelnost.

Radar systému odhalí odpálení nepřátelské rakety, spočítá její trajektorii, přenese tuto informaci do řídícího centra, kde zmíněnou informaci využijí k určení místa dopadu. V případě, že vypálená raketa či granát představují hrozbu, je vypálena protiraketová střela, která raketu zničí daleko od dopadového území.

Zdroj: thedefencepost.com, defence.gov

 Autor: Tomáš Svoboda

CENOVÉ BOMBY 258)

Komentáře

karel3

01. 10. 2021

Czert
"Ono by cesi meli kapacity na vyvoj novych zbrani, kdyby jim zapad - ci havel jako jeho piskok- po 89 nerekl, do afriky a jizni ameriky nesmite vyvazet, my(zapad) tam chceme mit ksefty. "

"Vtipne, tak dle tebe zeme co nemeli penize na zaplaceni vychodniho srotu zazracne nasly penize na zaplaceni zapadni drahoty."
--------------------------------------------------------
Nikdy jsem nic takového nenapsal. Ty u toho psaní piješ? Ty nevíš co tady píšeš ?
Ty a celý ten váš slovanský chytrolínov v důchodu, který tvrdí, že Havel zničil zbrojní průmysl a na bývalých trzích Československa se usadil "Západ".
Které země to jmenovitě byly?
Konkrétně ty, kterým po roce 1989 přestalo socialistické Československo dodávat vojenskou techniku a ony přešly na dodávky ze "Západu".
Požádej slovanského chytrolína Belagiho, aby ti dělal ideologický dozor a vypomohl s tím seznamem, kde byli tak schopní a měnily československé T-55, T-72 a BVP havěť za Leopardy, Leclercy, Challengery, nebo dokonce Abramsy ?
Děkuji.

Belagi

30. 09. 2021

Czerte, vsak oni si ty penize natisknou. Karlik je tupa ovce co nad temito clanky stravi romantickou noc sam se sebou a nedokaze pochopit tu tupost cele veci.. hold v kazde vesnici se najde nejaky vyjev. v CR je to on.. nebo spise v EU? :thinking:

Czert

30. 09. 2021

Karlik
Vtipne, tak dle tebe zeme co nemeli penize na zaplaceni vychodniho srotu zazracne nasly penize na zaplaceni zapadni drahoty.
Hmmmmmmm.

karel3

30. 09. 2021

Czert
"Ono by cesi meli kapacity na vyvoj novych zbrani, kdyby jim zapad - ci havel jako jeho piskok- po 89 nerekl, do afriky a jizni ameriky nesmite vyvazet, my(zapad) tam chceme mit ksefty. "

"Je zajimave ze dodnes si me nedal jediny link ktery by dokszal, ze kam csr vyvazel pred 89 tam vyvazel zbrane i po 89, abysi vyvratil tu moji "vymluvu""
-------------------------------------------------------------------------------------
- Nechápu, proč bych já měl předkládat nějké důkazy, které by neustále vyvracely, nebo potvrzovaly tvé bláboly a nesmysly.
Stačí umět číst a rozumět textu. Pokud je ovšem přirozená inteligence součástí individua.:slight_smile:
- Když pominu, že v roce 1989 žádná ČSR neexistovala, tak jsi zatím nikdy pod svá tvrzení neuvedl žádné počty techniky, finanční ztráty ani ztráty trhů, které údajně způsobil přímo Václav Havel, který k tomu neměl ani pravomoce ani kompetence, jak potvrdili Slováci ve svém šetření.
https://www.valka.cz/15683-Debakl-zbrojniho-prumyslu-po-17-11-1989

"A dodnes si nevysvetlil relevanci mezi tim ze csr nemelo penize pro vkastni armadu a toho ze nemohlo vyvazet."
-----------------------------------------
- I podprůměrně inteligentní člověk by z výše uuvedeného text v odkaze pochopil, že komunistická vláda, která sama odhlasovala utlumení výroby v socialistickém Československu, neměla už ani ochotu vyvážet zbraně do zemí, které za dodávky zbraní nejen neplatily,ale dokonce mnoho let dlužily. Bohaté země o socialistický šrot neměly zájem.
- Pouze zdejší důchodci-ouředníčci, nástěnkář a svačináři, kteří stále tvrdí, jaké "zázraky" v socialistickém Československu "vyráběli", dodnes nezveřejnili seznam těch chtivých zákazníků ze světa, kteří toužili v roce 1989 po T-55, T-72, BVP-1, BVP-2 a ostatním "skvělém" železe z československých přeplněných skladů, mavali na uvítanou svazky stodolarových bankovek a nebyli uspokojeni. :smile:
- Selský rozum evidentně není součástí individua. :slight_smile:

Aja

29. 09. 2021

Když se nad tím člověk zamyslí, tak Hamas musí američanům líbat nohy za podporu toho protiraketového deštníku. Kdyby Izraelci neměli prostředky pro jeho provoz, tak jediná obrana by byla vyhnat (vybombardovat) většinu Palestinců zpátky do moře...

Czert

28. 09. 2021

Karlik
Jediny slovansky lenoch si ty.
Je zajimave ze dodnes si me nedal jediny link ktery by dokszal, ze kam csr vyvazel pred 89 tam vyvazel zbrane i po 89, abysi vyvratil tu moji "vymluvu"

A dodnes si nevysvetlil relevanci mezi tim ze csr nemelo penize pro vkastni armadu a toho ze nemohlo vyvazet.

Tomáš

28. 09. 2021

Harom Karol. Jsou známé slabiny různých národnosti, nelze zadnou národnost vyjmout. Stavět strategické překážky miliarde Číňanů je zoufalost s tím, že ustupujici mocnost získá zpět strategickou iniciativu, je opožděne a zničující pro tuto mocnost, ale i pro spojence a příznivce. Odchod z Afganistanu je takový Rubicon a je na nás Evropanéch zajistit kontinuitu a prosperitu pro Evropu. To co zůstalo z koloniálních říší, jsou drobty, které budou prubirskymi kameny, toho jak bude směřovat neúprosný vyvoj. Technologická a zdánlivá vojenská převaha spočívající v počtu základen ve svete a početným zástupem tzv spojencu je ligotava převaha, která je spíše přáním než realitou. Ta se rozpadne turbulentnimi jevy a nastane zirani nad zdrcující realitou,coz se stalo jen z části, před několika týdny. Trend pokračuje dál.

karel3

28. 09. 2021

Tomáš
"Pokud nevyjdou tyto koncepce nastane situace, kdy Čína se stane supervelmoci se vším co k tomu patří."
---------------------------
Zdejěí slovanské stádo již nerozená kvalitu a raději nakupuje i volí laciný šunt.
Už se těším na chvíli, kdy si Čína koupí dluh ČR a bude poroučet... :smile:

"Pro EU to bude defenzivní situace a bude muset navázat spojenectví s Ruskem které bude oslabenou."
---------------------------------------
EU za "demarkační čárou" bych do toho vůbec netahal.
Že mají zdejší slovanští lenoši tendence soudružit se s věčným ruským chudobincem a hlupákovem je evidentní od roku 1945. Kdo se nepoučil z historie, bude si ji muset zopakovat. :slight_smile:
Čína si Rusáky ochočí. Již dnes čínské firmy volně hospodaří v příhraničních oblastech Ruska. Stačí trocha vodky, zelí a hrst drobných ruským papalášům. :smile:

Tomáš

28. 09. 2021

Strategický USA podporují Izrael, přesto je situace vteto oblasti nebezpečná a další strategický zamysl oslabit Činu v Pacifiku a za tím účelem vytvořený pakt Auukus je vabank. Je ohrožen Izrael a Austrálie a francouzská Nová Kaledonie. Pokud nevyjdou tyto koncepce nastane situace, kdy Čína se stane supervelmoci se vším co k tomu patří. Pro EU to bude defenzivní situace a bude muset navázat spojenectví s Ruskem které bude oslabenou. Je to nepříznivé alternativa, ktera nemá dobrá řešení pro Evropu.

karel3

28. 09. 2021

Czert
"Ono by cesi meli kapacity na vyvoj novych zbrani, kdyby jim zapad - ci havel jako jeho piskok- po 89 nerekl, do afriky a jizni ameriky nesmite vyvazet, my(zapad) tam chceme mit ksefty. "
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty tvé věčné, trapné výmluvy na druhé, po bolševicku "na ten zlý Západ" jsou už jenom směšné a trapné, slovanský lenochu. :slight_smile:

"A link na tom, jak uz oed padem komunusmu se omezovala vyroba pro csla, ta jaksi s exportem do cizinynesouvisi."
-------------------------------
O čem v té větě vlastně blouzníš Slovane?
Myslíš snad útlum produkce hloupého železa před rokem 1989 ?
https://www.valka.cz/15683-Debakl-zbrojniho-prumyslu-po-17-11-1989

Podle článku na pokračování v AR-pro konstruktéry "Radar, kníže temnot." bylo socialistické Československo v roce 1987 již tak chudé, že poprvé muselo odmítnout povinnou dodávku "vojenské techniky" ze Sovětského svazu, protože již nemělo na zaplacení.

Tu dobu si dobře pamatuji.
Pro ČSLA se v Tesle už nevyráběly žádné nové radiostanice, armáda neměla peníze na nic, ani na opravy poškozených. V podstatě od začátku roku 1988 se čekalo, kdy nepřivezou výplaty a celý socialismus skončí v žumpě. Vydržel silou zdejších rudých slimáků v řadách obyvatel až do 17. listopadu 1989. Jako v předposlední zemi v Evropě. Poslední svrhlo komouše Rumunsko v prosinci 1989. Československý slimákov nebyl předposlední náhodou. Rudým bezmozkům zdejší tupé stádo naslouchá a volí je dodnes. :laughing:

Czert

28. 09. 2021

Karlik
Ono by cesi meli kapacity na vyvoj novych zbrani, kdyby jim zapad - ci havel jako jeho piskok- po 89 nerekl, do afriky a jizni ameriky nesmite vyvazet, my(zapad) tam chceme mit ksefty.

A link na tom, jak uz oed padem komunusmu se omezovala vyroba pro csla, ta jaksi s exportem do cizinynesouvisi.

karel3

28. 09. 2021

Článek :thumbsup:
USA - podpora Izraeli :thumbsup:

Škoda, že se v ČR už jenom primitivně projídá na dluh budoucnost dalších generací a nejsou mentální ani technologické kapacity (dědictví po neschopných socialistických generacích, dnes v důchodu) na výrobu moderních zbraňových systému 21. století , jakými je například izraelský Iron Dome.
Slované v ČR budou ještě za 50 let nostalgicky se slzou v oku vzpomínat na doby největší slovanské slávy a úspěchů po roce 1945 na prostoduché odlévání a svařování železa podle sovětskkých licencí BVP-1/2 a T-34/55/72, než jim to bolševik, těsně před svým kolapsem zaříznul pro neužitečnost a nepotřebnost. :smile:

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací