EXCALIBUR
CZUB
CZUB

601. Skupina speciálních sil - Tradice a výcvik

 22. 01. 2018      kategorie: Armáda ČR v akci      0 bez komentáře

601. skupina speciálních sil je od 1. ledna 2015 součástí Armády České republiky. Tato jednotka poskytuje strategický nástroj, jenž svými jedinečnými schopnostmi významně přispívá k zabezpečení bezpečnosti a obrany naší země.

Svojí bohatou historií a především vynikajícími výsledky a úspěchy v soudobých vojenských operacích si 601. skupina speciálních sil vybudovala značné renomé a to nejen v rámci ozbrojených sil České republiky, ale i v zahraniční komunitě speciálních sil. Svými schopnostmi, dovednostmi, přístupem k plnění zadaných úkolů a vysokou profesionalitou představuje tato jednotka také hodnotný a efektivní příspěvek České republiky do mezinárodních operací Severoatlantické aliance, případně jiných koaličních uskupení našich spojenců.

601. skss je v současnosti útvarem přímo podřízeným ministrovi obrany cestou náčelníka generálního štábu a poskytuje nejvyššímu velení jedinečné a unikátní schopnosti v rámci AČR. 601. skss je jedinou jednotkou speciálních sil AČR jako druhu vojska.

Psali jsme: Naši vojáci se umí sami velmi dobře prezentovat aneb nové propagační video 7. mechanizované brigády "Dukelské"

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací