EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Česká zbrojovka představuje novou sérii opakovacích kulovnic CZ 600

 16. 11. 2021      kategorie: Události      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

V rámci radikální generační obměny své produktové řady opakovacích kulovnic Česká zbrojovka a.s. nedávno představila novou sérii CZ 600. Nové kulovnice řady 600 disponují originálním, modulárním konstrukčním řešením s řadou patentovaných prvků, které zlepšují všechny klíčové vlastnosti zbraně – od spolehlivosti a odolnosti přes ergonomii a komfort střelby až po bezpečnost a přesnost. Významně se na tom podílí i využívání nejmodernějších výrobních materiálů a technologií. V nabídce jsou modely pro lov, sport či hobby střelbu v bohaté paletě oblíbených ráží, připravovány jsou i sety pro jednoduché uživatelské přerážování.

cz600_TITFoto: V rámci radikální generační obměny své produktové řady opakovacích kulovnic Česká zbrojovka a.s. nedávno představila novou sérii CZ 600. | CZUB

Součástí nové série CZ 600 je 5 modelů kulovnic. CZ 600 ALPHA, CZ 600 RANGE, CZ 600 TRAIL, CZ 600 LUX a CZ 600 ERGO.

CZ 600 ALPHA

Model CZ 600 ALPHA s polymerovou pažbou vyztuženou vlákny má symetrický design s měkčenými úchopovými plochami (na pistolové rukojeti, předpažbí a pažbě).

cz_600_alpha_3d_pFoto: CZ 600 ALPHA | CZUB

K dispozici je devět nejoblíbenějších ráží od .223 Remington až po výkonnou ráži .300 Winchester Magnum. Zbraň má vyměnitelnou, polotěžkou hlaveň se závitem s krytkou. Délky hlavně jsou pak optimalizovány pro každý konkrétní kalibr. Pro montáž optiky jsou určeny standardizované raily na můstcích odolného duralového lůžka. Model CZ 600 ALPHA má na 100 m garantovanou, při výrobě testovanou, přesnost sub-MOA (tříranná nástřelka při použití match-grade továrního střeliva). Díky snadné údržbě je tento model zvláště vhodný pro ty, kteří svou pušku používají denně. Zbraň je vysoce odolná a spolehlivá bez ohledu na nepřízeň počasí.

CZ 600 RANGE

Tento sportovní i lovecký model je všestranně uzpůsobený pro vysoce přesnou střelbu na střední a dlouhé vzdálenosti – na 100 m je u něj garantována při výrobě testovaná přesnost sub-0,75 MOA (pětiranná nástřelka při použití match-grade továrního střeliva).

cz_600_range_3d_pFoto: CZ 600 RANGE | CZUB

Těchto skvělých výsledků se dosahuje zejména díky těžké, za studena kované hlavni vlastní produkce CZ, na ústí vybavené standardizovaným závitem pro snadnou montáž příslušenství. K přesnosti i pohodlí přispívá rovněž masivní pažba z laminovaného dřeva, jejíž hlaviště umožňuje pohodlné a spolehlivé přilícení při střelbě s oporou. Výšku lícnice lze bez použití nářadí nastavit podle potřeb a preferencí uživatele. Na spodní části hlaviště je lišta pro montáž třetí nožky. Pistolová rukojeť je tvarována pro pravoruké střelce a dovoluje obejmutí palcem. Pažba je vybavena oboustrannými kotevními otvory pro rychloupínací poutka nosného popruhu.

Tento model se dodává pouze s ocelovým lůžkem s přípojným rozhraním typu Remington 700. Kulička kliky závěru je duralová a barevně sladěná s materiálem pažby. 

CZ 600 TRAIL

Jedná se o kompaktní opakovací model s ovládacími prvky ve stylu moderních sportovních pušek, která přes své malé rozměry dosahuje vysoké přesnosti.

cz_600_trail_3d_pFoto: CZ 600 TRAIL | CZUB

Na horní části uzavřeného duralového lůžka a na předpažbí z eloxované hliníkové slitiny je integrovaná dlouhá taktická picatinny lišta. Další montážní rozhraní představují otvory M-Lok na předpažbí. Pistolová rukojeť ve stylu AR-15 má výměnné hřbety kompatibilní s pistolí CZ P-09. Teleskopická ramenní opěra je čtyřpolohová a vybavená levostrannou lícnicí. V ráži 223 Rem. lze do zbraně používat zásobníky AR, v případě ráže 7,62×39 originální plastové zásobníky série CZ BREN 2 / CZ BREN 2 Ms.

CZ 600 LUX

CZ 600 LUX reprezentuje nejnovější podobu klasické lovecké kulovnice CZ. Pažba s tradičním evropským designem je vyráběna z výběrového ořechu a opatřena levostrannou lícnicí s ozdobným nosem z tmavě hnědého laminovaného dřeva.

cz_600_lux_3d_pFoto: CZ 600 LUX | CZUB

Zdrsnění úchopových ploch zaručuje komfortní a spolehlivé ovládání. Z ořechu je rovněž kulička kliky závěru. Toto provedení je k dispozici v pěti nejoblíbenějších loveckých rážích od 223 Rem. po 300 WM. Snadno výměnná, za studena kovaná hlaveň má na ústí závit s krytkou a nese mechanická mířidla s průhledovým hledím a muškou zvýrazněnými světlovodnými vlákny. Ocelové lůžko je uzpůsobeno pro montáž optiky pomocí přípojného rozhraní typu Remington 700.

CZ 600 ERGO

Tento prémiový model s tenkostěnnou hlavní je vybaven speciálně vyvinutou polymerovou pažbou, která díky sofistikované ergonomii nabízí maximální střelecký komfort a přispívá k vysoké přesnosti. Délku hlaviště pažby lze upravit výměnou pryžové botky, která je k dispozici ve třech velikostech.

cz_600_ergo_3d_pFoto: CZ 600 ERGO | CZUB

V nabídce je šest nejpopulárnějších ráží od 223 Rem. po náboj 300 WM. Pro montáž optiky jsou určeny standardizované raily na můstcích lůžka z odolné hliníkové slitiny. Po aktivaci zámku zásobníku se zbraň mění na schránkovou. Připravována je jednoduchá úprava pojistného mechanismu na provedení s decockingem.

Model CZ 600 ERGO má na 100 m garantovanou, při výrobě testovanou přesnost sub-MOA (tříranná nástřelka při použití match-grade továrního střeliva).

Zdroj: CZUB

 Autor: Petr Žák

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář