EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Desátnice Řečinská na Armádních světových hrách - držíme palce

 02. 10. 2015      kategorie: Armáda ČR      0 bez komentáře

Studentka Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany desátnice Klára Řečinská je členkou družstva, které bude reprezentovat Českou republiku na 6. armádních světových hrách, jež proběhnou od 2. do 11. října v jihokorejském Mungyeongu. Jako jediná česká zástupkyně nastoupí do závodu ve vojenském pětiboji.

klara_00
Foto: desátnice Klára Řečinská

V této disciplíně se desátnice Řečinská letos stala přebornicí resortu MO a na Mezinárodním mistrovství Německa v polovině září obsadila třetí místo s novým osobním maximem 4628,5 bodu, čímž splnila i přísnější limit pro účast na nastávajících světových hrách.

Psali jsme: Příprava občanů k obraně – něco málo o naší armádě

Armádní světové hry jsou nejvýznamnější akci Mezinárodní rady vojenského sportu (Conseil International du Sport Militaire - CISM) a na jejich v pořadí šestý ročník odjíždí celkem 39členná reprezentace Armády České republiky. Jde o sportovce z ASC Dukla a příslušníky AČR.

klara_02
Foto: desátnice Klára Řečinská

Vojenský pětiboj byl založen v roce 1946 francouzským důstojníkem kapitánem Henrym de Brusem, který uspořádal hned v následujícím roce první soutěž pro belgické, francouzské a nizozemské týmy. Závod ve vojenském pětiboji sestává z následujících disciplín - střelba ze standardní pušky na přesnost a na rychlost, překážkový běh, překážkové plavání na 50 m se čtyřmi překážkami, hod granátem na přesnost a do dálky a přespolní běh.

Psali jsme: Příprava občanů k obraně – vojenská první pomoc (CLS – 5. Díl)

klara_01
Foto: Snad se Klára na 6. armádních světových hrách umístí, držíme jí palce

Za ARMYWEB držíme Kláře palce, ať  jí závod vyjde podle jejích představ :)

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací