EXCALIBUR
CZUB

Desátnice Řečinská na Armádních světových hrách - držíme palce

 02. 10. 2015      kategorie: Armáda ČR v akci      0 komentářů

Studentka Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany desátnice Klára Řečinská je členkou družstva, které bude reprezentovat Českou republiku na 6. armádních světových hrách, jež proběhnou od 2. do 11. října v jihokorejském Mungyeongu. Jako jediná česká zástupkyně nastoupí do závodu ve vojenském pětiboji.

klara_00
Foto: desátnice Klára Řečinská

V této disciplíně se desátnice Řečinská letos stala přebornicí resortu MO a na Mezinárodním mistrovství Německa v polovině září obsadila třetí místo s novým osobním maximem 4628,5 bodu, čímž splnila i přísnější limit pro účast na nastávajících světových hrách.

Armádní světové hry jsou nejvýznamnější akci Mezinárodní rady vojenského sportu (Conseil International du Sport Militaire - CISM) a na jejich v pořadí šestý ročník odjíždí celkem 39členná reprezentace Armády České republiky. Jde o sportovce z ASC Dukla a příslušníky AČR.

klara_02
Foto: desátnice Klára Řečinská

Vojenský pětiboj byl založen v roce 1946 francouzským důstojníkem kapitánem Henrym de Brusem, který uspořádal hned v následujícím roce první soutěž pro belgické, francouzské a nizozemské týmy. Závod ve vojenském pětiboji sestává z následujících disciplín - střelba ze standardní pušky na přesnost a na rychlost, překážkový běh, překážkové plavání na 50 m se čtyřmi překážkami, hod granátem na přesnost a do dálky a přespolní běh.

klara_01
Foto: Snad se Klára na 6. armádních světových hrách umístí, držíme jí palce

Za ARMYWEB držíme Kláře palce, ať  jí závod vyjde podle jejích představ :)

ARMY24

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací