EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Drak - psí hrdina US Marines oceněný purpurovým srdcem

 06. 07. 2019      kategorie: Události      2 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Dne 8. září 2011 byl služební pes amerických mariňáků Drak těžce raněn během bombového útoku v provincii Helmand v Afghánstánu. Tento belgický ovčák byl záměrně vybrán jako cíl talibanským sebevražedným útočníkem, protože nedávno před tím pes odhalil talibanské skladiště heroinu za více jak 1 milión dolarů.

drak_00
Foto: Mariňácký pes Drak čeká po bombovém útoku na převoz do nemocnice

Kromě toho, že byl těžce raněn Drak i jeho psovod seržant Fischer, bylo výbuchem usmrceno mnoho civilistů. Voják i jeho pes byli okamžtě helikoptérou dopraveni do nemocnice, kde se podrobili složitým operacím. Pes byl operován s veškerou pozorností a ve stejném sále, v jakém jsou operováni i američtí vojáci.

Poté, co se oba mariňáci zotavili z nejhoršího, byli posláni zpět domů. Oba také byli oceněni purpurovým srdcem. 

Video: Příběh psího hrdiny Draka / YouTube

Čeští a slovenští psi – v drtivé většině němečtí a belgičtí ovčáci – patří k těm nejlepším a vědí to všude ve světě. Zájem o ně mají bezpečnostní složky i soukromníci v USA, Izraeli, Saúdské Arábii či Peru. Často se tak ozývají povely v češtině například u amerických vojáků působících v Afghánsitánu.

pesafghanistan
Foto: Zahraniční armády s oblibou používají psy vycvičené u nás v České republice (ilustrační foto) | Wikimedia Commons

O psy z ČR, Slovenska, východní části Německa i dalších států východního bloku začal být zájem prakticky ihned po pádu socialismu a po uvolnění styků se západními státy. Pro bezpečnostní složky, armádu i soukromé bezpečnostní služby z USA, Kanady, Německa, Itálie, Holandska a třeba i Austrálie byli tehdy psi z Východu velmi levní, ale zároveň byli velice kvalitní. 

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (267)

Komentáře

Občan

11. 07. 2019

Mám zvířátka rád. Ze psa v armádě US dokáži vycvičit zabíjáka. Netušil jsem, že takový pes je cvičen k útoku na krk a co je nejhorší, má upravené zbroušené kovové zuby. Ti psi za nic nemohou, ale ten kdo je takto zneučil je hrozná bestie. No, ale snad již se to neděje, ale samotný fakt, jeho možnost je děsivá.

Altmann

06. 07. 2019

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=439&t=2597
Obecně a všeobecně, jsou to psí kamarádi, kdo máte zájem, podívejte se, Mají své vlastní vyznamenání.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací