EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Druhoválečný veterán si chtěl pořídit nový vůz, od prodejce ho dostal zdarma

 09. 10. 2020      kategorie: Události      7 komentářů

Představte si situaci, že se rozhodnete pořídit nový vůz. Jdete k místnímu prodejci a zjistíte, že vůz dostanete zdarma. Takový je příběh 104letého druhoválečného veterána, který takto dostal od místního dealera zcela nový vůz.

vet_TIT
Foto: Chevrolet daroval vůz druhoválečnému veteránovi | archiv Chevrolet / Public domain

Clint Johnson, 104letý válečný veterán, během druhé světové války sloužil u letectva. Jako hrdý veterán pravidelně nosí svou kšiltovku s logem jednotky, ve které sloužil. Před nedávnem se Clint rozhodl navštívit prodejce vozů značky Chevrolet v New Yorku a udělat si radost novým vozem. 

Psali jsme: Mé vzpomínky na Jirku "Regiho" Schamse: Jak vznikla jeho přezdívka a naše společné zážitky z vojenské služby

Vybral si vůz Chevrolet Sonic 2020 v hodnotě asi 350 tisíc korun. Když se chystal podepsat dokumenty, prodejce si všiml jeho kšiltovky a zeptal se, zda sloužil. Clint mu sdělil, že byl během druhé světové války u letectva. Prodejce se následně odešel poradit s vedením. Vrátil se a Clintovi sdělil, že si vůz může odvést a nebude ho to nic stát. 
Toto konkrétní dealerství vozidel totiž každoročně pořádá akci, kdy nabízí značnou slevu na vozidla všem válečným veteránům. Letos, kvůli celosvětové epidemii, tato akce nebyla. Prodejce se tedy rozhodl, že pravidla akce pro tento účel pozmění a letos daruje celé vozidlo právě Clintovi. 

Vedoucí prodejny následně sdělil: „Clint, 104letý válečný veterán, si u nás chtěl koupit Chevy Sonic 2020, ale měli jsme za to, že už toho pro nás obětoval tak moc, že jsme mu ho prostě dali. Díky za vaše služby, Clinte, nikdy vám nemůžeme splatit náš dluh.” Ze strany prodejce se tedy jedná o velice hezké gesto. Avšak právě tento dobrý skutek je zároveň i výbornou reklamou pro prodejnu.

Ne všichni však tento štědrý dar veteránovi chválí. Někteří lidé jsou toho názoru, že by člověk v takto úctyhodném věku již neměl řídit vozidlo, nebo by měl alespoň procházet častější lékařskou prohlídkou. Nutno však podotknout, že Clint šel do prodejny již rozhodnutý, že si vozidlo pořídí. Z pohledu bezpečnosti je pak lhostejno, zda si vozidlo pořídil za vlastní peníze, nebo mu jej věnoval prodejce jako dar za jeho službu během druhé světové války. 

Psali jsme: Dokonalé ovládání zbraně v praxi, to se hodí

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

karel3

09. 10. 2020

Čehuúúúúnský vybřinkaný fták
Buď zdráv! Škoda, že sem píšeš tak málo.
Tvůj styl, druh humoru a tvůj pohled na svět tady myslím mezi námi chyběl. :slight_smile:

karel3

09. 10. 2020

atom
"Karel3: Máš mezi předky válečné veterány?"
---------------------------------------------------------------
Jedině asi dědu z matčiny strany, kterého jsem nikdy nepoznal. Bojoval proti Rusům jako legionář. Přivezl si průstřel ruky, noční můry a podlomený zdraví. Jako invalida dostal trafiku. Jeho dcera, moje maminka si pamatuje, že mu tu trafiku sousedi záviděli a komouši mu ji po 48 sebrali na udání, že je živnostník a vykořisťuje děti. (Jeho děti mu pomáhaly prodávat).
Bohužel ho znám jenom z fotek a vyprávění. Zemřel dříve, než se moji rodiče poznali. Skoro nic o jeho životě nevím. Děda z druhé strany byl fíra, takže místo v armádě sloužil na lokomotivách. :slight_smile:

karel3

09. 10. 2020

atom
Nejsem si jistý, jestli si úplně rozumíme s těma Mašínama,
ale mít v čele organizace ČSBS komunistického lampasáka je vrcholem ignoranství a drzosti.

karel3

09. 10. 2020

atom
"nejen váleční veteráni, ale také jejich potomci si zaslouží úctu, protože né každý druhoválečný veterán se dožil tak vysokého věku."
----------------------------------------------------
To snad nemůžeš myslet vážně.
Děti, pokud se neúčastnily, přece nemají nic společného s hrdinstvím svých rodičů.
I když o jedné pikantní historii bych věděl. Děti generála Josefa Mašína.
To by tě bolševici sežrali za projevenou dědičnou úctu. :smile:

karel3

09. 10. 2020

Za mě :thumbsup:.
Každý, kdo nasadil život za svoji zemi si zaslouží doživotní úctu.
liberal shark a ROBO, souhlasím.

ROBO

09. 10. 2020

Tady je pěkně vidět jaký mají vžitý postoj ke svým veteránům různé země .
U nás je komančové rovnou zavíraly brutálně mučily a posléze i vraždily.
Dokonce i současné Russko , které se s nimi teatrálně vystavuje na okázalejch přehlídkách je ve skutečnosti trestuhodně přehlíží .
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusti-veterani-si-stezuji-na-chudobu.A150504_143231_zahranicni_bse

liberal shark

09. 10. 2020

Všimněte si té příznivé ceny vozu. V USA zjevně není automobil ztělesněním všeho zla a motorista ďáblův zplozenec, kterého je třeba za každou cenu zdanit až zčerná.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací