EXCALIBUR
CZUB

Ejhle, hrdinové mariňáci!

 19. 04. 2014      kategorie: Zahraniční armády v akci      3 komentáře

Známe je z filmů a ze seriálů, kde jsou divákovi předkládáni jako rytíři bez bázně a hany. Pak ale dojde na lámání chleba a ejhle, v reálu to vypadá docela jinak. Právě tak tomu bylo při „randíčku" ruského stíhacího bombardéru SU-24 s americkým torpédoborcem Donald Cook.

Sedmadvacet členů posádky amerického torpédoborce podalo žádost o propuštění. Při zdůvodnění svého rozhodnutí uvedli, že nehodlají vystavovat své životy nebezpečí. Co se vlastně stalo?

su_00
Foto: Su-24

Psali jsme: Čtyřnohý kámoš do nepohody

Pentagon vystoupil v pondělí s prohlášením, v němž tvrdí, že ruský stíhací bombardér SU-24 několikrát v sobotu prolétl blízko torpédoborce amerického námořnictva Donald Cook v Černém moři, a při tom několikrát imitoval bojový útok.

Jak sdělil tiskové agentuře Reuter's plukovník Steven Warren, ruský bombardér 12x prolétl v malé výšce nedaleko amerického torpédoborce. Takové jednání označil plukovník za zastrašování a nepřípustné jednání, protože to demoralizuje posádku lodi a negativně působí na celkové psychologické klima mezi mužstvem.

su_01
Foto: USS Donald Cook (DDG-75)

Psali jsme: Motivační video Cizinecké legie

Warren zároveň uvedl, že torpédoborec hlídkoval ve vodách na západě Černého moře, když došlo k incidentu. Podle jeho slov je teď torpédoborec v bezpečí rumunského přístavu, kam byl urychleně evakuován. Členové posádky lodě nyní procházejí nezbytnými procedurami s psychologem, aby se srovnali po prožitém stresu.

Přišlo mi k zamyšlení, kde je asi propaganda, a kde pravda? Pamětníci tvrdí, že takové vtípky bývaly běžnou „zábavou" vojenských pilotů. Jen chodit k psychologovi asi tehdy nikoho z mariňáků nenapadlo. „Slečinky" totiž mezi skutečnými chlapy, nebyli v kurzu.

 Autor: Pavel Rakušan

ARMY24

Komentáře

Delta

07. 03. 2019

Vzlet z letadlové lodě a přistání Letadlová loď a její letka ...
dost příznivý pocit pilota amerického stroje,
jak vzlétá a přistává na svou mateřskou letadlovou loď a
kolik přetížených MACHŮ musí překonat
výhle z kokpitu na letadlovou loď a moře kolem

http://jdem.cz/brr3t2

Tomas

21. 04. 2014

USMC má nějaké loďstvo, že jsou v článku zmiňování mariňáci? nejsou to spíše příslušníci US navy?

lord_pagac

19. 04. 2014

Zabudli ste dodať že ruský bombardér mal na palube novú technologiu a vyradil elektroniku na americkej lodi, takže mariňáci sa nemohli brániť ;) a v dôsledku toho sa pokakali a požiadali o prepustenie

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací