EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ejhle, hrdinové mariňáci!

 19. 04. 2014      kategorie: Zahraniční armády v akci      4 komentáře

Známe je z filmů a ze seriálů, kde jsou divákovi předkládáni jako rytíři bez bázně a hany. Pak ale dojde na lámání chleba a ejhle, v reálu to vypadá docela jinak. Právě tak tomu bylo při „randíčku" ruského stíhacího bombardéru SU-24 s americkým torpédoborcem Donald Cook.

Sedmadvacet členů posádky amerického torpédoborce podalo žádost o propuštění. Při zdůvodnění svého rozhodnutí uvedli, že nehodlají vystavovat své životy nebezpečí. Co se vlastně stalo?

su_00
Foto: Su-24

Psali jsme: Co musí podstoupit adepti do Navy SEAL

Pentagon vystoupil v pondělí s prohlášením, v němž tvrdí, že ruský stíhací bombardér SU-24 několikrát v sobotu prolétl blízko torpédoborce amerického námořnictva Donald Cook v Černém moři, a při tom několikrát imitoval bojový útok.

Jak sdělil tiskové agentuře Reuter's plukovník Steven Warren, ruský bombardér 12x prolétl v malé výšce nedaleko amerického torpédoborce. Takové jednání označil plukovník za zastrašování a nepřípustné jednání, protože to demoralizuje posádku lodi a negativně působí na celkové psychologické klima mezi mužstvem.

su_01
Foto: USS Donald Cook (DDG-75)

Psali jsme: Malý chlapec pozdravil kanadský kontingent

Warren zároveň uvedl, že torpédoborec hlídkoval ve vodách na západě Černého moře, když došlo k incidentu. Podle jeho slov je teď torpédoborec v bezpečí rumunského přístavu, kam byl urychleně evakuován. Členové posádky lodě nyní procházejí nezbytnými procedurami s psychologem, aby se srovnali po prožitém stresu.

Přišlo mi k zamyšlení, kde je asi propaganda, a kde pravda? Pamětníci tvrdí, že takové vtípky bývaly běžnou „zábavou" vojenských pilotů. Jen chodit k psychologovi asi tehdy nikoho z mariňáků nenapadlo. „Slečinky" totiž mezi skutečnými chlapy, nebyli v kurzu.

 Autor: Pavel Rakušan

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

25. 03. 2019

Hrůza pro naše hrdiny

Posádku amerického torpédoborce prý totálně demoralizovala nová ruská zbraň, že letadlo SU-24, které je pro obranné systémy lodě snadným cílem. 28. 4. 2014 zdroj
Zdálo by se, že letadlo SU-24, které je pro obranné systémy lodě snadným cílem. Předpokládejme tedy, že poté co SU-24 aktivovalo systém „Chibiny“ na své palubě v bezprostřední blízkosti lodi Donald Cook, veškerá protivzdušná obrana torpédoborce selhala.
Předpokládejme tedy, že poté co SU-24 aktivovalo systém „Chibiny“ na své palubě v bezprostřední blízkosti lodi Donald Cook, veškerá protivzdušná obrana torpédoborce selhala. Rusové, při prověřování efektivity práce systému REB, dvanáct krát imitovali útok na americké plavidlo. Za celou tu dobu posádka nebyla schopna obnovovat nefungující systém CICS (Combat Information Centers). Ten začal pracovat teprve tehdy, když SU-24 odletělo na základnu.
Proto je pochopitelné, proč dvacet sedm lidí chce odejít ze služby v americkém vojenském námořnictvu, když pocítili takové pokoření a vlastní bezmocnost proti systému radioelektronického boje jediného obyčejného bombardéru, když byli na palubě supermoderně vybavené lodě a bylo jim to k ničemu.

http://www.novarepublika.cz/2014/04/posadku-americkeho-torpedoborce-pry.html

Delta

07. 03. 2019

Vzlet z letadlové lodě a přistání Letadlová loď a její letka ...
dost příznivý pocit pilota amerického stroje,
jak vzlétá a přistává na svou mateřskou letadlovou loď a
kolik přetížených MACHŮ musí překonat
výhle z kokpitu na letadlovou loď a moře kolem

http://jdem.cz/brr3t2

Tomas

21. 04. 2014

USMC má nějaké loďstvo, že jsou v článku zmiňování mariňáci? nejsou to spíše příslušníci US navy?

lord_pagac

19. 04. 2014

Zabudli ste dodať že ruský bombardér mal na palube novú technologiu a vyradil elektroniku na americkej lodi, takže mariňáci sa nemohli brániť ;) a v dôsledku toho sa pokakali a požiadali o prepustenie

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací