EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Generál NATO Pavel: Spojenci nevědí, co si o nás myslet. Češi jsou vlastenci, jen když vyhráváme ve sportu

 26. 04. 2018      kategorie: Události      2 komentáře

Jsme spojenec, který si plní své povinnosti na zahraničních misích, ale není konzistentní v názorech. Tak nás ve stručnosti vnímají v Severoatlantické alianci podle jejího vojenského velitele Petra Pavla. Generál se pro reflex.cz vyjádřil nejen k tomu, jak jsou Češi v zahraničí vnímáni, ale třeba i na téma, zda jsme podle něj národ vlastenců. Odpovědi najdete v následujícím videu.

Video: Generál NATO Petr Pavel: Spojenci neví, co si o nás mají myslet

Podle generála Petra Pavla potřebuje česká společnost dospět. Ukazuje se to i v tom, že většina si myslí, že je třeba za náš způsob života bojovat, ale pouze malé procento je ochotno k tomu něčím přispět. Vlastenectví se u nás projevuje hlavně krátkodobě, a to jen v případě sportovního úspěchu. Více o pohledu spojenců Severoatlantické aliance na Česko i o otázce vlastenectví se dozvíte ve videu v úvodu článku.

Psali jsme: Bývalý člen elitní jednotky IDF nezaváhal a zneutralizoval agresivního útočníka, který před tím napadl několik lidí

428634-nacelnik-ceskeho-generalniho-stabu-petr-pavel-653x367
Foto: Generál NATO Petr Pavel: Spojenci neví, co si o nás mají myslet. Češi jsou vlastenci jen když se vyhrává ve sportu

Jsou podle vás Češi vlastenci? Byli byste ochotni přispět k obraně našich hodnot a způsobu života? Napište nám to do komentářů pod článkem.

Zdroj: Reflex.cz

Psali jsme: V Londýně odpálili německou druhoválečnou bombu

 Autor: Reflex

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

14. 02. 2019

Bývalá americká ministryně zahraničí Condoleeza Riceová ve své první knize, kterou jí v roce 1984 vydala slavná Princetonská univerzita pod názvem "Sovětský svaz a Československá armáda 1948 - 1983". Dodnes si ji lze koupit za 37,5 dolaru v některém z amerických internetových knihkupectví.Je bohužel smutná historická pravda, že legální české vojsko bylo v regulérním boji naposledy dne 26. srpna 1278 na Moravském poli, kde zradilo svého krále Přemysla Otakara II a zbaběle prchlo z boje. Husitské období nelze započíst, neboť dle kriterií současné vládní garnitury šlo o teroristické hnutí a zahraniční odboj nebyl samostatná česká armáda.
"Čechoslováci jsou pasivní a považují odpor proti invazním vojskům za zbytečný a nebezpečný, dávají přednost politickému řešení," zní klíčová myšlenka Riceové knihy na straně čtyři, která se pak táhne celým třistastránkovým dílkem.

"Moje kniha Sovětský svaz a Československá armáda má stále určitou platnost. A to přesto, že ani jeden z obou těchto států už neexistuje," řekla Riceová. Vazby Riceové na Československo vznikly během jejích univerzitních studií. Tehdy se jejím pedagogem a jak často zmiňuje "duchovním otcem" stal profesor politologie na univerzitě v Coloradu Čech Josef Korbel - otec Madeleine Albrightové. Díky jeho vlivu se Riceová dokonce naučila pasivně česky.
https://www.databazeknih.cz/knihy/sovetsky-svaz-a-ceskoslovenska-armada-1948-1983-nejiste-spojenectvi-37870

anton

25. 12. 2018

a generál je tajdrdlík,a zadelvlezmus

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací