EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ghurka se vrátil na svou základnu s useknutou hlavou velitele Tálibánu

 18. 08. 2016      kategorie: Zahraniční armády v akci      1 komentář

Nepálský voják, příslušník 1. praporu Královských Ghurkských střelců, byl stažen z Afghánistánu potom, co se vrátil na základnu s useknutou hlavou velitele Tálibánu kvůli jeho snažší identifikaci. Vyšetřování trvalo 4 roky a nyní je voják konečně očištěn a vrátil se zpět do služby.

 CSgtKajimanMCRGR
Foto: Ghurkský voják a jeho smrtonosná zbraň kukri

V červenci roku 2010 Ghurkští vojáci provedli razii v provincii Helmand s jasným úkolem. Zabít nebo zajmout vysoké představitele Tálibánu působícího v dané oblasti. Vojáci splnili zadaný úkol a zabili hledaného muže, ale mise měla bohužel velmi specifické instrukce k prokázání totožnosti zlikvidovaného teroristy.

Psali jsme: Nejlepší ARMY reklama všech dob! Škoda, že není naše...

Z počátku se Ghurkové pokoušeli vrátit se na základnu k podrobné identifikaci s celou mrtvolou, ale velmi brzy se dostali do masivního nepřátelského protiútoku, který chtěl svého velitele pomstít. Ghurkové se museli z přestřelky co nejrychleji vyvázat, ale zároveň měli úkol. A ten prostě splnit museli.

Tahat se s celou mrtvolou bylo zbytečné a v průběhu přestřelky by to bylo asi to poslední, co by se vám chtělo. Jeden z vojáků se tak rozhodl, že si práci ulehčí a tradičním nožem kukri prostě ufikl mrtvému veliteli talibanu hlavu, hodil ji do batohu a všichni bez problémů dokončili svojí misi.

rgr

Psali jsme: Rusko je prostě nejlepší a ruské speciální jednotky jsou naprostou elitou světa.... nebo ne?

Bohužel, jak už to tak bývá, místo ocenění vojáka za jeho pohotovou reakci v nebezpečné situaci a příkladné splnění zadané mise, byl voják popotahován po vojenských soudech. Samozřejmě si na tom smlsla média, která ho označila jako brutálního vraha hanobícího mrtvoly. Ano, je to deformace lidí, která trvá posledních několik desítek let, kdy si někteří lidé myslí, že válku lze vést podle nějakých pravidel a zcela humánním způsobem. 

Naštěstí zvítězil zdravý rozum, voják byl všech obvinění zproštěn a mohl se vrátit po 4 letech vyšetřování zpět do aktivní služby.

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

runner

06. 09. 2016

No to bych se jim na to pěkně vy.ral, kdyby mě tahali 4 roky po vyšetřováních a po soudech, tak bych už za tuhle bandu nevděčných kriplů nasazovat krk asi nechtěl.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací