EXCALIBUR
CZUB

Karbonové Dog Tags - známky na celý život

 09. 07. 2015      kategorie: Vojenská výstroj      0 bez komentáře

Měli jsme možnost se zblízka podívat na nový hit od českého výrobce DDARMY v podobě identifikačních známek U.S. Dog Tags, které jsou vyrobeny z originálního karbonového materiálu včetně kuličkového řetízku vyrobeného z chirurgické oceli.

Oproti standardním ID známkám, které jsou vyrobeny z tenkého plechu s řetízkem, který připomíná řetízek od špuntu do vany, jsou tyto známky opravdu luxusně zpracovány tak, aby nositeli vydržely do konce života.

banner_600x600
Foto: Luxusní karbonové ID známky od českého výrobce DDARMY

Psali jsme: Tekutý pancíř pro vojáky budoucnosti

Maximální životnost známek

Ta je zajištěna materiálem, ze kterého jsou známky vyrobeny - a to karbonem. Karbon (uhlíkový kompozit) je materiál složený z různých prvků. Vyrábí se z dlouhých vláken grafitického uhlíku, která se kombinují s epoxidovou pryskyřicí. Vlákna jsou velice pevná a tuhá a pryskyřice je lehká a tvarovatelná. Spojením těchto dvou vstupů vzniká materiál s velmi pozitivními vlastnostmi.Uhlíková vlákna se těší rostoucí popularitě, protože disponují výbornou pevností vzhledem ke své hmotnosti.

V porovnání s ocelí poskytují dvojnásobnou pevnost při pětinové hmotnosti. Oproti kovům efektivně absorbují energii. Příkladem může být náraz vozidla, kdy se uhlíková vlákna lámou na mnoho malých částí a k poškození tak dochází pouze v místě nárazu. Vlákna jsou využitelná v mnoha oborech, například v letectví, automobilovém průmyslu, lékařství, při výrobě sportovního náčiní atd. Karbonové vlákno se díky jeho perfektním vlastnostem stává stále větším trendem, o čemž svědčí používání tohoto materiálu i při výrobě nábytku, bytových doplňků nebo předmětů běžného užívání.

banner_600x600_02
Foto: Oproti běžným ID známkám, které jsou vyrobeny z tenkého plíšku, často špatně opracovaného gumového silinceru a nekvalitního řetízku, jsou karbonové známky opravdovým luxusem

Psali jsme: Ruští vojácí mají titanové brnění

Popis a ražba známek

Jedna ID známka je klasicky zavěšena na kratším řetízku a ten spolu s druhou známkou na delším. Delší řetízek pak slouží k zavěšení na krk. Jedná se tedy o standardní vojenskou sadu, která umožňuje identifikaci.

Sada obsahuje:
2 ks karbonových známek
2 ks kuličkového řetízku z chirurgické oceli (krátký + dlouhý)
2 ks gumových tlumičů nárazů - tlumítek
1 ks praktický přenosný obal

Unikátní DDARMY konfigurátor pro ražbu známek:

Na karbonové známky si můžete samozřejmě nechat razit různý text, k čemuž vám pomůže unikátní konfigurátor. V konfigurátoru si můžete objednat jedno či oboustrannou ražbu.

Dále si můžete zvolit barvu gravírovaného textu. Máte možnost si vybrat stříbrnou, zlatou, decentní (bez barvy) nebo zcela bez gravírování.

Následně si budete moci v konfigurátoru zvolit barvu silenceru (silikonového tlumítka)- a že je z čeho vybírat. K dispozici máte velkou škálu barev a maskování. Jednobarevná tlumítka jsou opět v ceně známek, tedy zdarma.

Následně vás konfigurátor požádá o vyplnění textu, který chcete na známkách mít vyražen (jméno, příjmení, krevní skupinu, vyznání apod.) a poté se již Vámi nakonfigurované známky odešlou do nákupního košíku.

Známky jsou vhodné k běžnému dennímu nošení nebo jako stylový dárek pro muže či ženy a my tento český produkt velmi doporučujeme a sami využíváme jako stylový doplněk. Známky lze zakoupit zde.

 Autor: Redakce

ARMY24

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací