EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Jako v akčním filmu: Bizardní přehlídka egyptské policejní akademie baví celý internet

 28. 10. 2020      kategorie: Události      3 komentáře

Některá armádní či policejní propagační videa jsou opravdu neuvěřitelná. Na serveru YouTube se minulý týden objevil záznam (a následně několik sestřihů) z výroční přehlídky egyptské policejní akademie, která se konala v rámci oslav vyřazení posledního ročníku příslušníků. Na vojenských (nebo v tomto případě policejních) přehlídkách není v kontextu této části světa nic moc zvláštního, konkrétně tato se však vymyká pravděpodobně všem zažitým pořádkům. No posuďte sami.

Video: Záznam z výroční přehlídky egyptské policejní akademie / YouTube

Na videu výše si můžete prohlédnout jen zhruba dvouminutový sestřih toho nejzajímavějšího, ale je opravdu o co stát. Přehlídka připomíná jakýsi mix složený ze záběrů "béčkového" akčního filmu, demonstrací zásahových scén a filmů pro dospělé s gay tématikou.

Psali jsme: Christopher Nolan chystá nový film: válečné drama Dunkirk

polic_TIT
Foto: Na videu výše si můžete prohlédnout jen zhruba dvouminutový sestřih toho nejzajímavějšího, ale je opravdu o co stát. | archiv Egyptské policejní akademie / Public domain

Na videu je možné vidět spoře oděné egyptské policisty, kteří předvádí více (rozbíjení tvárnic na hrudi svých kolegů za pomocí kladiv) či méně (lezení po stěně domu či skákání přes překážky za pomocí trampolíny) bizardní úkony.

Nechybí efektní slaňování za všudypřítomných ohnivých překážek, synchronní cvičení do půli těla, či přehlídku techniky a personálu, kterými policejní sbor disponuje. Něco takového se skutečně jen tak nevidí. Pokud by vás z nějakého důvodu zajímal oficiální záznam celé dvouhodinové přehlídky, najdete jej na YouTube také.

Psali jsme: Izraelské letectvo v akci

 Autor: Dominik Zuna

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

karel3

29. 10. 2020

V zaostalejších zemích podobné "maršparády" fungují skvěle.
24.6.2020
"Moskvu rozduněla vojenská přehlídka."
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/foto-vojenska-prehlidka-v-moskve-2020/r~0bde0608b5ed11eaa6f6ac1f6b220ee8/

Nemohu samozřejmě nevzpomenout na "slavnou" přehlídku nacistického Wehrmachtu a komunistické Rudé armády 22.září 1939 na počest vítězství nad Polskem a začátku 2.světové války.
https://youtu.be/S6gg1z5DovI

Martin23

29. 10. 2020

Co je na tom bizardního?
Jednak takový termín neexistuje - píše se BIZARNÍ a pokud známe smysl toho slova, tak bych ho s touto přehlídkou nijak nespojoval. Podle mne jde o zcela standardní prezentaci silové instituce.

Stejně tak bych muže v kalhotách a bez trika neoznačoval za spoře oděné.

Jura

28. 10. 2020

Jasně že je to strojené a přehnané, ovšem některé části jsou docela působivé a minimálně obdivuhodná kondice jim upřít nejde.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací